Stretávanie otca a jeho priateľky s mojou dcérou

lucia09
30. jún 2009

ahojte...som slobodná mamina s 3-ročnou dcérkou.. náš bio-otec chodí za malou často(až príliš).. všetko bolo ok, až do teraz! mladý pán sa rozhodol, že malá si má budovať vzťah aj s jeho priatelkou! ..čo sa mne samozrejme vôbec nepáči. Neviem ako to vyriešiť. Ak máte dajakú skúsenosť, alebo svoj názor na takúto situáciu, budem len rada 🙂

pajmis
2. júl 2009

tetes1 seš trapná a jde vidět že ještě nejsi matka.. až tě to zanedlouho potká, budeš mluvit jinak,to mi věř 😉

petka21
2. júl 2009

tetes nevim oc ti jde? Nechapu proc nekdo srovnava kdyz matka nechce aby nekdo cizi jejimu diteti kupoval veci atd. a tim padem aby to nedella i pritel te matky! To je snad rozdil nee! Otec se na ni vykaslal a to ze si matka najde jineho tak prot ze chce pro sve dite otce ktery snimi bude zit,starat se o dite,pomahat a svechno co ktomu byt rodici patri!! Ale nejde aby otec si ansel jinou matku pro svou dcerujejstli chapete jak to myslim!
MAtku ma jen jednu ale otce muze mit dva biologickeho coz neni prakticky duleziteho a druheho otce ktery vychovava,pomaha stara se!!

mandarinka
2. júl 2009

Ono to není tak jednoduché - v současné době biootec o malou jeví zájem - holt poznal,, že krev je krev. A že má přítelkyni? Buď ráda, že o malou jeví zájem - pořád lepší, než kdyby nechtěla, aby se s malou vůbec stýkali. Je fajn, že si myslíš, že malá je jen Tvoje a že on na ní nemá právo - má, kdyby šel k soudu, tam mu stanoví dny, kdy s ní může být a nenaděláš nic. Takže pokud máš rozum, budeš se snažit, aby vše probíhalo v klidu a aby dcera znala svého otce - klidně na něj buď naštvaná, ale je to Tvoje věc, dceru do toho netahej.... a jestli jí přítelkyně něco koupí? No a co? Snad se kvůli tomu svět nezboří, ne?

feferonka.a
2. júl 2009

tetes, k sakru, řeknu to asi takhle... otec se nestaral, nejevil zájem, takže nemá právo si diktovat!!! Bude to muset brát tak, jak řekne lucia a on na tom nic nezmění...!!! Ona má právo o své dceři rozhodovat!! A to je ještě na něj hodná, pač kdybych to byla já, tak zakážu veškerý styk!! A nedomohl by se ani u soudu, pač nejsou manželé a otázka, zda je chlap vůbec v rodným listě uvedený jako otec!! Takže je jen a jen její dobrá vůle, že mu ji půjčuje... já bych se na takovýho chlapa zvýšky vy*rala a nedovolila bych mu se stýkat s dítětem, o ketrý neměl zájem!!! By mě zajímalo, jaká matka budeš ty? Tobě myslim bude jedno, komu dítě strčíš, hlavně že budeš mít klid co?? Já otce dítěte mám, žijeme spolu, milujeme se, sme rodina a věř mi, že sem taková matka, která si dítě nenechá vozit ani vlastní mámou a nedovolím to ani tchyni, prostě mi malýho ještě nikdy nikdo nevozil!!! A můj mužský se mě musí napřed zeptat, jestli ho může vzít na procházku!! A to sme rodina, byl mi oporou v těhotenství, všechno sme prožívali spolu, byl u porodu, prostě se milujeme, ale já sem matka a já rozhodnu, kdo s mým dítětem bude!! Takže asi tak!! Nechala bych spřísnit zákon spíš na takové matky, kterým jsou jejich děti fuk a nestarají se o ně... tak si uvědom co píšeš!!!!

mandarinka
2. júl 2009

feferonko to snad nemyslíš vážně, že vlastní manžel a otec dítěte se Tě musí zeptat, jestli smí vzít dítě na procházku? Ty jsi matka a on otec, práva máte úplně stejná....Možná i na Tebe by měl být zákon.... S Tetes naprosto souhlasím, taky musíte koukat na ty děti a nejen na sebe holčiny....

petka21
2. júl 2009

Mandarinko a co je na tom spatneho kdyz matka chce mit prehled kam chce otec ditete dite vzit?Ona za nej zodpovida je s ditetem doma 24h denne tak ma pravo vedet kam jde atd.ale to uz si asi nepamatujes ty uz mas velke syny,mozna hold mas i jiny vekovy nazor nez je ted 😅

mandarinka
2. júl 2009

Já neříkám, že nemá mít přehled, ale pokud spolu lidi žijou, jsou rodiče, tak mi fakt nepřijde normální, aby se táta ptal, jestli může vlastní dítě vzít na procházku.... a není to věkem, můj manžel se na to nikdy neptal, snad je plnoletej, má rozum tak ví, jak se postarat o vlastní dítě, ne?
jako chceš říct, že teď to je tak, že matka DOVOLUJE otci, aby se věnoval dítěti? Tak jestli jo, tak jsem ráda, že jsem zkušenostma někde jinde....

campi
2. júl 2009

Ja verim, ze zakladatelka diskuze sebere rozum do hrsti a ze se nakonec rozhodne pro to, co muze byt pro dite jenom prinosem, tj. styk s otcem a jeho partnerkou. Chapu, ze je to pro ni tezky, ze se ji musi po diteti styskat a i trochu mozna i žárlí a je lidsky, ze ma pocity naštvání, kdyz se bio-otec dříve tolik nestaral a nema s péčí tolik zkuseností, tak se asi i trochu bojí, protoze kazda mama ma pocit, ze se dokaze postarat nejlip.

Jenomze tady musi jit emoce stranou a v zajmu ditete (a jako dobre matce jí preci jde o zájem dítete) je vídat se i s druhým rodičem. Nehledě na to, že otec má nárok na styk s ním. Taky se mi nelíbí, že se o dítě dříve tolik nezajímal, jak to bylo popsáno, ale z nějakého důvodu má zájem, tak proč mu v tom bránit? A že u toho bude i jeho partnerka? A že mu kupujou věci? Nevidím na tom nic špatného. Matka by se měla v klidu zamyslet a uvědomit si, že to jsou malichernosti a že její námitky proti tomu jsou ze sobeckých pohnutek (byť lidsky pochopitelných). Snažila bych se to řesit s chladnou hlavou, stanovit pravidla, aby byl pobyt s otcem a jeho pritelkyni v souladu s vychovnymi zasadami matky (např. neuplácet dárečky, dávat spát tehdy a tehdy, nekourit pred ditetem - to jsou příklady, nevím, co je pro matku důležité).

sisstin
2. júl 2009

holky, nezdá se vám, že to trošku přeháníte? Vlastní otec dítěte se musí ptát, jestli ho může vzít na procházku? 😲 Nikdo nesmí vozit dítě než matka? 😕 To se na mě nezlobte, ale to mi teda zavání spíš láskou opičí, cože taky není nic moc dobrýho 😕

mandarinka
2. júl 2009

Sistin jak to, že to nechápeš? Vždyť tak to dneska je...já jsem stará, za nás to tak nebylo, ale teď to tak prostě je.... 😀

sisstin
2. júl 2009

mandarinka: chápu zakladatelku, že ji není po chuti, aby dítě vídala i partnerka otce 😉 ale na druhou stranu dítě je i jeho, a pokud to není opilec, feták nebo něco podobnýho..tak holt prostě ty práva má..a k tomu patří i partner, zakladatelka taky asi nezůstane doživotně sama 😕 ale dobře, o tom by se dalo polemizovat..ale vlastní otec, který žije ve funkční rodině si nesmí dítě "půjčit"? 😲 Já mám malýho na sobě skoro celej den, a jsem teda i ráda, když odpoledne přijdou naši a jsou s ním, a teda jako nestarající se matka si fakt nepřipadám 😎 vždyt to dítě nebude mít žádné jiné sociální kontakty 😒 já to bohužel vidím na mně a mým příteli, respektive na synovi a příteli, jelikož pracuje v zahraničí, takže domů jezdí jen každý druhý víkend..syn má k němu vztah vlažný, či spíš neutrální 😒

beruska2x
2. júl 2009

hele ja jsem asi teda matka krkavci ale ja jsem rada kdyz si manza malyho vezme a hrasi s nim nebo jsdou ven.. teba na pul hodky, hodku a mam od obou klid 😅 😅 😅

oba rodice maji prece stejna prava, mozna by jste se meli zamyslet jak by se libilo vam kdyby se vas nekdo snazil vysachovat ze zivota decka...

mandarinka
2. júl 2009

Ale Sis já tvrdím to co Ty..... Já chápu, že se jí to nelíbí, na druhou stranu, ona už nerozhoduje jen o sobě, ale i o dceři. A ta má prostě právo vídat otce, notabene pokud ten otec jí taky chce vídat. Jak jí jednou vysvětlí, že ho vidět nesměla, protože maminka tak rozhodla? A navíc, nikdy nevíš, co se může stát, třeba bude zakladatelka ještě ráda, že dcera má s otcem dobrý vztah.......
Mě naopak překvapuje trvzení typu - já dítě porodila, tak mám právo rozhodovat. Tak to přece není. A navíc, vždyť máme info jen z jedné strany a ještě poloviční, nikdo se zakladatelkou nežijeme, nevíme, jak se biootec chová, chova.... třeba on by nám to popsal úplně jinak....

sisstin
2. júl 2009

mandarinka: no postoj, že já jsem dítě porodila, tak jenom já 100% rozhoduju o tom, co se s ním bude dít teda nechápu 😕 jak si ten chlap musí připadat? 😕

campi
2. júl 2009

sisstin: tebe by meli zavřít, az zcernáš, pác to vypada, ze dite vydavas prarodicum nejen dobrovolne, ale i ráda 😀 .

pajmis
2. júl 2009

Možná by bylo nejjednodušší si tady ty dohady odpustit... lucia je matka, chtěla si od nás nechat poradit 😉 stejně je to jen a jen na ní, jak se rozhodne. At jedna řekla to, druhá ono, lucia si stejně udělá po svém 🙂 My si tady kvůli názoru můžem vyškubat všechny vlasy 😅 ale stejně je to všechno na ní 😉

sisstin
2. júl 2009

campi: někdy teda hodně ráda 😝 např. když vstáváme v 5 a celej den si ze mě dělá prolejzačku 😝

mandarinka
2. júl 2009

sis jako dárce spermatu 😀
tak to já už si jdu balit a směr basa - jedno dítě jsem dobrovolně po rozvodu nechala v péči exmanžela.... 😝 😀

sisstin
2. júl 2009

no zajímavý, mě zarazil názor feferonky 😕 ale tak každej si to udělá, jaký to chce mít že 😎

dobrou 😎

petka21
2. júl 2009

Vidis sistin tim ze se tvuj maly nevida s otcem casto enma vztah takovy jak by mel,tim padem ani mala od luci nema urcite vztah vyborny kdyz ho vidi parkrat za mesic a nezna ho od narozeni!!

JE mozne ze ani otec neni zapsany v rodnem liste a tim padem by ani u soudu nepochodil,taky dobre,jendou se male vzdal nezajem ze se mu narodila dcera,vsechno si matka vytrpela okolo male sama tak ma plne pravo rozuhodovat jak kde a skym!! Neznamena ze si ted piskne a bude hend po jeho,pripada mi ze se zacal zajimat az si nasel pritelkyni ktera terba touzi po diteti tak si to chce takhle kompenzovat 😝

TAkze to shrnu at si matka rozhodne jak koliv at je ta laska klidne i sobecka,az bude mala vetsi sama se rozhodne zda bude bio otce vyhledavat a tim padem i jeho pritelkyni,pokud ne hold to tak ma byt a mel si to otec rozmyslet driv kdyz byla mimoc ne az ted kdy s eto jemu hodi a nebo se to hodi jeho rodicum ze ho dotoh treba dokecali,coz je trapne 😲

Luci snad se rozhodnes spravne a budete smalou zit spokojene i dal jako doposud 😉

sisstin
2. júl 2009

petka: já se ted hlavně bavím o rodinách, které jsou normálně funkční 😉 v případě Lucie je to složitější 😉

campi
2. júl 2009

Styk s jinymi lidmi je preci pro dite strasne obohacující. A v pripade otce a jeho partnerky je dulezity i to, co uz tu nekdo psal, tj. ze dite vidi fungujici vztah muze a zeny, vcetne pripadnych konfliktu a zpusobu jejich resení..

beruska2x
2. júl 2009

no a nebo ji jednou dcerka pekne vycte ze nezna vlastniho tatu pac to maminka nedovolila... 😅

jako by otec byl neco menecenyho, nesvepravnyho.. 😔 tohle je fakt smutny, jak kdyz je dite vec co se vlastni...

mandarinka
2. júl 2009

Petka ze zkušenosti mého kamaráda můžu říct, že až bude holčička velká, bude pozdě. Ten vztah s otcem pak už nikdy dobrý mít nebude a nejspíš ho ani nevyhledá....

petka21
2. júl 2009

Jeste dodam ze otec se s malou vidal normlane nikdo mu nebranil viz zacatek,takze vztah otce dcera byl nenarusen,az dokud se dotoho nezacla plantat pritelkyne otce 🙄

mandarinka
2. júl 2009

Já bych řekla, že trnem v oku je zakladatelce ta přítelkyně..... 😉 ale sama si našla partnera, tak proč by nemohl biootec, že? Ale naprosto chápu, že na přítelkyni žárlí...

beruska2x
2. júl 2009

a co ceka?? ze bude do smati sam, ze kdyz nechtel ji, coz se vzhledem k nazorum ani moc nedivim, tak uz nesmi s nikym byt???

to je veliky sobectvi.. to co si dela v soukromem zivote mema zadny vliv na jeho otcovska prava.. 😅

mandarinka
2. júl 2009

Beru ale holt nemůže zakladatelka vydejchat, že jí nechtěl a jinou jo..... hele, nikdo do toho nevidíme, proč si s níme teda pořizovala dítě, když je tak hroznej? Přišlo mimi náhodou, nebo ho plánovali.... to je třeba taky důležitý...postavit chlapa před hotovou věc, to není nikdy nic moc dobrýho....

beruska2x
2. júl 2009

no to ne, proste to treba potreboval vydejchat, kazdej muze udelat chybu ale stara se, snazi se.. co by zato jiny maminy daly 😢

je to jen o toleranci..

campi
2. júl 2009

petko: a jak by to teda melo vypadat, az bude dite starsi? To jako pritelkyne pujde do hotelu, kdyby u nich melo díte spát? Dovoleny jenom s otcem? A co kdyz budou nejaci nevlastni sourozenci? Taky izolovat?
A vy vubec nepripoustite, ze chybovati je lidske a ze se treba ten chlap silene stydi, ze neprojevoval zajem o dite od narozeni (duvody nezname).

Zrovna vcera jsem o tom mluvila s tchanem. Narodilo se mu dite na stredni skole. Stejne stara matka chytla silenou poporodni psychozu, byla dost dlouho hospitalizovana, o dite se jim starali jeho rodice do dvou let, on byl na internate a dodelaval skolu, dite vnimal jako prekazku. Ve dvou letech si matka dite odvezla, tchan vztah k diteti nemel, byl tele a ani se nijak nesnazil, casem si vzal tchyni a meli jedno dite /meho manzela/, jeho dceru vychovaval jinej chlap, kterymu rikala tati.. Az kdyz dospela a prestehovala se do stejnyho mesta jako bydlel tcha, tak se zacali stykat. A ted je to super, navstevujou se, tcha uz ma od ni pravnoucata, ktery hlidaji s tchy.. Tcha se moc stydi, ze byl spatnej otec, ale vzit zpatky uz to nemuze.