Stretávanie sa otca s dieťaťom po rozvode

katarinaxxl
9. aug 2009

Práve sme v rozvodovom konaní, máme 17 mesačného syna. Muž požaduje ( za výraznej asistencie svojich rodičov) aby mal dieťa každú sobotu od 8:30 do 19:30( doteraz nebola v soboty ani doma), každý prvý sviatok vianočný a veľkonočný pondelok celý deň( cestujú k svojej rodine po slovensku) a v júli 1 a 4 týždeň ä kopíruje to ich dovolenku). Príde mi to choré, s dieťaťom je málo, nevenuje sa mu, jeho rodičia ho vieli na posledy cez veľkú noc, ja tam malého nechcem púšťat, nedá sa im dôverovať, nemajú ma za nič. Ja požadujem návštevy 2 až 3 x v týždni po hodinem, v moje prítomnosti, pri bydlisku dieťatka. Ako to máte vy. Zaujímajú ma spôsoby návštev pri rovnako starých ddeťoch. Ďakujem.

filipal
13. sep 2010

@maminuska ahoj 🙂 nejako dlho si tu nebola. co mate nove?

maminuska
13. sep 2010

@filipal ahoj , no už som sa prestahovala, tak som likvidovala ten mrďas zasa po pres´tahovaní 😅, to je ale never story, vlastne žijem s detmi na takom stavenisku, kupili sme byt po nejakých asociáloch , krásny veľký ale taký zanedbaný že až , takže sme rokonštruovali, naliali do toho kopec prachov a ..... stále málo a to mám novu kuchynu , novú kupelku, plávajuce podlahy, dlažbu a plastové okná .... ale už som moc odbočila no a v tom byte toho ideálneho chlapa 😀 .

filipal
13. sep 2010

@maminuska jeeej, to musi byt krasne! tak ste teraz v takej euforii zariadovania.... 🙂 🙂 🙂
tak vsetko dobre do noveho bytu 😵 a nech vam to klape! 😵 😵 😵

ivlu79
14. sep 2010

@maminuska to sa neboj zaujem o dcerku mi ostane a pokial ide o peniaze rad dam peniaze,ale aj chcem sdcerkou bit a nie len platit.

zukrik
16. sep 2010

Ahojte,som rozvedená a mám dvoch 10 mes. chlapčekov.Bola som na UO a počas tehu si môj už ex narazil moju naj kamošku. Bolo to hrozné,dozvedela som sa to ked som prišla s pôrodnice. Boli to hrozné stavy a som rada,že som to psychicky zvládla. Držala som sa kôli detičkám,ktoré strašne milujem,ved sú vytúžené 🙂 🙂 Pri rozvode sme sa dohodli na stretávaní každú druhú sobotu od 10,-do 17 hod. Na začiatku to bolo v pohode,chlapci ešte tak nereagovali ako teraz. Prinesie mi ich uplakaných a sú úplne rozhádzaný.Samozrejme mám večer problém pri spaní,lebo on ich uspáva na rukách a ja som ich naučila pekne v postielke. Deti majú svoj režim a on ho vôbec neakceptuje. Ja mám pocit,že on ich ani nemiluje,lebo už som mu povedala,že ked budú plakať,nech ich prinesie domou. Ale on nereaguje,ja vôbec neviem kam s nimi chodí a čo papajú atd... Dávam mu vždy čajík dve flaše a on mi ich prinesie skoro plné. Chúdatá to im ani nedáva piť,alebo sú také zmagorené,že ani nechcú. Ja neviem ale mám hrozný pocit ked mu ich dávam ☹

aknats
16. sep 2010

@zukrik som v šoku, že aj také maličké bábätká musia ísť od mami. Ja by som ich nedala

zukrik
16. sep 2010

Ja som mu ani nechcela,ale jeho mater ho tlačila a keby si vydela čo si pri rozvode popísal,to len preto aby vyzeral ako super tato.Chcel ich na víkend a v lete na dva týždne atd. total jebo. Povedal,že bude chodit s nimi mame a tá mu pomôže,ale tak to nieje.Nastahoval sa priatelke a tam chodí celá jeho família. V poslednej dobe už ani neviem kam s nimi chodí.Ja nechcem chlapcov odtrhnút od biolog. tata, len mám problém,že som s priatelom a neviem ako ich alebo kedy ich mám učit kto to je. Chcela by som aby ho volali tato,ale neviem či v tom nebudú mat chaos ked pôjde biolog. Má na ne právo a ja aj ked mi hrozne ublížil a ranil ma,prehltam to ale uvidíme časom ako to budú znášat deti. Nepáči sa mi ked ich prinesie uplakaných ☹

ria80
16. sep 2010

Ahoj,myslím,že nemusí být problém,volat na oba táto.Prostě mají dva,děti to vezmou a nerozebírají to.Mají dva tatínky.
Jinak teda,divím se,žes na to přistoupila.Ale stalo se on má právo.Ted nezbývá nic,než dát k soudu nový návrh na upravu styku,ale protože už styk nějak probíhá,těžko říct,jakou naději by to mělo.rozhodně to bez dobrého advokáta nepůjde.

zukrik
17. sep 2010

@ria80 ja som si s mojou ex svokrou vychádzala dobre a viem,že ona mu naozaj pomôže.Má velmi rada deti,preto som na to pristúpila.Neskôr sa zmenila aj ona,mali sme menšiu nezhodu,lebo si pre deti neprišiel kedy mal a prišiel pre ne iný víkend,tak som mu povedala,že či si to nepomýlil? Ona po mne vybehla,začala ma urážať a vulgárne nadávať,jednu mi vlepila,tak som jej to vrátila 😠 Od vtedy som ju nevidela a do domu nevpáchla,aj mi to vyhovuje. Je hrozné ako sa vedia ludia zmeniť,kôli neakej k...e. Inak ona je,len môj ex na to ešte neprišiel 😀
Právnik mi povedal,že musím vydržať ešte chvílu,chalani začnú vnímať a podla toho sa uvidí,či to bude lepšie alebo horšie ☹ Inak povedal,že ked nemám dôkaz neakého zlého zaobchádzania,bude to tažké upraviť styk. Mám to vraj sledovať a fotiť,ked ich prinesie 😒 Ved uvidíme,ja tiež chcem aby volali priatela tato,ved ich vychováva stará sa o nich a hlavne ich miluje 🙂

ria80
17. sep 2010

No jasně,využij toho,že jsou tak malí a at volají táto.
Myslela jsem,že je bývalý vrací ve špatným stavu,že by to mohl být důkaz.Ale jestli ne,tak právník to řekl jasně.Důležité jsou důkazy.Když nic jinýho,možná by nebylo špatné vést si záznamy o každé návštěvě,jak proběhlo předání,a navrácení,v jakým stavu,ubrečení,jestli nebyli pak nemocní,hladoví,všechno.Nikdy nevíš,kdy se ti to může hodit.

ivlu79
19. sep 2010

@ria80 tebe dieta nikdy neplakalo,alebo nebolo chore?

ria80
19. sep 2010

No tak kvůli jedné nepovedené návštěvě bych to nedělala a ani Zukrik to určitě nemyslí tak,že by se to stalo jednou.

zukrik
20. sep 2010

No,uplakaní prídu skoro vždy,ale horšia je noc,lebo majú asi sny a plačú.Pohladkám ich,vezmem na ruky a potom sa ukladnia. Ked mu ich dávam,tak zatial neplačú,lebo mu ich pekne uložím do kočíka a vidia mna.Potom už len vidia jeho a iných ludí.To naštastie nevidím čo robia,ale viem,že plačú mám dobrý zdroj. Za posledné dni chalani stále chodia za mnou a hladajú ma,ked vybehnem na wc,musia íst so mnou 😀 Neviam či je to vekom ale,viac si ma všímajú a viac ma potrebujú. Nemala som ešte detičky,tak neviem kedy to všetko začnú vnímat. Kamoška má ročného syna a ten je stále na nej nalepený a samozrejme cudziemu nechce ísť.

ria80
20. sep 2010

No a co kdybys sehnala nějaké svědky,kteří by šli za ním během návštěvy kouknout,co děti dělají,jestli pláčou a tak.A hned máš důkaz.
Děti jsou opravdu hodně malé a v takovým věku je brát od maminky,i na chvíli,moc špatně nesou.Nevím,jak často si pro ně chodí,ale myslím,že v tom věku si děti nepamatují víc než týden dozadu,takže je to vždy cizí člověk,vždy je to poprvé a nedá se říct,že by si po pár návštěvách zvykly.

zukrik
21. sep 2010

@ria80 Berie si ich každú druhú sobotu,ked pre nich príde,tak pozerajú na neho ako puk,tiež si myslím,že ho nepoznajú ☹ Ja mu nechcem zakázať stretávanie sa s detmi,ale keby ich aspon priniesol ked plačú,debil jeden. Ale nie on to berie tak,že teraz ich mám mať a aj ich budem. Už som mu hovorila,že ked budú plakať,nech ich prinesie.Zatial sa tak nestalo 😒 Svedkov bohužial nemám,ale ked to bude takto pokračovať a myslím že to bude hošie,lebo chalani sú v jednom kuse na mne prilepený a nastalo obdobie,kedy ma stále hladajú. Budem to musieť neako riešiť,ale neviem ako.

ria80
21. sep 2010

Na tvý místě bych moc nečekala.Jestli se děti opravdu trápí.Je potřeba se dobře rozhodnout.

katka29
22. sep 2010

@zukrik Ahoj zukrik, moju dcerku otec nevidel od porodu, teraz ma dva roky, mame uz po sude, na sude sme sa nedohodli, tak nas sudkyna poslala ku psychologicke a ta napisala mne aj mojmu ex priatelovi /vydata som nebola/ posudok a podla toho posudku to sudkyna odklepla, mali sme mat tri mesiace stretavky ako " rodinka uzasnych" takze vsetci spolu aby si dcerka zvykla, na sude tak strasne vyskakoval aky je on milujuci otec a ako velmi chce byt s malou a vies kolko krat bol za tie tri mesiace 2x....psychologicka ten styk podmienila tym ze otec bude chodit pravidelne..a chodil? ani nahodou, takze si na neho ani nezvykla...ale ked si ju ma od oktobra zacat brat sam na vikend, tak uz sa ozyva, uz sa nevie dockat...nespravodlive je to, ze ked mu ju ja nedam tak ma moze udat, ale ked on nechodil ked to mal sudom stanovene, ja som nemohla nic....
Tie nase deticky si to musia v podstate odtrpiet...ked su otcovia taki jesitaci, tak dietatko domov nedonesu ani keby sa placom zachadzalo...takymto typkom o dieta neide...
Moj ex sa uz ozenil a ma dve deti vyzenene, zije ako milionar, dufam len dcerka sa neda ovplyvnit tym, ze u nich ma vsetko a ja jej mozem dat len to co si ako slobodna matka mozem dovolit...Drzim ti palce, nech to volako s chlapcami zvladnes a nech sa chlapci netrapia...

zukrik
23. sep 2010

@ria80 Vieš mám to súdom stanovené,teda po dohode a právnik mi povedal,že môžem niečo riešit po roku. Ved uvidíme ako to bude prebiehať a keby sa to zhoršovalo,tak idem do toho.

zukrik
23. sep 2010

@katka29 Dakujem katka,ja nechcem aby chlapci trpeli,ale nevidím čo sa tam deje a nemám ani dôkaz,že s nimi zle zaobchádzajú ☹ On si ich berie vždy,ale podla mna nie z vlastnej vôle. Berie to tak,že som super tatinko a starám sa...
Nikdy deti nemal a samozrejme ani vztah k detom nemá. Ked mi ich priniesol a plakali mu v aute,povedal len,že nevie prečo plačú,že asi nechcú spať. Je to debil...
Ozaj a ako to znáša tvoja malá?

ria80
23. sep 2010

Taky jsem tenkrát kývla na trapnou dohodu,byla jsem hrozně vynervovaná a oni toho využili.Hned jsem pak věděla,že to není dobré.Za dva měsíce jsem podala novou žádost.A jemu jsem dala jasně vědět,že to byl zkrat a že svoje dítě trápit nenechám,i kdyby obcházel policie a OSPODy jeden po druhým.
Chce to dát jasně vědět a neklepat se.Další soud dopadl mnohem lépe,jsem ráda,že jsem se tenkrát nedala a nevzdala to.

zajo79
23. sep 2010

@zukrik preboha, tak male deti predsa nemozu zobrat od mamy... 😠

zajo79
23. sep 2010

dala by som co najskor novy navrh, nikto nemoze suhlasit, aby tak male deti boli bez mamy.

katka29
24. sep 2010

@zukrik zukrik, najlepsie je ist cez detsku psychologicku, ja som rada ze sme u nej boli, aspon videla ako sa mala v otcovej pritomnosti sprava, tak to dala aj do posudku, ze: " dieta na otca reaguje dobre, ale odmieta s nim ist same bez matky..." a to sa zohladnilo aj na sude, mali sme takzvane adaptacne obdobie kedy sme sa mali spolu vsetci schadzat, ale ako som ti uz napisala, otec bol za nou 2x na dve hodinky. Sama s nim na noc este nebola, takze uvidime ako bude reagovat, ale mam styk upraveny na najnizsiu moznu mieru, takze ex si ju ma brat kazdy druhy vikend iba jedna noc - zo soboty na nedelu, cez vianoce jeden den a to prvý sviatok vianocny, koniec roka a novy rok stale u mna, na velku noc, jeden ned u neho a v lete iba dva tyzdne u neho...uvidime ako to vsetko bude prebiehat, on to uz urcite menit nebude, lebo po sudoch sa mu chodit nechce, ale tiez nerada vidim ked sa robi nieco proti voli malej, hlavne taketo veci, ze niekam nechce ist, ale musi, lebo tak stanovil sud...to je chore...ja ju proti otcovi nepopudzujem, prave naopak...ale chlapom je to jedno, oni si chcu vsetko pretlacit na silu...moj ex povedal na sude, ze ked si dieta zvykne v jasliach, zvykne si aj na neho 🙂 ..to uz o nom svedci, ziadna empatia voci malej....a odkial by ju aj mal, ked s nami od narodenia ani nebol...
daj si aj ty styk prehodnotit a hlavne poziadaj o posudok detskej psychologicky, aj ked je to draha zalezitost, obaja sme zlozili po vyse 200€ za tych par stran posudku...

zukrik
27. sep 2010

Ahojte,baby ja nechcem aby sa s ním chalani vôbec nestretávali,len chcem aby sa netrápili. Ked si ich berie,tak sú v pohode,prinesie mi ich väčšinou uplakaných,ale mám jeden zdroj,že sú u nho celkom v pohode,teda ako kedy...
Tento víkend ma šokoval,napísal,že či si ich môže nechat na noc zo soboty na nedelu 😕 skoro som odpadla.
Samozrejme,že som to nedovolila,ale ked mi ich priniesol tak velice vyskakoval,že je ich otec a nechcem mu ich dat na noc.Debil,ani rodné listy mi nechce dať,lebo on ich mal naposledy,ked podával žiadosť o rozvod. Ja neviem kam toto speje,ale teraz sa hrá na ocinka a ked som ho naozaj potrebovala ked sa chlapci narodili,chodil za k....u Ja už naozaj neviem,čo je dobré,ale viem jedno,ked to bude zle vplívať na chlapcov,určite to budem riešiť.
Katka,ja neviem či môže psychologička posúdiť,správanie 10 mes. detí, ked ich nevidí po schôdzke s otcom.

filipal
28. sep 2010

@zukrik samozrejme ze moze. psychologovia maju svoj postup. asi si predvola otca. ale u tak malych deti, si ty ako matka najdolezitejsia. urcite ich od teba nebudu trhat, lebo deti by mohli utrpiet traumu. vacsi styk s otcom sa dava az od takych 2-3 rokov. len sa musis ohradit. v takom veku ako su tvoje deticky sa dava kontakt s otcom len v pritomnosti matky.

erika160669822
29. sep 2010

Prajem pekny den dievcence.Ako Vas citam nezavidim Vam.Ja som tymto vsetkym prechadzala pred 12rokmi a mozem povedat ze to bolo velmi tazke obdobie hlavne pre mojho vtedy 3rocneho syna.Plakal ked odchadzal a aj ked prichadzal ale tie navstevy netrvali dlho a tatu to prestalo bavit byt tatou a dnes ani syn vtedy ten 3rocny nevie ako jeho tata vypada.Drzim Vam palce a drzte sa.

bonparuska
29. sep 2010

ahojte kočky, prosím Vás nevedeli by ste mi poradiť aké stretávanie by si môj exmanžel mohol vysúdiť pri pár mesačnom drobčekovi, on by ho chcel mať každý víkend dve hodiny, ale ja s tým nesúhlasím, ved je ešte taký maličký, nechcem aby si ho podávali cudzí ľudia a ja ani nebudem vedieť kde je a čo s ním bude ako zaobchádzané
je mi z toho úplne nanič, zrazu sa bije do prs aký je ocinko, hlavne že sa na nás vykašľal ked som bola tehotná
je to také neskutočne ťažké, ja chcem aby boli spolu v kontakte, ale nie takto, ked je ešte taký maličký
máte niektorá skúsenosť pri tak malom dieťatku?

ria80
29. sep 2010

No myslím,že tvůj bývalý nechce zas tak moc.2 Hodiny je dost málo a bud radši ráda,že nechce víc.Jedině bys mohla zkusit žádat do určité doby tvou přítomnost.

bonparuska
29. sep 2010

@ria80 ria a ty máš s tým skúsenosti? mne sa to zdá veľa, na tak malé dieťa, každú jednu sobotu a nedelu na dve hodky.

ria80
29. sep 2010

A jak je staré?A to by bylo oba dny?No je to dost,jeden den by stačil.Ale je to tak,že podle uřadů to pořád dost není.Mám s tím zkušenosti.