Stretávanie sa otca s dieťaťom po rozvode

katarinaxxl
9. aug 2009

Práve sme v rozvodovom konaní, máme 17 mesačného syna. Muž požaduje ( za výraznej asistencie svojich rodičov) aby mal dieťa každú sobotu od 8:30 do 19:30( doteraz nebola v soboty ani doma), každý prvý sviatok vianočný a veľkonočný pondelok celý deň( cestujú k svojej rodine po slovensku) a v júli 1 a 4 týždeň ä kopíruje to ich dovolenku). Príde mi to choré, s dieťaťom je málo, nevenuje sa mu, jeho rodičia ho vieli na posledy cez veľkú noc, ja tam malého nechcem púšťat, nedá sa im dôverovať, nemajú ma za nič. Ja požadujem návštevy 2 až 3 x v týždni po hodinem, v moje prítomnosti, pri bydlisku dieťatka. Ako to máte vy. Zaujímajú ma spôsoby návštev pri rovnako starých ddeťoch. Ďakujem.

zazalienka
2. dec 2009

veď ja viem, aké je to ťažké, lenže ten človek je maximálne nezodpovedný.. a chce to silné nervy, aby si ten čas s nimi dokázala napríklad stráviť aj Ty.. aj keď so zaťatými zubami.. pokiaľ by prišlo k nejakému konfliktu, alebo by nedajboh malej nejako ublížil, tak to rieš okamžite predbežným opatrením alebo súdnym zákazom..
naozaj, je to tak že je jej otec na celý život.. malá je maličká, tak by som trvala na tom, aby to bolo zo začiatku len na jeden deň, napr. od 10.00 do 17.00 .. pokiaľ sa otec osvedčí, tak neskôr aj s prespatím.. aj jeden aj druhý si musia nájsť cestu..
môj muž mal v rozsudku prvý polrok len v sobotu celý deň a keď si malá zvykne, tak na celý víkend.. nuž ona by tu nedbala aj bývať natrvalo.. a to mala vtedy už 6 rokov..

inkinka
2. dec 2009

zazalienka, je to tazke, ex Tvojho manzela nezvlada sama svoje pocity a zatazuje nimi dieta, ale to neovplyvnis, mozes ovplyvnit len Tvoje chovanie k malej. Si na dobrej ceste, ale ono sa to naozaj skomplikuje, ked sa Ti narodi syncek. Ale bude to urcite aj velmi mile, ked Ti bude podavat plienocku na prebalovanie, ked bude pri kupani, ked budes kojit, mozes sa s nou rozpravat, to mozu byt pekne chvile. Boli ste s nou kupovat veci pre male? Mohla mu nieco vybrat?

zazalienka
2. dec 2009

noo sama si dala podmienku že kočík musí shcváliť ona.. tak sme počkali keď príde.. furt sa prehrabávame vo vecičkách.. no a naposledy písala Ježiškovi, že by chcela bábiku - bábätko, aby sme sa mohli spolu starať..
ja som rada že sme si k sebe našli cestu, a keď ide spať ( spáva s ocinom v našej posteli a ja na sedačke - tú jednu noc zvládnem), nezabudne ma vystískať a povedať ako ma ľúbi.. a cez deň sa každú hodinu pýta: "ľúbite ma? naozaj?

inkinka
2. dec 2009

pýta sa, lebo si nie je istá - to je asi matkin vplyv, no má to určite aj ona ťažké. Ale podľa toho čo píšeš, máte veľmi pekný vzťah, aj malá vyzerá ako prítulné dieťa, časom získa istotu.

zazalienka
2. dec 2009

presne.. veď o to sa snažíme.. aby mala istotu že aj tu má domov.. že ju ľúbime.. a vždy sa na ňu veľmi tešíme.. naposledy bola smutná že tie dva týždne idú tak pomaly.. ja jej nechcem nahrádzať mamu, tú má, nech je aká je.. ale proste mi na nej záleží, je to krv môjho muža a bude sestra môjho syna.. teda nášho.. je člen našej rodiny a keď je ona šťastná tak ja som tiež..

kamil26
2. dec 2009

malá poznámka - zazalienka pozor, budete mať dieťatko, určite bude dosť dlho spávať s Tebou, alebo medzi vami s manželom. Plus do toho manželova dcéra iba s ním v posteli. Ako to budete riešiť po pôrode?
pozeral som v TV, že to, keď dieťa spí s rodičmi, tak je vysoké riziko toho, že rodičov rozdelí - natrvalo! Takže pozor. Máte to už vymyslené, ako to bude po pôrode? Čo žiarlivosť, keď už nebude spávať iba s otcom???

zazalienka
2. dec 2009

ale ano, rozprávali sme sa o tom.. náš syn bude mať svoju postieľku a nemienim ho učiť spávať medzi nami.. zlaté pravidlo, ktoré neporuším.. dám na rady kamarátok mamičiek - ak raz dieťa pustíš do veľkej postele, už sa ho nezbavíš.. takže týmto sa riadim a malý bude mať svoje leháro.. no a keď podrastie, vyriešime zrejme poschodovú posteľ.. a malá nie je proti spávať sama, to ja som chcela aby boli spolu.. dobiehali stratený čas aj medzi štyrmi očami.. majú si čo povedať.. za ten čas čo nesmeli byť spolu.. a vykecávajú teda poriadne dlho.. tie dve noci v mesiaci sa dajú zvládnuť.. bez problému..

striedavastarostlivo
7. dec 2009

Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie, Bratislavská vysoká škola práva, Detský fond Slovenskej republiky, Kancelária verejného ochrancu práv, dovoľujeme si Vás pozvať na konferenciu Dieťa v ohrození XVIII.: “ Poruchy správania a ich riešenie“ pod záštitou Mgr. Bibiány Obrimčákovej, štátnej tajomníčky MŠ SR, Univ. prof. Dr. Bea Verchraegen LL.M., E. M. M., prorektorky Bratislavskej vysokej školy práva a doc. JUDr. Pavla Kandráča, CSc., verejného ochrancu práv a na konferenciu Psychológia dieťaťa: Výskum a prax ktorá sa uskutoční pri príležitosti 45. výročia založenia Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie a 5. výročia založenia Bratislavskej vysokej školy práva 10. -11. decembra 2009 v Bratislave
Miesto: Bratislavská vysoká škola práva, Tomášikova 20, Bratislava
Pozn.: obidve konferencie budú prebiehať paralelne
Čestné predsedníctvo konferencie: Prof. JUDr. Ján Svák, CSc., rektor Bratislavskej vysokej školy práva, PhDr. Ľubomír Páleník, CSc., riaditeľ VÚDPaP, PhDr. Štefan Matula, PhD., predseda Detského fondu SR, JUDr. Henrieta Antalová, riaditeľka Kancelárie verejného ochrancu práv
Psychológia dieťaťa: Výskum a prax
Cieľom konferencie je podeliť sa s výsledkami výskumnej i aplikačnej činnosti, ktorá sa realizuje na odborných pracoviskách v rámci Slovenska. Zameranie: Vývinová psychológia, Kognitívna psychológia, Sociálna psychológia, Pedagogická psychológia, Poradenská psychológia, Patopsychológia, Forenzná psychológia
Dieťa v ohrození XVIII.:“ Poruchy správania a ich riešenie “
Cieľom konferencie je pokračovať v mapovaní a hľadaní východísk v rôznych oblastiach ohrozenia detí a mládeže - tentoraz so zameraním na multidisciplinárne riešenie problémov detí s poruchami správania a na multidisciplinárnu ochranu deti rozvedených a/alebo rozvádzajúcich sa rodičov. Zameranie: - Deti v rozvode a po rozvode: „ Najlepší záujem dieťaťa (?) – quiproquo“ - Poruchy správania a ich riešenie: „Multidisciplinárne a multirezortné súvislosti“
Rámcový program: Štvrtok 10.12.2009, 8.30 – 9.00 registrácia účastníkov, 9.00 – 9.45 zahájenie konferencie, príhovory hostí, 9.45 – 10.00 prestávka, občerstvenie, 10.00 – 12.00 prezentácie v sekciách, 12.00 – 13.00 prestávka, obed, 13.00 – 15.30 prezentácie v sekciách, 15.30 – 15.45 prestávka, občerstvenie, 15.45 – 17.00 prezentácie v sekciách, 19.00 – 22.00 spoločenský večer
Piatok 11.12.2009, 9.00 – 11.00 prezentácie v sekciách, 11.00 – 11.15 prestávka, občerstvenie, 11.15 – 13.00 prezentácie v sekciách, 13.00 – 13.45 prestávka, obed, 13.45 – 14.30 posterová sekcia, 14.30 – 15.45 prezentácie v sekciách, 15.45 – 16.00 prestávka, občerstvenie, 16.00 – 17.30 prezentácie v sekciách, 18.00 záver konferencie
Miesto konania: Bratislavská vysoká škola práva (BVŠP) sa nachádza na Tomášikovej ul. 20. Dostupná je zo smeru od Hlavnej železničnej stanice električkou č. 8 (smer Ružinov, 11 zastávok, čas cca 18 min.) alebo zo smeru od Autobusovej stanice Mlynské Nivy autobusom č. 50 (smer OD Slimák, 8 zastávok, čas cca 13 min.).

miami11
21. feb 2010

Ahojte, ma niektoy Vas skusenosti ako sud rozhodne pri pol rocnom dietati o stretavanie s otcom? Rodicia spolu neziju, obaja su zapisani v rodnom liste, matka asi od dvoch mesiacov davala dieta otcovi pocas vikendov, dieta je na neho naviazane, nema ziadne problemy byt cely vikend s nim, a teraz po styroch mesiacov dosla s tym, ze do troch rokov ho vraj podla socialky nemoze davat k otcovi, len ak je v jeho pritomnosti, inak by jej ho vzali. Mate niekto skusenosti, ako by rozhodol sud pri navrhu na starostlivost o dieta, ked otec sa vyslovene chce stretavat s dietatom co najviac? A je nieco pravdy o tom ze otec nemoze mat deta do trochrokov u seba doma cez noc sam?

hawajcanka
21. feb 2010

zdravim vas
mam otazocku sme byvalim rozvedeny uz 9 rokov a nema sudom urcene navstevne hodiny.Pri rozvode ich nechcel ze bude navstev vat malu ako bude mat cas.Teraz vsak maalu pyta naozaj kedy sa mu zachce a casto musime rusit plany pretoze ked muju nedam prave vtedy to je len sprska vulgarizmou na moju adresu.Prosim poradte mi ako mam postupovat a co ma caka v pripade ked pride k sudu

moc moc dakujem

paegaska
21. feb 2010

hawajcanko, koukám, že dcera má už 11 let, než dojde k soudu bude ještě o kousek starší a od dvanácti tuším již soud přihlíží k názoru dítěte. Možná by bylo nejlepší domluvit se s dcerou jak by si to představovala i s ohledem na své kroužky a víkendové zájmy a poptat se na sociálce.
Pokud by paní sociálka kontaktovala exe a podařilo se vám spolu na sociálce sepsat dohodu o styku otce s dítětem mělo by to váhu stejnou jako u soudu a pro dítě by to bylo jistě mírnější než u soudu.
Ninka je krásná slečna.

ani3012
21. feb 2010

zmazané príspevky ? hmmmm 😝

ani3012
21. feb 2010

hups ! Som v inej téme 😀 😀 😀

hawajcanka
22. feb 2010

paegaska velmi pekne dakujem za radu 🙂 dakujeme no robi nam radost...ocko si uz chysta vzduchovku 😀 koli chalanom 😀

len ja by som bola nerada keby to bolo casto pretoze nema na nu dobry vplyv a nedava jej ani dobry priklad a viem ze to moze byt aj dvakrat do mesiaca a na cely vykend ....

ria80
22. feb 2010

No zkus se s ním dohodnout,ale co já vím,tak v takových případech dohoda moc nefunguje.Kdyby to nešlo,budeš muset k soudu,a dát si tam svůj návrh a doufat,že budeš mít štěstí a nebudou to celé víkendy.

ria80
22. feb 2010

A jak asi tak probíhá ten styk doted?Taky je možnost,přestan si rušit plány,dej mu pravidla a když se mu to nebude líbit,nech to na něm,at si podá návrh k soudu on.

kamil26
28. feb 2010

Čo tak rozhodnúť sa podľa toho, čo chce dcéra?
Ak sa dcéra chce s otcom stretávať, tak iniciuj s otcom dohodu s tým, že 50% času s Tebou a 50% času s otcom s tým, že sa chceš s otcom dohodnúť na tom, ktorých 50% komu a kedy. Ak s takou dohodou bude súhlasiť aj dcéra, tak je to to najlepšie - ideálne je to, keby ste všetci traja pri jednom stole toto riešili.
Ak sa dcéra nechce s otcom stretávať, tak to rieš cez súd, alebo to nechaj otca riešiť cez súd.

ria80
28. feb 2010

Ahoj Kamile,už jsi mi chyběl. 😀 Jsem si říkala,že by to tady bez tebe už nebylo ono. 😀
Ona to hawaicanka napsala tak,že jsem usoudila,že když si bývalý vzpomene,tak ona s dcerou musí rušit plány.Nepsala nic o tom,že by dcera měla jiný názor.Tak z toho jsem vycházela.

sisstin
2. mar 2010

čau holky, asi to sem úplně nepatří, ale potřebuju radu 😉 S přítelem jsme se rozešli v lednu tohoto roku na základě vzájemné dohody, dohodli jsme se jak na alimentech( pro mě více než slušné), tak na výhradním svěření dítěte do mé péče. Myslela jsem, že to tak stačí a konec. Ale hodně lidí do mě hučí, at si to nechám orazit u soudu. Nevíte, jak se to zařizuje? Já vůbec nemám ponětí, přítel žije v SR, přizpůsobí se mně...děkuji 😉

sisstin
2. mar 2010

Styk s dítětem určovat soudně nechceme...syn k němu nemá téměř žádný vztah ( od narození ho vídal jen jednou za 14dní)...takže ho asi moc navštěvovat nebude, má časově náročné povolání a je sem složitější cestovat..počítám třeba tak 2x do roka 😉 též jsme se tak dohodli...ale mám trošku obavy, aby si pak třeba někoho nenašel...té už by se výše alimentů nepozdávala atd., takže si to chci pojistit 😉

tin007
2. mar 2010

sisstin pokial viem, v cechach je mozne spisat u notara alebo advokata takuto dohodu, nechat si ju notarom overit a potom ju dat na sud, ktory v jej zmysle vyslovi rozsudok. toto nahradi klasicky sud o vyzivne a upravu styku s dietatom. myslim, ze investicia do poplatkov notara sa ti v tomto pripade oplati

frisbee
2. mar 2010

sisstin,skús napísať IP na nick kataskubankova,ona chodí na beremku do témy První rozvod,myslím,že je z oboru a vyzná sa v zákonoch.

sisstin
2. mar 2010

holky děkuji 😉 já budu žádat ještě o prodloužený rodičovský( malej má problémy zdravotní)..tak se ještě zkusim zeptat na socce 😉 my manželé nejsme, takže jde jen o razítko kvůli alimentům a svěření dítěte do péče..

díky 😉

ria80
2. mar 2010

No manželé nejste,dohodli jste se,tak bych na tvém místě nechala jen tu dohodu.
Ale jde to,že napíšete dohodu a soud vám to potvrdí,ale i když je to na 10 minut,je to normální soudní jednání.
Myslím,že ve vašem případě to není potřeba.

sisstin
2. mar 2010

Rio,takže stačí jen ta notářsky ověřena dohoda?Já na soudu netrvám,jen chci mít nějaký papír na to,že je syn výhradně v mé péči a mít výši alimentů.Teď jsme sice v pohodě,ale vždycky se může něco stát.Ani nechci,aby ho zatím navštěvoval bez mé přítomnosti...ale ty návštěvy asi fakt moc nehrozí.Od rozchodu tu ještě nebyl.

ria80
2. mar 2010

dohoda stačí.Ale je fakt,že to není vymahatelné.Jistější je vždycky soud.Kdyby ho náhodou časem něco napadlo,nějaká blbost,tak je určitě zas lepší rozsudek.
Těžko říct,to ty musíš posoudit,co bude pro tebe lepší a jistější.Kdyby s tím souhlasil,tak je jistější ten rozsudek.On by tam ani nemusel jít myslím.

sisstin
2. mar 2010

Rio,díky moc.Myslím,že je v tomhle spolehlivý,na prvního syna platí ukázkově,plus i něco navíc,problémy s tím nikdy neměl.Jenže my ty alimenty máme opravdu slušné,tak mam trošku obavy,aby jeho nové budoucí přítelkyni pak nějak nevadily,přece jenom dohromady uz je to docela dost..ale jako dost mu v tomhle těším.My se opravdu rozešli v dobrém,prostě ten vztah uz vyprchal a neměl budoucnost.

ria80
2. mar 2010

Tak v tom případě nech tu dohodu.Kdyby byl s alimenty nějaký problém jednou,pak bude třeba soud a ty budeš mít šanci,když ti to bude platit celou dobu.Nevím,asi bych to ted neřešila.
Ono i kdybys měla ted rozsudek,tak jestli jsou ty alimenty fakt velký,mohl by si pak stejně zažádat o snížení.

sisstin
2. mar 2010

Rio,tak zas milionář není...ale jsou určitě vyšší,než co by mu odklepl soud.U mě hrozí to,že budu od synových tří let bez příjmu-pokud mi neprodlouží rodicak,což asi ne-tak abysme nemuseli slevit ze životní úrovně.Moc děkuji za rady,dobrou.

maca793
2. mar 2010

amina000
odkaz: presne tento problém mám aj ja. súd po úprave styku otca s deťmi odklepol návštevy každý 3 týždeň sobota-nedeľa aj s nocou. sprvu tam spávali ale chodili s tade dosť nespokojné, plačlivé a tak som mu povedala a aj deti že tam u neho nechcú spávať. zatiaľ to rešpektuje. a ak sú náhodou choré cez týždeň kedy tam majú ísť tak to odložime o týždeň. deti tam nespávajú chodia len na deň od 9-00-do 18-00 hodiny. sisa je dosť citlivá a musela som ísť s ňou aj k psychologičke, kde jej vypracovala posudok s tým, že dieťa zle znáša návštevy u otca a že sa tam necíti dobre. ukázala som mu papier a bol dosť šokovaný, takže už nenalieha na deti aby u neho spali.
takže držím ti palce.