Stretávanie maloletého s otcom

19misiatko93
9. okt 2016

ahojte.....Vo stvrtok sme mali sud a dal mi do osobnej starostlivosti 5rocneho syna, ktoreho mam s ex priatelom...urcil nam vyzivne ale stretavanie nechala sudkina na nasej dohode aj napriek tomu ze mi sa dohodnut nevieme....v piatok si otec maloleteho vyzdvihol v skolke okolo obeda a pisal mi sms ze si mam pre nho prist v nedelu o 12.30.....v sobotu rano mi volal ze je maly chory aby som isla do lekarne kupila mu lieky a doniesla autobusom do dediny vzdialenej 10km od mojho bydliska stym ze on ma auto...povedala som mu ze nepojdem tak isiel a pisal mi sms ze som mu dlzna 10euro za cestu a lieky...ako chapete dali mu 60eur vyzivne stym ze neocakavane vydavky ma hradit spolu somnou a on si odomna pyta za lieky pre vlastne decko???teras neviem co mam robit...ci mu tie peniaze dat alebo nie...napisal mi ze ho mam v osobnej starostlivosti ako som aj chcela a nesiem vsetku zodpovednost....to znamena aj za tie dni ked je maly u otca????

pribinak
9. okt 2016

Nie, nic mu nedávaj, ked je dieta u neho, tak je zan zodpovedný on, teda sj všetka starostlivosť je na nom
Tvoj bývalý je vychcany, nic viac

Byt na tvojom mieste, dam na sud navrh, aby upravil styk, to, ze to neurobila sudkyňa na prvom pojednávaní, neznamena, ze to neurobí na ďalšom

sibalka21
9. okt 2016

Ked je dieta u neho je ako otec zodpovedny on, ale ako vidim je to pekny debil.... Pokial sa malemu nieco stane ked bude u neho tak ma problem on... A tie lieky... Pokial ti ich da, tak mu ich preplat aspon polovicu, nech sa neposerie, s prepacenim :D

19misiatko93
autor
9. okt 2016

@pribinak mi sme mali sud v roku 2012 kde mi ho dali do osobnej starostlivosti a vyzivne...potom tento rok v marci a aj v aprili kde nam dali striedavu starostlivost....ja som ju dala teras zrusit s tym ze vyzivne bude naspet platit ale ta sudkina nas donutila sa dohodnut...on chcel kazdy druhy vykend aj ja som suhlasila a ona napisala ze kedy bude chcet ze to zalezi od dohody a teras somnou cvici

19misiatko93
autor
9. okt 2016

@sibalka21 noo aj ja mam taky isty nazor na to ale minuly tyzden bol chory a ja som lieky platila sama a nepytala som od neho nic

emily76
9. okt 2016

@19misiatko93 dohoda je o tom, ze sa dohodnete..ak sa nedohodnete, tak jednoducho navsteva nebude. Ucitelkam v skolke treba oznamit, ze maly je zvereny tebe a pokial im to ty dopredu nedovolis, tak dieta nemozu dat nikomu. Lieky by som mu rozhodne nepreplavala..na buduce, ak ho vezme do kina, zoo alebo kam, tak bude chciet preplatit vstupne?? Je to pako....

emily76
9. okt 2016

Nepreplacala....mobil 😄

19misiatko93
autor
9. okt 2016

@emily76 snim sa dohodnut da ale v zapeti neda.....jemu stale prepina a sudkini som to hovorila a ona si tam napisala svoje...a v skolke mi povedali ze pokial nemam sudny zakaz tak mu ho vydat musia

emily76
9. okt 2016

@19misiatko93 tak potom by som trvala na pisomnej dohode. Kto, co, kedy..tu vam sud potvrdi a podla toho budete fungovat.

pribinak
9. okt 2016

@emily76 toto nie je celkom tak ako pises, dieta je sice zverene matke, ALE otec nema nijako upravený ci obmedzený styk

emily76
9. okt 2016

@pribinak no ved prave preto by som ten styk dala upravit..tak, aby boli vsetci spokojni a aby dieta bolo s oboma rodicmi v kontakte..ale aby zas nemohol jeden druhym manipulovat.

19misiatko93
autor
9. okt 2016

@emily76 mam uz treti sid za tento rok a stale to nieje dobre uz sme mali striedavu aj vsetko mozne sud sme mali vo stvrtok to mam zas davat navrh??ja uz som zufala s toho

mirica
9. okt 2016

@19misiatko93 ...ak bol súd len teraz, a žiadala si aj úpravu styku, tak podaj v tejto veci odvolanie na krajský súd, a poukáž na to, že je nutné stanoviť presné termíny, lebo sa s tebou nedohodne, ale si dieťa jednoducho odvedie zo škôlky.

19misiatko93
autor
9. okt 2016

Ale tam nejde o skolku a bravanie si syna....ale o to ze ked si ho aj vezme ja nemam klud lebo ma obmedzuje a vyzivne bolo urcene na trapnych 60eur a on mu vcera kupil lieky a chcel aby som mu ich preplatila diktuje mi kedy co mam ...to nieje dohoda ked mi napise sms ze pridi v nedelu o 12.30 a potom mi nedviha ani neodp.na dovody preco

19misiatko93
autor
9. okt 2016
mirica
9. okt 2016

@19misiatko93 , však práve preto, treba určiť presne stretávanie...lebo ak je to určené, tak sa určí aj kde si dieťa prevezme a odovzdá(väčšinou je to v mieste bydliska dieťaťa)

to , že si ho berie bez dohody zo škôlky použiješ ako dôvod , aby kraj zmenil rozsudok a stanovil presné termíny

19misiatko93
autor
9. okt 2016

@mirica a odvolat sa uz neda podpisovali sme na sude papier ze sa vzdavame odvolania

mirica
9. okt 2016

@19misiatko93 ...fúha...tak už len nové podanie s tým, že začal zneužívať rozsudok, a nedodržiava ho tým, že sa s tebou nedohodne

pribinak
9. okt 2016

@19misiatko93 ved napis si navrh a daj tam, ze ty mu budes davat dieta v kazdu párnu sobotu v mesiaci o 9.00 pred tvojim domom a on ti ho tam v nedelu o 17.00 je povinný priniesť

Ošetri si to tym, ze on ma auto a ty nie

Hentake smsky co si mu povinná preplatiť, jednoducho ignoruj

Aky ma prijem? 60e fakt nie je vysoka suma pre predskolaka

tajomna21
9. okt 2016

@19misiatko93 vyzivne na dieta je na cas, kedy je dieta u teba ako prispevok .... na cas, kedy je dieta s otcom, nie si povinna mu preplatit nic ... takze lieky a cestu je povinny si zaplatit sam, nedaj mu nic ... nech sa obrati a sud "otec roka" a pyta si to, nech sa pekne strapni ... to mu budes platit aj stravu, ked bude dieta u neho, lebo dostavas vyzivne 60 €? uplne ho odignoruj ... a sa cudujem, ze ste sa vzdali odvolania, ked vam sudkyna "vnutila" dohodu ... dohoda je to najhorsie, co moze byt, treba mat jasne urcene dni a hodiny, inak si ex partneri robia prieky (cest vynimkam)

tajomna21
9. okt 2016

@19misiatko93 a este by som doplnila, v rozsudku by ste mali mat uvedene, kde si otec dieta prevezme, a kde ho vrati? nemate?

maminuska
10. okt 2016

@19misiatko93 ani sa tým nezaoberaj, jednoducho mu povedz že mu nič nebudeš preplácať a viac to nerieš. Takýto debil ta len oberá o silu .
Vždy sa ho opýtaj čomu nerozumie z toho čo si mu napísala alebo povedala ...

19misiatko93
autor
11. okt 2016

Haha no takze dala som mu 10eur a v pondelok som bola u doktorky a dal mi naspet pretoze som mu kupovala dalsie lieky ..no co ako u debilov hah

tajomna21
11. okt 2016

@19misiatko93 nepristupuj na tuto jeho hru ... pretoze to bude horsie a horsie ... jednoducho ked je dieta u neho, ma sa postarat on ...

rodinapre
11. okt 2016

@19misiatko93 ak sa viete ako tak spolu rozprávať o malom tak mu daj do ruky rodičovskú dohodu nech si ju naštuduje a podpíše a vysvetli mu , že je to dobré pre obe strany a každý si bude vedieť podľa seba zariadiť čas.Vyzdvihni mu , že ani ty ho nebudeš otravovať čo sa týka malého a môže si užívať so svojou polovičkou ak má , alebo riešiť svoje záluby.Ak on má malého zodpovedá si on za neho , ak ty tak si zodpovedáš ty za neho!Aj čo sa týka financii!!! A postupom času prídete na to , že pre obe strany bude lepšie keď sa budete vedieť dohhodnúť aj finačne a nebudete trapošiť , že on dá 10 € a ty potom zas jemu a podobne. No a to najdôležitejšie rodičovskú dohodu si dobre premysli ako Vám obom časovo vyhovuje aj k vôli práci stretávanie s malím. Ak sa ti dá tak mu to prispôsob tak , aby mal pocit spokojnosti 🙂 No a ak mu ju budeš dávať do ruky tak sa pekne usmej a povedz mu , že ak mu niečo nevyhovuje , tak nech spraví iný návrh a rada sa prispôsobiš. držím palce a po dobrom sa dá niekedy ďalej zájsť 🙂

bublina2002
12. okt 2016

Nič neplat, aj ja som rozvedena a v papieroch je písané, že všetky vzniknuté náklady na dieťa platí ten rodič, u ktorého sa dieťa momentálne nachádza