Stretávanie sa otca s dieťaťom po rozvode

katarinaxxl
9. aug 2009

Práve sme v rozvodovom konaní, máme 17 mesačného syna. Muž požaduje ( za výraznej asistencie svojich rodičov) aby mal dieťa každú sobotu od 8:30 do 19:30( doteraz nebola v soboty ani doma), každý prvý sviatok vianočný a veľkonočný pondelok celý deň( cestujú k svojej rodine po slovensku) a v júli 1 a 4 týždeň ä kopíruje to ich dovolenku). Príde mi to choré, s dieťaťom je málo, nevenuje sa mu, jeho rodičia ho vieli na posledy cez veľkú noc, ja tam malého nechcem púšťat, nedá sa im dôverovať, nemajú ma za nič. Ja požadujem návštevy 2 až 3 x v týždni po hodinem, v moje prítomnosti, pri bydlisku dieťatka. Ako to máte vy. Zaujímajú ma spôsoby návštev pri rovnako starých ddeťoch. Ďakujem.

jajac
28. mar 2011

Ahojte.Mohli by ste mi prosim poradit co mam urobit?mam 23 mesacneho syna,ktoreho este kojim.byvali manzel mal stanovene sudom stretavat sa so synom kazdu druhu parnu nedelu od 13:00 do 15:00 za mojej pritomnosti.naposledy bol pred vianocami,este raz chcel prist niekedy vo february,ale boli sme chory,takze od vtedy viac nebol.zajtra mame sud,pretoze si podal o castejsie stretavanie s malym bez mojej pritomnosti,pretoze 2krat do mesiaca je pre neho vraj malo.chce si ho bravat domov na vikendy a prazdniny aj prespavat.kuratorka ma nahovara,aby som mu povolila aspon na 2,3 hodiny bez mojej pritomnosti,aby si na neho zvykol.ja by som bola najradsej od 3 rokov,ked bude maly rozumnejsi.lebo mam strach mu ho dat,aby s nim nemanipuloval proti mne, pretoze robil to aj so mnou, musela som ho vo vsetkom posluchat,nemohla som sa rozpravat s jeho rodicmi a sestrou,cital mi sms,moja mama mi nemohla vecer volat,aj ma udrel.tak som od neho odisla k mame a on podal rychlo o rozvod.casto meni nalady a je agresivny.pred ludmi sa sprava milo,az pokial mu niekto neprotireci.nevydrzi ani dlho v ziadnom zamestnani.aj vlastni jeho rodicia maju s nim problemi,ale nechcu si to pripustit.mam teraz obavy ako to bude s malym,mam posluchnut kuratorku a mu ho dat?dakujem

micka1
28. mar 2011

ahojky všem jestli to nevadí tak přidám svůj příspěvek. Já jsem rozvedená od 2/2010 ale exmanžel s náma nežije od 07/2009. Synovi jsou teď 3 roky. Dokonce roku 2009 viděl Honzík jednou za měsíc. Pak jsem se dohodli na styku jednou za 14 víkend. Takhle nám to fungovalo bez problémů až do 5/2010. Pak se stalo vážná věc kdy exmanžel nechal Honzíka celý víkend u tchýně a šel večer za zábavou a já jsem ho potkala večer ve městě. Chvilku předtím než jsem ho potkala tak jsme spolu telefonovali a říkal mě že Honzík je v pohodě a že si hrají a přitom už byl úplně někde jinde. Mě to dost naštvalo tak jsem si pro Honzíka jela k tchýní. Jel se mnou i můj otec a exmanžel ho fyzicky napadl před očima Honzíka.
Na Honzíkovi se to psychicky podepsalo. Začal se počůrávat, v noci se budil i 6* za noc. Nechtěl za exmanželem vůbec jít. Navštívili jsme psycholožku a dohodli jsme se na styku jednou za týden odpoledne a jednou za 14 dní sobotu. Občas se stává že Honzík řekne exmanželovi že k němu nepojede že s ním nechce jít. Podle psycholožky s tím nic neuděláme. Když se Honzík od něho vrátí tak se někdy počůrává a vůbec neposlouchá a nejraději by sledoval jenom televizi.

Věřím že všechno zlé se v dobré obrátí. Teď mám hodného přítele který bere Honzíka jako svého vlastního a Honzík mu sám od sebe začal říkat "táto" teď čekáme miminko a všichni tři se těšíme.

kachnifu
31. mar 2011

Ahoj micka1,
něco podobného máme i my.Mojí malé byly také právě tři roky,její tatínek nejeví zájem,ale všude vykládá,jak jí chce,ale že mu jí nechci půjčovat.Ani jednou té holčičce nezavolal,ani teď když měla narozeniny.Pořád jsem volala jen já a vnucovala.Ale už to nedělám.Před dvěma měsíci si ex s tchýni na truc vzali malou,ale jak mi přijela vyměněná,tak jak píšeš ty.Neposlouchá,je vzteklá,labilní,až jsme také zašli za psycholožkou.A počůrávání máme také,ale už pár měsíců,když to vše na ní od léta dolehlo(rozvod,že táta s náma nebydlí,řvaní na sebe v tel.).Psycholožka nám radí jen to,sejít se všichni tři u ní a domluvit se.Sociálka radila to samé ředtím,abych já zase udělala ten první krok.Ale proč mu jí pořádvnucovat když nemá zájem?Jen se bojím toho,že mi ji v létě odveze na dýl.Styk nemáme upravený vůbec nikde.

ivlu79
13. apr 2011

@ria80 neviem ako tie šialene sudy davaju vyživne podla čoho ale ja mam s platu340euro 95euro viživne a je to dost nemožem si nič dovolit ani nikam chodit.

cruela
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eaka
13. apr 2011

tretinu čistého príjmu? no ma podrž, tak toto si skúsim vybaviť 😉

cruela
13. apr 2011

@eaka no, som to prepiskla ked som si to preratala potom... je to menej...

cruela
13. apr 2011

no ale sak ked si to zoberies, tak ivlu vlatne dava takmer tretinu na vyzivne... a pri jeho plate to je veru dost, ale zas nehovorim, ze ako jeho ex by som to nepytala, ale u kazdeho to je ine, ine zarobky, ine vydavky.... ak niekto zaraba 5000 eur mesacne a hned by aj polovicu daval na alimenty, tak je to ine ako ked niekto zarobi 200 eur a ma platit "len" 50 eur vyzivne... len tolko som tym chcela povedat.... a podotykam, ze moj ex nezaraba spomenutych 5000 eur, to bol len priklad...

ivlu79
14. apr 2011

@eaka no len sčoho ma potom žit ten chlap

eaka
14. apr 2011

no... síce som moc prekvapená výškou Tvojich alimentov...ale na druhej strane, koľko by si na dieťa zo svojho platu asi dával, keby ste žili spolu? aké staré je dieťa? koľko stojí jeho matku? a aj tak mám pocit, že si nejaký exemplárny prípad, väčšina žien šťastie na takéto alimenty asi nemala... Počuli ste ten prípad, keď prisúdili tatkovi američanovi alimenty 50 dolárov a z toho sa ešte strhávali peniaze za prevod USA - Slovensko?? tak jej prišlo asi 20...Asi by si na to mali zaviesť nejaké tabuľky...

ivlu79
14. apr 2011

@eaka kolko by som daval keby sme boli spolu to by mi bolo jedno dal by som dcerke aj posledne,ale bol by som snou každy den a takto som snou do tyždna spolu 5 hodin ma 3 roky,chcem sa snou stretavat častejšie ale byvala je nervak a taško sa snou dohodnut,nenavidi všetkych chlapov a aj mala mi uš vravela že chlapi su zly,ale som jej to vysvetlil že nie všetci a spital som sa jej či aj ja som zli ona že nie a ja že aj ja som chlap aj dedko a niesme zly.nemožem zato že sme sa rozviedli,proste ma nepotrebovala,ked uš mala dieta.alimenty platim dost a to ešte dcerke kupujem vramci možnosti a ešte jej aj šetrim na učet čo jej dam ked bude velka.byvala ma matersku,žije u rodičov a ešte si priviraba brigadami,neni natom zle.ked ide do prace,tak malu neha radšej rodičom akoby ju mala dat mne,ale aj tak jedno ma teši že aj ked som s dcerkou malo tak ma lubi aj ja ju a moc a je nam spolu fajn 🙂 .navrhla mi ked som jej povedal že si dam na sud žiadost o dlhšie stretavanie,že mi ju da každy druhy vykend sobotu od deviatej rana do dvanastej na obed a nedelu aod deviatej rana do 18:00hod.neviem či je to dost nemam ani šajnu kolko mažem chciet,ale mne osobne je to malo a ešte niečo povedala mi že ked som zmalou,tak nemožem byt s priatelkou,aj ked zatial nemam,že sa mam venovat dcerke a nie priatelke a že to da na sud,čo čaka že dcerku budem potom pred priatelkou schovavat?pekny den

bejby29
14. apr 2011
eaka
14. apr 2011

@ivlu79 Ďakujem za osvetlenie situácie, ale dúfam, že nemáš pocit, že som na niekoho strane proti niekomu inému. Nevidím do Vašej situácie, ako vzťahu, tak finančnej... A prečo si nepodáš návrh o zníženie výživného? Mne to príde dosť veľa 95e z 360... Či tá Vaša suma je výsledkom nejakého nedávneho súdneho rozhodnutia?

ivlu79
14. apr 2011

ano asi pol roka dozadu mi dali taketo vyživne a komu držiš stranu to neriešim naozaj nevieš o našej situacii,je to zložite hlavne s byvalkou a to možem urobit čo chcem a byt nanu mili jednom kuse aj tak som len zly a nerobim nič dobre.

claudica
14. apr 2011

@ivlu79 Čo sa týka stretávania otca s dieťaťom - ak sa neviete dohodnúť, daj si to určiť súdom, potom nemôže robiť prieky a klásť Ti stále nejaké podmienky. A čo sa týka toho, či pri Tebe bude neskôr Tvoja partnerka v prítomnosti dcérky, to Ti tiež nemôže zakázať. Takisto ako keď si ona neskôr nájde priateľa.... tiež sa s tým potom musíš zmieriť, že je v prítomnosti dcérky.
Neviem, nepoznám všetky fakty okolo.... ťažko je posudzovať, ale jedno je isté - ja by som bola v minulosti veľmi rada, ak by môj bývalý bojoval o čas strávený so svojimi deťmi a nebránila by som mu a ani som nikdy nebránila... 🙂

ivlu79
14. apr 2011

@claudica mam teraz určene sudom na malo par hodin a aj to mi nedava podla rozhodnutia,ale ako chce ona,vždy mi bude robit napriek a policajtov nechcem nanu volat je to matka mojej dcerky,vždy radšej urobim nech je pojej,aj ked ma to štve ale nerad sa hadam.

olkoniejelolko
15. apr 2011

@ivlu79 tu veru dobru radu asi nenájdeš baby sú tu rôzné askôr zamerané proti otcom ako takým, majú nás iba ako platcov výživného a tvorov ktorých by najradšej zniesli zo zeme

eaka
15. apr 2011

@olkoniejelolko nehádzala by som do jedného vreca...asi majú s tými svojimi "otcami" zlé skúsenosti, je prirodzené, že potom môžu generalizovať svoju skúsenosť na všetkých... nejaká tá biela lastovička si to potom, žiaľbohu, odskáče... aj chlap, keď sa sklame, nadáva na ženy...

olkoniejelolko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olkoniejelolko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivlu79
22. apr 2011

@olkoniejelolko to maš pravdu

adulik144
22. apr 2011

Ahojte neviem či ste sa tu už bavili o striedavej starostlivosti, ale mna by zaujimalo v akých intervaloch sa táto starostlivosť určuje. Moj ex by chcel starostlivost mesiac on a mesiac ja, ale mne sa to zda vela. Pozrela som si nejake prispevky ohladne tejto starostlivosti a myslím, že je to dobrá vec hlavne pre deti, ale neviem si predstaviť byť mesiac bez nich. Striedať sa po týždnoch by bolo O.K. Ale mesiac a mesiac 😒 Je ohladne tejto starostlivosti nejaky limit?

zajo79
22. apr 2011

@adulik144 ak by bol moj exo normalny, tak tiez nemam nic proti.. mesiac sa mi zda vela, tak po dvoch tyzdnoch asi je ideal. ale to skumaju pschologovia, su spolocne sedenia - ktore ucia exmanzelov komunikovat. suhlasite s tym obaja?

zajo79
22. apr 2011

@ivlu79 tak dam na sud, ze to nedodrzuje..neaky problem?

adulik144
22. apr 2011

@zajo79 ex to navrhol a ja by som suhlasila, pokial bude termín rozumnejší. Ale to je asi na dlho, ked spomínaš psychologov a sedenie, dovtedy sa hadam aj medzi sebou normalne dohodneme. 😅

olkoniejelolko
22. apr 2011

@adulik144 striedavka je hlavne tak ako vám to bude obom vyhovovať a určuje sa aj podľa bydliska ak bývate blízko od seba striedanie môže byť po 14tich dňoch ale ak ďalej aj mesiac a sú prípady že aj rok a rok pokiaľ sú vzdialenosti extremne. Ak sa dohodnete bude to len a len super. No zvečša je dohoda nemožná vždz sa najde jeden kto špekuluje a chce viac výhod.

adulik144
23. apr 2011

@olkoniejelolko dakujem za informácie pozrela som stranku ligy otcov a tam je to celkom pekne popísané od všelijakých PhDr., Mgr. čiže tých, čo by sa tomu mali rozumieť, len som tam nikde nevidela, či je to aj nejako ohraničené. Tak ešte raz za info.

olkoniejelolko
23. apr 2011

@adulik144 pozri si striedavka.sk tam je to rozpísané podrobnejšie a osobne poznám aj chalana čo napísal ten zákon je to ale vždy o dohode na ktorú pristúpia rodičia

ivlu79
23. apr 2011

@zajo79 je to problem ona ma pravničku zadarmo ja na pravnika nemam,raz som uš bol na sude koli tomu že som chcel dcerku na dlhšie,aj som povedal že mi ju nedava ako je rozhodnute,ale jej pravnička to ukecala a ešte mi prihodili aj na alimentoch a dcerku mi dlhšie nedali.

zajo79
23. apr 2011

na tu striedavu vychovu sa pozriem aj ja, milujem svoje dieta, v okoli to komentuju, ze hadam by som nato nepristupila...pristupila, ved nech sa stara aj tato, ale musela by som mat istotu ze si cez maleho neriesi exo nieco... co on vecne si nieco riesi. a odnasa si to v prvom rade maly, nie ja...