Stretávanie sa otca s dieťaťom po rozvode

katarinaxxl
9. aug 2009

Práve sme v rozvodovom konaní, máme 17 mesačného syna. Muž požaduje ( za výraznej asistencie svojich rodičov) aby mal dieťa každú sobotu od 8:30 do 19:30( doteraz nebola v soboty ani doma), každý prvý sviatok vianočný a veľkonočný pondelok celý deň( cestujú k svojej rodine po slovensku) a v júli 1 a 4 týždeň ä kopíruje to ich dovolenku). Príde mi to choré, s dieťaťom je málo, nevenuje sa mu, jeho rodičia ho vieli na posledy cez veľkú noc, ja tam malého nechcem púšťat, nedá sa im dôverovať, nemajú ma za nič. Ja požadujem návštevy 2 až 3 x v týždni po hodinem, v moje prítomnosti, pri bydlisku dieťatka. Ako to máte vy. Zaujímajú ma spôsoby návštev pri rovnako starých ddeťoch. Ďakujem.

cruela
5. dec 2010

@luludia podobny sok som ja zazila pred mesiacom... dovod mojho rozchodu s manzelom bol jeho vztah s inou zenou, cize vedela som, ze ma inu... s detmi sa od odchodu velmi netretaval, za pol roka ich mal asi 3krat.... v oktobri sme mali rozvod a hned prvy vikend po rozvode si decka zobral a hned ich zoznamil so svojou partnerkou a stravili spolu cely vikend... ked mi to decka povedali, bola som trocha v soku... dovtedy s nimi ani nebol a zrazu si ich zobral, aby ich zoznamil som svojou novou zenou... decka to beru normalne, ma to trapi viac... ale moje deti zas maju odlisny postoj, lebo ked som ja povedala, ze to bude ich nova mamicka, tak maly sa rozplakal a povedal, ze iba ja som jeho mama... takze som sa trochu ukludnila...

durdik
11. jan 2011

Ked sa nám narodila prvá dcéra a mala 4 mesiace mi muž povedal, ze má frajerku, tak sme sa rozviedli. Po dvoch rokoch sa chcel ku nám vrátiť, proste ma presvedčil ako veľmi sa sklamal a uvedomil si chybu. Odpustila som mu boli sme spolu. Narodil sa nám syn a teraz cez vianoce mi povedal, že ma znova frajerku a odišiel. Strašne ale chce chodiť za detmi a ja neviem ako mu mám stanoviť stretávanie. Kedze dcéra je teraz prváčka, chce ju ráno vodiť do školy a večer sa s nou učit, a každý párny víkend ju mat na sobotu a nedelu.
Poradte mi ako to mám stanoviť a či vôbec dovolit. A čo so synom? Má iba dva roky.
Strašne na mna tlačí.

filipal
11. jan 2011

@durdik no teda, tvoj muz je patologicky suknickar! clovek by si myslel, ze sa z jedneho omylu pouci.
pri tom vsetkom ma pravo na deti.
ak chce rano vodit dcerku, nech ju vodi, aspon ti odpadne starost. a to ucenie ho podla mna dlho drzat nebude.
ak chces mat poriadok, tak sa dohodnite na pevnom dni, kedy by sa s dcerkou ucil. napriklad v stredu po skole do 18-19.
a na kazdy druhy vikend kontakt s detmi, nie je prehnana poziadavka. to by mu urcil aj sud. syncek v dvoch rokoch by to mal uz tiez zvladnut.
pozri, ked mu to nedovolis dobrovolne, urci mu sud mozno aj sirsi kontakt. viem, ze pre teba je to tazke.....

ria80
11. jan 2011

Taky si myslím,ty víkendy a jeden den v týdnu odpoledne.Jestli dcera bude souhlasit.Ale určitě stanovit přesný dny a čas,a ten dodržovat.Jestli chudák potřebuje vidět děti denně,tak s vámi měl zůstat.

durdik
11. jan 2011

a mám mu dovoliť, aby sa učili u nás? Alebo nech ju berie k sebe? Neviem, či by som ho strpela u nás doma.
Neviete mi ešte poradiť ako to je, keď syn má už 2 roky a nemám na neho súdom stanovené výživné. Dá sa to aj so spatnou platnosťou?
Dakujem za odpovede, teraz sa mi stale vyhraža, že ked mu nedam deti, neda mi výživné.

ria80
11. jan 2011

Tak vy ještě nemáte stanovené soudem nic,ne?A bývalý ti dává zatím peníze jen na dceru?To je divný.
Pak u soudu můžeš žádat výživné na obě děti až tři roky zpětně.

Zatím dokud není nic stanovené soudně,tak on ti opravdu vyhrožovat může,ale pak už to nepůjde.Zatím je to jen všechno na dobrovolnosti.Peníze i styk dětmi.

S tím učením u vás doma,to si musíš rozmyslet,jak by to bylo nejlepší pro tebe,jestli je necháš samotné,nebo to vydržíš,že je u vás,ale zas to budeš mít pod kontrolou.Taky jaké má on zázemí?A co by na to řekla dcera?Já bych se jí na takový věci zeptala.
Ale za sebe,asi bych ho do domu nepoštěla.Není dobré,aby si zvykal,že má u vás vždy otevřené dveře a může si chodit jak chce.

durdik
11. jan 2011

ja som bola tak neskutočne naivná. Vôbec by ma nenapadlo, že to urobí znova. Dával mi peniaze, ale výživné na druhé dieťa nebolo stanovené. Na prvé áno, pri rozvode.
Moja dcéra ma takú povahu, že vždy je šťastná,keď môže niekam ísť. Stále by chodila po návštevách a výletoch a cudzie prostredie je pre ňu raj na zemi. Pre ňu to nebude žiadny problém chodiť k nemu. Len to prostredie nie je celkom vyhovujúce. Je to škaredý dvojizbový byt, nezariadený. A budem trvať, aby jej dal ešte aj večeru. Nech sa teda stará. Viete čo mi predvčerom povedal? Že, on ju stvoril a ja som ju iba porodila. Povedala som mu, nech ide na psychiatriu.

ria80
11. jan 2011

Tak jestli malá bude chtít k němu chodit,tak se s tím smiř,velká už je dost.Ale neulehčovat mu to.
A dobrá odpoved,co taky jinýho odpovědět,že? 😠

anyel
11. jan 2011

ahoj katka, ja by som tiez rada pridala svoj názor, môj syn mal 5 mes.,keď nás jeho otec opustil,dovtedy sa vyjadroval v spoločnej domácnosti s opovrhnutím na malého, štýlom prečo ,,TO" furt reve a ja na NEHO nemám náladu a pod. po pár mesiacoch ma prešla trpezlivosť, ale rozchod aj tak prišiel z jeho strany. neskôr ma začal dávať na súd so slovami, že mu bránim styku, čo vôbec nebola pravda, brávať si ho mohol, ale musela som riešiť aj otázku kojenia, keďže bol v tom období výlučne kojený, na súde mu prešla rodičovská dohoda mať ho podľa práce(párny a nepárny týždeň) v časovom rozpetí 2hodín. neskô bola pridaná ďaľšia hod. momentálne ma zas dotiahol pred súd, že keďže má novú robotu a nemôže si ho brávať cez týždeň, tak ho chce mať KAŽDÝ víkend, čo mu chvalabohu neprešlo, súhlasila som maximálne s jedným dňom z víkendu na celý deň a každý utorok a štvrtok od 17 - 19.30. ale poviem ti, že napriek tomu, že mu v styku nebránim si ho berie maximálne raz za mesiac a vyhovára sa, že nemá čas. takže hlavu hore a súhlas s dohodou, pretože inak sa budete stále naťahovať po súdoch a ver, že časom to nebude dobré ani pre tvojho drobca - bude vnímať nervozitu. neboj aj tak ho to prestane baviť. PS môj syn má teraz dva roky....držím palčeky

anatanka
11. jan 2011

Samozrejme, ze dohoda je nejlepsi reseni pro vsechny zucastnene (vcetne soudce 😉 ), ale ne vzdy je mozna. Soud i socialni pracovnice udelaji vse pro to, aby jste se domluvili - at uz sami, s jejich pomoci nebo pres mediatora.

Neplati to vzdy, ale vetsinou ti otcove, kteri se nezajimali v dobe, kdy s ditetem sdileli spolecnou domacnost, a po rozchodu se domahaji co nejvetsiho styku, ne-li stridave pece, chteji v podstate jen vyhrat bitvu a mit jistotu, ze kdyz budou chtit, tak dite mit budou treba kazdy tyden dvakrat, ale v realu o takovy styk ani nestoji nebo ho neumi zrealizovat. Takze maji od soudu prikleple dva dny v kazdem tydnu, ale po dvou mesicich se jim to ted nehodi, pak taky ne a nakonec si pro dite prijedou jednou za 14 dni a spokojene jsou nakonec obe strany... 🙂

ria80
11. jan 2011

No tak já jsem zrovna ta výjimka z toho pravidla.

filipal
11. jan 2011

@ria80 este stale ho to bavi?

ria80
11. jan 2011

Jo pořád. 😝
Teda trochu se to uklidnilo,to je fakt.Ale zájem trvá.On nemá jinou zábavu a celý dny se nudí.Tak je to pro něj vytržení z tý nudy.

anjelik123
12. jan 2011

ahojte mam 19 mesac. dcerku s muzom sme sa rozviedli ja byvam 150km od neho sud mu urcil kazdy druhy vikend od piatka 10.00 do soboty 16.00 hod. a ked mala dovrci 22mes. tak kazdy druhy viken cely....k tomu striedavo vianoce,velku noc a cez letne prazniny 10dni v juli a 10dni v aguste. On vsak chodi sporadicky mala nieje na neho ani jeho rodinu zvyknuta s toho dovodu ze som od neho odisla ked mala 4mes. Nepozna ani to prostredie kam ju vezme. Teraz za nou nebol 2mes.ani len na sviatky a to som mu zavolala ze si ju moze rano vziat a vecer mi ju donesie aby si zvykla aj na to prostredie aj na jeho rodinu. Nechcem mu branit v styku ale myslim si ze vzhladom na vzdialenost, vek a na to ze ju nenavstevuje tak ju bude mat strasne casto..... Neviem co mam robit. Ma niekto pod. problem ako ja?

ria80
12. jan 2011

Tak ale když ani ted nemá moc zájem,tak ho asi nebude mít ani potom,ne?
Jjinak jediné řešení je,podat na soud žádost o nové řízení a upravu styku,ale nevím,jestli to u tebe stojí za to nebezpečí,že on si pak může zároven požádat o zvýšení.To musíš vědět ty,jak by on na to reagoval.
Já bych to asi ted nechala být.

Ale máte to teda drsné,na tak malý dítě.. 😝

ria80
12. jan 2011

Anebo počkat aspon,jak to bude malá brát,a kdyby to brala špatně,tak to řešit hned potom.Ale ona to nebude nejspíš brát špatně,když už ted je u něj občas přes noc.

anjelik123
13. jan 2011

Ale ona este cez noc nebola pri nom...Bol raz u nas ze sa ide starat a v noci som sa zobudila ze mala strasne place no on ju nevedel utisit

ria80
13. jan 2011

Je to hrozný,že jste takový rozsudek vůbec připustili.Ale ted už asi jiné řešení stejně není,než to,co jsem napsala.Třeba ještě někdo poradí něco.

ria80
13. jan 2011

Ale myslím,že když není zájem doted,nebude zájem ani potom.

filipal
13. jan 2011

@anjelik123 moj ex mal urceny podobny kontakt. ale potom to vyuzil len zo 2 razy do roka, lebo cestovne, musi hradit otec. uvidis, ze sa mu nebude chciet cestovat a minat peniaze na benzin, alebo listky na vlak kazdy druhay vikend. radsej to nechaj tak, lebo kontakt ti urcite neznizia, ak v tom nie je nejaka otcova zavada (alkoholizmus, nasilie a pod)

ria80
13. jan 2011

Taky bych to zatím nechala tak a řešila to kdyžtak až potom,až přijdou nějaké problémy.

durdik
14. jan 2011

Nakoniec som súhlasila, aby si bývalý brával obe deti na ten víkend. Na jednej strane chcem, aby si uvedomil, koľko to je roboty starať sa o deti, hlavne o toho dvojročného. Ale na druhej strane si neviem predstaviť, že sa stretnú s tou jeho frajerkou. Neviem sa s tým zmieriť, je mi z toho zle. Veď sú to moje deti a nie jej. Keby boli iba s ním alebo s jeho rodinou, všetko by som zniesla, ale takto, nie. Asi sa z toho zbláznim.

anjelik123 tiež by som to zatiaľ nehala tak.

filipal
14. jan 2011

@durdik neboj, dlho ich to nebude bavit. ked zistia kolko je s detmi roboty, rychlo mu to ta jeho frajerka zatrhne! urcite si vikendovy program predstavuje inac....aj ked su aj fajn druhe partnerky, ak by to bolo tak, tak by spravili detom dobry program a tebe by sa ulahcilo.
nijako tym nestratis....ani deti na teba nezabudnu.
moj ex mal taku frajerku, ze ta kupila mojmu synovi (ked bol maly) kinderko, ale cokoladu zjedla ona, a jemu dala iba hracku. 😖 😖 cize vselijaki ludia su...nastastie sa s nou po case rozisiel, lebo bola este vacsi egoista ako on.

durdik
7. feb 2011

Takže ako sa to u nás vyvíja. Prvý víkend som mu dala obe deti naraz. Zobral ich ku svokre. Takže sa o ne moc nestaral. Dokonca večer odišiel preč a vrátil sa až v noci. Dcéra ochorela a mala teplotu, plakala až kým neprišiel. Vôbec sa mi nepáčilo, že spali na zemi, res. na madraci, lebo u nej nie je kde spať. Keď som mu potom povedala, aby kúpil svojej mame poriadny rozkladací gauč, spustil krik, že on nemôže svojej mame hovoriť čo má mať. Pričom otázka peňazí u neho nehrá rolu, lebo ich má dosť. Vyslovene som mu povedala, že nemám nič proti tomu aby tam chodili, len nech im zabezpečí dôstojné spanie. Ona má taký domčúrik, kde sú dve izby a kuchyňa. Žiadne koberce alebo čistá podlaha, v kútoch pleseň, no hrôza. On sa tvári aký je veľký podnikateľ, ale vlastné deti nechá spať na zemi a ešte mi povie, že keby som vedela ako dobre sa tam spí.
Keď som mu dala dcéru, aby sa s ňou učil, hneď to využil a zoznámil ju s tou "tetou", samozrejme sa moc neučili, hrali sa a vrátil ju o hodinu neskôr. Sľúbil mi, že ešte pol roka nebude konfrontovať deti s tou ........., ale hned na prvýkrát to porušil, s tým, že už si nenechá odo mňa zasahovať do súkromia.
Dozvedela som sa, že tá dotyčná má už dve deti a asi je ešte vydatá a práve sa rozvádza.
Zmenila som názor, chcela som mu dávať deti, aby sa on o ne staral, aby vedel koľko starostlivosti to obnáša, ale teraz viem, že on nie je schopný sa o ne postarať, buď ich dá svokre alebo tej hm (neviem jej vymyslieť slušné slovo). Takže malého mu nedovolím na noc ani keby čo bolo.

durdik
7. feb 2011

Ked som mu povedala, že mu dám Majka na víkend, ale nie na noc, spustil vyhrážky, že to poženie na súd a zoberie mi deti a zničí ma. Ze siahne na dno svojich možností a dosiahne svoje za každú cenu. Strašne ubližuje.

filipal
8. feb 2011

@durdik nuz, msti sa ti cez deti.
nie je s vasim rozvodom zmiereny. zrejme ma pocit, ze si mu ublizila ty....
ver mi, ze to po case odozneje.....bude mat ine starosti.

evinka2311
8. feb 2011

my sme sa rozviedli pred rokom a mame dve male deti.muz chcel neobmedzeny styk s detmi,suhlasila som,ze predsa nebudem obmedzovat byt s nimi...toto bola najvacsia chyba.neberie si ich a ked,tak len vtedy,ked on chce,a na jedno poobedie...neoznami dopredu,ked potrebujem ja,vtedy nema cas zarucene on a pod.a to nevravim,co bude,ked pridu skoly a prazdniny.preto som jednoznacne za vymedzeny styk,je to lepsie aj pre deti a celkova organizacia je takto jasna....smutne,ale realita....

cruela
8. feb 2011

@evinka2311 ja som rada, ze mame styk urceny rodicovskou dohodou... sice to nie je prenho zavazne, neberie si vzdy deti ked ma na to narok, ale aspon sa nedohadujeme co cez prazdniny, kedy ktory vikend... vieme obaja na com sme.... ale tiez mi nevychadza v ustrety, ked potrebujem, aby si deti zobral mimo rozpisu... ale ked on ma program a mal by mat deti, tak si ich nezoberie, je mu jedno, ci ja nemam nejaky iny svoj program...

zarra15
8. feb 2011

ahojte..ja ked som s dcerou odisla od ex,tak mala dva roky.Dohodli sme sa,ze si ju moze bravat kazdy druhy vikend a som povedala,ze kludne ked mi da vediet tak za nou moze dojst aj cez tyzden.za ten rok za nou dosiel 3x a zavolal jej asi 5.onedlho nas caka uz stvrty sud ohladom urcenia vyzivneho a styku.vianocne sviatky bola mala tam,takze som to musela zobrat ako normalny vikend,lebo inak by som sa asi zblaznila.
ohladom toho sudu sme sa dohodli na tej rodicovskej dohode..rozmyslali sme,ze to skusime dat aj dokopy..mam taky pocit,ze to ale robim len kvoli malej

evinka2311
9. feb 2011

musime sa zmierut s tym,ze sa dohadovat a natahovat vecne budeme...len ma mrzi,ze prave o nase deti,ktore si to uvedomuju asi najviac....ja by som uz nikdy nechcela prist do situacie,ze by som sa mala vratit k nemu,dokonca ani kvoli detom nie.bolo by to este horsie a nie krok spat,ale minimalne 10...