Stretávanie sa otca s dieťaťom po rozvode

katarinaxxl
9. aug 2009

Práve sme v rozvodovom konaní, máme 17 mesačného syna. Muž požaduje ( za výraznej asistencie svojich rodičov) aby mal dieťa každú sobotu od 8:30 do 19:30( doteraz nebola v soboty ani doma), každý prvý sviatok vianočný a veľkonočný pondelok celý deň( cestujú k svojej rodine po slovensku) a v júli 1 a 4 týždeň ä kopíruje to ich dovolenku). Príde mi to choré, s dieťaťom je málo, nevenuje sa mu, jeho rodičia ho vieli na posledy cez veľkú noc, ja tam malého nechcem púšťat, nedá sa im dôverovať, nemajú ma za nič. Ja požadujem návštevy 2 až 3 x v týždni po hodinem, v moje prítomnosti, pri bydlisku dieťatka. Ako to máte vy. Zaujímajú ma spôsoby návštev pri rovnako starých ddeťoch. Ďakujem.

filipal
29. sep 2010

@bonparuska coze??? uz ta zacal terorizovat? vsak sa o nic nestaral a zrazu chce kontakt s dietatom?
s takym novorodencom? podla mna nema zatial sancu. kojis ho? 🙄 🙄

@ria80 Bonparuskino dietatko je uplne malicke, vsak sa len v auguste narodilo.... 😨

bonparuska
29. sep 2010

@filipal ahojček filipka, presne tak, zrazu ho zaujíma drobček, chce sa pochváliť synčekom, ale nepozerá nato ako to bude na maličkého vplývať, dúfam že sudca bude mať srdce na správnom mieste a neprejde mu to, ešte ho kojím, ale aj dokrmujem, ex sa potrebuje ukázať kamarátom a rodine

eaka
29. sep 2010

@bonparuska Bonparuska a nešlo by to tak, že by chodil na návštevy k Vám, minimálne, kým je dieťatko také maličké, aby si aj Ty bola v kľude, by som radšej povolila častejšie na kratšie ale pri mne, overíš si, ako to zvláda, malý si naňho zvykne a postupne môže prísť a vziať trebárs na prechádzku v kočíku, a postupne predlžovať..ale to je na dohovore Vás dvoch, neviem, ako spolu komunikujete
na druhej strane chápem, že Ty by si ho možno radšej nevidela, shak ich zavri v izbe, nech si jeden druhého užijú... asi si to predstavujem ako hurvínek válku...čo?
Otázne je, ako dlho mu to vydrží, toto otcovstvo, ale vyskúšať to môžeš, kým je bábo také maličké, keby to otecka prešlo, tak si ho bábo nebude ani pamätať... a keby ho to neprešlo, tak to je pre dieťa dobré, keď má oboch rodičov. Ak budeš môcť otcovi veriť, že sa o dieťa dobre postará, Tebe sa tiež zíde v živote nejaký ten voľný víkend a dobré vzťahy s bývalým, s ktorým máš dieťa, nemusia byť na škodu..hm? Chlapi sa niekedy spamätajú neskoro, ale môžu byť nakoniec dobrými otcami...
Prepáč, ak reagujem nejak mimo, neprečítala som si celú diskusiu... Prajem pekný večer a nech sa Vám darí!

bonparuska
29. sep 2010

@eaka jaj, keby to bolo také jednoduché, on trvá natom aby si ho mohol brávať domov k svojim rodičom, je to strašne zvláštne ved keby chcel tak si môže malého zobrať na prechádzku, ale nie ho terigať k prenho úplne neznámym ľudom, on si to strašne ľahko predstavuje, nie tak ako si mi ty napísala, že postupne si budovať vzťah aj v mojej prítomnosti, to jemu nevyhovuje, tak neviem čo môžem čakať od súdu aké nám určí stretávanie
ja som mu dala návrh aby s ním chodil von sa pokočíkovať a ked bude troška vačší a spozná ho nebude to pre malého taký šok ísť do cudzieho prostredia, ale samozrejme jemu to nevyhovuje

langkofel
29. sep 2010

@bonparuska pockaj on uz dal navrh na sud, alebo o tom len rozprava?
Moja dcerka je uz velka, ale tiez mi nie je jedno ked je u otca, hoci nemozem nic zle povedat....
Len si to dako neviem predstavit s par mesacnym babatkom!? Skus sa este predtym ako sud o dacom rozhodne, alebo predtym ako poda daky navrh...s nim dohodnut a dobrovolne mu dietatko ponuknut na daku pol hodinku na kocikovanie...Ak mu maly zacne plakat v kociku a on nebude vediet ani ako ho utisit, mozno ho tie srandicky prejdu 😒 . Este mam v zivej pamati, ako sa moj ex par krat pysne vybral kocikovat malu a nepreslo ani 10 minut a bol spat, s tym ze place a on nevie co s nou. Mozno ked bude tvoj ex vidiet ze to dietatko predsa len nie je tisko spiaca babika, prehodnoti svoje plany.

eaka
29. sep 2010

@bonparuska škoda, že to nechápe, že tak je to lepšie pre jeho dieťa...ale nie je prvý ani posledný...ja som predsa jeho otec, musí mu byť so mnou dobre...shak si poplače a prejde ho to a pod... skús mu to ešte raz vysvetliť...úplne kľudne, bez emócií, bez obviňovania, výčitiek...možno si dá povedať...veď to je otázka pár mesiacov, ani neviete ako a malý bude mať rok a potom dva, proste si potrebuje presadiť svoje... je to škoda..ak som dobre čítala, malý sa narodil v auguste? to má 2 mesiace? nepredpokladám, že by mu ho súd dovolil od Teba teraz brať...ale to je len môj názor, sudcovia vedia niekedy robiť divy...ale myslím, že keď dáš Ty najavo ochotu pracovať na tom, dovoľovať stretnutia (v Tvojej prítomnosti) a postupne čas s otcom predlžovať, každý logicky uvažujúci človek Ti musí dať za pravdu.. Držím palce a dúfam, že to "ocko" pochopí! Mal by sa radšej tešiť, že chceš vychádzať, sú otcovia, ktorí svoje deti nevidia vôbec...

eaka
29. sep 2010

a tiež súhlasím s návrhom langkofel 😉

bonparuska
29. sep 2010

@langkofel dakujem za radu, on si podal návrh takže už to budeme riešiť súdom, ale navrhnem to presne tak ako si mi poradila, len mi to vadí, že berie malého ako neakú hračku, čiže ked to nebude tak ako on chce, tak nič, veru my dvaja sa nikdy nedohodneme, tak dúfam že to súd vyrieši

ria80
29. sep 2010

No jo,taky bych to tak řekla,u takového malinkého máš šanci na tvojí přítomnost,je to skoro jisté.Navrhni nějakou návštěvu u tebe doma,po tu dobu mu dej dítě a zavři dveře.Vím,že je to hrozné,ale ani nevíš,jak si to ted vyčítám,že jsem to tenkrát takto neudělala.Ono by ho to hodně rychle přestalo bavit a ted už jsme mohly mít pokoj.
Uvidíš,že ho po pár minutách vrátí a že přijde celkem tak 3x.

langkofel
29. sep 2010

@bonparuska aha, no tak prajem potom aby sa to na tom sude predsa len dako dohodlo k ako takej obojstrannej spokojnosti...A ja si myslim, ze ked on podal takyto navrh, ty prednesies svoj navrh (skus vytiahnut to ze maleho kojis - o dokrmnovani im nemusis vykladat 🤐 ) ze navrhujes zatial stretavanie v tvojej pritomnosti, kazdy normalny clovek to prehodnoti...a teda dufam ze sudca bude mat zdravy usudok.
A potom zase hovorim z vlastnej skusenosti....ja som mu takmer vsetko na sude "odkepla" chces kazdy druhy vikend malu u seba, ok, cez tyzden poobede si ju chces brat, ok....No a asi zistil ze napriek sa mi robit neda, lebo mu na vsetko prikyvnem...tak postupom casu ten obrovsky zaujem zacal klesat....Teraz si cez tyzden spomenie len malokedy a ked tak len zavola ako sa mala ma....A cez vikendy si ju berie skoro kazdy vikend ale spat u neho nespala ani nepamatam... Viem ja mam uz "velku" slecnu, u teba to je ine, ale chcela som ta len trosku povzbudit, ze to mozno ani nebude take ako to teraz vyzera.
V kazdom pripade ti prajem vela stastia.

langkofel
29. sep 2010

@ria80 no napisala si v podstate to iste co ja 😉 tiez si to myslim.

ria80
29. sep 2010

Ano,až na to,že bych mu ho přece jen nedávala jen tak ven

ria80
29. sep 2010

@langkofel No to by se mi taky líbilo,jak jsi ted psala,že ten zájem začal upadat,když viděl,že se ti nemůže přes malou mstít.Ale to není tak vždycky,někdy tohle taky nevyjde.

langkofel
29. sep 2010

@ria80 Tak jasne nie je to pravidlo, proste u mna to tak bolo, alebo teda je...Ale ako som pisala moja mala je uz vlastne "velka"...

langkofel
29. sep 2010

@ria80 no jasne miminko by som mu asi tiez tak lahko nedala, ale s mojou 5 rocnou dcerkou nemam s tym problem, predsa len je jeho presne tak ako aj moja 😉

ria80
29. sep 2010

No co naděláš,já malou taky dávám,i když je to pro mě hrozný.A pořád čekám,že ho to přestane bavit.

zukrik
29. sep 2010

@bonparuska Ahoj,ja mám 10 mes.chlapčekov a môj ex si ich berie každú druhú sobotu na 7 hod. Dohodli sme sa tak,na základe toho,že mu rodičia budú pomáhať.Samozrejme,že chodia,ale chlapci začali viac vnímať a niekedy chodia rozrušený. Uvidíme ako to bude pokračovať,ale v tvojom prípade,ba som to riešila na súde asi tak,že dieta kojím a nesúhlasím s návrhom manžela.Dieta je malé a potrebuje matku,môže sa s dietatom stretávať,ale len v mojem prítomnosti. Ja som chlapcov nekojila,chlapci začali vnímať ludí okolo šiesteho mesiaca a teraz ma stále hladajú. Právnik mi povedal,že ak chcem zmeniť styk s otcom,musím mať dôkaz o zanedbávaní detí u otca. Zatial je to v pohode,chodia mi aj uplakaný,ale ked to bude takto pokračovať budem to riešiť. Teraz len vyskakuje,že je ich otec,ale ked sa narodili,chodil sa k....ť 😠 Je to ťažké,hlavne pre tie detičky,ja som si povedala,že ked budú chalani v pohode tak mu ich budem dávať,ale ak sa majú trápiť,tak nájdeme riešenie.
Rozchod a rozvod nieje vždy jednoduchý,je plný emocii a nenávisti,ale kruté je to,že najviac trpia deti.

eaka
30. sep 2010

@bonparuska, ja si myslím, že ak je jeho záujem len preto, aby Tebe ubližoval, aby si mala stres a po nociach plakávala a pod...tak opadne presne takým spôsobom, ako napísala @langkofel, ak je jeho záujem o dieťa skutočný, rodičovský, ad1 by som predpokladala ústretovosť a akceptáciu pôvodných opatrných opatrení, ad2 môžeš byť rada, že bude mať malá otca...nie? a časom sa možno vzťahy ukľudnia, čas trochu otupí hrany, zahojí rany...a možno sa o malej aj budete vedieť dohodnúť. Na súde by som zdôrazňovala Tvoju ústretovosť voči stretávaniu, že si predsa navrhovala to i ono, že si myslíš, hlavne z pohľadu veku dieťaťa, že by prvých niekoľko stretnutí malo prebehnúť u Teba (za dverami trebárs), pre Tvoj, jeho aj malej kľud, že by si následne navrhovala prechádzky po okolí, aby bol stále blízko pre prípad potreby a následne si ju môže brávať aj domov... ak im bude spolu dobre, tak je to len dobré... teda si myslím.. Prístup @langkofel som tu už čítala tuším od viacerých mamičiek, zbytočne nepredlžuješ súd, nepodporuješ jeho bojovnú náladu, on proste potrebuje vyhrať a presadiť si svoje, necháš ho oficiálne vyhrať, ale následne jeho záujem opadá, potreboval len bojovať, ubližovať.. Tak dúfam, že to aj Teba a Tvojej malej dopadne dobre. Držím palce!

monikamimina
30. sep 2010

@monkasponka ...ahoj ja ti verim,tiez mam podobny problem,som ta najhorsia,a ked idem do roboty tak sa nestaram,a nezaujimam,bola by som stastna keby som mohla vratit cas,a ten maly mohol byt niekoho ineho,alebo keby sa nestaral,drzkam ti palce,a nevzdaj sa,byt tebou idem na socialku a vsetko by som tam dala spisat,alebo podala staznost na sud,ze ta hani.....

alika233
6. okt 2010

ja by som tiez mala podobnu otazku. s manzelom sa rozvadzame a pred rozvodom ked sme sa rozpravali mi tvrdil, ze malu nechce lebo je mamickarka a aj tak by s nou nevladal. a teraz ako sa zacal rozvod vlastne sa chystame len na prve pojednavanie mi v kuse hovori, ze mi malu aj tak zoberie lebo on ma peniaze, moje slovo proti jeho slovu. klame na mna mojej rodine, ze kym sme byvali spolu tak som ju byla, ze som pila nemala som na nu nervy a take veci.. proste co nie je pravda. v kuse klame a vsetko na mna skusa. s malou byvame u priatela a konecne som stastna a aj mala je velice zlata rastie jak z vody, vela sa hrame, vela sa smeje. tam sme klud nemali lebo sme byvali u svokry a tam ta mala este aj vlastnu matku, ktora ma stale ohovarala muzovi aj v dedine a nemala som nervy. manzel si vybral radsej ich a kedze som to nevedela dalej zniest som sa s malou zbalila a odisli sme. teraz sa ale velmi bojim, ze mi malu zoberu a on vyhra sud lebo ma peniaze. bojim sa lebo by malu uplne otocili voci mne a neboli by na nu dobrym vplyvom. ved som malu ani ucit nemohla po slovensky lebo sa to svokre ani jej mame nepacilo. mala ma 2,5 rockov a je velmi mudra a stale ked poculi nejake slovenske slovo sa im to nepacilo. mam kopu pripadov... ja len chcem vediet aku moznost ma manzel sud vyhrat.. dakujem

zajo79
7. okt 2010

@alika233 jajaaaj...tiez som si takymi vyhrazkami presla.
neboj, ziadnej matke nezoberu dieta. musela by si byt narkomanka, alkoholicka... ale normalnej zene neexistuje. Nedaj sa, najviac sa tvojmu exovi rata, ze vidi ako Ta depta, tak sa nedaj.

Je sice teraz striedava vychova, ale malicka nema nato vek, musi byt s matkou. hlavu hore a neda sa!!!!!

filipal
7. okt 2010

@alika233 presne tak, ako pise Zajo. tvoj byvaly to na teba skusa! mozno mu aj niekto poradil, lebo vedia, ze dieta je pre matku slabe miesto. neboj sa, samozrejme, ze ti dcerku nevezmu. skus sa ukludnit, pripadne si daj docasne predpisat nieco na skludnenie, aby si na sude posobila vyrovnane. zasada je, nedat sa vytocit, vyprovokovat. stale si v duchu opakuj: nepocuvam tvoje blbe reci...a naozaj nech sa to co rozprava odraza od teba ako od panciera.....
on v skutocnosti o dcerku vobec nestoji, len vidi, ze ta to zranuje.

janulqa07
7. okt 2010

@alika233 presla som si podobnym, ale naozaj sa neboj dieta ti nevezmu, moj vyskakoval ako mi ho zoberie a nakoniec na sude ani bu nepovedal k tomu ze bude vidiet 2x do mesiaca rozvedena som rok a pol a za ten cas ho videl asi 6krat na zaciatu po neho chodil a teraz pochopil ze nemusi a je rad ze ma pokoj 🙂

alika233
7. okt 2010

jaaaj... dakujem vam... len sa bojim. s malou som bola u psychologicky a robi mi papiere, ze aky mam vztah k malej. asi ten klud pride ak mi povedia ze mala zostane u mna na 100percent. bojim sa ale dakujem vam za rady 🙂

nikka23
8. okt 2010

Ahojte kočky,
aj ja sa zapájam do tejto diskusie. Mám dosť podobný problém ako vy. Mne možno pomôže, keď sa trošku "vyrozprávam". Ja som síce nebola vydatá, no tiež riešim rozchod. Na súde máme podaný návrh na zverenie dieťaťa do starostlivosti a tiež návrh na výživné.
Dneska došiel môj ex-priateľ, že jeho bude zastupovať právnik a že chce mať každý víkend malú 4 hodiny. Skoro som odpadla. Nikdy v živote s ňou nebol dlhšie ako 2 hodiny.Normálne som sklamaná, že vie robiť takto napriek. Už som mu raz vysvetľovala, že najprv mi musí dokázať, že vie ako sa má o ňu starať, ale on nie. Jemu ide len o to, aby ju mohol zobrať mame ukázať a aby aj ostatný ľudia na dedine videli, aký je on otec.

ria80
8. okt 2010

To přesně jsem si říkala a říkám já.Ze ji jen ukazuje jak cvičenou opičku.Ale co naděláš?Myslím,že 4 hodiny je opravdu málo a bud štastná,že chce jen to.Já bych to brala.
Maximálně můžeš dosáhnou toho,že to bude do tří let za tvojí přítomnosti,ale to bys musela mít hodně štěstí.

cruela
9. okt 2010

moj takmer-ex furt vykrikuje, ze chce deti, ze kazdy druhy vikend si ich bude bravat, tvari sa ako otec, ktory ma ohromny zaujem o deti... ale za pol roka co je prec ich mal AZ dva vikendy, pricom by to nebolo kvoli tomu, ze ja mu ich nechcem davat. Ja ho castokrat aj prosim, aby si ich zobral, syn trpi jeho odchodom a chce travit cas s otcom, no tomu je prednejsia jeho priatelka a na deti kasle... ale na verejnosti to prezentuje tak, ze ja mu nedovolim stretavat sa s detmi... ja si myslim, ze to hra len kvoli sudu, o dva tyzdne mame pojednavanie, dufam, ze nas rozvedu hned na prvykrat a potom uz prestane aj ten slovny zaujem, predpokladam.. ale co by som ja za to dala, keby si tie deti bral, ved aj ja mam narok na nejaky volny cas, nie?

nikka23
9. okt 2010

@cruela to máš pravdu, aj mi maminy máme právo na nejaký voľný čas. No moja malá má predsa len dva roky a ja sa bojím, že to s ňou nezvládne. Pretože vždy keď s §ou bol len 5 minút osamote v jednej izbe (ešte keď sme spolu bývali), tak sa niečo stalo. Spadlo z fitlopty, udrela (nepredvídal) a pod., preto sa toho bojím

ria80
9. okt 2010

Zkus aspon tu tvojí přítomnost.
Taky mám ráda volný čas,ale zařídím si ho radši jinak.

kiko2807
9. okt 2010

Neviete mi povedat ako je to ked sa rodicia rozidu a matka s dietatom odide doineho statu ?

Ja som slovenka, byvala som dlhsi cas v spanielsku kde sa mi narodil syn ...jeho otec je spaniel. Minuly rok v maji nas pustil k vode, od januara sa o maleho vobec nezaujima. Chcem vediet ako je to to s navstevami. To maly bude musiet chodit do spanielska aby ho jeho otec videl ? Nema niekto s tym skusenosti ? Mam to na sude od minuleho roku a teraz koncom mesiaca ma predvolali na sud, vraj uz prisli papiere z jeho vypovede v spanielsku. Maly ma len 3 roky a bojim sa ze by sme museli chodit hore dole len koli jeho strelenemu ocovi.