Stretávanie sa otca s dieťaťom po rozvode

katarinaxxl
9. aug 2009

Práve sme v rozvodovom konaní, máme 17 mesačného syna. Muž požaduje ( za výraznej asistencie svojich rodičov) aby mal dieťa každú sobotu od 8:30 do 19:30( doteraz nebola v soboty ani doma), každý prvý sviatok vianočný a veľkonočný pondelok celý deň( cestujú k svojej rodine po slovensku) a v júli 1 a 4 týždeň ä kopíruje to ich dovolenku). Príde mi to choré, s dieťaťom je málo, nevenuje sa mu, jeho rodičia ho vieli na posledy cez veľkú noc, ja tam malého nechcem púšťat, nedá sa im dôverovať, nemajú ma za nič. Ja požadujem návštevy 2 až 3 x v týždni po hodinem, v moje prítomnosti, pri bydlisku dieťatka. Ako to máte vy. Zaujímajú ma spôsoby návštev pri rovnako starých ddeťoch. Ďakujem.

kikimaruska
26. sep 2009

Tak my nejsme po rozvodu, jelikož si nás otec ani nevzal, ale styk máme uptavený taktéž. Malému je 16 měsíců, má stanovenou středu od 15-18 hod (ale pracuje a takto si ho ani nebere) a každý lichý víkend od pátku 16 hod.do neděle 18 hod. Zpočátku mi to dost vadilo, jelikož se o malého před tím tolik nestaral (dělá to jeho nová přítelkyně)...ale nakonec jsem přistoupila, nechci aby Kubík neměl tátu. Jo a jak píšete, první svátek Vánoční a pak týden v zimě a týden v létě na dovolenou o prázdninách...ale to se zatím nepraktikuje a tak jako tak to máme spíše na domluvě (není nad to si vyjít vstříc), ale papírově soudně je to takto.

anatanka
27. sep 2009

Kiki: Meli jste rozvod dohodou? S takovym stykem jsi sama souhlasila nebo ti byl urceny soudem?

kikimaruska
27. sep 2009

anatanka: my jsme nebyli svoji, jen jako druh a družka. Dohodu jsme sepsali a nechali ověřit podle předlohy, která většinou u soudu takto bývá (psal ji právník co na soudě pracuje),a soud k ní většinou přihlédne, je to snažší a bezproblémové. Ano souhlasila sem. Totiž zprvu jsme ji psali proto, abychom ji dali na sociálku a dokázala sem výši alimentů (kvuli přídavkům), která je tam zahrnuta, pak mi ale řekli, že ji neuznají a máme si to jít stanovit soudně. K papírům k soudu jsme přidali i tuto dohodu. Ale jak píšu pokoušíme si vyjít vstříc, někdy si syna nevezme vůbec, někdy si ho vezme jiný den...

milly.333
5. okt 2009

Tak mě si můj bývalý manžel pořídil jen kvůli tomu, aby si mohl udělat dítě a mít jakoby rodinu, strašně jsem se nechala oblbnout krásnými řečmi, když už byla ruka v rukávě a miminko na cestě úplně otočil, strašně mu začalo záležet na penězích a samozřejmě byl radši s vlastními rodiči než s manželkou (poslouchal je v 27letech na slovo), když synovi byl rok odešla jsem od něj, celou dobu co jsme spolu byli o syna neměl zájem jen tchýně se potřebovala neustále chlubit a neustále nám bránila v soukromí, nyní dělá vše možné aby to vypadalo jak má o syna zájem ale přitom vím moc dobře od známých a příbuzných, že malého ráno přiveze a protože je po tahu tak celý den spí, nebo má jinou činnost, takže o malého se stejně stará tchýně!a to musím dodat, že mě ex s tchánem zmlátili a dodnes předává syna každou sobotu má maminka (z důvodu napadení)...takže šílené trápení...také bych chtěla styk omezit, syn se mi pak stále počurává, pláče a je vyměněný a když ho vidí při předávání chce utíkat zpět domů a pláče také...kdyby chlapi měli rozum...neříkám že jsou všichni takoví, ale tohle se potáhne až do nějakých 18 let, neustálé dohadování agrese a nenávist. Máte někdo nějakou radu?

sasulec
6. okt 2009

milli,sory,ale ja by som takemu chlapovi svoje dieta nedala ani keby dojde s celou vojenskou rotou 😠 😠 😠

sasulec
6. okt 2009

😉 zajko 😉 ak to ze kojis uvedies na sude,nebude si ju moct brat na noc,len na par hodin v sobotu,nedelu,tak to mam aj ja,najlepsie je dohodnut sa,sudy nemaju radi ked sa nevedie rodicia dohodnut a moze sa stat,ze vam urci navstevy uplne odveci,co nebude ani jednemu vyhovovat,takze sa budete musiet aj tak dohodnut..to chce sud dosiahnut..zmierenie,medzi oboma rodicmi..
malu budes mat v opatere pravdepodobne ty,kedze je naviazana na teba,takze sa neboj a pre dobro malej zatni zuby a oteckove navstevy robte spolu,nech je mala ok,po psychickej stranke 😉
moja rada teda,po mojej skusenosti 😉

anatanka
7. okt 2009

Kiki: Tak to te celkem obdivuju, ze to zvladas. Me by asi kleplo byt bez tak maleho ditete cely vikend a jeste vedet, ze se o nej stara cizi zenska. Ale tak to chodi, kazda mama to musi casem prekousnout.

Milly: S nekym to opravdu je boj na nekolik let, clovek si pak rika, jestli radsi nemel zustat a pretrpet to, protoze tohle rozhodne neni zadna vyhra. Uz jsi podala navrh k soudu o svereni ditete do pece?

sasulec
7. okt 2009

anatanka ty by si to na mieste Mily trpela?ja by som to razne riesila,zakon je na tvojej strane Mily,ak je ,,ON,, agresivny,neviem ci mu nedaju zakaz,ale neviem ako to je ak bol agresivny na teba nie na deti...
ak ma maly z toho dake depky,pocurava sa,koli tomu, ze ma traumu z otca..mala by si to uviest na sude..to nieje normalne 😠 😠 😠

anatanka
7. okt 2009

Milly hlavne neuvedla jednu dulezitou vec a to, jak stare ma dite. To je pro pripadny soud hodne dulezite, neni to tak jednoduche. Ona rekne, ze muz je agresivni a syn k nemu nechce, on to na druhou stranu popre a rekne, ze kdyz syn je s nim, tak je spokojeny. Nikdy clovek dopredu nevi, s cim druha strana prijde a na jakeho soudce narazi.
Pokud ma dite male, tak ma velikou sanci omezit styk na minimum, to ale neznamena, ze se vymani "ze sparu" byvaleho manzela, z jeho psychickeho teroru a trapeni s predavanim syna. Nekdy si zena mysli, ze tim, ze odejde od manzela, se vysvobodi, ale casto pak zjisti, ze je na tom vlastne mnohem hur a odnasi to ona i dite daleko vic. Proto jsem psala to, co jsem psala. Jinak samozrejme nejsem zastancem toho, ze se ma ve vztahu setrvat za kazdou cenu. Jen je dobre si toto predem uvedomit - ze odchodem ze spolecneho bydliste peklo casto nekonci, ale rozjizdi se nove a mozna jeste horsi.

sasulec
7. okt 2009

mas pravdu,ale ak ju muz zbil pred dietatom,tak takemu muzovi dieta nepatri,da sa to riesit s navstevami pri kt.bude aj matka..to sud povoli..samozrejme,je dolezitey vek dietata,ci moze vypovedat alebo ist k psychologovi aby on zhodnotil,ako to dieta berie..inak pri rozvode chodia aj do spolocnej domacnosti a posudzuje vtahy rodic -dieta..neviem ako to tam je..alebo by som dala na sude navrh nech sa navstevy zucastni psycholog a usudi ako to vplyva na dieta..to je na dlllllllho,ale koli dietatu by som to podstupila,vlastne som sa aj dost po sudoch nachodila..mala chodi v mojom sprievode za otcom pretoze by s nim sama nechcela byt.. 😒

kristina25
7. okt 2009

sasulec
no my este nie sme rozvedeny, mala bude mat v januari 5 rokov. Nechce chodit za otcom, ale manzel si mysli, ze ja si vymyslam. To mam ist za psychologickou, aby sa s malou porozpravala, preco nechce za nim ist. Pytala som sa malej ci chce ist za otcom a ona mi povedala ze nie a ja, ze preco, ze vraj preto nechce ist lebo ja otca nelubim, /to jej nahucal manzel/, ked ho budem lubit tak pojde tak ja neviem. Pojdem s nou za psychologickou a ona to tam povie, tak ta psychologicka mi este povie, ze ja jej branim sa stretavat s otcom.
Tak ma za nou ist alebo nie ☹

sasulec
7. okt 2009

ja by som na tvojom mieste sla,ona sa jej bude pytat..oni vedia ako na deti a akym pristupom z nich dostat co potrebuju..snad ti to neuskodi,verim,ze nie,ale vzdy mat jasno v tom ako to mala citi,akoby mala mala mat z toho traumu..ja by som sla 😉

kili
8. okt 2009

chcem sa spýtať, ako je to, či súd môže prikázať otcovi styk, teda aby si deti brával aj cez noc.
lebo mne to dosť vadí, že on si berie deti vždy len cez deň. chcela by som mať čas aj trochu viac pre seba. Ja sa ráno stresujem, chystám deti a všetko. príde si tak o 10tej (po tom, čo som mu to povedala, inač by prišiel aj neskôr) a vráti deti tak o 18tej a deň v prdeli. to už radšej idem niekam rovno z deťmi a mám pokoj.
Rada by som bola, keď už nie je ochotný (podľa jeho slov nemôže kôli robote, ale už to nejak preháňa a robí v robote len otroka, má si otvoriť hubu) si brat deti na celý víkend, tak aspoň na tých 24h a nie len na 8h.
Len podľa jeho slov, nemá kde aby deti spali, je v podnájme. Keď deti berie, tak vždy k jeho mame a tam tiež nemajú moc kde spať ani on, je to len dvojizbový byt :(. Tak som mu navrhla, nech spí s deťmi u mňa a ja pôjdem preč. Toto som plánovala už dávno, že ako to vyriešiť, aby mohol mať s tyk s deťmi, lebo som vedela, že to takto dopadne. Za chvíľku sa sťahujeme do domu a bolo by to aj pre neho super. Jednoduchšie, ako pobaliť dvoje deti je, že sa presunieme my dvaja. Ale on s tým nesúhlasí, ešte sa na mňa naštval, že to chcem, že on u mňa spať nebude... a že žiadny súd mu to neprikáže, aby mal deti na 24h ked ich nemá kde dať spať alebo aby on spal u mňa.

sasulec
8. okt 2009

fuuu kili to mate zlozite,ale asi s tym nepochodis ak ich nema kde zlozit..teda na noc
sud bude chciet aby ste sa v prvom rade dohodli vy,no a bude prihliadat na jeho pracu..takze asi to neposunies dalej..ak chces skus 😉
podaj navrh na upravu styku na sud 😉

leusina
8. okt 2009

Ahojte.aj ja prispejem mojim pribehom.v 6.mes.tehot.som poslala byv.priatela kade-lahsie.zistila som,ze je zenaty.volala mi jeho manzelka aj sme sa stretli a v pohode sme pokecali.ja som ho uz nechcela,ona mu dala sancu a tak sa k nej napasoval.pred porodom sme spisali rodic.dohodu na matrike,kde si on sam urcil,ze maleho vidiet chce 1krat za 3 mesiace.po porode sa neukazal 5 mesiacov,ani sa neozval,co som aj bola rada.plati 50e mes.potom sa zrazu ozval,ze chce syna vidiet.bola som ochotna,tak sa stalo,ze ho vidal aj 4 do mesiaca.ale na to ho zena opustila,a on si zacal robit naroky.chcel sa vratit,ze on ma na mna narok,lebo som matkou jeho syna.ja som nesuhlasila.maly uz bude mat v oktobri 2 roky.neustale ma prenasleduje,spehuje,vyvolava v noci,aj ked vie,ze mam priatela,ktory nas zivi a berie mojho syna za svojho.podali sme nanho aj trest.oznam.dokonca mame teraz 19 aj sud,ohlade zvysenia vyzivneho a navstev.teraz sa hra na tatinka a ked bol maly este v brusku tvrdil pred svedkami ze je to pankhart,nieje jeho a nech to potratim.ale teraz si ho vyzjduje,robi len prieky a ked mu ho nahodou nedam tak som len suka a k.....naposledy ked ho mal,doniesol ho s otrasom mozgu ja som s nim behala po dr 2 tyzdne a nakoniec mi sprosto povedal,ze on s nim nebol,ze to bolo maleho dvojca.aj sa liecil na psychiatrii.takze uz len 10 dni a konecne bude sud.a pokoj.toto je moja skusenost a velmi zla.

sasulec
8. okt 2009

leusina,klobuk dole..vidim, ze poznas spravnu cestu a zatim si stojis,urcite je to lahsie ked mas niekoho kto pri tebe stoji(myslim priatela) tak nepovol,vsetko na sude vysyp a ver,ze zakon je na tvojej strane,a ak by nieco vzdy mozes podat odvolanie,ale asi nebude treba 😉
drzim paste,zelam vela sil a nervov 😉

kristina25
12. okt 2009

ahojte baby
ja mam zajtra prve pojednavanie. Na prvom pojednavani sa bude prejednavat aj strtavanie dietata s otcom. Vyssie som pisala, ze mala s nim nechce byt sama. Ako mam dat casto styk s dietatom ya mojej pritomnosti.
Dakujem

sasulec
12. okt 2009

sud bude prihliadat na jeho zamestnanie a potreby dietata,teda spanok a papanie a vecerne kupkanie a rezim vobec 😉

kristina25
12. okt 2009

a bude sa to riesit na prvom pojednavani?
No dcera uz bude mat v januari pat rokov, tak ako mam dat casto to stretavanie.

kamil26
30. okt 2009

Milé dámy, z vlastnej skúsenosti viem, žiaľ, že keď sa chlap venuje dieťaťu, tak aj tak nie je dobre (podľa matky). Keď to zhrniem, tak je mi veľmi ľúto detí, o ktoré ich otcovia nejavia záujem. Žiaľ moja skúsenosť mi núka položiť otázku, prečo matka z rozvedeného partnerského zväzku sa správa ako majiteľka detí? Prečo musí byť otec detí ponižovaný zákazmi, obmedzeniami, podmienkami a neviem ešte čím všetkým s iba jediným cieľom - čo najviac zťažiť plnenie otcovskej role. Matka a otec sa rozhodli splodiť dieťa a zrazu je všetko ináč - plať výživné a s dieťaťom môžeš byť iba vtedy a vtedy. Najprv sa s dieťaťom chcú stretnúť teta, ujo, strýko, babka, dedko a až potom môžeš Ty (otec). Dámy, prosím, vysvetlite mi to. Ja to neviem pochopiť. Matky majú plné ústa rečí, ako chcú pre svoje deti to najlepšie, že chcú, aby sa deti aktívne stretávali s otcom a keď príde na lámanie chleba, tak sa to zmení na zákazy, obmedzenia, ... a neviem ešte čo zo strany matky. Toto je skutočná tvár typickej matky, alebo iba ja som narazil na takú s...u?

danfal
30. okt 2009

Tak ne u všech je to takhle. Já s ex manželem nežiju už tři roky. Za tu dobu jsme měli minimum problémů, protože se oba snažíme dělat pro malého maximum. Když je malý nemocný a nemůžu já, hlídá ho exmanžel. Malému bude šest, má spoustu zájmů a my oba ho podporujeme. Třeba hokej, je to chlapský sport, a proto pokud bývalý může, tak jezdí na tréninky s malým on. Jsme tak domluvaní. Já platím led a trenéra, on výbavu. Pokud potřebuju, vždycky mi pomůže a to jsme se rozcházeli, protože si našel někoho jiného. Všechno se dá zvládnout, ale musí chtít oba.

danfal
30. okt 2009

To je reakce na Kamila26 🙂

kamil26
30. okt 2009

Pokiaľ sme žili spolu, tak som bol s dieťaťom stále. Každý jeden deň vždy niekoľko hodín. Venoval som sa mu a asi jeha matka začala žiarliť. Pretože len čo prevzala rozhodnutie zo súdu, tak som ako nakazený smrteľnou infekčnou chorobou - už sa s ním skoro vôbec nevidím a to iba preto, že tá s...a si to neželá. Čo sa stalo, že zrazu už s ním nemôžem byť? Veď moja prítomnosť na dieťa nevplýva negatívne. Dieťa je spokojné, je mu so mnou dobre, tak kde je problém? To som naozaj nakazený, alebo čo?

Rozvedené matky, prečo sa takto správate?

Veď keď matka nechce so mnou žiť, tak to neznamená, že to isté chce aj naše dieťa.

kristina25
30. okt 2009

kamil
mozno sa boji, ze dietatu by bolo lepsie s tebou ako s nou a dieta by sa mohlo rozhodnut, ze chce zit neskor s tebou. Boji sa, ze moze onho neskor mozno prist.

sue
30. okt 2009

Kamil...a ešte je tam jedna vec...veľa žien nedokáže prekonať to,že ich manželstvo zlyhalo...a automaticky chráni dieťa pred tým, kto zničil seno spoločnom živote až do smrti 😔 lebo ruku na srdce... koľko manželstiev sa rozpadne kvôli tomu,že to zapríčinila žena 😔 (milenkou, zanedbávavaním rodiny - len a len práca, alkohol, gamblerstvo,...) ženy sú tie čo sa snažia silou-mocou udržať manželstvo kvôli deťom a keďchlap aj tak odíde,tak žena sa zatne a snaží sa mu odoprieť to najcennejšie čo má - spoločné deti 😔 Možno to nie je spravodlivé,ale je to ľudské 😔

kamil26
31. okt 2009

kristina25: žiaľ, mám rovnaký pocit, ako Ty
sue: dodávam, že z mojej strany neboli pochybenia, ako milenka, alkohol, drogy, či násilie. Jednoducho sa matka rozhodla, že už nechce ... Podala návrhy na súd, žiaľ, musela klamať, aby dosiahla svoj cieľ. Snažil som sa silou mocou to ustáť, udržať manželstvo, inicioval som psychológa, prosil som jej príbuzných, aby jej dohovorili. Urobil som toho veľmi veľa a ona stále to isté - nie, ani to nie, ani hento nie, ani tamto nie. Asi milionkrát som jej dohováral, že najviac potrestané bude naše dieťa. Ako keby som to hovoril niekomu, kto má v ušiach štuple.

Je pre mňa nepochopiteľné, že matka môže s čistým svedomím ubližovať deťom iba preto, aby sa pomstila ich otcovi.

misa.ottovka
31. okt 2009

Katraina, já bych na tvém místě otci ve styku rozhodně nebránila, dej mu šanci. Můj manža 6ti letou dceru z předchozího vztahu, a brával si jí za asistence rodičů již od jejích 6-ti měsíců, a jen díky tomu si k ní dokázal vytvořit skvělý vztah. Věř, že je to vzájmu dítěte, má právo na otce.

zazalienka
4. nov 2009

ahojte.. pridám skúsenosť z môjho okolia.. rodičia jjednej malej kočky sa rozviedli, dcéra zostala s matkou, ktorá jej bránila v styku s otcom, psychicky na ňu veľmi vplývala, matka aj jej rodina.. situácia dopadla tak, že dcéra je dospelá a je hospitalizovaná na psychiatrii s diagnózou porucha osobnosti..podotýkam s neliečiteľnou diagnózou.. za tie roky ovplyvňovania a štvania a boja proti exmanželovi je z dievčaťa obeť..
... sama zažívam niečo podobné po boku môjho manžela.. má dcéru, jej matka psychicky nezvláda situáciu že malej je u nás dobre počas hodín stanovených súdom.. .. že je spokojná a sama sa pýta k nám aj inokedy.. je mojím zbožným prianím aby sa matka manželovej dcéry spamätala a prestala používať dcéru ako zbraň.. pretože dieťa nie je zbraň.. je mi z toho strašne smutno, pretože si nemôžeme pomôcť a nevieme ako riešiť situáciu v našom prípade.. dieťa má dvoch rodičov, ktorí ho ľúbia, bez ohľadu čo sa medzi dospelými stalo..

milly.333
4. nov 2009

ahoj tak třeba u mě to bylo že synovi byl rok a 4 měsíce,ex si ho začal půjčovat po dohodě každou sobotu protože jinak by mi to soud nařídil každých 14 dní z pátku na sobotu a noc jsem nechtěla protože ještě v noci vstával na mléko tak 2-3x to samé manžel o nás neměl zájem a syna má jen na chlubení se příbuzenstvu kamarádům, takže ho přiveze a odloží rodičům.....je to hrozné, ale nikde žádné zastání, prý je to jednou otec tak má na něj právo....je to hrozné také bych s tím chtěla něco dělat ale bude to horší a mám strach že ho pak bude dostávat na celý víkend až bude trošku starší, už se o to snaží i teď☹

zazalienka
4. nov 2009

milly, ono je to tak, že je otec a otec.. môj manžel je skvelý a bude skvelým otcom aj nášmu synčekovi, ktorého čakáme.. ja len dúfam že toto všetko čoskoro skončí a budeme žiť normálnym kľudným životom..