Som rozvedená a chcem odísť s deťmi do cudziny

natalia_1234
28. máj 2022

dobrý večer chcela by som sa opýtať som rozvedená a chcela by som odísť do cudziny z deťmi len ze neviem ci môj bývalý podpise súhlas že môžem odísť keď si zoženiem právnika výbavy sa to rýchlejšie...mali ste niektorá z vás už takúto situáciu a prosím vás ako ste to riešili ???ďakujem

pribinak
28. máj 2022

@natalia_1234 vybaví rýchlejšie? No neviem. Ak otec deti nebude súhlasiť, pôjde to cez súd

syslik81
28. máj 2022

bez suhlasu manzela jedine dat to na sud a sanca je 50% aj onma pravo na deti a deti na otca ... ak sa stara a plati na cas sudca ti to neschvali ..

natalia_1234
autor
28. máj 2022

@syslik81 len ze on sa o deti nezaujíma vôbec ani za nimi nechodí a ani im nič neplatí

diamond007
28. máj 2022

@natalia_1234 to je v poriadku, ale ak ti to nepodpíše tak jedine sudom

natalia_1234
autor
28. máj 2022

@diamond007 ďakujem približne koľko to asi trvá pol roka rok ????keď súdom

mogaa
29. máj 2022

@natalia_1234 je jedno že sa o ne nezaujíma...súdom má určený nárok byť s deťmi - to či to využije/využíva je jedna vec, ale nárok s nimi má....a ten nárok platí na Slovensku, nie chodiť za nimi do cudziny.....ak by si odišla s deťmi bez jeho súhlasu, môže sa to brať ako únos.....ak ti nepodpíše súhlas, tak jedine to riešiť súdnou cestou.....súd ti to môže povoliť aj bez jeho súhlasu, ale len v prípade ak preukážeš, že je to v záujme detí, nie v tvojom záujme