Stretávanie sa otca s dieťaťom po rozvode

katarinaxxl
9. aug 2009

Práve sme v rozvodovom konaní, máme 17 mesačného syna. Muž požaduje ( za výraznej asistencie svojich rodičov) aby mal dieťa každú sobotu od 8:30 do 19:30( doteraz nebola v soboty ani doma), každý prvý sviatok vianočný a veľkonočný pondelok celý deň( cestujú k svojej rodine po slovensku) a v júli 1 a 4 týždeň ä kopíruje to ich dovolenku). Príde mi to choré, s dieťaťom je málo, nevenuje sa mu, jeho rodičia ho vieli na posledy cez veľkú noc, ja tam malého nechcem púšťat, nedá sa im dôverovať, nemajú ma za nič. Ja požadujem návštevy 2 až 3 x v týždni po hodinem, v moje prítomnosti, pri bydlisku dieťatka. Ako to máte vy. Zaujímajú ma spôsoby návštev pri rovnako starých ddeťoch. Ďakujem.

veveg
11. dec 2016

Ahojte,prosim Vas chcem sa spytat.Sme po rozvode.Avsak mame nevhodnu priam ziadnu komunikaciu ohladne dietata.Kedze rozsudok este nie je pravoplatny tak na sude bola dohoda ze ohladne informovania otca dieta raz tyzdenne co aj robim.Avsak v mojom zaujme sa pytat ako sa dieta malo..
No dnes mi povedal ze dieta nic nechce jest ze strajkuje pri jedle..u nas je problem ten ze dieta prebera splnomocnenec otca kedze ex ma zakaz ku mne sa priblizit na 5 m.Z dovodu obvinenia v skutku tytania blizkej a zverenej osoby.
Vzhladom nato o malom mi nechcu nic povedat.
Co zacal chodit s ex su problemy s jedenim stolicou cumle prst (ze to nevadi ze to robi-ich odpoved)
Vobec ich nezaujima asi co ja vravim.Ex si poslal sem 2 x kontrolu.Ani ta mu nepresla bo ze viac krat sem nepridu bo nemaju co kontrolovat.
Chcem sa spytat ako ste to riesili vy?Pytali ste sa?Na socialke mi bolo povedane sa pytat.
Dakujem Vam za Vase rady.😊

zivotkratky
11. dec 2016

@veveg ex Ti fyzicky ublížil, keď sa k Tebe nesmie priblížiť?

veveg
13. dec 2016

Ano.Ma zakaz.Obvinenie tyranie blizkej a zverenej osoby vedenej na sude a prokurature

zivotkratky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veveg
13. dec 2016

Pretoze netyral maleho ale mna.Takze sud musel dat styk s dietatom a to raz za vikend v case od 9.00-18.00.Bud sobota al.nedela.A ze dieta ma pravo na otca.Lenze vobec ohladne syna nekomunikuju snazim sa ho informovat cez jeho splnomocnitela co sa tyka syna..podaval rozne navrhy neschopna nezvladnem vychovu syna nevhodne podmienky u rodicov kedze som usla z bytu kde sme byvali.Veci mi dali do krabic a vyberala si co si asi vezmem..mala dvoch pravnikov na roznych koncoch republiky..
On stravil cas v koluznej vazbe pustili ho na zaklade pisomneho slubu.Ku mne sa priblizit nesmie.
A co sa tyka jeho pojednavania tak bolo zial jeho obhajca zahadne ochorel z noci do rana co urcite vedeli aby konanie natiahli a kedze on je obvineny tak obhajcu mat musi.Za mnou stoji prokuratura.
To ze moja psychika bola v keli este aj ohladne maleho neplatil vyzivne..az teraz zacal po pojednavani z rozvodu bo sa boji ze ho zavru.
Mozno cakaju ze s nim uzavriem zmier ale urcite nie.
Pretoze mne ublizil najviac ako sa dalo.Strata dcery v tehu ku konci jeho bitky voci mne operacia prsta na ruke kt.nedam ani do 45 st., sudnoznalecke posudky vysli tak ze trpim syndromom tyranej zeny.Ze sa ho bojim ze som s nim bola len zo zotrvacnosti a strachu voci nemu.
Zmohlo ma len posledny utok pred nim susedia nech sa zobudim..a moja rodina kt.do mna nahucala.
Uz je to lepsie.Zo zaciatku to bolo tazke bo od tyrana sa odputat lahko neda.
A to som baba kt.si vzdy vedela zariadit zivot studium na vs a na taketo veci som nemyslela.Ze ja raz budem patrit ku zenam kt.bolo ublizene.
Ex este nie je odsudeny.Caka sa stale na pojednavanie kt bolo odrocene na neucito.

zivotkratky
13. dec 2016

choď psychológovi, s malým i so sebou, vyžiadaj si znalecký posudok, odvolaj sa proti
rozhodnutiu súdu, žiadaj zrušenie stretávania s otcom aspoň do doby určenia viny, neviny,
alebo dokedy sa Ty dáš psychicky do poriadku, strach o syna... určite to rieš s právnikom,

monikalea
23. jan 2017

Ahojte kočky.ako to je nemám ešte súdne nariadenie stretávanie s otcom.ale on žije v ČR 600 km od nás tak ako často súd rozhodne aby sa stretával s malou?Neboli sme spolu zosobaseny a mala si ho pameta naposledy keď mala 1;5 roka .? Ďakujem

petka131
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moncahe
15. máj 2017

Ahojte dievčatá. Chcela by som vedieť váš názor. Rozišli sme sa s priateľom po dlhom váhaní. Nakoľko vlastný firmu bol stále v práci alebo s chlapcami von. V domácnosti neurobil vôbec nič a ani s dieťaťom mi nikdy nepomohol ani na krúžok ho nezobral, o rodinných akciách ani nehovorím všade som chodila len sama so synom. .. Viac rozvádzať nebudem, pretože by som to písala asi až do rána. Po viacerých rozhovoroch a prosbách nech sa trochu zmení a všíma si mňa a malého som sa rozhodla, že bude najlepšie keď sa rozídeme. Oznámila som mu to koncom októbra. Dokončovali sme stavbu rodinného domu. Stále odiaľoval sťahovanie a nakoniec sa priznal, že to je kvôli synovi. Ešte do januára si myslel, že ma to prejde a správal sa presne tak ako by jeden otec a partner mal (samozrejme ako stále, Keď som mu povedala že nie som šťastná). Keď zistil, že to myslím vážne všetko začalo. Syn mal v decembri 5 rokov a dovtedy ho nikde samého nebral dieťa na neho nebolo zvyknuté ani ho nekúpal proste nič. Stále plakal za mnou, musela som ísť aj ja. Od januára sa začal s ním každý deň hrávať cca 1 hod. trvalo kým si zvykol, že musí chodiť s otcom aj sám. Dostal záchvat plaču, že bezo mňa nejde nikde a tak.... takto boli spolu asi 5x na celý deň. Teraz sa konečne odsťahoval a syn si vyžadoval, aby som sa s ním hrala, že kde je otec nemá sa s ním kto hrať..... pekne som mu vysvetlila , že sme sami, že maminka má prácu a potom sa budeme hrať. Pred tým ako sa mu začal venovať s hraním sa syn hral úplne sám pomáhal a tak.... teraz len čaká že kedy prídem. Musím napísať aj to, že keď sme sa rozišli povedali sme mu, že ocko bude bývať v dome a mi v byte... reakcia... hurá oco ide preč, budeme sami...... pustila som ho už 2 nedele k nemu na celý deň a dieťa sa nenormálne začalo tešiť. Od piatku bol chorí laringitída a povedala som jeho otcovi, že má mať kľudový režim, žiadny beh a hlavne žiadna štvorkolka..... No syn od rána vytešení, že sa bude voziť.....- opakovane som ho prosila a prizvukovala som mu, že ja som s ním 2 dni doma, aby sa do pondelka preliečil, tak aby to dodržal. No samozrejme prišiel večer domou a to bolo prvé, že sa vysmiaty chválil: maminka a ja som sa vozil celý deň.... skoro ma porazilo. A keď som povedala bývalému, že som ho prosila, aby dodržal čo som od neho chcela, že keď bude viac chorý ja som s ním stále doma a že neviem si stále vyberať dovolenku z práce. Len sa usmial a povedal, veď ja s ním ostanem. Tak som mu povedala, že keď nedodržiava čo má nabudúce k nemu malý nepôjde keď bude chorí. Viem že to urobil len preto, že doma máme nejaké pravidlá mňa musí syn počúvať a u neho má len voľnosť a čo si len povie tak mu kúpi, lebo peniaze z jeho strany vôbec nechýbajú. Ja len nechápem ako môže nastať taká zmena či z jeho alebo synovej strany. Doteraz nemal na nás čas, stále sa vyhováral na prácu a mne to teraz príde, že to robí naschval. Sám bol u neho zaťiaľ 2x na celý deň. Mám z toho obavy, čo zamýšľa. Keď tam ide venuje sa mu celý deň a malý sa teší. Bojím sa, že ma syn nebude mať rád, pretože mama je len prísna a u otca môže všetko..... Ohľadne návštev a výživného sme sa dohodli sami.... nemám na to žiaden doklad, proste som chcela mať od neho pokoj a tak som súhlasila so všetkým.... prosím poradte nechcem prísť o syna ale ani otcovi nechcem brániť v styku so synom. Otec je taký frajerský týpek čo má všetko čo len chcel, pretože peniaze tam nikdy nechýbali (ale keď sa dohadovalo výživné tak dieťaťu len minimum) nebola by som rada, keby to syn od neho odkukal... vopred ďakujem za každú radu....

sofi05
31. máj 2017

@moncahe vsetko prejde, maly si postupne zvykne na to, ze u teba su pravidla a u ocka sa veci deju inac. Bud dosledna, to jedine pomaha. Ked sme sa my rozvadzali deti mali 9r. dcera a 4,5r. syn, ocko roka nemal cas, musel si zariadit zivot, mal mladu frajerku, docielila som ze si ich berie kazdy druhy vikend, deti ho mali radi, chybal im. Po roku zacal hladat novu rodinu, detom predstavil 4nove mamicky a teda aj 4novych surodencov👽 zaujem bol vzdy podla zeny s ktorou zil, teraz ma taku, uz dlhodobu(6mesiacov) ktora vobec nema zaujem o moje deti, takze aj on zavola maximalne raz za tyzden, berie si ich iba z piatka na sobotu, pripadne az do pondelka, ale necha ich vo svojom byte s babkou a on odide v sobotu naobed a pride v nedelu po 13tej. dcera teraz uz 12r. k nemu nechce chodit, syn je velmi nestastny, lebo ocko sa stara o cudzieho rovnako stareho chlapca a jemu nepride ani pozriet na trening. Vsetko trva do casu. nikdy neprides o syna, darcekmi si ho kupi, ale laska sa nekupuje a deti to velmi rychlo odhalia, vlastna skusenost. pan otec je podnikatel, ale detom okrem vyzivneho teraz uz nechce prispievat na nic, hracky na vianoce mozu mat iba u neho. Bohuzial, ak si precitas prispevky od zaciatku, zaujem otcov je prchavy a casom bude mensi a mensi. Ty zostanes pri dietati ako jeho velka opora, si mama😘

moncahe
3. jún 2017

@sofi05 dakujem za radu. Dnes si bol pre syna a zase meni stretavky. Raz chce maleho od piatku do nedele a inokedy zase od soboty. Podla toho ako sa mu to hodi. Jeho slovo neplati vobec a som z toho na nervy. Este nikde nic a uz riesime neustalr zmeny. Nevieme si nic naplanovat lebo stale je to inak. Uz rozmyslam o tom ze poziadam na sude o zverenie dietata do svojej starostlivosti aby som mala vsetko na papieri nemohol stale menit na com sa dohodneme. No neviem sa rozhodnut pretoze pracujem v jeho firme a bojim sa aby ma nevyhodil a ja som potom neostala bez prijmu. Nechcem mu branit v styku so synom ale vsetko by podla mna malo mat svoje pravidla. Neviem ako dalej

sofi05
3. jún 2017

Radu nemam, ale moj pribeh: pan podnikatel, stale v praci, ja manzelka, mama 2deti, uctovnicka v jeho firme, lebo vsak si doma, naucis sa, mama ti pomoze...(druhy syn sa narodil 13.12. a prisli sme domov tesne pred vianocami a ja kojaca s novorodencom a 4,5r. ziarliacou nezbednicou, robila dph). po 18rokoch, z toho 9,5 manzelstva si nasiel mladu slecnu, ktora nikde nepracovala, ale ma rada zvieratka a je kreativna... takze jeho navrh bol: vsetko bude ako doteraz, ja budem pracovat, moj plat bude moje vyzivne, raz za tyzden nam nakupi, raz za mesiac natankuje plnu nadrz... bojovala som, trpela,bala som sa, bez prace, bez bytu, ako dalej, na nic nechcel pristupit. pomohla mediatorka, nasla som si pracu, kde som predtym brigadovala na par hodin ako mzdarka,po tom co sa vsetko prevalilo v juni, mi ponukli pracu na4hod.od augusta sa odstahoval a doriesili sme v ramci dohody,ze koncim v januari, rozvod bol vo februari a v marci poslal prve vyzivne. nakup do chladnicky nebol ani raz, nechal ma na pumpe s plnou nadrzou a zabudol odbocit, ked viezol o 3min neskor dceru do skoly v septembri, deti si nechcel bravat lebo najprv si musi zariadit svoj zivot... vsetko menil, vsetko porusoval, nadaval mi, ohovaral, cele zle... pomohol mi spolocny kamarat, presvedcil ho, ze nech mi byt s detmi necha a v ramci vyrovnania on bude mat chalupu a ja byt bez hypoteky... mala velka vyhra. zijeme, sice zo dna na den, penazi mame pomenej. drzala som sa a prisposobovala ako na spagatiku, lebo deti chceli byt s nim, lebo som si myslela ze to bude pre nich lepsie, lebo som do poslednej chvile neverila, ze dodrzi slovo s bytom... od kedy sme vysporiadani, suhlasim len vynimocne so zmenami, ja si program s detmi planujem dost dopredu,mal by si aj on...a ako plynie cas, nema zaujem si ich brat vobec,takze to uz ani nekomentujem ked " bude mimo republiky"

moncahe
4. jún 2017

@sofi05 no ja mam skoro o iste. Prisla som z porodnice a cakala ma kopa papjiero . Robila som pocas celej materskej behala po uradoch starala sa o domacnost a maleho. O tom luxuse ani nehovorim co mal doma. Ni na nakup ani smeti a s malym na prechadzku to bol iba moj sen. Prostd prist do hotoveho a len odychovat. Ked som mu chcela porozpravat ako sme sa mali a ake pokroky urobil jeho syn tak nemal zaujem. Vraj je z prace unaveny a doma si chce odychnut a nie mna pocuvat. Ked som mu po rokoch vahania povedala ze uz nevladzem chcem sa rozist zrazu nastala zmena k malemu. Samozrejme na mna nadaval ponizoval a vyhadzoval ma z bytu nadalej len malemu sa zacal venovat. Co ma aj tesi len mi vadi ze stale vsetko meni. Aj vcera ho zobral a mal mi ho doniest v nedelu o 18.00 uz ho donesie o 19.00 ale u neho je to skor o 19.30. Darmo mu vysvetlujem ze ho musim okupat a musi sa najest ze ho donesie pozde. Proste struha frajera a vraj ude ako poviem ja a ide prec a neviem co s nim robit..... vobec sa mi nepaci taketo spravanie ja maleho odovzdam na cas. On mi donesie uplne ine dieta ktore davam do poriadku este aj na druhy den pretoze tam moze vsetko a kazdy okolo neho skace ed je jeho najlepsi otecko.... no fakt neviem ako na neho .....

moncahe
4. jún 2017

@sofi05
@moncahe a este k tomu zaujmu o maleho. Ja som v uplnom uzase ako ch e teraz jeho otec travit s nym cas. Ked sme spolu zili a som chcela nech ide s nym von alebo na bycikel tak nemal nikdy cas pretoze bol vo firme a zarabal aby som sa mala ako kralovna... podla jeho slov. A teraz sa hada za hodinu s nym.... on je uz sam nema ani kamaratov iba mamicku s otcom co sa stale do nas miesali takze mne sa to vidi tak ze bude o syna bojovat. Postavili sme krasny velky dom a teraz je v nom sam a vraj mu je smutno takze zaujem o syna u nas asi nebuda klesat....

lussy211
4. jún 2017

@moncahe upraviď súdne a nebude vyskakovať a btw ja to mám to isté 😠

moncahe
4. jún 2017

mám obavy, aby ma nevyhodil z práce. Prácu si intenzívne hladám, ale nejde to tak rýchlo. Ostať bez príjmu nemôžem ž čoho budem platiť účty. Pán velkopodnikatel to má podla mňa premyslené a čakám každú chvílu aj výpoveD na stole. Súdne by som si to chcela upraviť, pretože je to len mesiac čo spolu nežijeme a zakaždým sú požiadavky iné. Pokial doteraz nejavil záujem o syna až teraz, môže sa stať že by nám dali striedavku?

veveg
5. jún 2017

Tiez to bolo podobne aj u nas..tiez o maleho mal menej casu a teraz ked mu od bud roka bolo sudom urcene ako sa ma s malym stretavat tak chodi.Takze ci chcem al.nechcem musela som si zvyknut s tym ze osobne ja sa s nim nestretavam podavam maleho cez splnomovnenie jeho blizkemu clenovi rodiny a tot vse.Maly mal iste problemy so stravou z lek hladiska sa nic neukazalo.Avsak psychika dietata narobila divy.S tym ze sa malemu tak nevenoval od mala tak to tak aj dopadlo.Takze takychto oteckov velmi nemusim.Ze vtedy sa tak nesnazil a zrazu ked mu ubudli povinnosti tak sa snazi...
Treba to mat urcene sudom; statcsi za svojim.Naco ustupovat niekomu ked dlamal na dieta ked bolo treba.Len to treba sudu dokazat vzdy sa to da 😊

moncahe
5. jún 2017

@sofi05 ešte by som sa chcela spýtať, čo je to tá mediátorka a ako to funguje? to mi vie pomôcť pri hľadaní si novej práci?

sofi05
5. jún 2017

mediator, je clovek ktory pomaha pri komunikacii, moj ex mal utkvelu predstavu, ze zhanam pravnika a chcem ho zniciz 😂
Mediacia nam pomohla sa dohodnut na podmienkach rozvodu, co s detmi...pripravili nam Rodicovsku dohodu, Ziadost o rozvod a dokonca aj majetkove vyrovnanie a Vklad do katastra.
Stoji to menej ako pravnik, ale v podstate to co hovoris prerozprava mediator druhej strane a pyta sa otazky. Niekedy pomaha ucast cudzieho.

lussy211
5. jún 2017

@sofi05 to majú všetci ex , a mne sa t o môj snažil spraviť preventívne než to akože ja nespravím jemu :D

moncahe
5. jún 2017

@lussy211 co sa snazil akoze urobit? Nechapem vasmu komentu....

lussy211
6. jún 2017

@moncahe Psychicky ma zruinovať ,zničiť.Predtým než to akože urobím ja jemu:D

puggirl
6. aug 2017

Ahojte jedna známa sa chce dať rozviesť má dve deti na druhom stupni , obe sa s otcom stretávať nechcú ale nemajú právo o tomto rozhodovať a otec sa s nimi stretávať chce ( býva opitý, fajčí, šomre na nich a myslí si, že je ideálny otec) poraďte mi , neviete či sa má dať rozviesť a ak áno musia sa s ním stretávať???

veveg
6. aug 2017

@puggirl tak si sa ma dat rozviest.V takomto pripade nie je o com.Nie je to vhodne prostredie pre deti a tiez ani ich mamu.
Ono v navrhu o rozvod manzelstva sa uvadzaju aj prava a povinnosti voci maloletemu dietatu.Cize urcivsa povinnost jednemu z rodicovi komu deti budu zverene vacsinou mama a aj v tomto pripade kedze otec dlhodobo pije a teda to stretavanie s otcom.Avsak v navrhu moze sud lu oznamit o psychologicke posudky oboch deti voci otcovi a tiez mozu povedat ze nemaju zaujem o stretavanie s otcom voci urcitym dovodom. Bude sudom urceny znalec a ten zisti na zaklade sedenia vplyv otca na deti ci teda ozaj sa nechcu stretavat z akeho dovodu..a to berie aj sud na vedomie.
Viac jej mozu pomoct na odd.soc.prav.ochrany deti a kurately kde jej mozu tiez pomoct s navrhom.Prip.pravnik.

pavolcrusoe
15. jan 2018

Sebecká žena

jana2213
14. feb 2020

Ahojte poprosím vás o radu: Ex-manžel dostal od súdu určené stretávanie s deťmi každý druhý víkend od piatka do nedele. Prázdniny na súde spomenuté neboli určené. Je to alkoholik, ktorý sa liečil viac krát. Prežívali sme sním peklo.On si to neprizná.
Teraz mi hovorí, že má nárok na polovicu prázdnin. Chce deti cez týždeň prázdnin na dva dni a potom aj víkend deď má určené. Dcéra k nemu nechce chodiť, tá mi doma plače keď má isť k nemu. Syn je ešte malý, ale nechce byť u otca bez sestry. Mám mu dovoliť zobrať si deti? vyhráža sa mi súdom.

slniecko1976
14. feb 2020

@jana2213 keď je taká situácia,že dcéra plače treba to spomenúť určite na súde a on nemá určené prázdniny tak čo sa má čo vyhrážať viem čo ste s ním asi zažila ja som od môjho ex manžela tiež odišla a pre deti to je tiež dobre,keď s ním sú čo najmenej,keď je alkoholik úplne vás chápem nič si z toho vyhrážania nerobte...prajem vám všetko dobré 😉

moncahe
14. feb 2020

No nastastie je to uz za nami. A otecko co sa byl do hrude ze chce co najviac dieta ma uz novu rodinku a dieta k nemu chodi stale menej a menej.... to su hrdy oteckovia

jana2213
14. feb 2020

@slniecko1976 má novú robotu tak robí dva dni a dva mi je doma. Často strieda robotu. Už rok spolu nežijeme a stále to nepredychal. Bojím sa čo urobí keď mu deti cez týždeň nedám. Minule keď mal mať deti tak pred autom po mne kričal. Deti sa rozplakali a išli do domu. Nechceli ísť k nemu. Potom na mňa zavolal políciu. Keď prišli povedala som prečo nechcú ísť, potom sa rozprávali s deťmi. Nakoniec odišiel bez nich. Potom mi písal do 1 v noci SMSky. Už neviem čo robiť aby mi dal pokoj

slniecko1976
14. feb 2020

@jana2213 to je fakt strašné a nezavidenia hodné to veru neviem ani poradiť 😢