Starostlivosť o dieťa po rozvode

2610
25. okt 2011

zdravím všetkých užívatelov, prosím o vaše názory

...vkladám diskusiu o tom, aké máte skúsenosti s rozhodnutím súdu, pri zverení dieťaťa do osobnej starostlivosti matky..a následne úprava styku pod dohľadom matky? Ako to súd rieši, sú na to nejaké zákony, atd.... poteší každá rada, príspevok.
V mojom prípade sa jedná o 2r.dieťa a chcem, aby bolo zverené pod mojim dohľadom.
Za všetky odozvy Vám vopred veľmi pekne ďakujem

kaby
18. aug 2013

@lllara1110 Nenapísala som jedinú vetu o tom, že len otcovia sú zlí... Ale nemyslím si, že striedavá starostlivost je pre deti vhodná, ale tým nemyslím, že dieťa má vyrastat len u matky...

svatava74
20. aug 2013

@kaby sme pred rozvodm a muz sa mi vyhraza pri nasom 3 rocnom malom striedavkou....som z toho na vetvy...aj by som mu ho dala, ale je fajciar, nema byt, nic...z.iadne zazemie a 2 tyzdne sa nemoze o neho starat , lebo tolko s nim nebol ani tento rok este...a filmar...cize uplne mimo realitu...verim, ze pri mojom stasti chytim sudcu, kynu, ktory to odklepne a ja skoncim na psychiatrii.....maly je zacinajuci alergik, kazdy vikend chalupa, lebo po 1,5 rocnej kazdo mesacenj liecbe laryngitidy menime bratislavsky vzduch za les atd....ale on nikdy - este zatial manzel nezazil jeho zachvat lebo nkdy nebol doma......
nechcem striedavku, a on mi to robi na just....ja ako zdravotak a spec pedagog to nedovolim....asi pojedm do vojny s nim......

kaktusik007
6. sep 2013

@svatava74 chod do vojny....

ja som mojmu na rovinu povedala, ze ak bude trvat na striedavke, vytasim zbrane tazkeho kalibru (svojho casu sa liecil z depresii na psychiatrii) a az ked videl, ako som odhodlana to na neho vsetko vytiahnut, polavil a suhlasil, ze deti ostanu v mojej staroslivosti a zo striedavky upustil....

inak, si myslim ze toto je klasika - kazdy jeden otecko chce striedavku, nebude predsa platit nehorazne vyzivne matke jeho dietata, aby si ona mohla uzivat!!!!!

irenka2222
2. máj 2014

dobríy den môžte mi poradit som v rozvodovom konaní a môj manžel ma bije aj pred malím a nebrani sa položit ruku aj na moju mamu a sud zatial rozhodol že ročneho syna musím na víkend davat jemu ale malí sa ho bojí a plače ked príde k nemu čo mam urobit preto aby som dosiahla aby nas nemohol navštevovat už aj trestne oznamenie som na neho podala ale aj tak musím davat syna jemu dakujem

kaktusik007
2. máj 2014

@irenka2222 je to o tom, ze aj ked bije teba a tvoju matku, nebije dieta - teda nie je dovod na zakaz styku s dietatom.

1168061
1. okt 2014

V nasom state si nepomozete tak lahko. Moja ex mi povedala ze ma znici po kazdej strane. Stale chodi davat trestne aj za to ze sa pozriem do sknka. Ked som nemal na vyzivne ,aj to koli jej zakernostiam co robi tak mi nedavala deti pokiak jej nedoplatim a ze ju nezaujima co je v rozhidnuti....sa len smeje. Narobila dlhy ktore hodila mne na krk. Zhrabla peniaze mne nuc neplatila... k

redudas
2. mar 2016

@irenka2222 ahoj,ako ste dopadli...mam to iste.

22marcelka22
29. apr 2016

Dobrý večer chcem sa spýtať dcéra má 18 rokov a ma2 mesačnú dcéru je vydatá achce rozviesť alebojime sa ženám vezmú malú druhá strana čo sariezi natakom súde dakujem

oli18
29. apr 2016

@22marcelka22 to sa kedy vydávala, keď má 18 a už sa rozvádza? Keď už je vec na súde, tak si zoberte advokáta.

22marcelka22
29. apr 2016

December y malasvadbu mala17 a manžel podvadzal

samina16
26. máj 2016

Dobry vecer,chcela by som sa popytat ci by ste mi nevedely poradit moj velmi dobry znamy pred rokom apol odisiel od manzelky a podal navrh na rozvod a ona mu nedovoly stretavat sa zo synom aj ked velmi chce peniaze na maleho posiela pravidelne.sud este nebol.chcely by sme vediet ako postupovat aby sa mohol zo synom stretavat aj pred sudom.dakujem

samina16
26. máj 2016