Stretávanie otca a jeho priateľky s mojou dcérou

lucia09
30. jún 2009

ahojte...som slobodná mamina s 3-ročnou dcérkou.. náš bio-otec chodí za malou často(až príliš).. všetko bolo ok, až do teraz! mladý pán sa rozhodol, že malá si má budovať vzťah aj s jeho priatelkou! ..čo sa mne samozrejme vôbec nepáči. Neviem ako to vyriešiť. Ak máte dajakú skúsenosť, alebo svoj názor na takúto situáciu, budem len rada 🙂

hasleerka
30. jún 2009

no prečítala som si celý príspevok ... bodka plne s tebou súhlasím ... tu sa viac neozvala a otvorila tú istú tému v paragrafoch

tetes1
1. júl 2009

Pokud vím, tak Lucia ani jednou nenapsala,že by se o malou dva roky nezajímal,ale pouze, že o ní neřekl svým rodičům!!!
Petka:otec by mě snad mít stejná práva jako matka,né? Jakože matka může mít přítele,který tráví čas s dcerou a otec tu přítelkyni mít nesmí????? 😲
Digysa:takže matky přítel by měl taky "držet hubu a krok",jo? Nehledě na to,že si myslím, že by dítě mělo respektovat i partnera svého rodiče, to neznamená, že by jsí přítelkyně nebo přítel měl dělat druhou matku nebo otce.
Chudáci děti využívané na ublížení chlapovi a ještě navíc když si matka sobecky myslí,že dělá dobře. ☹

jabber
1. júl 2009

tetes - mně nepřipadá, že to je POUZE neřekl svým rodičům... připadá mi to docela zásadní, protože takhle se nechová pyšný otec 🙄
no třeba nám lucia řekne víc....? 😅

tetes1
1. júl 2009

jabber:jj, v tomhle kontextu zní "pouze" divně,to máš pravdu,ale myslela jsem to, že Lucia nepsala, že by o malou nejevil zájem nebo se o ní nestaral a to že je jakoby hlavnější než jestli o ní řekl nebo neřekl rodičům! Ale určitě je to divné. Právě,že nevíme důvod.......A zase jestli se staral,ale neřekl o ní svým rodičům,tak to nemůže přeci znamenat, že nemá právo být s ní a s přítelkyní a rozhodovat o malé jako rodič.

jabber
1. júl 2009

tetes - přesně tak, máme málo informací k vyřešení případu 😉 😀 Jako na mě to dělá dojem, že s malou do budoucna nijak nepočítal, tak se ani nenamáhal o ní někomu vůbec říct 😅 ale třeba se pletu, to by bylo fajn 🙂

jabber
1. júl 2009

teď koukám, tetes, dvojčátka už za měsíc 😵 🙂 tak přeju hodně štěstíčka 🙂

tetes1
1. júl 2009

děkuju, už jenom 2 týdny, dvojčátka nechávají do 38.tt. 🙂

evea80
1. júl 2009

diigysa skus sa na to pozriet z mojho pohladu - ja som ta otcova priatelka, teda vlastne uz manzelka 🙂 Ale bola som presne v tejto situacii kym som este nemala nikolku...S tym rozdielom ze oni boli rozvedeni... Nemyslim si ze by som mala drzat hubu a krok, som so starsou manzelovou dcerou kamaratka, nikdy som sa nesnazila zasahovat do jej vychovy, nakoniec sa to ani neda ked je s nami kazdy druhy vikend. Ale nemyslim si ze je na tom nieco zle ked jej kupim veci na oblecenie alebo nieco ine. Takisto ich kupujem aj pre svoje dieta a nechcem predsa aby sa ona citila odstrcena... A tiez som pocitila hnev a ziarlivost zo strany jej matky ked asi o mne doma moc nadsene rozpravala, ako sme sa hrali, kde sme boli a tak... vypocula som si dost podobne komentare ako pises ty a nie je to nic prijemne... ja sa nesnazim byt jej matka, ale kamaratka s nou snad mozem byt nie?

mywiel
1. júl 2009

Pokial ty si stravila vas rozchod a uz ta nemrzi ze nie si so svojim ex a on nehovori zlé veci na teba ked je s malou, pripadne nehovori pred malou, ze jeho terajsia priatelka je lepsia ako jej vlastna mama tak je len dobre, ze sa o malu zaujima. Ked by sa o nu nezaujimal a vravel by ti, ze nema cas si ju zobrat, lebo uz maju naplanovany program s priatelkou tiez by ta to mrzelo, ze mu mala nechyba, takze klud nechaj zivot bezat a zi ten svoj. Drzim palce. Ziarlivost ublizuje tebe ale aj malej, jasné, ze mala ta bude mat vzdy rada neboj, ty ostanes jej mama aj ked bude obcas s jeho priatelkou. 😉

mywiel
1. júl 2009

Co sa tyka vychovy dietata, tak jedine manzel a ty mate hlavné slovo, jeho priatelka moze byt k malej mila a vychovavat malu nemoze. Ak jej kupuje darceky tak to nechaj tak, len by ta to stvalo, a manzel by ti nakoniec zacal mozno hovorit, ze to jej on kupil a nie ona, to by si sa aj tak nedopatrala. Len sa s ex dohodni, nech ju velmi tymi darcekmi nerozmaznavaju, aby to nebolo pravidelne, lebo mala si na to rychlo zvykne, povedz mu len ze ti to vadi na tom, no a tie veci nech ma u otca ako pisali holky, nemusi vsetko nosit domov, a manzelovi povedz, ze mu povies ked mala bude nieco potrebovat ako oblecenie, topanky ak jej chcu silou mocou nieco kupit.

bodka13
1. júl 2009

eva 🙂 ...veľmi dobrý názor 😉 ...vidieť že si tým prešla 😉
mywiel ...súhlas 😉

mywiel
1. júl 2009

A do dvoch rokov to nepovedal nikomu ze ma dcéru, ale do tych dvoch rokov sa o nu ani nestaral? Ja si myslim, ze to bude dake komplikovanejsie, skoda, ze nepises viac takto je tazko radit. 😕

digysa
1. júl 2009

evea80: a ja tu na co narazam??? Ved ja pisem presne to co ty! Skoda, ze to maloktora z vas pochopila....

Drzat hubu a krok neznamena 'drzat hubu a krok"...to znamena to, ze velke rozhodnutia a vacsiu cast vychovy treba prenechat biologickym rodicom... To, ze jej poradis, pomozes, kupis nejake oblecenie (kde nebudes naliehat, ze ho "musis" nosit v tvoje pritomnosti) alebo jej kupis hracky, knizky... to je v poriadku. A presne o kamaratstve som pisala....netreba sa stavat do ulohy rodica, ale skor kamarata a pomocnika vo vychove.

Necitali ste, ze otcova priatelka zacala robit rozhodnutia za otca? Na to nema pravo....

Ale co tu budem pisat dokola to same? ....je to mrtva tema...zakladatelka je fuc...

😎

bodka13
1. júl 2009

digy veď sa nehnevaj 😉 ...to "držať hubu a krok" vyznelo tak drsne 😀 😀 😀

...ale tiež si myslím že Lucia asi rady nepotrebuje,keď sa tu od včera vôbec neukázala ☹

lucia09
autor
1. júl 2009

ahojte...na začiatok Vám dakujem za každý názor a sorry, že som nereagovala🙂 malá je chorá,tak sme spolu čítali rozprávky.. takže to doplním: "tatino" ju vôbec nechcel, 3 mesiace posielal smsky s návrhom na interupciu..odolala som a vôbec to nelutujem! po narodení za nou chodil raz za mesiac na pol hodinu-stále sa dakde ponáhlal. ked mala malá dva roky,povedal o nej rodičom (a to u nich žil). a začal chodiť častejšie (asi 3-4 krát do mesiaca). naša dohoda znela: môže prísť kedy chce, ja sa prispôsobím. Rok a pol platil na malú tisícku, další rok 1500 a teraz platí 2000 sk. Nikdy s nou sám nebol a malá sama nechce ísť.. A preto sa mi nepáči, že sa má o malú zrazu starať aj s jeho 23 ročnou frajerkou. A preto to slovko "moja" 🙂

evea80
1. júl 2009

digysa prepac, som to nepochopila 😉

mywiel
1. júl 2009

No Lucka nemas to lahké, ale aj ked ju zozaciatku nechcel je to predsalen jej otec, tak ju nechaj nech ju vidi radsej casto ako malo, alebo vobec. Asi sa to snazi teraz dohnat, ale to je fuk kasli na to, alebo sa zrejme chce pred svojou mladou priatelkou ukazat aky je zodpovedny otec (zrazu), netrap sa tym, vy s priatelom sa o malu starate aj tak najlepsie a s tou mladou priatelkou to este nic neznamena, mozno ani s nou to nebude na dlho. 😉

svoja
1. júl 2009

Ahoj holky,

sice sem nepatrim, ale zaujal me nazev...neda me to a musim reagovat. Ja jsem vlastne tak trochu v kuzi te bio-otcovy pritelkyne...Muj manzel ma dite z predchoziho manzelstvi a jednou za 14dni u nas travi vikend. Nikdy jsem mu nechtela delat matku, ale je jasny, ze kdyz u nas je, tak se o nej staram. Nemam ambice pro nej byt neco vic, nez teta. Tak trochu nesouhlasim s tim, ze matka by mela mit stejny prava jako otec. Zni to blbe, samozrejme, ze dite je obou...ale pokud je dite svereno do pece matky a otce vida jednou za 14dni na vikend nebo jinak podobne je jasne, ze s matkou je vic a ta ma na nej tedy vetsi vliv. Podle meho nazoru ma take pravo rozhodovat. A jak rozhoduje...to uz je vec jina. Muj nazor. Stejne tak jako otec nemluvi do zivota matce, tak by to nemela delat ani ta matka ze...ovsem je jasne, ze po rozvodu a pri podminkach, ktery jsem uvedla, ma matka vetsi "pravomoce"....

LUCI pokud s ni zacal zit az po vasem rozchodu, asi bych se spis snazila o ni zjistit vic...treba je to opravdu fajn zenska....asi te bude svym zpusobem stvat vzdycky, ale neni lepsi si z "nepritele" udelat pritele?🙂 Ovsem to, ze o malou nejdriv nestal a ted se muze pretrhnout je vec druha...nezbyva nez doufat, ze si svoji chybu opravdu uvedomil a jeho chovani ted je snaha o novy lepsi zivot.
Drzim pesti!

mywiel
1. júl 2009

Mozno si svoju chybu uvedomil aj vdaka tej novej priatelke, ze ona mu navrhla ze moze malu zobrat s nimi na vylet a tak. Chapem ta mna by to tiez stvalo, ale uz to nezmenis rozisli ste sa a pre dobro dietata pokial ono chce je dobre byt napriek tomu ze je to teraz komplikované s oboma rodicmi a vidat pravidelne aj otca. A uz ked ti ju sud pridelil uz aj tak ti ju manzel zobrat nemoze malu nie? Iba ak by sa casom rozhodla ked bude vacsia ze chce ist zit k nemu...? Neviem ako to je nemam s tymto skusenost. Iného sa obavat podla mna nemusis, mala bude tak vzdy mat radsej nez nejaku priatelku napriek tomu, ze jej kupuju plno veci, mama je mama ta sa nahradit neda. 😉

svoja
1. júl 2009

presne tak...pro malou budes mama vzdycky jen a jen ty...

lara9
2. júl 2009

ahoj Luci.ja mám tiež malú,tiež sa tatko o ňu veľmi nezaujímal,koľko krát aj pol hodina mesačne čo s ňou strávil bolo veľa..zato sa všade chválil a ukazoval fotky atd(hrdý tatko).tiež má teraz obdobie "znovuobjaveného" záujmu..ale zatiaľ s takým blbým nápadom neprišiel.budovať vzťah s jeho partnerkou?ved to dieťa nemôže mať ani vzťah k tomu otcovi a nie k niakej jeho priateľke.Moja malá ma 2 roky a oslovuje ho menom,aj ho vída raz týždenne.bere ho ako niekoho,s kým sa ide zahrať raz za čas a koniec.tiež s ním nikdy nebola sama,snád len chvíľu v inej izbe v jednom byte...Tomu ver že oslovenie MOJA je opodstatnené!!!!!!!!!!!!!niekto kto má dieťa vo fungujúcom vzťahu,alebo sa narodilo a niaky čas žilo s obomi rodičmi toto posúdiť nedokáže!zbytočne do nej budete hustiť..nerob nič čo ti nieje príjemné a ver tomu,že pre tvoju dcérku to bude najlepšie,pretože otec je pre ňu len SLOVO

lucia09
autor
2. júl 2009

ahoj.. velmi pekne dakujem za nazor... ja viem, že som v tomto sebecká...ale ktorá by nebola? Jednoducho sa mi to nepáči a tak to budem musieť riešiť.. proste ak sa chce hrať slečna na mamu, tak si to musí zariadiť inak. možno by si to mala skúsiť od samého začiatku🙂))

beatab
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucia09
autor
2. júl 2009

lara9 ahoj.. súhlasím s tebou. malá ho síce volá tatino, ale len preto, že som ju to tak učila. vždy, ked ho napadlo prísť, tak som zrušila naše plány, len aby mal možnosť vidieť ju.. Teraz som nastúpila do práce a to sa mu už nepáči-už sa mu neprispôsobujem, teraz je treba, aby sa prispôsobil on...A to je už problém! Kde sú super ockovia, ked májú "ich" deti horúčku??

kveta
2. júl 2009

Lucia09, a počítaš s tým, že ak sa má prispôsobiť biootec a izolovať dieťa od svojej partnerky, tak že je férové to isté žiadať od Teba, teda, že Tvoj priateľ sa nebude nikdy vídať ani kupovať darčeky Tvojej dcére?

Začať robiť bývalému naschvály len preto, že má novú priateľku, je cesta do pekla. Pre Vás všetkých. A úplne zbytočná. Zamysli sa nad tým, kým je ešte čas.

Prípadne si pozri film Prvá alebo druhá. Sú tam oba spôsoby života: so vzájomnou nenávisťou a aj so vzájomnou akceptáciou partnerky a expartnerky.

lara9
2. júl 2009

To neni o tom izolovať dieťa od otca.oni proste vzťah nemajú,to neni to isté ako by žili spolu,mali dieťa a neskôr sa rozviedli...Tí otcovia o deťoch nemajú ani pojem,všetky informácie majú len sprostredkovane.Oni tie deti nepoznajú.to sa nedá vysvetliť...oni sami sa rozhodli nemať vzťah s dieťaťom a potom by mu chceli vstupovať do života a hrať sa na rodinu...

hankah23
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tetes1
2. júl 2009

Někdy si říkám, že by měli sakra zpřísnit zákony a trestat taky i určitý typ matek!

lara9
2. júl 2009

tetes1.a niektore by sa mali nad sebou zamyslieť a nepísať pí..... niekomu koho situácii ani nerozumie...tvoje reakcie boli vrcholne trapné a ešte sa nehambíš pokračovať

pajmis
2. júl 2009

kveta, nemyslím si, že by to bylo férové, kdyby se lucia měla zachovat stejně jako "otec" malé... lucia malou vychovává, je s ní ve dne v noci, pořád, malá ji zbožnuje a pokud jim do života vstoupí muž, tak je to pro to dítě přirozenější, než když příjde cizí muž a řekne - ahoj, já sem tvůj otec a tady ta paní bude tvoje druhá máma, když tě budu hlídat... snad chápeš, co tím mylsím... prostě otec zájem neměl a tím bych to ukončila... možná za ní chodí jen proto, že o tom řekl svým rodičům a ti ho k tomu "dokopali" aby se zajímal, ale sám by možná ani nikdy nepřišel... myslím, že lucia je matka, pokud si najde přítele a malá ho bude mít ráda, tak proč ne, koneckonců s matkou vyrůstá a to kvůli tomu, aby to bylo "fér" se její mamka nemůže znova ani vdát, jen proto, že otec neměl zájem a ted ho má, ale chce aby malá měla ráda i jeho ženu ... nebo má si má lucia někdy najít partnera, před cerou ho tajit, pak se vezmou, ale budou bydlet každý jinde, pač by bylo fér, aby ho izolovala, když tátova přítelkyně je také izolovaná 😅 její mamka si určitě bude chtít najít nového muže, se kterým bude mít třeba další děti a to je víc než jisté, si myslim 😀 Ta malá ani určitě neví a nechápe, že tento pán je její biologický otec, bere ho jako kamaráda její mámy.. ale kdyby přišel do života lucie muž, kterýho jí představí jako svýho partnera, tak pro malou to bude přítel maminky, se kterým pak třeba začnou bydlet a pak se vezmou 😀 oh, je to jako z pohádky 😅