Sociálka a odobratie deti

cukrik138
17. máj 2018

Pekny den,kedy socialka moze odobrat dieta-deti ?a ked ma rodic,alebo obaja neake dlzoby,tak ako sa to riesi?mozu dieta-deti tiez odobrat?dakujem

cukrik138
autor
17. máj 2018

este doplnim ze deti sa dobre ucia,maju co jest aj kde spat,ohladne hygieny to je tiez v poriadku,maju aj oblecenie aj hracky,nic im nechyba.

sissy27
17. máj 2018

@cukrik138 určite nikomu nevezmú deti kvôli dlžobám.
Dieťa môžu odobrať keď žije v nevyhovujúcich podmienkach, nemá zabezpečené základné životné potreby, rodičia sú alkoholici, feťáci, dieťa je týrané, sexuálne zneužívané, je ohrozená jeho výchova... Akurát že kompetentní často nezasahujú ani tam kde by jednoznačne mali...

nice202
17. máj 2018

presne tak, kvoli dlzobam rodicov sa deti neodoberaju. Ak o deti nie je riadne postarane, tak vtedy to uz socialka zacne riesit.

cukrik138
autor
17. máj 2018

@sissy27 ved to,poznam jeden pripad,kde deti chodia do skoly ale ze ani desiatu nemavaju,alebo skolske pomocky,zosity nic alebo postracaju a ze matka sa one nestara riadne,ze od septembra to riesia,pravdepodobne podnet zo skoly.,no a co sa tyka mojej otazky,tak anonymne podal niekto ze zanedbanie deti,pritom ako som napisala maju vsetko co treba,aj ta pani zo soc.to povedala,ze ona s detmi problem nevidi,ze maju vsetko.

cukrik138
autor
17. máj 2018

@nice202 anonymne podal niekto ze zanedbanie deti,pritom ako som napisala maju vsetko co treba,aj ta pani zo soc.to povedala,ze ona s detmi problem nevidi,ze maju vsetko.len ze su tam dlzoby a ked je tam exe tak to je problem ci ako?dakujem

cukrik138
autor
17. máj 2018

@sissy27 inak dakujem

nice202
17. máj 2018

@cukrik138 socialka musi preverit kazdy anonym, aj ked je neopodstatneny. Pride, skontroluje a ak je situacia v norme, teda o deti je postarane, tak sa nemaju coho bat. Kvoli dlzobam sa deti neberu. -tu ide o zaujem deti, ak oni maju vsetko, co potrebuju, tak sa im nic nestane.

cukrik138
autor
17. máj 2018

@nice202 takze ani ked je exe? tak ide hlavne ci maju deti co im treba a su v poriadku.

nice202
17. máj 2018

@cukrik138 ani. Tu ide o deti a ich zabezpecenie potrieb, socialka neriesi exekucie.

cukrik138
autor
17. máj 2018

@nice202 len koli comu to potrebuju vediet?to ze ake sumy su to na exe..nerozumiem.inak,poznam este pripad,ze maju pozastaveny byt bankou ,vtedy sa to tiwz neriesi nijak?

nice202
17. máj 2018

@cukrik138 tak nech si rodicia daju hlavy dokopy a zacnu riesit svoje dlhy. Musia sa zozodpovednit, nie je mozne takto zit.

cukrik138
autor
17. máj 2018

@nice202 to urcite ano,len ani tam nehrozi detom nic?aby som vedela upokojit pani,ma strach o deti ☹

nice202
17. máj 2018

@cukrik138 nie nehrozi, maximalne pride exekutor, pozastavi ucty, moze dat prikaz na predaj nehnutelnosti, atd.... Exekucie riesi niekto iny, nie socialka, ktora sa zaujima o deti. Chapes?

nice202
17. máj 2018

@cukrik138 o deti ma byt postarane, maju mat primerane obydlie, stravu, oblecenie atd... ak toto maju, nie je dovod na paniku, ale ak tam je aj nejake pochybenie, potom moze socialka konat a o deti prist.

cukrik138
autor
17. máj 2018

ano,ano samozrejme ja chapem,len nechape preco a naco su im informacie o vyske dlzob a tak.

nice202
17. máj 2018

@cukrik138 tak asi sa zaujimaju o stav, ale nemyslim si, ze kvoli ich dlzobam pridu o deti. Tam bude aj nieco ine. Proste, musia si plnit zavazky.

cukrik138
autor
17. máj 2018

@nice202 ako co myslite ine?napriklad?jaj ale otravujem

nice202
17. máj 2018

@cukrik138 Ak dôjde k odobratiu dieťaťa, tak preto, že sú zanedbané základné otázky súvisiace s ich životom, že chýba základná starostlivosť. A ďalej ti neviem odpovedať, keďže netuším. Nech sa obráti na úrad.

jana_eyre
17. máj 2018

kvoli exekuciam.sa urcite deti neberu, tam.sa siaha na majetok, pokial exekucie dlznik neriesi.. pokial plati a nevyhyba sa splacaniu dlhu, nema sa coho obavat.. podla mna sa preto pytaju aj na dlzoby, aby vedeli, ako clovek postupuje a ci ich neriesenim nemoze v buducnosti ohrozit vychovu deti stratou majetku (napr.byvania) nech nenecba tak daleko zajst svoje dlhy a nema sa coho obav

cukrik138
autor
17. máj 2018

@jana_eyre prosim a poznam este pripad,ze maju pozastaveny byt bankou ,vtedy sa to tiez neriesi nijak?ale strhavaju jej muzovi s platu.

jana_eyre
17. máj 2018

@cukrik138 pokial clovek splaca, nehra mrtveho chrobaka tak sa to naozaj neriesi aj ked je byt zadlzeny.. dolezite je splacat a vravis, ze sa to strhava z platu, takze to je osetrene.. hlavne si nevyrobit dalsie dlhy, vydrzat blbe obdobie..

fefe123
17. máj 2018

myslím, že problém bude inde... ak máte exekúcie a splácate, nemala by sa sociálka o vás zaujímať... ak vám byt nevzali, tak tiež nie je problém, ak vám ho vezmú a máte s deťmi kam ísť ( rodičom, súrodencom,.... ), tak by sa tiež nič nedialo..... ak vás niekto natrel, hľadajte príčinu..... za čo to bolo.... či sa niečo naozaj nezanedbáva, či sú deti riadne najedené, ošatené, či sa nezačali nejak inak správať, predsa len, keď exekútor vezme časť príjmu, všetci v rodine to pocítia-stres, nervozita...., možno sú deti v škole smutné, utiahnuté, alebo opačne agresívne, lebo sa im spolužiaci smejú, že nemajú všetko a podobne....

marusia12
17. máj 2018

@cukrik138 dlžoby by som riešila bankrotom

cukrik138
autor
17. máj 2018

@fefe123 deti maju co jest aj do skoly beru jest,aj oblecenie je v poriadku,aj su cisty,atd.nie oni niesu agresivny,nemaju problem,a netusim kto by ich natrel,ved aj sama socialna prac.povedala,ze u nich detom nic nechyba.ze maju to co im treba,teraz ze volala a ze ide si vsetky info prezriet a spisat to,ze pokial jej volat nebudu je to ok a ked budu tak sa dohodnu co dalej,ako to postupne riesit,ze pokial sa splaca teda ze mu to strhnu z platu tak je to v poriadku,len musia rizika pre zivot deti zhodnotit,.tak bude cakat,dufam ze to bude dobre,

fefe123
17. máj 2018

veď som tak napísala, ak je z vašej strany všetko OK, aj deti aj splácanie, tak by nemal byť problém...

marusia12
17. máj 2018

@cukrik138 Neviem, či sa tu zbytočne nevytvára strach zo sociálky. U nás to ešte stále takto nefunguje, že by sa brali deti za nejaké dlhy rodičov. Stačí sa pozrieť do cigánskych osád... žiaden stras a hlavne... žiadne vytváranie strachu.

cukrik138
autor
19. máj 2018

@marusia12 len ma strach,deti nezanedbavala nikdy,ani by si to nedovolila,len ma neake tie obavy,nevie sama preco a ani preco jej niekto chce takto ublizovat...veri v to ze bude vsetko v poriadku.a dakujem krasne za kazde vase slovo.odovzdam jej
@fefe123
@jana_eyre
@nice202

marusia12
19. máj 2018

@cukrik138 Obavy nech zahodí... stačí sa pozrieť na východ Slovenska, kde cigánom deti neberú... a ono to fakt nie je také jednoduché zobrať deti matke... aspoň na SR to tak jednoducho nejde. To, že má niekto dlhy nie je problém... tie nech rieši bankrotom.

cukrik138
autor
19. máj 2018

@marusia12 dakujem,odovzdam jej a pekny vikend

duun
5. aug 2018

Len pre info - osobný bankrot:
požiadavky stanovené zákonom - musí to byť fyzická osoba (podnikateľ alebo nepodnikateľ), platobne neschopný, má exekúciu/e alebo niečo podobné, musí mať poctivý zámer. Ani osobným bankrotom sa nezbaví nedotknuteľných pohľadávok( napr. výživné na dieťa a ďalšie).

Osobný bankrot - 2 spôsoby:

1. konkurz - likvidácia majetkovej podstaty a rýchle oddĺženie = predajú všetko, čo majú (byt, dom, auto..). Nemusia mať príjem a ich majetok nemusí stačiť na splatenie všetkého. Centrum právnej pomoci im dá pôžičku 500e na úhradu odmeny správcu konkurz. podstaty (tú dlžník potom splátkovo vráti centru počas 3 rokov). Vhodné, ak majú veľa dlhov, ich výška je oveľa väčšia ako majetok, je vhodná ak nemajú príjem aj ak nemajú žiaden majetok.

2. splátkový kalendár - splácanie záväzkov po častiach - tu MUSÍ mať pravidelný príjem, dlhy menšie ako majetok a musí byť schopný zaplatiť cca 700e (500 pre správcu a 200 pre advokáta Centra). Splátkový kalendár je ma 5 rokov určený tak, aby zaplatil minimálne 30% dlhov (teda súd určí od 30% do 100% podľa posúdenia príjmu, vek, vzdelanie atď). Vhodné pre dlžníkov, ktorí majú majetok, ktorý si chcú uchovať, majetok je cennejší ako hodnota dlhov a majú pravidelný príjem na úhradu splátok počas 5 rokov.
Viac pozrite tu: http://www.centrumpravnejpomoci.sk/potrebujem-p...