Stretávanie s deťmi po rozvode "neobmedzene". Áno či nie?

betkabetka
10. sep 2013

Ahojte. Zvazujeme s (zatial) manzelom, ze navrh na upravu starostlivosti o deti v dobe po rozvode by sme riesili tak, ze by si ich mohol brat v podstate kedykolvek, pokial sa vopred dohodneme.
Ma to niektora takto nadstavene? Ake su vyhody (okrem toho, ze deti mozu byt s otcom), ake nevyhody?

nivi
10. sep 2013

my to tak mame ale pravdu povediac on sa do toho moc nehrnie :P

sissy27
10. sep 2013

podľa mňa nie... časom to skĺzne do hádok, kto má deti viac, prípadne si ich bude brávať len vtedy, keď to bude jemu vyhovovať, a keď budeš ty potrebovať, tak nebude mať čas... nech aj on prispôsobí svoju prácu a koníčky deťom, nie že ty sa budeš naháňať a stresovať s prácou a on si príde len vtedy, keď má všetko hotovo... nie je predsa problém navrhnúť viac priestoru ako len každý druhý víkend, prípadne ak bude záujem, tak nie je problém vyjsť mu v ústrety aj mimo určeného harmonogramu, ale vyhneš sa tak aj tomu, že ty si v stredu naplánuješ víkend s deťmi, on ti vo štvrtok zavolá, že ich chce, 2-3x ho odmietneš a už budeš za hyenu, čo mu bráni v styku s deťmi... nehovoriac o tom, že aj pre deti je lepšie ak v tom budú mať poriadok...

sisaha
10. sep 2013

problem to moze zacat byt vtedy ak si jeden z vas najde ineho partnera a tomu zacne prisposobovat vsetok cas, zaluby, konicky. Ja som za rozumnu dohodu na papieri tak, aby bolo presne stanovene kedy kto ma dieta mat, v akom case a kedy ho zase vrati druhemu rodicovi.. Popri papierovej dohode si mozte stanovit aj ustnu..a uvidite ako to bude fungovat.. Ako sa hovori co je psáno, to je dáno..

janka2501
11. sep 2013

Aj my to tak mame. A mala je u otca kazdy vikend. Aj prazdniny bola u neho skoro cele. Je to lepsie ako ked sme boli manzelia 🙂

klincek
11. sep 2013

@babkabetka urcite nie. niektore sudy to ani nechcu schvalovat, je to totiz nevykonatelne (ale ine sa s tym nekaslu, kedze sa rodicia dohodli..). dajte si tam presne casy, kedy bude dieta s matkou, kedy s otcom-ak sa dohodnete inak a bude vam to vyhovovat, nic sa nedeje, budete si robit po svojom. ak nastane problem, pojde sa podla dohody, ktora uz vykonatelna bude.

zazalienka
11. sep 2013

môj manžel mal nasľubované že môže mať malú kedy chce.. neobmedzený styk.. môže si ju brať hocikedy.. chcel, pýtal si, žobronil, prosil, malú nemal.. čo je čierne na bielom, to je sväté.. a podpísané zo súdu.. neverila by som ani nos medzi očami..

alena16
11. sep 2013

Plynú z toho nevýhody jedine pre teba. Ex si bude brať dieťa iba vtedy, kedy mu to bude vyhovovať a ty sa budeš iba prispôsobovať a stále kvôli nemu meniť program. U nás to tiež tak bolo. Určite dajte na papier presné dni a časy!

kaktusik007
12. sep 2013

nie.

presne ako pisu dievcata - budes na spagatiku a nikdy si nebudes vediet zariadit svoj vlastny cas... ten mesiac (este pocas rozvodoveho konania) kedy moj ex chcel deti hned a okamzite do pol hodiny, ako zavolal, bol cista katastrofa... a pekne ma cakali udania na socialke, ze branim v styku s detmi...
nastastie kolizna je rozumny tvor a chape, ze branenie styku s detmi vyzera inak, ako ked otecko zavola ze TERAZ ide za detmi a mama s nimi je 50 km daleko v zoo,, napriklad....

hold, az ked sa rozvediete, pochopis, s kym si to zila... a velakrat je to az prilis smutne rozcarovanie....

ale este jedna vec - to, ze ich bude mat sudne kazdy parny vikend, este stale neznamena, ze ty ten parny vikend budes mat pre seba... pretoze napriklad ked moj ex zisti, ze mam nejaky program (niekto mily sa mu preriekne - a aj preto si svoje plany uz nechavam iba sama pre seba) tak po deti nepride.... ved co si ja co mam dovolit ist niekam predsa!!! ja mam byt doma a starat sa iba o deti!!!

to len tak.. .pre ilustraciu 🙂 ze chlap ma iba jednu povinnost - platit vyzivne... to ostatne, to su iba jeho PRAVA - ktore moze, ale nemusi vyuzit...

zuziiiicek17
12. sep 2013

Ja to tak mám s mojim ex a nie je to dobre , pretoze si mysli ,ze mi moze hocikedy maleho zobrat. Chlapi su proste taki , chcu mat navrch. Cize my sa asi budeme zase sudit kvoli tomu 😒

jajka71
12. sep 2013

takto, toto je velmi tenky lad, toto by som neodporucala, lebo potom si nemozes nic organizovat, lebo si ich vezme vtedy, ked mu to bude vyhovovat, a vrati ich vtedy, ked mu to bude vyhovovat....
z praxe sa mi to nepozdava, najlepsie je ak je to ramcovo stanovene a je tam nejaka klauzula o tom, ze v pripade obojstrannej dohody, si moze dieta vziat vo vopred dohodnutom termine, aby si to druhy rodic vedel zariadit,
potom dochadza k hadkam, ohovaraniam rodica, ktory ma dieta v starostlivosti druhym rodicom, dochadza k "obchodovaniu" s detmi, uplacaniu deti....a k nicomu pozitivnemu to nevedie....
poznam len par pripadov, ale to islo o rodicov, ktory sa rozviedli a maju korektny vztah, vopred sa dohodnu, aj to dodrzia, ale to je vynimka porvrdzujca pravidlo

sue
12. sep 2013

Pre obidvoch rodicov a aj pre dieta je podla mna nevyhovujúce ak sa rodičia dohodnú takto...je to totiž úplne nerealizovateľné... Odporúčam sa dohodnúť na pravidlách, ale tak, aby aj ocko mal povinnosti - t.j. deti nie len na víkendy, kedy sa s nimi treba len zabávať, ale aby s nimi absolvoval aj krúžky, nákupy a podobne... kľudne aj ráno dovozy do škôlky, školy a podobne... Ale na papieri a jasne - aby ste sa vy dvaja vyhli hádkam...

ivkarastik
30. sep 2013

Aj my to tak máme nastavené, že neobmedzené stretávanie, ako sa my dvaja dohodneme....Prvý rok po rozvode to bolo ešte ako tak v pohode, ale teraz je to pekne povedané na figu.....stále sa hádame a nedokážeme spolu normálne komunikovať....Takže ak ti môžem poradiť z vlastnej skúsenosti, daj si stretávanie podľa toho, ako súd určí....každý párny víkend má deti napr. otec a každý nepárny víkend matka.....

krprtka
30. sep 2013

Určite nie.Treba pravidlá a to jasné...na papieri. Je to lepšie aj pre deti a aj pre Teba. Budeš si vedieť zariadiť čas. 😉 My máme každý nepárny víkend u otca a každý utorok u otca s tým,že ich berie do školy ráno...polovicu z júla a polovicu z augusta, na Štedrý deň do tretej, potom sú vždy so mnou doma a od 26.12. celé zimné prázdniny v nepárny rok a podobne sa strieda aj Veľká noc a jarné prázdniny...ostatné sviatky a kratšie prázdniny sú väčšinou doma- aspoň teda si ich nikdy nepýtal napr.cez polročné,jesenné,atď... 😉 funguje to,akurát dcéra už tam chodiť nechce a neviem ju už ani prehovoriť 😒 a samozrejme ja som tá zlá 😠