Striedavá starostlivosť 6 rokov po rozvode

klaudiuska
20. jan 2013

Rozvadzali sme sa ked mala dcerka 4 roky.sud nariadil styk kazdy druhy vikend,parne a neparne roky prazdniny a tak ako to byva zvykom....nedodrziaval to pravidelne pracoval v tom obdobi aj v zahranici tak to bolo viac menej na dohode.neskor si s dcerou zvykli zavolat ako im to vyhovuje..mne to samozrejme vyhovovalo,lebo bola viac doma🙂.vyzivne mame 99.46 eur.ked som chcela vyssie vyzivne horko tazko sme sa dohodli mimosudne na 150tich eurach.sud by mi dal aj 300 plati ho nemecka firma...po desiatich mesiacoch to stopol a mam opät 99.46 eur a prislo mi predvolanie vraj striedava starostlivost. Boli u nas aj kuratorky dcerka povedala,ze v ziadnom pripade tam nechce byvat.byva totiz az 50km od nasho bydliska, dochadza do prace kazdy den do mesta kde dcera navstevuje ZS.ma tu kamaratky,som druhy krat vydata mam maleho syna sme rodina uz 5 rokov.manzel sa s nou ucil vychovaval ju atd.som zufala vraj stacilo on je jej otec a hotovo.kuratorka mi povedala,ze ked sa otec prebere tak to väcsinou schvalia 😒 ☹

sashabb
2. feb 2013

@erika222 môžeš požiadať o zmenu sudcu pre zaujatosť. Toto čo si napísala, je jasné manipulovanie dieťaťom a žiaľ väčšinou to tak býva, že si oteckovia deti kupujú. A to čo písal pán urazné ego (viď jeho príspevky) nieje pravda a vôbec by som na neho nereagovala. Príde mi prinajmenšom dosť zvláštne, aby sa chlap ventiloval na "mamičkovskom" fóre 😎

biancarv
19. nov 2013

@klaudiuska ahoj, prosím ťa ako ste dopadli? mňa toto čaká vo štvrtok, tiež som 4 roky rozvedená, od dvoch rokov syna je v mojej starostlivosti a ex si zrazu zmyslel že nechce platiť výživné, tak požiadal o striedavú starostlivosť. Som zúfalá, níkdy som mu vo styku so synom nebránila, a teraz toto, on nie je schopný sa sám o seba postarať, nie to ešte o dieťa, ktoré si na spoločnú domácnosť s ním ani nepamätá. 😒

andelka
19. nov 2013

@biancarv i u střídavé péče se určuje výživné,pokud ty vyděláváš výrazněji méně než otec.A jinak on musí dokázat že je schopen se postarat.Jen tak na jeho návrh (doufám) nepřistoupí.

biancarv
19. nov 2013

@andelka ďakujem za odpoveď, len ja zarábam 4 krát toľko ako on, takže ešte by som ja jemu musela platiť výživné :/ nejakému alkoholikovi 🙄

andelka
19. nov 2013

@biancarv aha, tak to je na budku, to bys fakt ještě platila jemu. Doufám že mu to neprojde.

biancarv
19. nov 2013

@andelka práve preto som zvedavá ako dopadla @klaudiuska

klaudiuska
autor
19. nov 2013

@biancarv na prvom pojednavani som hned dala najavo ze nesuhlasim..moj ex si poziadal striedat si ju po tyzdni...sudkina kedze ocko mal zaujem odklepli kazdy druhy vikend az do utorku vecera...mala nechcela vobec...ze skuska na tri mesiace a hned nam dala termin pojednavania...pocas tych troch mesiacov mala termin u kuratorky dcera.debatovali ...neviem moc co a ako ale nakoniec sud odklepol ze ako vzdy kazdy druhy vikend...ocko urazeny..poziadala som o zvysenie vyzivneho a neprisiel...dalsi termin mame 4.12 tak uvidime...viem co prezivas neboj dobre bude..pije?byva sam?ma novu rodinu?chodi k nemu casto?

biancarv
19. nov 2013

@klaudiuska ahoj, no on pije, dokonca berie drogy, len na to nemám dôkazy, má nnovú rodinu, s družkou má 2 ročnú dcéru a družka má z predchádzajúceho vzťahu 16 ročnú dcéru a jeho družka má 4ročnú podmienku za drogy,on nafúkal pred dvomi mesiacmi v robote, skoro ho vyhodili, zobrali mu 13.plat, syn chodí k nemu často,v priemere každý druhý víkend, cez prázdniny aj viac, veľa času trávi nie u neho , ale u jeho matky, nikdy som v styku nebránila, doteraz má určený súdom neobmedzený styk. Mám aspoň 46 fotiek z jeho Facebooku kde je buď ožratý , alebo koná nezodpovedne, mám smsky a správy na FB kde píše číslo účtu kam mu mám zasielať späť výživnné a že keď mu ho nepošlem, tak požiada o striedavku, mám vyjedrenie psychologičky kde odporúča aby mal Paťko pravidelný režim, preto som požiadala upraviť styky presne od-do. Som zúfala, neviem si ani len predstaviť, čo vymyslela jeho právnička, nakoľko na mňa nič nemajú a ani nemôžu mať, tak isto som zvedavá, ako chcú vyvrátiť moje dôkazy. Je to celé zlé a bojím sa.

biancarv
19. nov 2013

@klaudiuska lenže Paťko ho má rád a teší sa ku nemu, nakoľko on má auto a berie si ho stále vtedy keď idú niekam , či ku starkej, na chatu, záhradu, alebo do iného mesta, síce keď príde domov konečne, tak mi povie že sa nevedel dočkať kedy príde domov a v psychologickej hre so psychologičkou na nejaké citové otázky, otca vôbec neuviedol, najviac pozitív dal mne a svojmu bračekovi. Paťkovi nehovorím o tom aký je jeho otec. To zistí sám keď bude starší, ale keďže vidí u neho že pije, tak vždy sa mu snažím vysvetliť, že tí čo pijú v živote nič nedosiahnu, sú nešťastní, málo zarábajú atď

biancarv
19. nov 2013

@klaudiuska toho sa bojím , že keď súd úrčí nejakého psychologa ktorý sa stretne s Paťkom raz a nebude vidieť do problematiky a Paťko povie, že ma otca rád, tak by mohol odporučiť striedavku.

klaudiuska
autor
19. nov 2013

Prvy krat sme isli psychologicke vsetci traja mala cakala na chodbe a potom sla ona.mame to podobne len moj ex nepije atd..a vydis striedavka nebude...som zvedava ci ti daju skusku na predlzeny vikend.mne poradili,ze nech mi nic neodklepnu,nemusis suhlasit,bojis sa co a ako.ved mozno to ani malemu nebude sedet...ked ta odklepnu budes muset podavat casom o zrusenie striedavky...ono u psychologicky treba hovorit preco to nechces lebo pije atd.ze je to cele o vyzivnom atd.pred sudom som povedala ze nechcem ani euro...

biancarv
21. nov 2013

@klaudiuska no odročili nás. Máme ísť na to psychologicke vyšetrenie. Nevedel reagovať na moje dôkazy ani on a ani jeho právnička. Urobil zo seba úplného debila. Jediné čo ho napadlo je, že si vymyslel že nám ostáva na stravu 50 eur a že každý deň pijem čučo. Skoro som dostala záchvat smiechu. Všeličo by ma napadlo ale toto fakt nie. Sudkyňa tú sprostosť ani do zapisu neuviedla. Rozprávala som sa so synom, vysvetlila mu čo chce jeho otec a on mi na to povedal že na to nech zabudne, ale že nech mu to nehovorím, lebo sa mu to boji povedať. Na to psychologicke vyšetrenie sa ide viackrát či len raz? A bude tam dieťa aj samé s otcom?

klaudiuska
autor
22. nov 2013

My sme boli 3x.dcera 4x.nie dcera bola vzdy len sama so psychologickou.ona sa vselijako klukato pyta otazky a kecaju, aby zistila co chce.aka si,aky je on, ako je u teba a ako u ex.maly je skolak?dve domacnosti dve vychovy...vrazdim ked pocujem striedava starostlivost 😠 ...su aj vynimky samozrejme...moja suseda si strieda prvaka.....ale otec bol vzdy ukazkovy nedalo sa mu nic vytikat...zda sa ze mas fain sudkynu.neviem ako je to s chlapcom,ale mal by vediet ze je tu taka moznost,komunikujte.aj moja mu nic nepovedala lebo sa mu to boji povedat a ex furt ze si vymyslam.

flower2
2. dec 2013

@flower2 Ahoj, prepac ze reagujem skoro po roku, nejako som mala tolko starosti ze som sa sem ani nedostala ..... co dodat? doverne poznam, o mlieko som prisla aj ja, kojila som ho 8 mesiacov.... ale kedze som koli trapeniu s ex schudla 15 kg, mlieko tiez nebolo..... ako si to nakoniec vyriesila, resp. ako to pokrocilo za ten rok? My sme sa nedavno opat sudili koli vyzivnemu.... otecko poziadal o znizenie....nastastie mu to nepreslo

biancarv
7. máj 2014

@klaudiuska ahoj. Ozyvam sa ti po pár mesiacoch. Akurát dnes mi vstúpil rozsudok do právoplatnosti. Vyhrala som a ešte mu obmedzili styky len na 48 hodín každý druhý víkend. Tak má čo chcel. 🙂

lenulienka19
25. dec 2014

Dobrý deň, milé mamičky obraciam sa na vas s prosbou o pomoc. Študujem socialnu prácu a hladam rodinku kde je dieta zverene do striedavej starostlivosti a kde by boli rodicia ochotni poskytnut mi informacie , ktore by som vyuzila v diplomovej praci . ide mi o popisanie pozitiv ale aj negativ tejto starostlivosti preto budem vdacna za kazdy jeden nazor 🙂 ide samozrejme o anonimný rozhovor. ak by ste niekto boli ochotny pomoct mi kontaktujte ma na 19lenulienka@azet.sk dakujem 🙂

saskia007
28. apr 2016

Prosim Vas o pomoc, ak mate skusenosti. Moj 8 rocny syn vobec nechce k nemu vobec chodit. Zoberie ho kazdy druhy piatok na 4 hodiny k sebe. Vsetko si vynucuje, nesmiem si povedat nazor, lebo ma vyssie vzdelanie ako ja. Sam nevie ako syn vyrastal. Teraz ked ma vyborne vysledky v skole a v sporte, tak chce zrazu striedavku. Ma dalsie dieta rocne s inou, v poradi tretou. Ako sa mame branit? Na co sa pripravit. Dakujem Vam vsetkym za odpoved, alebo radu i ked kazdy pripad je iny-((((

sakurra
28. apr 2016

@klaudiuska ahoj, ako žijete a pokračujete s Ex po takej dlhej dobe ? Ako sa vam dari ?

cacianka
18. máj 2016

@saskia007 je tu na mraky takýchto tém, polistuj si a vyhľadaj, alebo si založ radšej svoju vlastnú, možno ti lepšie poradia podľa tvojich konkrétnych okolností