Rozvod a všetko čo s ním súvisí

adulalka
26. okt 2009

Ahojte,

chcela by som sa nejak dozvediet ako funguje cele rozvodove konanie, ako dlho po odovzdani navrhu ziadosti o rozvod budem pozvana na pojednavanie - aka je zrhuba ta cakacia doba...
Dakujem

janulienka1993
11. júl 2015

@lilla69
tak mu to normalne povedzte vysvetlite mu to tak ako to je a že skratka to touto cestou chcete skončiť ..
a jeho reakcie sa bojíte ?
vobec by som sa nebála, ak by vám niečo dokázal spraviť bude to na sude vo váš prospech a tym len sám sebe spraví zle...
Tiež som podávala návrh na rozvod a som už stastne 2mesiace rozvedená ..držím palce .

lilla69
11. júl 2015

@janulienka1993 skor sa bojim ze mu ublizim.Ale asi si musim nabrat odvahu.Ved nestastne sa zit neda cely zivot.Snad sa mi to podari.A mate deti?ako ste to riesily??

janulienka1993
11. júl 2015

@lilla69 tak ked ste v tom manželstve neni štatsná nieje dvovod v nom zotrvať, treba mu povedať dvovody pre ktoré sa chcete rozviesť ...my sme to mali horšie..moj ex manžel na to že má 28 rokov nemá apsolutne rozum, bezcharakterný, bezcitný hlupy a aký len chcete ....naše manželstvo kotré trvalo 2roky bolo už od začiatku oničom

lilla69
11. júl 2015

@janulienka1993 neviem ale mozno bude pravda v tom ze mi zeny niekedy vieme uverit recickam.A vydame sa velmi mlade,bez toho aby sme skusili zopar rokov spolocneho byvania.Asi potrebujeme trocha klukatej cesty ku stastiu...

janulienka1993
11. júl 2015

@lilla69 tak ja ani nie rečičkám ..my sme po mesačnej znamosti čakali na ceste dcerku ..to bol taký dvovod ktorí ma veľmi ovplyvnoval kedže som chcela mať rodinnu a som typ ženy čo jej na tom zaleží ale v tom sme sa s ex nezhodli :(

lilla69
11. júl 2015

@janulienka1993 to mi je luto.Ale dcerka je s vami vsak?Otec ju navstevuje?

janulienka1993
16. júl 2015

@lilla69 Otec juu nenavštevuje, sud nam nariadil styk tak ako som chcela a to každy neparny víkend a tak to aj je ...on sa o malú nezaujima, malá tam chodí viac menej kvoli starým rodičom ...jeho malá nezujima tam ju odovzdá mame a otcovi a on si zasa behá za kamošmi a robí si čo chce..
nepochopím iba v tichosti trpím jeho chovanie...kedže mame spolu malú

lilla69
17. júl 2015

@janulienka1993 to mi e naozaj luto.A nechapem to.Presne tohto isteho s bojim aj ja.Ze po rozvode by sa o deti nazaujimal..Je to fakt velmi tazke..

janulienka1993
1. aug 2015

Ahojte, mam otazku ..
moj ex manzel odmieta zaplatit vyzivne na nase dieta ...za mesiac ktory som bola odcestovana v zahranici sama bez malej ktora bola u neho mesiac ..povodne som mala ist s malou ale on mi odmietol dat povolenie aby som snou mohla odist takze mesiac bola u neho ..
a za ten mesiac mi odmieta zaplatit vyzivne ..
povedal ze jednoducho nezaplati .
smiem to dat na sud ? resp. pomozem si stym ze to na sud dam ?
kedze len tento jeden mesiac mi odmieta zaplatit ?

lilla69
1. aug 2015

@janulienka1993 no neviem moja.Kym mala bola sim cely mesiac je jedno.To by ti zaplatit mal.Ma to dane sudom.Vyplyva mu to zo zakona.Ale zial za jeden mesiac neplatenia snim nic nespravia.Ale udaj ho na policiu najprv.

mirica
1. aug 2015

@janulienka1993 ...súd ked určuje styk s dieťaťom a výživné, tak otec platí výživné aj za ten mesiac v lete , počas ktorého je dieťa u neho. Je to preto, lebo súd pozisťuje zhruba ročné náklady a rozráta to na rok.
Ak máš výživné určené súdom, tak neuhradenú platbu možno vymáhať cez exekútora( treba žiadať napríklad formou zrážky zo mzdy)

na políciu môže ísť až pri 3 nezaplatených mesiacoch

tinaaa9
28. aug 2015

@janulienka1993 ahoj, skús si pozrieť túto stránku http://www.banos.sk/novinky/ako-vymoct-vyzivne
Keď bola otcovi určená vyživovacia povinnosť súdom, je povinný túto povinnosť plniť.

majaza
20. sep 2015

@sunemey ahoj, mala som rovnaku otazku ako ty...
prislo teda nejake oznamenie protistrane o podani navrhu na rozvod? či nie? až predvolanie?

dakujem

nebicko2
21. sep 2015

@majaza návrh na rozvod sa doručuje druhému manželovi na vyjadrenie a to buď samotný alebo rovno s predvolanie na pojednávanie...

kekaa
26. nov 2015

Prosím Vás čo presne treba doniesť na pojednávanie. Myslím tým aké doklady o výdavkoch. Jasné že potvrdenie z práce a čo treba ostatné. Dík

nebicko2
27. nov 2015

@kekaa potvrdenie o uhradach energii, najmu, skolného, obedov v skole/skolke, o platbe krúžkov, platbach u lekárov, potvrdenie od lekára ak je nejake ochorenie, kt.vyžaduje zvýšené výdavky a pod.

opica_skorica
27. nov 2015

Co vsetko sa pise do navrhu k vyporiadaniu BSM sudom? Myslim konkretne ake hnutelne veci ste tam napisali? Ak ma niekto doma takyto navrh, prosim o radu pripadne zaslanie majlom ak by sa dalo...
A este otazka - kto moze zistit v banke stav na ucte, ked mi byvaly manzel zrusil disponibilne pravo? Potrebujem to ku súdu... DAKUJEM za vsetky dobre rady 🙂

opica_skorica
27. nov 2015

Prosiiiiim poradte mi niekto, je to SURNE 😒

esselte
2. feb 2016

@ziara ahoj, ja chcem podať žiadosť o rozvod, môj manžel robí to isté, nadávky,bitka, pije, stále tvrdil, že sa zmení, ale po poslednom výbuchu sme aj so synom odišli k našim, ešte sa spamatávame, ale určite sa k nemu nevrátim, ako si to zvládla?Ja som v hroznom stave a syn tiež

opica_skorica
2. feb 2016

@esselte Neboj sa ničoho a choď do toho! K tyranovi sa nevracaj!

filipko14
3. feb 2016

Ahojte! S manzelom sa chceme rozviest. Dohodli sme sa na styku s dietatom,aj na vyzivnom 100€ /manzel nie je ochotny viac platit/. Syn ma 2 roky. Existuje aj dohoda o vyzivnom alebo to vzdy urcuje sud? Dakujem za kazdu radu.

majaza
3. feb 2016

Ahojte, prosim vas, vie mi niekto poradiť, ked je na papieroch zo sudu napísane:
"vyzývame vás aby ste v lehote... oznámili súdu, či súhlasite s prejednaním veci bez nariadenia pojednávania alebo sa práva na verejné pojednanie veci vzdávate"

nerozumieme tomu, mne to príde jedno a to isté, ale zrejme nieje...

dakujem

tinaaa9
4. feb 2016

@filipko14 Ahoj, v prípade určenia výživného je možné uzatváranie dohôd o plnení vyživovacej povinnosti medzi oprávnenou osobou a povinnou osobou. Ak sa jedná o vyživovaciu povinnosť voči maloletému dieťaťu, je potrebné, aby súd túto dohodu schválil.

leona45
25. apr 2016

Ahojte velmi silno rozmyslam nad rozvodom, moj manzel je na kamione a roky rokuce sa mu prosikam aby prisiel domov a mali spolocny zivot, ale on nie. Pred rokom sa narodilo nase babo tak sme sa dohodli, ze ak sa narodi uz pride domov, no ale tomu je uz rok a nic, stale je na cestach. Ja som cele manzelstvo osamela, nestasna iba cakam na neho, vzdy som dufala, lebo ho lubim, ale teraz uz toho mam plne zuby.

filipko14
25. apr 2016

@leona45 ahoj a spomenula si slovo rozvod aj pred manzelom? Ja som tiez v stadiu rozvodu, ale v mojom pripade islo o unahlene manzelstvo. Myslim, ze s rozvodom nie si vnutorne vyrovnana,kedze manzela lubis. A ze sa citis osamela, to ti verim a chapem ta, ja som sa v manzelstve citila tak isto...

marshmallow
26. jún 2016

@bandi no ako to dopadlo urobila si spravne?

antonia777
30. jún 2016

Ahojte vstci potrebujem radu s manzelom sme spolu 8 rokou mame 5rocneho syna chcem sa rozvadzat z dovodu ze ma psychicky a fyzicky tyra vkuse je vsetko zle byvame spolu zatial vodme jeho rodicov smaozrejme osobitne no spolu vsetci vedia ze to mame medzi sebou ako mame ale nik sa nestara a kazdy sa tvary ze nic nevydi a nepocuje problem je ten ze on pracuje ako kamionista a ma dobry plat cca 1200 je na zivnost a peniaze dostava na ruku ja nepracujem vôbec no nakolko chcem ale v nasom meste je dost problem zamestnat sa manzel otom vie ze sa chcem rozviest no nechce pocut otom ze chcem syna do svojej starostlivosti ze zavola hliadku za unos a podobn keci ze minie aj posledny cent nato aby mi syna vzal pritom si je dobre vedomi toho ze tym keby odtrhol mna a syna od seba maly by to bral velmi zle chcem len vediet co a kde mam podat kolko stoja tie kolky dostala som rady ze nakolko som nezamestnana mam narok na rozvod zadarmo ze mi bude prideleny pravnik ze nebudem platit napríklad plnu vysku tych 66 eur ale len 33eur ked podam ziadost musim tam asi aj uviest ze syna chcem ja vsak????aj ked som mu povedala ze kedykolkvek bude chciet byt zo synom moze byt on si nevie predstavit byt bez neho preto robi problemy najprv doma vybuchne vezme mi auto peniaze a odide a na druhy den mi vyvolava ze to je vsetko na mne ako sa rozhodnem je nenrmalne ziarlivy vsetko mu vadi ked ma svoju chvilku tak je ok ale ak nieje po jeho koniec mam narok na nahradne byvanie aby mi nasiel ???aj toto musim uviest do rozvodu ???pocas nasho rozvodu by asi nebolo dobre keby sme byvali este spolu ci????lebo moji rodicia nieze by mi to ulahcili tak mi to komlikuju ze ja som velmi vybusna tvrdohlava atd ze sa snim mam udobrit koli malému atd ale ja uz enchcem pourazal ma az dost nemam skoro ziadne kamaradky hladam si dlhobobo pracu ,a o spolocnom ziti po tomto vsetkom si to uz neviem predstavit nic k nemu necitim len mi je velmi tazko ze to takto vsetko dopadlo a on este mne bude tvrdit ze je vsetko na mne ano....aby mohol hvoorit ze mi daval sancu a ja som ta zla ktora odmietla proste celkovo ma zaujima za kym a kde mam podat ziadost co mam donej uviest alebo ci bude lepsie ked mi to napise niekto kto sa vtom vyzna vraj najlepsie ist na socialku ze tam mi to vypisu a zadarmo.....a este ohladom nahradneho byvania

55kvetinka55
16. sep 2016

Ahojte,chcem odist od muzA,viete mi poradiť co vsetko mam začať vybavovať?a hlavne kde?dakujem budem vam velmi vdacna

laskamoja123
6. sep 2017

kolok na rozvod mozem vlozit len do obalky ci ako sa to posiela?