Rozvod po roku manželstva a 2 malé deti

klarikag
24. júl 2012

Ahojte,
chcem sa spýtat, ci a ako ste riesili rozvod po roku manzelstva s 2 babatkami kde dovodom je svokra... Resp. dostala som na vyber ze bud sa udobrym alebo dovi... :(

hedka17
24. júl 2012

@klarikag ahoj to tvoj mm takto zareagoval? Teda ozaj ta ma rad ked bud to alebo hento ☹ je to smutne aj ked chapem ani ja by som nebola rada keby moj mm nemal rad mojich rodicov,ale toto ved tak nech chodi k rodicom s detmi sam ak je to take zle. Mali by ste sa s mm porozpravat v com je problem mozno ta pochopi. drzim palce aby ste to vyriesili 😉

nikolik88
24. júl 2012

@klarikag ako rozwod som nezažila a dufam že ani nezažijem ale ako aby som si mala wybrať ze ci sa udobrím alebo sa rozwedieme je dost krute od twojho manžela no nie? ☹

adrioska
24. júl 2012

@klarikag A v com potrebujes poradit? Po pravnej stranke alebo sa len potrebujes vyrozpravat, poradit co robit? Lebo ak to druhe, tak by si mohla napisat viac...

bianca
24. júl 2012

@klarikag no ked take ultimatum tam dovi dopo.Hajzel.

januska191
24. júl 2012

@klarikag jedna rada, utekaj ako mozes..... urcite to mas velmi tazke, ale pozbieraj silu kvoli svojim detom, aby si sa cely zivot netrapila.. ked nie si u svojho muza na prvom mieste, nema to vyznam..... A hlavne, nikdy sa to nezmeni...

klarikag
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klarikag
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
modry_zvoncek
24. júl 2012

@klarikag, 800 km je dosť ďaleko na to, aby tvoj manžel konečne prestrihol pupočnú šnúru, ak to jeho matka doteraz nedokázala.

O záchranu manželstva sa rozhodne pokús, dve maličké deti by nemali prísť o spokojné detstvo v úplnej rodine len preto, že ty nevieš riešiť problémy asertívne.

Odporúčam ti návštevu manželskej poradne, aspoň na desať sedení. Ak tvoj manžel nebude chcieť ísť, môžeš tam chodiť aj sama. V partnerstve totiž jeden reaguje na druhého a tvoja zmena správania časom zákonite povedie aj k zmene manželovho prístupu.

Pravdepodobnosť, že pri rozvode súd určí dve maličké deti do starostlivosti otca, je takmer nulová.

flopo
24. júl 2012

nemozem nereagovat.z vlastnych skusenosti pokial je kde odidte prec od takychto ludi,zakial su deticky male.po rozvode rozhodne dostane deti matka.pokial som dobre rozumela aka je to rodina,pripravte sa na poriadne problemy z ich strany aj co sa tyka starostlivosti o deti(myslim tym ked budu starsie a bude si ich otec bravat na vikendy).nazavidim vam tuto situaciu-zazila som to.ja mam uz deti velke a urcuju si uz samy ci pojdu za nim a ci chcu.Prajem vam veeeeela stastia a pevnych nervov,hoci my matky bojujeme ako levice za svoje deti a asi to tak ma byt.Monika

nelinka0401
24. júl 2012

@klarikag fúúú,tak to máš teda ťažké.a správala sa k tebe takto aj pred svadbou?prečo ste si nestanovili nejaké podmienky už vtedy?nemuselo to až takto daleko zájsť ☹ držím palce aby sa to čo najskôr medzi vami vyriešilo

flopo
24. júl 2012

a este jedna vec.pokial je svokra schopna vas riadit aj cez taku dialku a vas manzel skace ako ona piskne tak neni o com.manzelsku poradnu by som skusila,no jedine s nim.aj my zeny mame nejaku hrdost.preco by ste mali vytvarat kompromisi len vy.....

klarikag
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hedka17
24. júl 2012

@klarikag fuuuha tak to nie je bohvie co 😒 teda aby mi niekto nadaval teda nech je akokolvek starsia mala by mat normalny pristup a nie spravat sa akoby si bola naozaj nejakou handrou a teda svagor je tiez riadny kvietok 😠 bude ozaj tazke vyrieit to a so svojou mamou si sa o tom neporozpravala ako by ti ona poradila predsa ta pozna cely zivot vie aka si povaha a vacsinou chcu detom najlepsie ak mate dobre vztahy bavila by som sa o tom aj s nou. Velky vekovy rozdiel, kolko to je ak mozme vediet? Tvoj mm je cudzinec, lebo vacsinou vtedy sa to stava aj ked niektori slovaci su rovnaki. Zial moja kamoska co sa vydala za cudzinca sa tiez rozvadza je to skor o vychove a teda tiez si toho s nim dost zazila 😒 Daj si sama sebe otazky typu bol aj pred svadbou takyto? Spraval sa vzdy takto k tebe? Chces byt s nim ked deti vyrastu a budu prec? ... Zial taky aky je teraz aj ostane on sa nezmeni bud sa s tym zmieris,alebo sa budes musiet rozhodnut co dalej. Aj ty sama rozmyslas nad rozvodom ci len mm?

klarikag
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
modry_zvoncek
24. júl 2012

@flopo, iste, ženy majú svoju hrdosť, to je v poriadku. Ale tento prípad sa mi skutočne nezdá ako neriešiteľný. Keby Klarika bývala so svokrou pod jednou strechou, bolo by to na pováženie. Ale takto by to mohli zvládnuť. Problémy sú na to, aby sa riešili, nie aby sa od nich utekalo pri prvom bu-bu-bu.

V dobrom partnerskom vzťahu často treba ustúpiť jeden krok, aby sa potom pár spoločne mohol posunúť o dva kroky dopredu. To nie je predsa boj "kto z koho" a kto má väčšiu hrdosť a hlavne, kto je tvrdohlavejší.
Po roku manželstva je tak akurát čas naučiť sa spolu komunikovať a spolupracovať. Nie si dávať ultimáta a vyhrážať sa rozvodom a odobratím detí. Ukazovať prstom na manžela, aký je hajzel, nič nevyrieši. On tiež len na niečo reaguje. V značnej miere nielen na matku, ale aj na manželku.

klarikag
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
modry_zvoncek
24. júl 2012

@klarikag, ja som riešila môj vzťah so svokrou od svatby desať rokov, a to sme boli od seba len 100 km. Niektoré veci, hold, trvajú dlhšie.
Mimochodom, mám vyše dvadsaťročné spokojné manželstvo.

flopo
24. júl 2012

vsetky zeny co si vazia SAME SEBA s takymto chlapom nebudu zit a vyhovorky ze koli detom alebo kam pojdem su trosku chabe.Je to tazke,no kazdy ma pravo na svoje stastie a nie byt cely zivot ponizovana.potom si ju nebudu vazit ani jej deti.ja som mojmu byvalemu pred svokrou raz povedala,ze je debil(v hadke)a musela som sa omluvat jej a klacat na kolenach,bo mi urobili take peklo zo zivota koli tomu.bolo to hrozne,no nabrala som odvahu a s dvoma malimy detmi som sa postavila na vlastne nohy.da sa to len si treba zacat vazit samu seba a ide to.a aj sebavedomie mi uznechyba 🙂

klarikag
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kkl82
24. júl 2012

@klarikag takeho chlapa nezmenis, utekaj cim skor. deti by mali prisudit tebe, pokial nie si kriminalnicka, je uplne jasne, ze take male deti potrebuju matku najviac. ja viem, ze je to tazke, ale ked ti dal take ultimatum, asi to myslel vazne, ak nie, tak sa mozno spamata a pride zobronit neskor... ak sa sam nechce nevymanit z vplyvu svojej matky, tak mu v tom, podla mojho nazoru, nepomozes ani ty a ani poradna. zit v jednej domacnosti s clovekom, ktory ta ani za mak nerespektuje, sa neoplati... ani kvoli detom

modry_zvoncek
24. júl 2012

@klarikag, ale však keď sa chce silou-mocou rozvádzať, nech podá návrh na rozvod on. Pochybujem, že vás skutočne rozvedú. Rozhodne nie na prvom pojednávaní, najprv vás pošlú do manželskej poradne.

vroni
24. júl 2012

@modry_zvoncek, normalne si ma rozosmiala. V ziadnej poradni ti neporadia, ako vychadzat s manipulatorom a vydieracom, Poradia ti len, ako sa proti takymto ludom branit, aby ta uplne neznicili. Vychovavat dve deti v takomto prostredi a nazvat to spokojnym detstvom znamena absolutu absenciu asertivity u autora takeho vyroku.
A tak cisto za seba - v rodine, kde je manzel mamkin cecok, svokra manipulatorka a svagor agresivny psychopat (normalny clovek by nemal chut mlatit nieciu manzelku) - by som ja ostat nechcela ani keby mi nukali zlate tela.
Deti po rozvode muz nedostane - a v Rakusku duplom nie. Nehovoriac o podporach matiek s detmi, z ktorych sa (na rozdiel od slovenskych) da v pohode vyzit.

klarikag
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadis
24. júl 2012

@klarikag tazko radit do vzathu 2 (ci v tomto pripade 3 😝 ) osob, ale len to, ze pises, ze predal byt a prepisal auto...pravdepodobne preto, ze boli v jeho vlastnictve, tam si nepomozes, ved predsa rozvod nie je prilezitost prist k cudziemu majetku, ale rozdelit spolocny majetok...ale hlavne, rozdelit 2 ludi, ktori si uz nemaju co vo vztahu co povedat... nepises nic o vztahu vo svojom manzelstve, ci okrem toho mate aj ine problemy...ale boj svokra-nevesta je pre muza vzdy neprijemna a ak zena neodhadne pokial az moze v argumentacii a obrane zajst, nemoze sa cudovat, ze muz sa prikloni na stranu svojej matky. Ty si predsa tiez matka svojich deti a aj ked su teraz velmi velmi malicke, tiez ked budu dospeli ocenis, ak ta budu mat stale ako mamu radi a bude im zalezat na tom, aby si dobre vychadzala s ich partnermi. Pre nas zeny je uloha nevesty tazka, nie vzdy si so svokrou "sadneme", ale na druhej strane treba niektore veci treba prehltnut, v duchu si zanadavat a ist dalej...inak ta kuchyna, kvety a mena...to su take bezne veci vo vztahu svokra-nevesta, ze nad tym treba iba kyvnut rukou a nepozastavovat sa, ked odide urobit si podla seba...mas toho dost, deti su este male, si este precitlivena z porodu, preto si myslim, ze to prezivas az prilis intenzivne a okrem toho, 800km je dost daleko na to, aby vam nejakym sposobom zatazovala zivot...takze ak mate v partnerstve len tento problem, skus sa mozno pozriet aj na seba, ci sa neda s tym nieco poriesit (musim povedat aj za seba, ze so svokrou tiez nevychadzam naj, ale snazim sa, aj ked voci nej som az prilis vztahovacna, urazliva, vsetko nejako intenzivnejsie prezivam...neviem cim to je, ale asi ako kolegyne alebo kamosky, by sme vychadzali dobre, len v tejto konstelacii, to nejako skripe, najma ak v nasom vztahu hodnotim aj jej spravenie nie len ku mne a manzelovi, ale aj k detom, na ktore som asi ako kazda mama zvlaaaaaaaast citliva 😅 )

hedka17
24. júl 2012

@klarikag ked si to uz vsimla tvoja mamina tak to uz o niecom svedci, taketo malinke deticky a uvazovat nad rozvodom, chapem ze by si bola najradsej keby sa to zmenilo zacali by sa k tebe spravat ako k rovnocennemu a deticky by vyrastali spolu s rodicmi,ale ak to nepojde ty si ich mama a oni potrebuju hlavne teba, nikto ta nikdy nenahradi a preto by si mala byt stastna a vyrovnana aby deti boli spokojne a vyrastali v pohode

klarikag
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klarikag
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terina25
24. júl 2012

@klarikag no,podľa toho čo píšeš,tak prežívaš riadne peklo ☹ A ja na tvojom mieste by som to riešila rozvodom.myslím si,že tu žiadna poradňa nepomože.Nerozumiem tvojmu mužovi,že buď sa udobríš,alebo možeš odísť.To mu vobec nebudú chýbať deti?veď je predsa jasné,že ak sa rozvediete,tak deti dajú tebe - aspoň by mali.

Ja na tvojom mieste utekám od nich čo najďalej,lebo to nikde nebude lepšie.A aj deťom bude takto lepšie ako počúvať každodenné hádky svojich rodičov.

inak jednej veci nerozumiem.Ste 800 km od svokry a ona vám aj tak rozkazuje?ako to dokáže?telefonuje,navštevuje vás alebo ako ? veď predsa nežije s vami,či áno?

vieš,keby bol manžel taký,že sa zastane teba a tebe dá za pravdu,tak by to mohlo fungovať.ale keď otvorene povedal,že teba už nechce,len deti a stále mu je prednejšia matka ako ty,tak to potom nemá význam.pretože vždy sa do vás dvoch bude miešať a vždy ty budeš tá zlá a jej slovo bude sväté.bohužiaľ. 😒

modry_zvoncek
24. júl 2012

@vroni, celkom sa mi páči, ako dokážeš na základe pár riadkov psychologicky zdiagnostikovať celú rodinu 😀.
My nevieme a ani nemáme odkiaľ vedieť, ako to skutočne v tej rodine vyzerá, ale vychádzajúc z miery výskytu duševne narušených jedincov v populácii, je skôr pravdepodobné, že v tej rodine síce majú k láskavým a tolerantným vzťahom ďaleko, ale to ešte stále neznamená, že treba odtiaľ utekať.

Ale však ako si Klarika urobí, tak bude mať. Môže sa teraz rozviesť, ale kedže si vybrala neprávneho partnera raz (a "vyrieši" to útekom), takmer isto si nesprávne vyberie aj druhý raz.

Klarika, prajem ti veľa šťastia a rozvahy 🙂 🙂 🙂

klarikag
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz