Stretávanie sa otca s dieťaťom po rozvode

katarinaxxl
9. aug 2009

Práve sme v rozvodovom konaní, máme 17 mesačného syna. Muž požaduje ( za výraznej asistencie svojich rodičov) aby mal dieťa každú sobotu od 8:30 do 19:30( doteraz nebola v soboty ani doma), každý prvý sviatok vianočný a veľkonočný pondelok celý deň( cestujú k svojej rodine po slovensku) a v júli 1 a 4 týždeň ä kopíruje to ich dovolenku). Príde mi to choré, s dieťaťom je málo, nevenuje sa mu, jeho rodičia ho vieli na posledy cez veľkú noc, ja tam malého nechcem púšťat, nedá sa im dôverovať, nemajú ma za nič. Ja požadujem návštevy 2 až 3 x v týždni po hodinem, v moje prítomnosti, pri bydlisku dieťatka. Ako to máte vy. Zaujímajú ma spôsoby návštev pri rovnako starých ddeťoch. Ďakujem.

janula8375
28. jún 2012

ahojte zienky niekedy nie je nic platne ako sa na sude dohodnete,my sme 2hodky natahovali pojednavanie a teraz ked po dievcata ma prist ex hlada vsetko mozne ako po nich neprist sam neviem co mam robit dievcata chcu ist na vychod ale ja sa ich bojim pustit s cudzimi sofermi hoci mi ex chce poslat splnomocnenie,predsa 500km nie je 50km a pocas jazdy sa moze prihodit vsetko, dievcata maju 10a13.poslali by ste vy svoje takto?napisal mi len smsku aby som detom nekazila radost a poslala ich neviem co robit

janemari
29. jún 2012

@janula8375 ahoj tak ja si myslím,že od tvojho ex je to nezodpovedné.Ani u nás sa nedodržiava čo sa rozhodlo na súde.A pokiaľ ide o cestovanie je to risk,lebo čokoľvek by sa stalo si zodpovedná ty,aj keby ex poslal neviem koho,on si má vyzdvyhnúť deti a on je za ne vtedy zodpovedný.Ale pokiaľ ich pošleš s cudzím človekom a im by sa nedajbože niečo stalo budeš mať problémy ty.To je môj názor.

zuzkag2
29. jún 2012

@janula8375 ahoj...neviem teda, preco tvoj ex nemoze prist po babulky osobne, ale nedalo by sa aspon, ze by ste si ich odovzdali na pol ceste? asi by som sa bala ich poslat takto...alebo chod s nimi, odprevad ich az tam, aj ked je to dialka, ale stoji to za ten klud na dusi, ze su baby v poriadku.

janula8375
29. jún 2012

@janemari dik,toho nazoru som aj ja a napisala som mu ze ich s nikym cudzim nepustim nech si po ne pride sam som zvedava ze co urobi

janula8375
29. jún 2012

@zuzkag2 to neviem ani ja v auguste sa chystame s priatwelom na vychod tak ich zoberieme ale teraz sa to neda v pondelok idem ne kramare cakame babo a ma kp polohu tak ma beru na sekciu asi v utorok aje mi ich luto lebo po 5mesiacoch by mu mali chybat tak zeby uz bol tu ale .......mne napisal aby som im nekazila radost pricom on vsetko odklada

ivlu79
29. jún 2012

@eaka dakujem si zlata.

szdan
2. júl 2012

@ivlu79 prepáč, skôr sa mi nedalo, len dnes ma pustili z nemocnice. určite žiadaj aj týždeň cez zimné prázdniny a minimálne dva týždne cez letné. Keď nie je možné dohodnúť sa s ňou,nezabúdaj, že v tvojom návrhu musia byť konkrétne dátumy, resp. presné vyznačenie termínov kedy má malá u teba byť. Ak do škôlky v lete nechodí vôbec žiadaj aj viac, v podstate, aby to vychádzalo, že polovicu prázdnin ju máš ty a polovicu zase ona.

szdan
2. júl 2012

@ivlu79 a ešte som zabudla, aby nemohla na letné prázdniny oponovať, že malá to tak dlho nevydrží, nedávaj si to v kuse, ale aby ste sa obtýždeň s ex striedali

ivlu79
3. júl 2012

@szdan dakujem ti si mila.určite si to tak dam

misina33
27. okt 2012

ahojte poradte my.som rozvedena uz dva roky,byvali chodi za malym ako chce nemali sme dohodnute sudom.maly nastupil do skolky zle sme to zvladali ako ja tak hlavne maly.este pred nastupom do skolky maly prisiel po 5 1/2h od neho bol uplakany a ked som sa ho pytala ze preco plakal tak my povedal ze chcel ist domov za mnou.potom dalsi krat prisiel uplakany a stale my vypraval ze niecoho sa boji.jasne byvaly my nic nepovedal.maly plakal este aj zo sna.nakoniec som sa dozvedela preco plakal.poslednych 6x nechcel ist ani s byvalym ked prisiel za nim/jasne obvinovanie co som mu nahuckala/tak so mu navrhla ze teda pojdem s nimi ked pride za malym maly ma nechcel pustit z oci nemohla som sa ani od nich odputat stale chcel ist so mnou.teraz ho chcel na cely den ja som mu povedala ze este nie nech je maly v klude.vyhraza sa my sudom ze si da urcit kolko moze byt s nim.mam sa ist poopytovat ku koliznej co mam robit ak to da k sudu?maly bude mat 3roky

zabka88
29. okt 2012

@misina33 ahoj, na tvojom mieste navštívim s malým detského psychológa, požiadaj ho o pomoc s identifikovaním čoho sa maličký bojí a či návštevy otca prispievajú k jeho zdravému vývoju.. ak ti psychológ dá odborný posudok že styk s otcom odporúča obmedziť, resp. aby bol len za tvojej prítomnosti, tak daj sama návrh na súd o určenie starostlivosti o dieťa .. predtým to skús s manželom rozumne prebrať, ak to nepôjde po dobrom, tak mu dieťa jednoducho nedávaj.. kým nemá právopltané rozhodnutie súdu, tak si nemá na základe čoho žiadať styk s dieťaťom.. držím palčeky nech to maličkému pomôže..

misina29
10. jan 2013

ahoj zabka88.bola som sa opytat u psychologicky co mam robit ked maly tak reaguje porozpravali sme sa aj mne to pomohlo.aj my povedala ze proste on je este maly a ze asi sa u neho neciti vpohode.rozpravala som sa aj s nim jasne bol aj s mamickou ale nemalo to ziadne riesenie.matka sa zacala do toho starat ze si vymyslam ze maly sa sprava ako som ho ja vychovala a ze ho huckam proti nemu.tak som zostala ticho lebo to nemalo vyznam.jasne stale vyhrazky a teraz to podal na sud ako sa chce stretavat s malym popisal tam same klamstva ao maleho psych.tyram ze ho huckam voci nemu ze ho nahovaram aby plakal ked pride za nim aby nesiel.vzivote som malemu nic o nom nepovedala.ked mu aj poveim ze pride za nim maly mi len povie ze nechce ist ze chce byt doma.pride od nich hladny a nervozny a nevyspaty.ma ho od 9.30h -15h.zatial ho nemal na cely den,neviem si predstavit ako by prisiel ked po 5h pride v takom stave.mam strach ako to dopadne na sude.popisala som si aj ja aby som vedela reagovat.zajtra idem k pravnikovi nech my pomoze.

kveta
10. jan 2013

@misina29 Hm, spytala by som sa pravnika, ci sa da ocko zazalovat za ohovaranie alebo krivu vypoved.

atka3
18. jan 2013

dievčence ja mám deti staršie 20,17,13. sme rozvedený 3 roky a deti nechceli chodiť k ex,lebo večne na mna nadával,psychicky ich deptal,vyzvedal,chcel ma cez ne ničiť. tie staršie sa ubránili a začali ho ignorovať,ale najmladší sa ho bojí,stále trval na svojom,povedal mu že nechce ísť k nemu,tak zavolal na mna políciu,malý bol vždy chorý ked mal k nemu ísť,boli sme u psychologa,lekára všetci tvrdia že to má zo psychiky,že nemá k otcovi chodiť.on stále trval,aby rešpektovala rozhodnutie súdu,tak dala návrh na zákaz styku,ťahá sa to 2 roky.dočasne máme zákaz styku,zaplatil aj súdnoznalecký posudok 500eur,zase sa potverdilo to isté.a stále trvá na svojom,naťahuje súd,že on hce dieťa.len toto najmladšie.len on sa u neho vždy zle cítil,musel sa vraj nasilu usmievať,ked ho fotil,aby mal dôkazy na súd,že robil výlety a ako samu to páčilo.žiadna dohoda s ním neni možná.sudkyna je o ničom,dieťa bolo aj na súde a už ani nedúfam,že sa to skončí. teraz vytiahol dákeho z ochrany práv dieťaťa.nemám pokoja.ja len aby ste vedeli,že ak sa ocitnente v mojej situácii,vime už poradiť.môj ex chce nasilu dieťa,ktoré ho odmieta.okrem výživného im nedá nič.syn trpí tiež,lebo chodí neustále vypovedať ku kurátorke,objavila sa mu z astma,a všetko zo psychiky.už by chcela kludný život a on dobre vie,že cez deti ma ničí a zničí.

ajciatko
27. jan 2013

Prosim poradte, ma matka pravo vediet kde sa nachadzaju a kam vsade chodi s nimi otec ked si ich vezme a nie je s nimi matka? Chapem ze vacsie deti to poveda vedia, ale co ked dieta je malicke a este nevie rozpravat?
Dakujem

kveta
27. jan 2013

@ajciatko Porad sa s pravnikom, ale zapocula som, ze si povinna sa uistit, ze o dieta bude dobre postarane, nez ho vydas otcovi. Teda, ze ma autosedacku a podobne. Mozno sa to vztahuje aj na toto.

dvojdomovci
3. feb 2013
zuzun
18. mar 2013

Ahojte, chcem sa spytat, priatel si vyzaduje ze si chce syna bravat na cely vikend. syn este nema 5 mesiac je plne kojeny, umele mlieko vyvrati a boli ho z neho brusko, je mozne aby som mu styk umoznila len v mojej pritomnosti? dakujem za radu!!!!

kveta
18. mar 2013

@zuzun Ano. Aj sud by mal s tym suhlasit.

zuzun
18. mar 2013

@kveta dakujem za poradenie 🙂

zuzun
19. mar 2013

je mozne vyziadat si od lekara potrvdenie, ze moj syn trpi pravdepodobne separacnou uzkostou? vzdy ked sa od neho vzdalim hoc aj len vedla do izby zacne nekontrolovatelne nariekat a plac prechadza az do zajakavania sa a nedavno sa stalo mojej mamine, ktora ho strazila, ze sa zacal az dusit. Nebolo to po prvykrat. mate s tym niake skusenosti? mozem to pripadne na sude predlozit aby mi otec dietata nezobral? dakujem vam za rady 🙂!

kveta
20. mar 2013

@zuzun Od 5mesacneho dietata neodchadzaj. Do jedneho roka veku by malo mat dieta istotu, ze matka je spolahlivo stale k dispozicii. Je to dolezite pre budovanie bazalnej istoty, od ktorej sa dalej vyvija dovera v ludi a sebadovera vo vyssom veku. Porad sa s pravnikom, ale chcelo by to pravdepodobne posudok sudneho znalca z odboru psychologie. Ty si este s pravnikom o tom vsetkom nehovorila, ze? Lebo inak by si tu nexytala taku paniku, ze Ti otec vezme plne kojene 5mesacne dieta na vikend.

krystof237
17. apr 2013

@atka3 Ahoj ,prosim ta ak to nebude problem pošli tel.čislo,mame podobny problem ako opisuješ ze dieta 13 ročne nechce ist s otcom a on stale tvrdi svoje a uz proste neviem čo mam robit a kde sa obratit aby niekto bral do uvahy zaujem aj dietatia.Dakujem

atka3
18. apr 2013

@krystof237 môj syn vypovedal aj na súde,že nechce chodiť k otcovi.mal na to svoje dôvody,bál sa ho.syn bol utiahntý,veľké zdravotné problémy mal a otec ich nechcel rešpektovať.ex si myslel že dieťa ovplyvnujem,ale ako sa dá ovplyvniť 14r. dieťa,ked má vlastný rozum a názor.deti majú k plne k dispozicii jeho meil,fb,mobil,skype.jednoducho ho odmietajú,a ešte stále mu nevedia odpustiť.keby že na ne netlačil a neťahal ich po súdoch bolo by to iné.vzťah sa buduje a nevynucuje príkazmi.a nerada radím,lebo každý prípad je iný,tak ako ľudia sme iní,aj deti apd. ale viem,že človek násilím či už fyzickým,slovným,psychickým nič nevyrieši.my sme mali aj súdnoznalecký posudok,synovia tam vraveli pravdu,svoje pocity a názory a poviem ti za to ešte viac znenávideli svojho otca,za to že museli podstúpiť toto všetko.

desiik
18. jún 2013

ahojte ja som nebola teda v manželskom vztahu ale žili sme spolu a narodila sa mi dcera vola sa Lenka. Od partnera som odišla ako sa mala narodila .. dala som na sud v prvom rade žiadosť o starostlivost malej aby ju prisudili mne . Mali sme sud a tam sa rozhodlo že byvali bude mat malu každu parnu sobotu od 10-16hod ... a teraz na mna tlačí nech mu ju davam na wek čo mi príde že je ešte mala na to aby ju mal na wek rada by som hlavne vedela od akeho veku je vhodne davat dieta na wek .. Moja mala ma jeden rok ... teraz sa tu zvykne byvali ubytovat na hoteli a chce ju stale a to nejde nakolko mame režim čo on stale nevie pochopit ... je to tažke .. nebranim dietu aby bolo z otcom ale aj tak je mala a je na mna citovo naviazana a ked ju ma tak mi ju donesie precikanu ani ju neprebali alebo minule ju mal a doniesol mi ju spalenu ... a stale sa vyhraža že mi ju vezme .....

desiik
18. jún 2013

@zuzun ahoj dieta ti nikdy nikto nezoberie pokial ti ho sud určil do opateri jedine tu ide o to že maju stanovene od kedy do kedy možu navštevovat deti .. my mame sudne rozhodnutie navštevnych hod.. od 10-16 každa parna sobota a on si stalen narokuje na viac ako nahle odmietnem nechce platit ........................

desiik
18. jún 2013

@zuzun ahoj pokial je dieta male jedine v doprovode z tebou by mali byt navštevne hodiny otca. Dieta je male a potrebuje matku je citovo na teba naviazane a bez teba nezaspí . Neviem ja sa tiež chcem poradit od akeho veku možem dat dieta na wek otcovi ale myslím si že asi od 3 alebo až 5veku .. ja malu skor nedam , lebo ešte neni naučena na nočník a stale ma hlada a nema všetky zuby vonku a nevie ani povedat čo chce .A ako jej može pomoct otec ked tam nema to materinske puto mne naštastie schvalili každu parnu sobotu v mojej pritomnosti od 10-16hod a ak teda mam niečo tak mu mam dat nahradny termin a hlavne vediet do 48hod že niekam cestujeme a samozrejme ked je mala chora zavolam že je chora a proste do bytu ho nepuštam tak nepride ..... ale su to len starossti. a ja mavam malu aj dost často choru a zle znaša ked jej idu zuby ..

fidosk
11. okt 2013

Ahojte, poradte mi co mam robit s mojou ex mame problem sa dohodnut na stretavani s mojim synom, na sude sme uzavreli dohodu o stretavani mam ho jeden den cez vikend a jeden den cez pracovny tyzden.do augusta to fungovalo ako tak ale na konci augusta som si vydobil to aby som mohol byt s nim aspn tri dni pi sebe ako takzvana dovolenka len s tym ze som ho kazdy vecer musel odniest k matke lebo nechce ani len pocut ze bude spat u mna aj ked sa on sam pytal matky ale toto razne zamietla:( (syn bude mat o chvilu 4-roky) a odvtedy syn nechce vobec ku mne chodit stale mi len hovori aj ked pridem po neho ze on sa u mba nema dobre a ze sa boji u mna:(.myslim ze za tym vsetkym stoji ex a jej matka lebo po tej dovolenke sa to cele otocilo a myslim ze kvoli tomu ze kazdy deb co som ho doniesol domov tak hned vo dverach im rozpraval ako bolo super a kde vsade sme boli a oni toto nevedia uniest:(. V septembri som ho este v jeden dn zobral sa kupat do aquaparku a zobral som aj svoju novu priatelku a maly vsetko porozpraval ako bolo opat dobre a taktiez s mojou priatelkou.a ex je asi s toho hotova a nieco hovori na moju osobu pred nim a urcite len negativne lebo sa bojim ze asi mna bude mat radsej alebo neviem co si namysla.a teraz ho uz neviem vobec dostat ku mne domov lebo ked pre neho pridem tak mi len hovori ze uz nemam pre neho nikdy chodit ze u mna mu je zle:(((. Cely cas co ho volam aby isiel so mnou len hovori ze tati vies co?a ked sa ho pyta ze co tak sa pozrie na ex a hladia si len do oci a stale toto opakuje ako kebyze mi chce nieco povedat ale boji sa pred matkou.a ked odidem tak pocujem ako place za mnou:( poradte mi ako ho mam presvedcit aby isiel so mnou na navstevu.minuly tyzden som bol pre neho v skolke tak nastastie isiel so mnou ale cely cas co bol so mnou tak len dookola hovoril ze so mnou mu nie je dobre a ze ma nelubi ked nelubim mamu a pytal sa aby som ho zaviezol k matke:(tento tyzden ex vymyslela ze ked pojdem pre neho pojde aj ona do skolky a potom si ho mozem zobrat ale uz hned by bolo jasne ze potom so mnou nepojde ked tam bude aj ona a veru to tak aj bolo.a nechcem ho nasilu brat aby sa potom fakt nebal ale vidim ze ho takto stracam, nenecham sa odradit a vzdy pojde pre neho aj ked nebude chciet ist so mnou ale aspon na tu polhodku co sa ho snazim presvedcit budem s nim.s ex nevieme komunikovat lebo stale mi len to hovori ze ja ho beriem len kvoli tomu aby som ho odniesol k mojim rodicom a ze sa ho zbavim ale tiez ho tam chcém nosit a navstevovat starych rodicov myslim ze je to normalne ked ho tam necham dve hodky alebo ked som tam s nim.poradte mi ako ho mam presvedcit aby isiel so mnou lebo na to na co sa vzdy tesil mi tvrdi ze to nie je dobre a chce byt radsej s mamou lebo ona ho lubi.myslim ze tak male dieta to este nemoze vediet rozlisit a ze to ma len z reci mojej ex.rozmyslam ze to dam na sud nech nam oni urcia styk ale na druhej strane ked syn nebude chciet ist na silu ho nechcem aj tak zobrat aby to nemalo do buducnosti nejake nasledky. Ex podla mna nieco na mna chysta lebo som sa dozvedel ze zacala s nim chodit k psychologicke, na druhe stretnutie chcem ist urcite aj ja, aj ked ex s toho nie je nadsena ale stojim si za tym.preco musia byt zeny tak jesitne ved takto ublizuju svojim detom a nie nam otcom aj ked si to myslia

leni78
12. okt 2013

@fidosk Musíš zažádat soud o úpravu styku a to co bude v rozsudku, ona musí dodržovat.

kveta
12. okt 2013

@fidosk Takze ak tomu dobre rozumiem, dieta si maval jeden den cez vikend a par hodin cez pracovny den a aj tak skoncilo same na dve hodiny u Tvojich rodicov alebo Vam na stretnutie pribudla Tvoja priatelka?

Prepac, ale tazko si k Tebe dieta vybuduje alebo udrzi vztah, ked je u cudzich alebo s cudzou osobou.

To ostatne od exky je nefer.

Ale sackovat sa nasilne na stretnutie dietata s psychologickou.. to akurat tak rozdrbes zacinajuci vztah dovery medzi dietatom a psychologickou. Dietatu tym uskodis.

Takze z Tvojej strany tiez nemam pocit, ze by si robil uplne ciste kroky.

Sustred sa na dieta. Ty sam na dieta. Vyzdvihuj ho v skolke, ber si ho a venuj sa mu tych par hodin naplno. Neocakavaj ze sa matke postavi. Ale stretavanim vo dvojici prehlbis Vas vztah a jeho doveru k Tebe.