Stretávanie sa otca s dieťaťom po rozvode

katarinaxxl
9. aug 2009

Práve sme v rozvodovom konaní, máme 17 mesačného syna. Muž požaduje ( za výraznej asistencie svojich rodičov) aby mal dieťa každú sobotu od 8:30 do 19:30( doteraz nebola v soboty ani doma), každý prvý sviatok vianočný a veľkonočný pondelok celý deň( cestujú k svojej rodine po slovensku) a v júli 1 a 4 týždeň ä kopíruje to ich dovolenku). Príde mi to choré, s dieťaťom je málo, nevenuje sa mu, jeho rodičia ho vieli na posledy cez veľkú noc, ja tam malého nechcem púšťat, nedá sa im dôverovať, nemajú ma za nič. Ja požadujem návštevy 2 až 3 x v týždni po hodinem, v moje prítomnosti, pri bydlisku dieťatka. Ako to máte vy. Zaujímajú ma spôsoby návštev pri rovnako starých ddeťoch. Ďakujem.

fidosk
12. okt 2013

@kveta nie vzdy ho nechavam u nasich to len niekedy vacsinou som tam aj ja s nim.a priatelka zatia este zo synom u mna doma nebola akurat len co sme isli na jednodnovy vylet.vacsinou som cas travil len ja s nim.do toho augusta to bolo dobre len teraz cim dalej je to horsie z nicoho nic nechce ist so mnou domov

fidosk
12. okt 2013

@leni78 no mozem to spravit ake bohuzial syn asi ani tak velmi nebude teraz po novom chciet ku mne chodit a nasilu ho nechcem brat

leni78
12. okt 2013

@fidosk Je to těžké. Asi jste tak přišel o syna. Buď u soudu vysoudite celé víkendy a prázdniny, nebo je konec. Zajděte na socialku a řekněte své pocity.

frenky085
25. dec 2013

vidim ze sa tu stazuju iba zeny.chcem sa spytat co ma robit otec ak ma zaujem o dieta plni si vyzivovaciu povinost a aj napriek tomu matka dieta dat nechce.robi vsetko preto aby ospinila otca dietata.naschval odchadza vzdz cez vykend prec aby nemusela dat dieta.kde ma ist sa stazovat ked sudy robia velmi pomaly a zdlhavo.

kveta
25. dec 2013

@frenky085 Nema opustat matku svojho dietata?

frenky085
26. dec 2013

nechapem co si tu napisala

kveta
26. dec 2013

@frenky085 Ze keby si zil s matkou svojho dietata, tak by si tieto problemy nemal.

frenky085
28. dec 2013

matka mojho dietata je agresivna zena.napadla ma tri krat a ja som nanu ani ruku nedvihol.a problem je vtom,ze s chlapom zit nevie.chcel by som vediet co by si robila ty.

janulqa07
22. jan 2014

Prosim o radu, syn 6 rokov nepozna bio. otca, vychovavam ho s novym manzelom viac ako 4roky, jeho povazuje za otca. Bio. sa o syna nezaujima 4,5roka. Musi sa s nim syn stretnut podla sudneho rozhodnutia ak ho nepozna?

janede
23. jan 2014

Přítel má stejně starého syna, se ženou se rozvedli ještě než jsme se poznali. Ona teď dělá problémy a nechce mu ho dávat vůbec a to nemluvím o tom, že by mu ho půjčila, abych s ním byla i já.
Jediný kontakt může být u ní doma nebo někde s ní.
Neubližuje tím malému spíš?

zuzik1603
11. feb 2014

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o vyplnenie môjho dotazníka k diplomovej práci. Dotazník je zameraný na rozvod a starostlivosť o dieťa po rozvode. Dotazník je anonymný. Veľmi by ste mi pomohli. Vopred ďakujem. https://docs.google.com/forms/d/1qJU4TSBw_8zDcK...

guinevre
1. júl 2014

@frenky085 @kveta Ona tu napisala, ze zena asi nejako moze donutit chlapa aby zostal s nou kvoli dietatu, moze to byt aj najvacsia sekera ale kedze s nou ma dieta, mozno sa jej podari aj donutit ho aby ju lubil, lebo co uz, ked si s nou urobil dieta 😀

guinevre
1. júl 2014

@janede Ked maly ma menej ako 3 roky, teoreticky a prakticky si moze vysudit aby sa s dietatom stretaval v jej pritomnosti. Ale ked je dieta uz starsie, a chce ist aj s otcom, tak ano, ublizuje dietatu, prepina jej a pomsti sa 😎

nefertiti12
13. júl 2014

Ahoj kočky !! S priateľom máme spoločne 5 mesačné krásne dievčatko, ale pred mesiacom nás opustil. Hlavný problém bol vždy v tom, že na mňa, teraz už na nás nikdy nemal čas. Vždy všetko a každý bol prednejší. Nikdy ho to neťahalo veľmi domov. Potrebuje asi slobodu. Po robote každý deň mal fušky. On si predstavoval tak, že z mojej materskej budem platiť všetky mesačné výdavky. Ničím neprispieval. Teraz je urazený, potrebuje čas na rozmyslenie. Od hádky sa tu zjavil len raz. Dnes mi napísal, či môže ešte dnes vidieť dcéru. Ja som mu vyhovela, bol tu 2 hodiny, potom malá išla spať. Doniesol balík plienok. Nechcem sa s ním stretávať, veľmi mi to zle robí z psychickej stránky. Po jeho návšteve som nervove vyčerpaná, psychicky nevládzem, plačem len celé hodiny. On sa správa ako keby sa nechumelilo, príde, kedy sa mu zachce a pritom si žije svoj vlastný život!! Ako riešite návštevu otca pri takom malom dieťati?? Nechcem ho už vidieť!! Nenávidím ho, že nás len tak ľahko opustil !! Teraz si žije svoju druhú mladosť a ja sa asi po 7 mesiacoch budem musieť vrátiť do roboty, pretože z materskej a z jeho 60 eur nevyžijeme dve !!!
Napíšte mi Váš názor a prípadné riešenie !!! Ďakujem

draik
13. júl 2014

To, že ho nechcete vidieť vy, ešte neznamená, že on nemá právo vidieť svoje dieťa, hoc vzhľadom k jeho veku vo vašej prítomnosti. Prepokladám, že otec je zapísaný v rodnom liste. Môžte žiadať výživné.

nefertiti12
13. júl 2014

@draik Ja viem, že on má právo ju vidieť. Je zapísaný v rodnom liste a na základe jeho rozhodnutia mi platí 60 eur. Len ja sa s ním nerada stretávam ☹(
Ako sa riešia návštevy 1/2 ročných detí? Len u nás doma za mojej prítomnosti? Nie je to nejako ošetrené zákonom?

draik
13. júl 2014

Buď dohou alebo súdom. Je možné u malých detí požiadať o stretávanie v prítomnosti matky. V každom prípade najlepšia je dohoda; máte predsa spoločné dieťa, ktoré nemôže za rozvrat medzi Vami.

nefertiti12
13. júl 2014

@draik Ďakujem za odpovede 🙂

nenarena
15. aug 2014

ahojte tak som myslela ze ked tu takto preberate porozvodove situacie tak som sa rozhodla nieco aj ja dat a opytat ze ak je dieta zverene do opatery matky a dieta ide na vikend kazde dva tyzdne k otcovici je mozne aby davala aj oblecenie na tie dni pre dieta alebo nemusi .

nenarena
16. aug 2014

@zajko192 ja som to mala dohodnute tak ze pokial som ju kojila tak som chodila na stretavky aj ja potom po roku uz som pristupila aj ja to ze tam chodievala na par hodin bez s
o mna

mirica
16. aug 2014

@nenarena ....na tie veci ti odpísať viem , lebo som to nedávno riešila. Podla polície znamená dieťa riadne prichystané na styk to, že je oblečené a obuté primerane počasiu a je psychicky prichystané, že pojde s otcom. Ak dáš dieťaťu náhradné veci a on ti ich nevráti, nepomôže ti nič, lebo si mu ich dala dobrovolne.(toto sa stalo mne)
ale ak ti napriek nerobí a vychádzate dobre a veci ti normálne vracia, je logické, že mu veci dáš, však výživné pokrýva aj tieto náklady na dieťa.(aspon by malo)

domo23
5. mar 2015

tak ako moj syn k exmanzelovi chodi ,.....ale vobe sa na nho nepyta nerozprava kde bol co robili jednoducho nic,...... ani ex rodicov nepomina,,..... no nikoho vzdy ked púride od neho pyta sa na mojho priatela na mojich rodicov a uz sa rozpravame o nich,...... a tak,....m takze si nemyslim ze za kazdu cenu stretavanie sa s otcom je dobre,..... mojho priatela zacina oslovovat ocko a po dalsie vidi moj syn ako sa spravame k sebe ako si davame asku navzajom a havne obaja ju davame synovi,... dnes ma 4 roky ,...a vzdy ked napisem ex ze je chory vzdy ma teploty je idiot a ma jednoducho ironicke poznamky ze som neschopna matka ze si znicim vlastne dieta,.... a tak bo je casto chory ale neberie do uvahy ze jeto vela na take dieta ked je cely den v skolke a nevidi mamu a potom zo skolky hned ide odo mna prec pride vecer o poll7 a je zy drzy , nieen ku mne ale aj k mojim rodicom,..... a jednoducho sa mi taketo spravanie u neho nepaci,..... a dalej ide neskoro spat takze si mysim ze aj preto tak casto je chory proste stres a strach robi svoje si myslim a u deti sa to najskor prejavi na tom zdravi,......

beckham07
4. aug 2016

Ahojte! Som zmätený otecko pred rozvodom. Máte 20 mesačného syna, s ktorým mám dobrý citový vzťah. Manželka ma nikdy nepovažovala za otca zo sebeckého dôvodu, syna považuje za osobný majetok, za hračku a vždy mi to aj dávala najavo! Ona je tiež psychicky a hlavne duševne narušená osoba kvôli jej rodičovi, len bohužiaľ som to zistil neskoro! Nikdy som sa nemohol starať sa o syna sám a odmietala mi zveriť syna v dobe, kedy ma nemohla kontrolovať. Nemohol som nikdy ísť na prechádzku so synom a hrať sa s ním bez jej pichlavého dozora. Ohľadom dieťaťa vo všetkom sa rozhodla ona, môj názor jej nezaujíma. Teraz keď sme sa už definitívne pohádali a nebývame spolu, nedovolí mi vidieť syna a nemôžem ho zobrať domov na pár hodín a hrať sa s ním, moji rodičia ho tiež nevideli už mesiac! :( môžem ho vidieť iba u nich na ihrisku, tam a vtedy kedy ona to dovolí, cca na 2 hodiny. Tvrdí, že podľa práva ja už bez jej prítomnosti nemôžem zobrať domov už skoro dvojročného syna, a ona k nám už nedôjde! a čo bude v zime, vraj ž e môžem chodiť ja k nim hrať sa zo synom, po rozvode....:D Chcem sa opýtať, či už mal nikto také skúsenosti, a či viete mi povedať, je to pravda zo zákona??? myslím si že rozhodne nie!

lussy211
30. aug 2016

@mamina27 Tak toto dobre poznám aj ja :/

slniecko1976
5. sep 2016

@denisa555 presne tak moja ex švagrina nechce pustiť deti s mojim bratom same nikde všade chodí spolu s nimi...

zivotkratky
6. sep 2016

@beckham07 nemá pravdu, syn nie je jej majetok, k synovi máte rovnaké práva i povinnosti. Ak sa k nemu nevieš dostať, požiadaj príslušný súd o stretávanie s dieťaťom.
Podobným prípadom mám osobnú skúsenosť.

kvetinka77
14. sep 2016

Ahojte. precitala som vacsinu prispevkov. Mam 2 mesiace pred prvym pojednavanim. S rozvodom suhlasime obaja, s tym rozdielom, ze ja som navrhla vylucnu starostlivost, n chce striedavu. Pred tym, nez som ziadost o rozvod podala ( v aprili 2016), spytala som sa oboch dcer (10 a 8r.), ako by si predstavovali styk po rozvode. Starsia dcera rezolutne striedavku odmietla, mladsia nevedela odpovedat, resp. vedela si striedavku predstavit. Pravnicka mi teda napisala vylucnu starostlivost. Teraz, takmer po pol roku, starsia svoj nazor stale nezmenila, mladsia dcera tvrdi,ze chce byt so starsou. Byvame stale v spolocnom byte, ja nemam na to, aby som sa odstahovala. Bohuzial, neviem sa zbavit pocitu, ze ta striedavka z jeho strany je len kvoli peniazom. Viem,ze by to bolo v buducnosti asi jednoduchsie, si deti striedat, ale mam pocit, ze by to bolo ako moje zlyhanie, keby som sa nepokusila detom vyhoviet. detom som povedala, ze sa budem snazit o to, aby boli u mna, ale ze budeme musiet respektovat rozhodnutie sudu. Mam zo svojich pocitov strach.

lussy211
14. sep 2016

@zivotkratky No ja by som mu tiež len tak nedala 20 mesačného.A ktovie kde je pravda celý ten príspevok mi príde nejaký ironický.

lubomira85
15. sep 2016

ahoj my sme sa rozvadzali ked mala dcerka 2 roky, asi dakujem panu bohu ze mi sudkyna dala malu do plnej starostlivosti, stretavanie kedze som ja neudala, tak to ona nechala akoby otvorene, on nema stanovene presne dni a hodiny, povedala ze to necha zatial na nasej vzajomnej dohode, tak som pred nou este navrhla ze dobre je na nom kolko krat chce prist za malou, ja mu nebudem branit sa s nou stykat, ale nakolko sa tiez o nu nikdy nestaral predtym a nemam v nom doveru, a ona nie je na neho zvyknuta, a ma inu stravu, diety a tak, ze proste sa s nou moze stretavat iba v mojej pritomnosti, toto mi sudkyna odklepla do neurcita, resp. do casu kym sa nebudeme vediet medzi sebou dohodnut. doteraz za malou chodil raz tyzdenne asi na 2 hodinky, par krat sa stalo ze nemal cas, tak prisiel po dvoch tyzdnoch, dnes sme boli vonku a zacal do mna rypat ze si chce malu od troch rokov brat na vikend alebo ze na jeden den, ze lebo je s nou takto malo (pritom je iba na nom kolko krat za malou pride), stazoval sa mi ze on nema peniaze, ze nema co "zrat" a ze jeho vyjde draho ked takto pride na 2 hodiny za malou a aj tak s nou neni sam (podotykam my byvame v TO, on v PD co nie je zavratna dialka), pritom ked si ju vezme na vikend, ho vyjde urcite drahsie, lebo si pre nu musi sam prist a odviezt, doviezt, musi jej zabezpecit stravu opakujem specialnu, urobit jej program a pod. ved viete co dieta potrebuje. pride mi to celkom na hlavu, lebo o nej nevie nic, obhajuje sa ze ved ani nema ako o nej nieco vediet, ked je s nou malo, pritom ked sme spolu zili, nikdy nemal na nu cas, nikdy s nou nerobil zakladne veci ktore patria k starostlivosti o dieta. dnes do mna tolko rypal, az sme sa pochytili, lebo som odmietla mu malu len tak davat na vikend, ze ked nieco chce nech to da na sud, zacal na mna zvysovat hlas, nepriamo sa mi vyhrazat, blbe reci, tak som povedala ze ked sa bude so mnou takto bavit, odchadzam domov, on ze dobre chod, zobrala som malu na ruky a isla prec. co vam poviem tazky den na psychiku, neviem co ma teraz caka, co dalej. tiez by ma mozno zaujimal nazor pripadne rada, skusenost. ale snad som aj pani co rozbehla tuto temu pomohla ze som napisala svoju situaciu, ohladom toho stretavania. a kludne budem rada ak by sme podebatovali aj v sukromnych spravach.
pozdravujem a drzim palce

lussy211
16. sep 2016

@lubomira85 dať si to upraviť súdne aby o nebolo na dohode medzi vami lebo tieto problémy budú furt, mám to presne tak.