Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Stretávanie sa 11 a 14 ročných detí s exmanželom

mawiya
21. aug 2015

Dievčatá potrebujem poradiť. Mám dvoch chalanov - 11 a 14 roční. Sú to úžasné decká, sem tam sa poškriepia, ale nerobia nejaké problémy, sú to moje zlatíčka. Vychovávam ich s manželom - ich nevlastným ockom, ktorého akceptujú ako svojho a navzájom sa ľúbia.
Horšie je to s ich biologickým ockom, ktorý nielen že poriadne neplatí, ale ani nemá extrémny záujem stretávať sa s nimi, nedajboh brať ich na výlety, víkendy a prázdniny. No a tu začne problém, pred dvomi mesiacmi ich pozval s priateľkou na výlet - autobusový jednodňový zájazd na Červenú skalu, deti sa tešili, ale nastali vysoké horúčavy stúpajúce k 40 C a preto to v stredu zrušil, dohodli sme sa, že ich teda v nedeľu namiesto výletu vezme na kúpalisko. Po pol roku, čo s ním nikde neboli sa tešili. Ozval sa nám až v piatok večer s tým, že v sobotu zavolá a upresnia si kedy, kde a ako. Zavolal v sobotu večer o 21:00 s tým, že do telefónu vrieskal na deti - že si nič nezaslúžia a nikde ich nevezme. tak som telefón prevzala ja a namiesto toho, aby mi niečo slušne vysvetlil jeho priateľka naziapala do telefónu, že to bolo "naposledy" (zabudla dodať, že aj prvý krát) čo ich chceli niekam zobrať a že teda oni na ten autobusový výlet predsa len idú aleeee.... bez detí, lebo to sa vraj nachystať do rána nestihnú. a šup bolo po telefonáte 🙂 Exo mi za túto zradu napísal, že si sťahuje 40 euro z výživného za to, že na výlet nakúpili a museli to sami dvaja všetko zjesť. nakoniec si stiahol 50 🙂
Napriek týmto ich aktivitám som súhlasila, keď syn volal minulú sobotu s otcom a vyzradil mu, že sme v meste, aby sa k nám pridali. Mladá nás odignorovala a odmietla sa pozdraviť deťom. čomu nerozumiem. Deti sú z toho dosť "na vetvy". Na zajtra ich volajú k exsvokrovcom a ja som si prvýkrát po tých rokoch postavila hlavu. Buď pojde s deťmi sám, alebo deti nejdú. čo by ste robili vy? mám stále len ustupovať a ustupovať? napriek tomu, že sa o ne inak nezaujíma a neplatí?

pribinak
21. aug 2015

Nemá nárok si nic stiahnuť z výživného!!!!!!! Ani ked sa na hlavu postaví!!!!!

monhla
21. aug 2015

Ak máte výživné stanovené súdom, tak si nemôže znížiť ani o 1 euro aj keby im zvovna každému dom kúpil.

P.S. Ak poriadne neplatí, musíš to riešiť. Lebo napr. nám tetuša na sociálke povedala, že ak nebudeme riešiť nevyplatenie výživného, tak problém budeme mať my - lebo zastupujeme záujem dieťata a výživné patrí dieťatu. Dokonca nám to prišlo až k smiechu, že niekto neplatí alimenty a problém má rodič, čo sa o dieťa stará 😝

mawiya
autor
21. aug 2015

Viem, že musím riešiť jeho neplatenie - ale to hlavné, mám s ním deti poslať? mám výčitky ak ich nepustím, predsa len majú tam starých rodičov ☹

pribinak
21. aug 2015

Inak, to výživné by som určite riešila, možnosti máš viac: trestne, exekúcia. Tie peniaze patria tvojim deťom, ked uz nemajú nic s otca, nech si aspon trosku užijú jeho peniaze

Stanovila by dom jasne pravidla a ked nie, nech ide fo ťahu. Chalani to prežili bez neho doteraz a prežijú aj naďalej
Prvé pravidlo by bolo: slečna nech si organizuje svoje a nie tvoje deti !!!!!
Druhé pravidlo by bolo: nech prvotne komunikuje s tebou a až potom s deťmi a uz vôbec nie jeho slečna!

Ty musíš chrániť svoje deti a ich city! Držím palce a želám pevne nervy!

pribinak
21. aug 2015

@mawiya starí rodičia sa doteraz nejako angažovali? Dožadovali sa deti? Boli s nimi v kontakte? Telefonovali si aspon? Co Vianoce ci nie ?

mawiya
autor
21. aug 2015

@pribinak za posledných 5 rokov im ani raz nezavolali, ani nesviatkovali ani nič. raz - pred tromi rokmi tam exo deti zobral a prišli domov v stave (teda mladší dva dni reval) že mama- teda ja som ku...a lebo mám druhého muža a ocko ešte ženatý nie je. Aj keď teda rozvod bol, pretože si exo našiel priateľku o čom vedela aj exsvokra. Ale keď ona je typická dedinská kačura, čo vie len ohovárať. No ale prečo mi je to ľúto - zlomila si nohu.

mawiya
autor
21. aug 2015

jaaj klamem. raz spolu telefonovali 🙂 no a tento týždeň som vytočila číslo ja - keďže mi jej bolo ľúto

pribinak
21. aug 2015

@mawiya asi som svina, ale nedala by som, načo? O com sú takéto stretnutia? Decká si potom robia zbytočne nádeje, idealizujú si toho obcasneho otecka, potom prichádzajú zbytočne sklamania a smútok

Spravila by som si s deckami a novým ockom nejaky pekny výlet a basta!

Tu začni písať odpoveď...

Odošli