Spor o náklady spojené s tehotenstvom a pôrodom nevydatej matky. Čo ma čaká?

katarina1234
30. dec 2009

Ahojte, chcem sa spytat ci uz ma nejaka mamicka skusenosti so sudom ohladom Nakladov spojenych s tehotenstvom a porodom nevydatej matke este pred porodom. Moja pravnicka mi povedala, ze v nasom meste sa este nic takeho neriesilo pred porodom, takze nemam ani sajnu ako to bude prebiehat. Viem mi niekto poradit co mozem cakat? Dakujem

cessy
30. dec 2009

fuha tak o takomto niecom som ani nepocula, ze aj o to sa da sudit 😕

jonatanka
30. dec 2009

katarina skus temu paragrafy, tam ti urcite niekto poradi 😉

katarina1234
autor
30. dec 2009

Ked byvali partner sa o teba nezaujima a nema potrebu ti nijako prispiet na vybavicku.....tak nie je ina cesta. Je pravda, keby som nemala kamaratku, ktora minuly rok skoncila pravo tak neviem o tom ani ja.

cessy
30. dec 2009

katarina1234 poznam zopar takych pripadov ze dievca zostalo tehotne a bez partnera ale nikdy sa nikto nesudil, preto som napisala........a zaujala ma tema

katarina1234
autor
30. dec 2009

Ja budem jedna z mala dievcat co to musi riesit takto aby som mala nejake financie pre seba ale hlavne pre maleho, kedze pravdepodobnei byvali bude robit problem s otcovstvom a moze sa to tahat aj niekolko mesiacov a materska nie je bohvieco. Tiez by som sa radsej dohodla ale on nema ziaden zaujem tak sa to inak neda riesit.

andzi
30. dec 2009

katarina, tak potom máš strašne "múdru" právničku. Ja som už vo svojej praxi taký prípad riešila, takých prípadov, že dievča ostane tehotné a priateľ ju opustí je dosť. Čaká ťa séria súdnych pojednávaní, pretože sa bude po narodení dieťaťa určovať aj otcovstvo aj výživné.

katarina1234
autor
30. dec 2009

andzi ani by som nepovedala, ze mam strasne mudru pravnicku, lebo takuto skusenost este nemala najma nikdy neriesila nic este pred porodom. Takze ked som bola u nej prvy krat tak moc mi toho nepovedala, ja som jej povedala viac. Vsetky mudre rady som dostala od mojej znamej a keby niet jej tak cakam do porodu a potom to riesim. To co ma caka po porode je mi uplne jasne ale ja dufam, ze poprvom sude si to vsetko rozmysli a dohodneme sa ako dvaja normalny ludia a nebude to stat kopu penazi najviac.

andzi
30. dec 2009

to by bolo pre teba najlepšie, keby otcovstvo uznal

ariane
30. dec 2009

katarina,v tvojom pripade ti navrhujem zmenit advokatku.podla §74 zak .o rodine mozes podat sudu navrh ,aby predpokladaneho otcva ziaviazal na prispevok na tvoju vyzivu a uhradenie niekt. nakladov ako nevydatej matke.

andzi
30. dec 2009

katarina, advokáta nepotrebuješ, taký návrh ti predsa dokáže napísať aj tvoja kamarátka, ktorú si spomínala.

katarina1234
autor
31. dec 2009

Ariane, nerozumiem preco by som mala zmenit advokatku. Tento navrh je uz napisany a v pondelok idem zaniest este nejake doklady a podavame navrh na sud. Chcem si uplatnit na co mam narok a pravdupovediac bez pravnika by som to asi neriskovala. Skor som sa chcela dozvediet co vsetko ma caka na sude a preto som pisala ci ma niektora mamicka takuto skusenost. Co vsetko bude treba dokazovat atd...

ariane
31. dec 2009

katarina,preco ten utocny ton.pisala si v tom zmysle,ze tvoja advokatka ti nedala uspokojivu radu..moja odpoved je odpoved odbornika.bez emocii
kedze si navr podala,dolozila ho dokazmi a sud tvoj navrh prijal,bude vyt.pojednavanie vo veci.bude vyziadane vyjadrenie odporcu,
a ak sud bude mat pochybnost alebo mu bude pre rozhodovanie chybat nejaky dokaz.material,poziada o doplnenie dokazovania..je to civilne sudne konanie vela stastia.

katarina1234
autor
31. dec 2009

Ariane, velmi ma to mrzi ak to vyznelo utocne, tak som to urcite nemyslela. Ja som velmi vdacna za kazdu radu. Dakujem a prajem pekny den.