Sirotské, keď chýba vyhlásenie o otcovstve

mirka1001
10. jan 2014

Nema niektora skusenost? Som v 29tt, a pred dvoma mesiacmi umrel moj partner a otec dietata. Problem je v tom ze sme neboli dat na matrike vyhlasenie o otcovstve, a tak ho nebudem moct dat ani do rodneho listu, a tento udaj budem potrebovat kvoli sirotskemu. Ako mam postupovat (mame v nemocnici ulozenu este jeho krv, kvoli testom dna). Dat si ziadost na sud a oni si budu ziadat krv z nemocnice (pretoze mne ju do ruky nedaju).

luba28
10. jan 2014

@mirka1001 aaach,smutne,uprimnu sustrast,.... ☹ ano,ale az ked sa dieta narodi poziadaj sud o urcenie otcovstva a nasledne potom daj male zapisat do rodneho listu a potom ziadaj sirotske a zda sa mi ,ze aj spätne sa to da,.....

josefpihrt
14. jan 2014

Sud urci otcovstvo podla tretej domnienky. Treba dat navrh na urcenie otcovstva, ale este pred tym musi sud zosnulemu urcit opatrovnika. V kazdom pripade krv ani DNA testy potrebovat nebudes. Blizsie informacie najdes v tomto clanku:
http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka...

katy174
10. apr 2020

@mirka1001 poradili ste si? Náhodné som našla článok, my sme si tym prešli, viem poradiť

mirka1001
autor
11. apr 2020

@katy174 ahoj... mame to vybavené, dohodla som sa so svokrou, dali sme to na súd, stačilo že mi dosvedcila otcovstvo jej syna...syn je jeho mini kópia, nebolo o čom. Stihli sme to ešte pred termínom a doplatili aj spatne

katy174
11. apr 2020

@mirka1001 ok,potom v pohode, sestra to mala komplikované,tahalo sa to 4 roky,ale uz je to ok.Maj sa