Rozvod a všetko čo s ním súvisí

adulalka
26. okt 2009

Ahojte,

chcela by som sa nejak dozvediet ako funguje cele rozvodove konanie, ako dlho po odovzdani navrhu ziadosti o rozvod budem pozvana na pojednavanie - aka je zrhuba ta cakacia doba...
Dakujem

sonda1
13. dec 2013

@veronika81 ahoj, možem ťa poprosiť o zaslanie všeobecného vzoru o rozvod manželstva? Ak môžes, tak sa ozvi. Dakujem.

ejco
26. dec 2013

Kolko stoji cca taky pravnik?

gabkostanka
31. dec 2013

@ejco pocitaj od cca 300 vyssie

barborabecarova
13. jan 2014

ahojte....prosim vas viete my tu poradit chcem sa rozviest a potrebujem nejakeho dobreho pravnika v trencine ...chcem sa co najskor rozviest s mojim manzelom...dakujem vopred za vase skore odpovede.....

le_to
13. jan 2014

@gabkostanka odo mňa jeden pýtal 1500,- Eur tak som poslala do....

gabkostanka
13. jan 2014

@le_to to je nejaka extra trieda 😀

le_to
13. jan 2014

@gabkostanka čistý i d i o t 😀

feejay
29. jan 2014

Ahojte, chcem vás poprosiť o vyplnenie dotazníka pre známu. Dotazník nájdete tu https://docs.google.com/forms/d/1-PpFqjIbOLRfhv...

Ďakujem.

ladybird1l
10. feb 2014

ahojte, tak patrim i ja do tejto skupiny.. ☹ mam pripraveny navrh na rozvod, zial bez pravnika, sama na vsetko, najde sa prosim nejaka dobra skusena dusa , co by mi ho mohla prosim pozriet a upozornit na chyby, resp. co mi tam chyba? velmi pekne vopred dakujem

zuzik1603
11. feb 2014

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o vyplnenie môjho dotazníka k diplomovej práci. Dotazník je zameraný na rozvod a starostlivosť o dieťa po rozvode. Dotazník je anonymný. Veľmi by ste mi pomohli. Vopred ďakujem. https://docs.google.com/forms/d/1qJU4TSBw_8zDcK...

didinka74
11. feb 2015

ahojte ja by som potrebovala od niekoho radu idem sa rozvadzat staram sa o malolete deti manzel ma na zmluve minimalku ale na ucet mu chodi cela suma robi v zahranici a zarobi 1500e chce mi platit na deti vyzivne 50e ked predlozim sudu vypisy z uctu ci sa to pocita alebo nie a este jednu radu som nezamestnana a chcem si poziadat na sude aj na rozvedenehu manzelku kde to mam napisat k navrhu na rozvod alebo musim s tym ist znova na sud dakujem

didinka74
11. feb 2015
mirica
11. feb 2015

@didinka74 ...zdokladuj všetko , čo sa dá...nie len 1 výpis......skús ich nájsť čo najviac, abz bol dôkaz, že ide o pravidelný príjem......neviem kolko majú deti rokov....ale ja som dostala na predškolákov 90 E na každého , a to mal bývalý ešte 2 dalšie deti a minimálny príjem (ja som nemala dokaz , že zarába viac)....ja na tvojom mieste, a s takými výpismi, by som žiadala 200 na každé dieťa.

teraz si daj žiadosť na výživné manželky....do rozvodu ( čo najskor) , lebo ten sa môže ťahať aj 2 roky , ak sa bude doťahovať o výživné. Výživné na rozvedenú manželku sa dá podať až ked bude právoplatný rozvod.

mirica
11. feb 2015

ale asi ťa nepoteším....stanovovanie výživného na rozvedenú manželku je ohodne prísnejšie. To že si nezamestnaná nie je dôvod na priznanie výživného. Budú sa skúmať okolnosti.

didinka74
11. feb 2015

dcera ma 17 a syn ma 12 a nezamestnana som lebo moj syn ma 30 percentne mentalne postihnutie chodi do specialnej skoly a nemam ho ku komu dat jak idem po nho do skoly a konci o pol dvanastej

mirica
12. feb 2015

@didinka74 ...v tom prípade by to mali zohladnovať...to sú tie "okolnosti".... Ale podaj si teraz čo najskor , lebo teraz , ak neprispieva , máš nárok na výživné manželky(to je vyššie, lebo životná úroveň manželovv by mala byť v zásade rovnaká. Okrem výpisov z účtu si urob čo najpresnejší zoznam všetkých nákladov na deti. od oblečenia, zdravotných a hyg. pomocok, nákladov na dopravu..až po .prípadné letné tábory ...aby si mala podchytené všetko

didinka74
12. feb 2015

dakujem za radu

didinka74
12. feb 2015

a nemohla by si byt tak dobra a priblizit mi jak to mam asi z hruba napisat do toho navrhu na vyzivne

sunemey
30. mar 2015

ahojte. Ak dovolíte, tiež by som prispela do debaty svojou otazkou. Viete mi poradit s tym, za aky cas pride rozhodnutie zo sudu po zaslani ziadosti o rozvod? Nemyslim vytycenie pojednavania, viem ze to moze trvat dlho, ale vraj ked sa posle na sud navrh, tak maju poslat odporcovi kopiu navrhu, aby sa k nemu mohol vyjadrit. Zatial vsak neprislo zo sudu nic a je to uz cez 2 mesiace. Dakujem

jasmincek
9. apr 2015

Damy, trosku odlahcujuca otazka, po rozvode som zase slecna, alebo pani uz naveky? 🙂 vdaka

karkana
1. jún 2015

poradíte mi? sestra chce podať na rozvod,manžel ju psychycki týra,,,už roky, stále radšej trpela ,kým syn nedoštuduje, a stále je to horšie, už je taká chudučká, a ked počujem a čo všetko si vytrpí a vypočuje(najhoršie je to, že syn 18ročný je už horší ako muž),,,bojím sa o ňu posielam ju za dr. na psychiatriu nejaké lieky,,,lebo už bola raz v nemocnici,,,vyhráža sa jej že ju zbaví svojprávnosti,tak radšej nejde, aby nemala záznam,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,a ja s mužom nemôžme zasiahnuť, lebo by mala ešte horšie doma,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Ako má začať, je na nete nejaké tlačivo alebo ,,,čo treba a podať v okresnom meste?čo sa tam píše,.a ako sa to dokáže na súde,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,už som zúfalá z tej situácie,chcem aby išla ku nám bývať,,,,,,,,,,,,,,,,,ale bude to ťažké, už teraz sa bojím,,,,,,,,,,,dakujem za rady

lucia786
2. jún 2015

treba podať žiadosť o rozvod na súde, v obvode ktorého majú manželia spoločné bydlisko, mnoho tlačív je aj na internete (napr. http://pravnerady.wbl.sk/Podania-na-sud---rodin...), ak nie sú maloleté deti, tak by to mohlo prebehnúť na jednom pojednávaní.

natalym
2. jún 2015

@jasmincek Pani, už navždy. 🙂

nebicko2
9. jún 2015

@karkana jednoznačne by som odporučila návrh na rozvod podať čo najskôr, kým manžel nenaberie ešte aj nejake dlhy čo budú potom spoločné. Taketo manželstvo prináša len problémy aj v inej ako emocionalnej sfere.

pe
9. jún 2015

@karkana hocijaký vzor na internete bude dobrý, nech tam popíše svoju situáciu a že navrhuje rozvod ich manželstva, dieťa je už dospelé som pochopila, takže ak nie sú iné deti - maloleté, resp. študujúce - nezaopatrené, tak netreba riešiť nič iné, teda starostlivosť o deti, len za ten návrh sa platí - je to asi 60,- eur, pojednávanie by malo byť rýchlo, aj keď v lete sa koná menej...

janulienka1993
11. jún 2015

Ahojte, chcela by som sa informovať som už mesiac rozvedená a dcerka bola zverená do opateri mne ako matke 🙂 viem že zmena priezviska je možná do 3mesiacov od pravoplatnosti rozsudku, ale moja otázka znie či možem spolu s mojim priezviskom zmeniť aj priezvisko mojej dceri aby sme malii ja s malou moje za slobodna, či sa to respektívne dá bez ex manželovho súhlasu.
Dakujem pekne za odpovede.

nebicko2
11. jún 2015

@janulienka1993 poslite mi číslo a zavolám vám, aký je postup

lilla69
11. júl 2015

Ahojte.Vedeli by ste mi poradit?bojim sa povedat rozvod manzelovi.Ako nato?

janulienka1993
11. júl 2015

@lilla69 Bojíte sa povedať že chcete dať návrh na rozvod alebo ako ?

lilla69
11. júl 2015

@janulienka1993 ano manzelovi sa to bojim povedat.viem ze ho zranim,ale nam to uz dlho neklape.Stale ma ponizuje aj pred detmi,niektory den mi povedal aby sme mali otvorene manzelstvo.potom tvrdi ze ma len skusal.Dnes to zas chce napravit.Je to uz takto dla mn o nicom.Neviem..Ako to vydite?