Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Rozvod a výživné

klucka42
25. aug 2012

Ani neviem ako začať.Som vydatá 8 rokov.Za celé manželstvo neviem koľko moj manžel zarobil, pretože robil u svojho otca, alebo teraz cca 2 roky ma živnost a podniká.Stále ked sme sa ohladne toho hádali mi povedal, že však šey sú poplatené a nehladujeme.To bola síce pravda, ale nebolo to ružové.Minulý rok do toho ešte prišl nevera z mužovej strany, chcel začt žit s inou ženou no nakoniec sa rozhodol že ostane s nami.Medzi tým prebehla jednorázová nevera aj z mojej strany však iba ako skrat a z trucu.Nič vážne to nebolo.
Tieto všetky problemy sa stale stupnovali a kedze manzel mi nepomahla so starostlivostou o deti , aurat vyplatil byt a nakupil stravu o ine sa nestaral usudila som ze takyto vztah nechcem a odisla som od neho.Situacia je dost vazna kedze som bez roboty, docsne musim byvat u rodiny pkial sa nejako nepostavím na vlastne nohy.Mame dve deti.Nevieme sa dohodnut ani na vyzivnom ani o starostlivosti o deti nakolko ja si myslim, ze 300 e o kt. ho ja ziadam ma a len nechce dat on tvrdí, ze nemoze ze proste to by nezvladal finančne.Tak sa budeme súdiť.
Chcem sa spýtat na vaše skúsenosti ako to bolo pri Vašich rozvodoch- rozchodoch a na čo všetko by som mala mat narok od neho, pripadne od statu , ci do rozvodu alebo po nom.Za rady vopred ´dakujem.

mummy01
25. aug 2012

@klucka42 Vyska vyzivneho sa urcuje na rozvodovom konani.Myslim si ze 300e na 2 deti je akurat,ale o konecnej vyske vyzivneho rozhodne sudca,ty pises iba navrh.Na co dalsie mas narok neviem,od statu jedine davky ak by si bola v hmotnej nudzi.

sisaha
26. aug 2012

@klucka42 Ak mas pocit, ze tvoj muz iba vymysla, urob si prehlad do tabulky, nieco podla tohto https://www.modrykonik.sk/forum/tema/mate-zozna..., sprav to na dve sumy (ročne a mesačne) a zahrn tam vsetko co doteraz platil a co deti mali. Vydavky si prispôsob podla svojich skutocnych nakladov, pripadne dopln ak mate nieco ine. Daj do toho aj dovolenky, tabory...Na sude s touto tabulkou mozes argumentovat, ze doteraz na vsetky tieto vydavky peniaze boli a zrazu to nevie utiahnut???
Ak ti vyjde vyssia suma, tak si pytaj viac ako je tych 300eur

klucka42
autor
26. aug 2012

Sisaha dik za link skusim to popocitat,
mummy01 budem byvat u rodicov ale budem deti nosit 30 km do ksoly skolky, lebo si musim u nas v meste najst robotu a potom vlastne aj tam meste chcem byvat a robit takze nebudem na dedinu deti hlasit do ksoly skolky.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli