Používame cookies. Viac informácií tu. OK
sisaha
13. jan 2012

@kitti0503 dieta by som ziadnej sesternici neodovzdavala. Ani za cenu splnomocnenia. ak on moze z prace az po 18 hod, tak nech si dieta vyzdvihne potom. Ak je v rozsudku, ze otcovi, tak iba otcovi.

annie13
13. jan 2012

@kitti0503 suhlasim so @sisaha nedala by som dieta ziadnej sesternici a este do auta, je to jeho dieta, v rozsudku je on, co ty mas s jeho sesternicou? nech si ju vyzdvihne ked pride z prace, ma byt s ocom a nie z jeho sesternicou

kitti0503
autor
13. jan 2012

Vdaka len preto sa pýtam lebo teraz vyšiel nejaký nový zákon vraj majú aj blízké osoby na to právo(myslím na styk s blízkymi osobami) len nechápem že kedy sa to vzťahuje,lebo ja mu ju dám,nebránim v tom ale nech príde on pre nu.A teraz zase vymyslel to že tak aj on len mne odovzá dieťa a nikomu inému.Lenže ja bývam s rodičmi to znamená že dieťa prichádza domov a nie k susedom.Ja ju pripravím oblečiem,len velakrát nejdem von lebo ich nechcem vidieť.Mala som s nimi strašné prípady.Stalo sa aj také že mi dieťa nechceli doniesť domov,ja som musela ísť pre nu a bolo aj také že išla som pre nu otec nebol doma,bola tam len svokra a prababka,no nechceli ma pusťiť k nej ani nechceli aby ma počula a tak isto opačne.A do toho domu smiem ísť pretože ja som majitelka domu.Ona tam nemá trvalý pobyt len tam býva.A mna nechceli pusťiť.Bol to horor,čo malá videla.Ale kamoška hovorila vraj ja nemusím ísť von lebo styk platí na nho anie na mna.Napíšte mi niečo čo viete.

kitti0503
autor
13. jan 2012

A ešte som zabudla dodať,že doma velakrát nie je u otca ale u brababky a tam spí,mám na to vela svedkov a malá to tak isto hovorí a svokra ??ježiš malej 6 ročnej hovorí že zajtra prídeme pre teba lebo v rozsudku je to tak a ona už chudera nevie čo robiť,ale nerada tam chodí.

irriss
13. jan 2012

@sisaha
souhlasim se @sisaha
@kitti0503 V zadnem pripade nikomu jinemu nevydavat..rid se Rozsudkem. Za dite v tomto pripade rucis TY, i kdyby nekdo jiny byl "vinikem.."

irriss
13. jan 2012

@kitti0503
to se jedna hlavne o to, aby se nebranilo Styku ditete s rodici (babicky a dedeckove)..i tady v Italii se velmi propaguje velmi dulezity vliv starsi generace pri vychove vnoucat(zakon toto uprednostnuje a hlavne vznikl i pro rodice odsouzene k vazbe..aby to urady mely jednodusi..)

anjelicek26
13. jan 2012

@kitti0503 - len ako si teda predstavujes, ze ma dieta vyberat, ked ma pracovnu dobu o hodinu az dve dlhsiu, ako konci skolka?? Nie teraz sa ako realne pytam 😕 Mala ma 6 rokov, nie je to babo, aby nemohla ist domov s niekym inym a nevidim rozdiel medzi jeho sesternicou a platenou babysitterkou, ktora moze mat rovnaky vek a vodicak este kratsie 😝

Len mi povedz, ako to ma riesit? Ked to proste nestiha? Ma ta "ostat" sediet na schodoch radsej?

adka7755
13. jan 2012

nič v zlom..ale sama si si dala odpoveď.ak sa náhodou niečo stane, čo si budeš vyčítať ako prvé..nehovoriac o tom, že dieťa si má preberať otec,..a ke´d mu to nevyhovuje časovo, nech požiada súd o úpravu styku..

irriss
13. jan 2012

@kitti0503
Nechteli Te pustit?
rada?
POLICIE

anjelicek26
13. jan 2012

@irriss - tak tak policia, zapis a pri sude sa to da raz vsetko krasne vytiahnut ako argument, preco by sa s nou stykat nemal

irriss
13. jan 2012

@anjelicek26 Soudni narizeni zni vzdy dost jasne-
DO RUKOU OTCE 😉
neco jako "doporuceny balik do vlastnich rukou"- pokud jsou takove vztahy jako jsou zde popsane, jedina moznost - "predani do vlastnich do rukou"DODRZOVAT 😉

irriss
13. jan 2012

@anjelicek26
vztahuje se to na neco jineho:
policie kdyz ji nechteli pustit pro malou do DOMU pro malou 😉
(prispevek 11:56hod😉 )

anjelicek26
13. jan 2012

@irriss - ano ale to je aj vzdy o dohode ich dvoch, ak ma tak strasny strach davat dceru inemu - tak sa musia dohodnut na siestu, inak to nevidim. Zivot je bol a bude o kompromisoch.

annie13
13. jan 2012

@kitti0503 medzi blizke osoby patri stari rodicia, na sesternicu sa to uz nevztahuje, je mi luto ze mala musi sledovat taketo dotahovacky, ale raz ked dieta ma byt s ocom tak s ocom a nie kade tade, berie ju od teba nie zo skolky takze mala ma kde byt kym on skonci pracu a nie sa navazat s nejakou pubertiackou

irriss
13. jan 2012

@anjelicek26

ano, prave proto ji rikame, ze sestrenici ne - uz podle toho, jak ji samou to stresuje a podle soudniho narizeni...

p.s. Jsou i jine smutne pripady...
tady nevlastni plnoleta sestra prevzala od druhe manzelky dite a zavezla ji svemu otci..ale ze zarlivosti ji po ceste hodila do more..(4roky) 😎 😠

kitti0503
autor
13. jan 2012

anjelicek26 takto:ked už píšeme o oteckovi.! Malú zobere,vlastne nie on ale jeho 20ročná sesternica,no otecko ju potrebuje ale hlavné je to že nie je s nou.Co ty na to???Ja nebránim v tom aby ju nevidel,nech si ju bere,ale čo by si robila keby ti malá školáčka hovorila každý druhý týžden že nechce sa mi ísť.No ona je v tom že musí ísť,ale asi je tu na čase aby som jej pekne krásne porozprávala príbehy o oteckovi.A ešte malé prekvapenie nám že nosí tam cigánky.Zoberú ju a automaticky ju hodí brabake a ostatným lebo on musí ísť von v sobotu na všelijaké párty.Ja ked len berem každý druhý týžden tak som s malou spím s malou a nejden sem tam a hodím sem tam ako neviem čo.A že nestíha??Na cigánov má čas tak na nu prečo nie??Nepíšem o tom že ju NEDAM!!!!!!!!!!

anjelicek26
13. jan 2012

@kitti0503 - pozri do vasich problemov nevidim, ale realne dat dieta strazit babke, ktora z nas to nerobi? Ved je normalne, ze je dieta aj s nou, su RODINA. Mozno sa na to neciti, mozno nevie varit, mozno potrebuje pomoct, mozno ma babka lepsie priestory, ako ma on, bezpecnejsie pre dieta.

Ked da zena svojej mame, babke strazit dieta, lebo musi nieco porobit, je to v poriadku, ked to spravi chlap, uz nie?

A ze spava s cigankami (s cigankou) ako naznacujes, je to jeho vec. Aj to su ludia, ako kazdy iny. Jeho novy vztah ta zaujimat nemusi. Tvoje dieta ma byt najedene, vykupane, porobene ulohy, na tom zalezi. Nie na novej otcovej priatelke.

kitti0503
autor
13. jan 2012

A predsa viacej babiek tu píše že by ju nedali 🙂 Dcéra velakrát odtial chodí choré a predsa mi hovorí že preto tam nerada chodí lebo otec nie je s nou.A mne nezaujíma s kým je ja ssa len teším lebo je to pre mna dobré 🙂

kitti0503
autor
13. jan 2012

Matka nemusí vydať dieťa napríklad v situácii, ak otec nemá vo vozidle, ktorým si pre dieťa prišiel, autosedačku. Je povinná presvedčiť sa, že je otec vo všetkých smeroch spôsobilý zabezpečiť dieťaťu bezpečný pobyt u neho. Ak by dieťa vydala s týmto vedomím, a došlo by k nehode, kde by sa dieťa zranilo, mohla by byť vinná spoluúčasťou.
čo ale nemá!!!toto som našla na stránke

kitti0503
autor
13. jan 2012

Čo robiť, ak...

...si otec dieťa nevyzdvihne?

Ak sa jedná o jednorazovú záležitosť, nevyplýva z toho žiaden postih pre žiadnu zo strán. Slušnosť síce káže, takúto zmenu vopred oznámiť, ale to sa vo vyhrotených vzťahoch stáva zriedka. Ak si otec pravidelne nechodí pre dieťa, môže túto skutočnosť matka nahlásiť na ÚPSVaR, kde jej o tomto vystavia zápis. Ten sám o sebe nie je dôležitý, ale keďže je naša legislatíva plná dier a často stojí práve na nesprávnej strane, môže sa Vám zísť. Bez ohľadu na to, či si otec pre dieťa príde, alebo nie, Vy ste povinná dieťa vždy v čase určenom súdom dieťa pripraviť a prichystať, a čakať. Ďalej nie je nikým nič nariadené. To žiaľ zavádza k tomu, že by Vás rozhodnutie súdu pokojne nechalo od piatka do nedele, s nachystaným dieťaťom stáť pri dverách, a čakať. Nemusíte. Ak si nepríde po dieťa do niekoľkých hodín, môžete si urobiť vlastný program. Zápis Vám môže pomôcť vtedy, ak by si to otecko na druhý, či tretí deň rozmyslel, a keďže Vás doma nezastihne, chcel by túto skutočnosť nahlásiť, ako bránenie mu v styku.

A JA MU NEBRANIM!!!!

kitti0503
autor
13. jan 2012

Sme od seba 30km!

sisaha
13. jan 2012

@kitti0503 neviem, nevidim az tak do toho co pises, ale ak nema v aute autosedacku, mozes kludne zavolat policajtov, oznamit EČ vozidla a uviest z kade kam ide. Ak budu promptní, tak ho zastavia, dostane pokutu..Ak takýchto pokút nazbiera niekolko, bud si tu sedacku kupi, alebo sa vykasle na malu a mala nemusi mat traumu.. 😉

jasminet
13. jan 2012

ja by som to riesila pisomne. poslala ex doporuceny list, kde mu oznamim, ze v case urcenom sudom budes dceru davat iba jemu, nie inej osobe (presne podla rozhodnutia sudu). ak si pre nu pride bez autosedacky a chcel ju odviest napriek tvojmu nesuhlasu by som rovno pred nim volala policiu ... bodka

kde je on v case ked tam je aj vasa dcera uz teba zaujimat nemusi, pokial nie je sama, je najedena, nakrmena, je o nu postarane. a koho si vodi domov, to uz duplom nie, ak to malu neohrozuje...

a to co tu pises, ze si malu nevyzdvihne, to je blbost, lebo on si ju chodi vyzdvihnut, prostrednictvom tretej osoby, ktorej ju dokonca ty sama davas...

kitti0503
autor
23. jan 2012

Zdravím mamičky

Takže bola som za advokátkou a odpoved znela takto: V žiadnom prípade sa nemá dávať až tretej osobe ktorá len teraz dostala vodičák lebo problémy budem mať z toho ja!Styk sa vzťahuje na otca a nie na tretiu osôbku.🙂
Advokátka zavolala jeho advokáta a vysvetlila mu že nech ho upozorní lebo to nie je tak ako to on myslí.A viete čo??Bol aj on prekvapený lebo nevedel o tom čo otecko vlastne robí.a nakoniec ho obaja upozornovali že chodiť si pre dieťa má on a ked tak velmi chce niekoho iného poslať tak nech sa páči papier napísať a krásnú pečiatku na to 🙂.Ked sa to jemu nepáči tak nech to dá na súd a vyrieša to pekne,alebo nech si pekne krásne chodí on sám pre nu!

Tu začni písať odpoveď...

Odošli