Stratila som rozsudok z rozvodu. Kde mi ho vydajú?

zajo79
11. nov 2008

Ahojte, prosim radu..

niesme zatial zosobaseny s priatelom, zajtra sme chceli ist na matriku spisat dohodu o priezvisku dietata - aby mal syn priezvisko po priatelovi.. Myslite si ze budem potrebovat aj rozsudok? A na okresnom sude kde nas rozvadzali s byvalim manzelom, my vystavia novy? Na pockanie?? Dakujem za odpovede...chystam si veci na zajtra, mame toho vela a moze ma trafit slak ze ho nemozm najst...som si ho schovala, ze aby sa nestratil...a nemozem ho najst 😠

dakujeeem

martinask
11. nov 2008

ahoj...

budes potrebovat aj rozsudok....teda ja som ho potrebovala.... 😒
mozno iny kraj iny mrav..... 😉

miroslava72
12. nov 2008

Ahoj
Ja som ho tiez potrebovala....myslim,ze je to vsade rovnake...pytaju ho.

mirica
12. nov 2008

rozsudok treba....je to kvôli tomu , že kontrolujú či ku dňu termínu pôrodu už ubehlo 300dní od rozvodu. ak by neubehlo , dieťa by bolo považované za tvojho ex a dostalo priezvisko také na akom ste sa dohodli pri sobáši. Zmeniť by sa to dalo až po pôrode a na súde 😒 .
kópiu zozsudku ti na súde urobia , len neviem či na počkanie ....asi to závisí od toho na koho natrafíš.

alexandra
12. nov 2008

zajo ano, potrebujes ho.. Na sude Ti vystavia na pockanie novy, ak samozrejme vies cislo spisovej znacky, alebo rozhodnutia. Je za to poplatok 50sk, plati sa v peniazoch (nie kolkoch)

titkovamiriam
12. nov 2008

ANO treba a ako pise alexandra na sude ti ho spravia nanovo

zajo79
autor
13. nov 2008

🙂 dakujeeem za odpoved.

inak uz som ho nasla...zalozeny v lizingovych papieroch, bracho bral na mna lizing na auto, tak som to mala pre istotu zo sebou ak by ho bolo treba....

teta na matrike ho ani nechcela, az ked som jej povedala ci to urcite nieje treba, tak si pre istotu opisala spisovu znacku... a napisala som len cestne vyhlasenie ze som rozvedena, nic ine....

baby2310
1. feb 2011

@alexandra a ked neviem číslo spisu? aj tak mi ho vydajú, podľa priezviska napríklad

alexandra
3. feb 2011

@baby2310 bez na sud, povedz svoje meno a daju Ti cislo psisu 😉 Pripadne sa este spytaju ci si Navrhovatelka, alebo Odporca, ake je to konanie (zmena priezviska, vyzivne, atd.)

baby2310
4. feb 2011

@alexandra už je to v poriadku, zbehla som tam v stredu, nebol problém, treba len 1,50 eurový kolok...🙂

pavlinamattova
1. okt 2019

Ahojte chcem sa opytat ci mi daju normalne na okresnom sude rozsudok o rozvode totižto idem sa druhy krat vydavat a a na matrike chcu odomna original ja som priniesla len kopiu a to nestacilo tak teraz neviem ci mi to daju na pockanie a asi aj za nejaky poplatok vsak? Za odpoved velmi pekne dakujem