Rozvod a všetko čo s ním súvisí

adulalka
26. okt 2009

Ahojte,

chcela by som sa nejak dozvediet ako funguje cele rozvodove konanie, ako dlho po odovzdani navrhu ziadosti o rozvod budem pozvana na pojednavanie - aka je zrhuba ta cakacia doba...
Dakujem

mija_ja
8. apr 2013

@tajomna21
bolo mi povedane ze dokladovat budem musiet, vsetko ale samozrejme zdokladovat nejde, hlavne vela nakupujem tuna z bazaru, a to je samozrejme bez blockov, a stare blocky z plienok a tak dalej som neodkladala,t ak teraz budem musiet asi pockat kym ich nazbieram a potom podat ziadost, alebo to sa dokladuje az na sude? do ziadosti sa dava len suma?

tajomna21
8. apr 2013

@mija_ja tak ja som na sude nemusela dokladovat nic, my sme sa s ex na vyzivnom dohodli ... ale urcite do ziadosti nemusis nic dokladovat, tam pises len svoj navrh ... ak bude treba dokazovat, tak to sa robi jedine na pojednavani

mija_ja
8. apr 2013

prave sa s nim dotahujem aby mi daval aspon tu polovicu, tiez sa chcem s nim radsej dohodnut, ale nechce mi ani to davat.

tajomna21
8. apr 2013

@mija_ja ste manzelia .... takze mozes pytat aj vyzivne na seba ... upozorni ho na to ... az do 5 rokov od rozvodu mas pravo ziadat toto vyzivne aj na seba, lebo nemas vlastny prijem .... mozno, ak mu povies, ze je aj tato moznost, mozno Ti ustupi .... ak budes davat navrh na sud na vyzivne, tak ziadaj aj na seba, ak to teda budes chciet urobit ... prebehne to v jednom pojednavani ... myslim, ze sa to moze, ale toto neviem na 100%

mija_ja
8. apr 2013

ano to som mu hovorila, ale su na mna pisane 2 auta, tak neviem ci by som obstala a nikto mi na to nevie odpovedat. jedno moje co som si kupila za slobodna {3dverak 14 rocne} ma teraz muz a to druhe co sme kupili kvoli malemu, je tiez pisane na mna lebo nam nanho poziciavala moja mama, stale nie je splatene, lebo muz mi nanho uz nedava a ja som z materskej este platila ale teraz z rodicovskej uz ozaj nie je z coho.Zevraj sa o to ziada ale az po rozvode.Muz odomn chcel napisat vsetky vidavky neveril mi ze to je 400 mesacne{aspon je vidiet ako sa zaujima o maleho veci}, spisala som to je to bez par drobnych 400, tak uvidime ci nepolavi, ked mu to poslem. Dufam ze ma nebude este natahovat aj so starostlivostou u maleho, ale hadam nie kedze ma len 1 rok aj tak by asi nepochodil

mija_ja
8. apr 2013

@tajomna21
ano to som mu hovorila, ale su na mna pisane 2 auta, tak neviem ci by som obstala a nikto mi na to nevie odpovedat. jedno moje co som si kupila za slobodna {3dverak 14 rocne} ma teraz muz a to druhe co sme kupili kvoli malemu, je tiez pisane na mna lebo nam nanho poziciavala moja mama, stale nie je splatene, lebo muz mi nanho uz nedava a ja som z materskej este platila ale teraz z rodicovskej uz ozaj nie je z coho.Zevraj sa o to ziada ale az po rozvode.Muz odomn chcel napisat vsetky vidavky neveril mi ze to je 400 mesacne{aspon je vidiet ako sa zaujima o maleho veci}, spisala som to je to bez par drobnych 400, tak uvidime ci nepolavi, ked mu to poslem. Dufam ze ma nebude este natahovat aj so starostlivostou u maleho, ale hadam nie kedze ma len 1 rok aj tak by asi nepochodil

tajomna21
8. apr 2013

@mija_ja myslim si, ze to ze vlastnis dve auta, z ktorych jedno vyuziva tvoj muz nie je dovodom nato, aby ti bolo zamietnute vyzivne na teba .... chlapi su niekedy hrozni, hold, treba vydrzat, nepolavit a niekedy aj sami cuknu .... maju radi, ked je zena na nich zavisla a hodne muzov to zneuziva ...

mija_ja
8. apr 2013

@tajomna21
viem ze sa tam aj udava majetok, tak aby mi nepovedali ze mam predat auto a hotovo. len teda ja ich predat nemozem, auto potrebujem prave koli malemu a to stare co ma manzel by uz aj tak asi nikto nekupil. To bude este vesele pri deleni majetku, sice skoro nie je co delit {byvali sme u nasich}, ale on len som spolenula rozvod uz na mna vyhrkol kolko tisic mu mam vratit. Presne ako pises krochni sa v tom ze odneho nieco potrebujem a on rozvod nechce tak mi to dava nalezite aj pocitit.Nech uz je to za mnou

tajomna21
9. apr 2013

@mija_ja tak nie je to nic prijemne ... ja vzdy zasnem, ako dvaja, co sa lubili mozu takto spolu komunikovat ... nastastie s mojim ex to bolo v pohode ... a doteraz mame korektny vztah, nerobime si prieky a vzdy sa dohodneme ...
no drzim palce, nech to mas za sebou a bezbolestny priebeh

krasneleto
9. apr 2013

baby neviete ako je to s vratenim sa k povodnemu menu? plus ci sa plati za to ked si musis dat zmenit OP vodicak a pas .. dakujem za odpoved

tajomna21
9. apr 2013

@krasneleto svoje meno si myslim do 3 mesiacov po rozvode vies vziat spät ... samozrejme, ze musis platit za nove doklady

krasneleto
9. apr 2013

@tajomna21 a nevies poradit kde najdem cennik poplatkov?

tajomna21
9. apr 2013

poplatky najdes na stranke policie, preklikaj sa http://www.minv.sk/?spravne-poplatky-2

31majka12
10. apr 2013

Babenky potrebujem poradit ohladom rozvodu...chcem pziadat o rozvod ...z dovodu financnych zalezitosti,,,manzel mina nad nase moznosti,,,klame,podvadza,,,ja uz dalej nevladzem...kam sa mam pohnut ..na koho obratit...
Mam rodicovsky dom...moze mi nan siahnut?

tajomna21
10. apr 2013

@31majka12 zalezi od toho, kedy si ten dom nadobudla a akou formou ...ak pred svadbou, tak urcite nemoze, nespada to ani do rozdelenia BSM po rozvode ....
musis podat ziadost na sud, uhradit sudny poplatok 66 € ... mozes si to spisat sama, pripadne oslovit pravnika ... priamo v navrhu na rozvod ziadaj upravit aj styk s detmi (ak mate), rozdelenie BSM sa tam riesit nebude, to musi byt samostatne podanie

mija_ja
15. apr 2013

@tajomna21
Dakujem, nakoniec sa to vsetko akoby zazrakom utriaslo a nakoniec pisem navrh formou dohody :O) Este by som ale potrebovala poradit, co vsetko si dokladala k navrhu, viem ze, sobasny, rodny dietata, kolok,ale treba aj potvrdenie na trvaly pobyt?Muz si ho nikdy nezmenil tak nemame rovnaky, ale sme z rovnakeho mesta.A ako je to s majetkom ked sme nic nenadobudli?Zevraj treba pisat nejaky papier ze si neuplatnujeme BSM? alebo staci len do navrhu napisat ze sme nic nenadobudli?

tajomna21
15. apr 2013

@mija_ja tak neviem, podla mna nic take tam netreba .... ja som Ti preposlala tak ako sme my podavali, my tam v bode V. mame spomenute delenie majetku, ale vobec sa tym sud nezaoberal ... BSM treba rozdelit do 3 rokov po rozvode, takze preto si myslim, ze do rozvodu nic netreba ... tak pripadne do toho bodu V. si napiste vetu, ze ste nic nenadobudli .... si si ista, ze ste nic nenadobudli (peniaze na ucte, auto, byvanie, bicykel, pracka, hocico).

mija_ja
15. apr 2013

A este ma napadlo, sonbasny a rodny so davala original, alebo kopiu a original az na sude. vsade je napisane inak.Ty si vobec nedavala potvrdenie o trvalom?A kedy si sa rozvadzala?Nadobudnut sme aj nieco nadobudli, uspory ani nie, to islo vsetko na maleho, asi len tuna nejake zariadenie do domu, ale to nechcee nejak riesit. Dohodli sme sa ze po rozvode to ja rozratam, lebo mam pocit ze to islo viacmenej z mojich uspor.

tajomna21
16. apr 2013

@mija_ja Ja som sa rozvadzala v 2008, na 99% som davala overene kopie ... ohladne trvaleho bydliska som nedavala nic myslim (ale neviem to 100%) ... ale vsak doloz ho pre istotu, ak ho mas .... tak ak predsa len nieco mate, tak napis do toho bodu V., ze to budete riesit samostatnou dohodou.

dom33jan
20. apr 2013

Neviem či je to na ROZVOD a je to možne ? manželka sa chce rozviesť z dvovodu že ja nechcem bývať v meste v bytovke lebo zrazu sa tak rozhodla ?problém je v tom že sme mali ústnu dohodu že budeme bývať na dedine a že si postavíme spoločný DOM .ja ju nechcem opustiť milujem ju aj keď ma vrtoch ,ja som kľudný chlap nepijem,nezahýbam,negemblujem nemám žiadnu závislosť. . . proste zrejme jej preplo,chodíme k psychologičke ale ona sa tomu smeje že jej to nič nedáva mne áno boli sme tam 4 x smutne je že začínam o tom rozvode uvažovať aj ja cítim sa ako dokopaný pes,je toho viacej na rozpísanie ale neviem či som tu správne alebo ma isť na iné fórum alebo inú tému ĎAKUJEM.

danjelca
20. apr 2013

@31majka12 majka a to v pase že snaží sa to nie je aktuálne že, či?

petiku
30. apr 2013

Ahojte. Podala som žiadosť o rozvod 13.11.2012 a doteraz žiadna odpoveď-resp. žiadny dátum pojednávania. Som z TN. Ako dlho musím ešte čakať?

tajomna21
30. apr 2013

@petiku kazdy sud to ma inak, podla toho, kolko toho maju .... my sme podali v auguste a termin nam dali niekedy v januari dalsieho roka na marec
ale mas nejake cislo, ked si to podavala, tak sa informuj priamo na sude

petiku
30. apr 2013

@tajomna21 ďakujem...chcela by som to mať rýchlo za sebou.

mija_ja
2. máj 2013

@tajomna21
Ahoj, este ta poprosim o radu. Pisala si ze ste sa na vsetkou dohodli. Takze ked je v navrhu aj dohoda o detoch a vyzivnom, treba aby to potom podpisali obaja ten navrh na rozvod? alebo sa podpisu obaja len pod tuto dohodu o detoch ,alebo to odporca vobec nemusi podpisat a potom sa ho na sude spytaju ci suhlasi. Druha mozno trosku stupidna vec ale radsej sa spytam, ten 66 eurovy kolok si normlane nalepila na prvu stranu niekde hore? Vzdy ked som niekam lepila kolok bolo to tlacivo a bolo na to vyhradene miesto, tak aby som nespravila nejaku hlupost

tajomna21
2. máj 2013

@mija_ja ahoj, my sme obaja podpisali navrh na rozvod, kde sme to mali uvedene ... a potom na sude sa len sudca popytal oboch, ci suhlasime .... ja som to podavala osobne, takze pani na podatelni si nalepila kolky sama

mija_ja
2. máj 2013

Takze ste sa podpisali pod tu dohodu a potom na zaver len ty? Lebo ja to mam tak ze mame spisanu tu dohodu a pod tym je este petit a dolu podpis. Aj ja pojdem radsej osobne, vidis dobre ze som sa spytala :O}

mija_ja
2. máj 2013

@tajomna21
Takze ste sa podpisali pod tu dohodu a potom na zaver len ty? Lebo ja to mam tak ze mam najprv dovod rozvodu, potom tu dohodu a pod tym je este petit a dolu podpis. Aj ja pojdem radsej osobne, vidis dobre ze som sa spytala :O}

tajomna21
2. máj 2013

@mija_ja my sme podpisali len tu ziadost o rozvod, pretoze v petite je zahrnuta aj ta dohoda
ja mam tiez problem s tymi kolkami, kazdy to chce lepit inak ... tak nech si to lepia sami 🙂

mija_ja
6. máj 2013

@tajomna21
Vlastne ano aj v petite sa o tom pise. Este hadam uz posledna vec, citala som na nete ze ked su aj deti ze treba dat az 3 kopie? Ak ano davala si tie overene kopie dokladov do kazdej z nich alebo len do jednej a ostatne ofotila? Ja uz som si bola pre potvrdenie o trvalom pobyte ale mam len 1ks, tak ci tam ma ist znova pre dalsie alebo staci ked to uz len ofotim.