Striedava starostlivosť - otec s dieťaťom fyzicky nie je

gugugaga
29. júl 2020

Ahojte. Riešili by ste zrušenie striedavej starostlivosti? Som vydatá a na materskej. S ex máme striedavku týždeň a týždeň, syn má 6 rokov a nastupuje do školy. Otec pracuje na 3 zmeny a v týždni kedy má syna on, tak musí zabezpečiť opateru cez starých rodičov alebo cez jeho partnerky. Lenže je stále u starých rodičov. Keď má otec rannú, tak syn musí ísť večer k starým rodičom na noc a tí ho vodili do škôlky. Lenže teraz ide do školy. Keď má otec poobednú, tak zase večer než príde z práce po 22:15 tak už syn spáva a ja neviem kde sa syn nachádza. Keď má otec nočnú,tak zase musí ísť syn na noc ku starým rodičom. A ja som na materskej a stále len rozmýšľam,kde je moje dieťa, s kým práve je. No des. Ja vi, že materská nie je navždy,ale mám čas sa mu venovať. Pýtal striedavku i keď vedel, že so synom nebude. Soc.pracovnicka mi povedala,že aj starí rodičia majú nárok. No ale v tomto prípade suplujú vychovu a starostlivosť otca. Otec pýtal striedavku a starajú sa starí rodičia. Čo si myslíte vy ?

kristiii
29. júl 2020

@gugugaga pošli

3009
29. júl 2020

@gugugaga nehysterč. Čo je na tom, že je aj u starých rodičov. Veď ani on teba nekontroľuje, že sa napr. stará tvoj partner a nie ty ak potrebuješ. Hľadáš a vyrábaš problémy kde nie sú.

lilitela
29. júl 2020

@eliska13 Neuveritelne, ze toto, co tu pises, vlastne sud nezhodnotil predtym , nie? To fakt ked si niekto poziada o streidavku ju ma odklepnutu bez dalsieho skumania? A to myslim obojstranne? Obaja rodicia.

lilitela
29. júl 2020

@mondolina NO, tvoju situaciu nepoznam, ale hra rolu aj to, ci s mamou byvas, zijes, alebo ak aj nie, ci ona chodi ku Vam a dieta je tym padom aspon stale v rovnakom prostredi. A a zrejme asi nie je po porazke? Ono, ked nie je na vyber, nie je na vyber, ale ak je na vyber... tak naozaj je realtivne co je "zaujem dietata".

simca06022011
29. júl 2020

@gugugaga ja by som to asi riesila navrhom na zmenu.. alebo pockaj a uvidis. Vies s prvacikom bude neskutocne vela prace doma, ucenie sa, mozno nejaky kruzok bude chciet, aby sa nestalo, ze to ty v svojom tyzdni budes dobiehat a este mat stres, elbo si to musis zistit vsetko a on nekomunikuje, lebo ocko bude poobede v praci. Je to smutne, a nie je t o jeho vina, za to aku ma pracu, ale to ze nevie komunikovat a takto ti dieta posiela a ma za garde partnerky (na tie ma cas pri svojej trojzmennej praci?), aby si sa nahodou neodvazila nieco spytat by mi vadilo, lebo ide o dobro dietatata. Ja by som si ho asi na pokec odchytila aj tak. V prvom rade by sa malo hladiet syna a jeho prospievanie. Alebo nech si dohaduje zmeny na ten tyzden co ma syna tak, aby bol poobede s nim. Aky ma ten chlapec tam rodinny zivot ak pocas otcovej rannej, pripadne nocnej musi byt u starych rodicov... neviem.. mne to pride divne. To ma vlastne tri domovy.. a mne zvycajne vadia aj tie dva a hlavne pri takychto malych detoch, v takych tazkych casoch ako je nastup do skoly... :(

marca12
29. júl 2020

@majkeel ked budem stara,dufam,ze nebudem sa musiet starat o vnucata a poskytovat im treti domov

peter2404
30. júl 2020

@kristiii
nekomunikacia je velmi vdacna antistriedavkova mantra, ktorou sa ohanaju matky dufajuc, ze kvoli tomu striedavku zrusia..
ano, casto to byva tak, ze ak rodicia nekomunikuju tak sud striedavku nenariadi, ale ak uz je nariadena maximalne vam nariadi vychovne opatrenie, totiz existuje k tomu aj judikat ceskeho ustavneho sudu - nekomunikacia nie je dovod na zrusenie striedavky. smola..

kristiii
30. júl 2020

@peter2404 neviem komu patrilo to smola...podľa správ čo som si s autorkou písala má tých dôvodov na zrušenie až až. Sama si musí zvážiť, či je to pre malého až tak zlé a ako ďalej. Ale povedzme si úprimne, pre ktoré 6rocne dieťa môže byť pendlovanie medzi troma domácnosťami dobré? Ani mňa a verím tomu, že ani teba by to nebavilo ani ako dospelého

simca06022011
30. júl 2020

@kristiii nebavilo by ho to, ale ako otec by to nepripustil zrušiť. Ved predsa by nešlo o dobro dieťaťa, ale snahu ženy zrušiť striedavku🤦‍♀️ smola to kW len pre to dieťa

senta_sofia
30. júl 2020

@gugugaga ak na sude argumentoval tym, ze je schopny upravit si pracovny cas a nedodrziava to, tak by som to napadla, lebo sud mu dieta zveroval za urcitych okolnosti. Ako daleko od teba byva? Urcite je ta skola vhodny dovod na prehodnotenie, ak si ho pohadzuju ako horuci zemiak a urcite sa treba spytat aj syna, ako moc mu to vadi a ci sa mu ti, ktori sa akoze onho staraju pocas otcovej neprijemnosti, venuju.
Teraz su sudy dost naklonene otcom, ale za skusku nic nedas.

peter2404
30. júl 2020

@kristiii
pendlovanie ? ved pokial by malo dieta styk s otcom obvikend tak vykona rovnaky pocet presunov, alebo nie ? ratala si ?

kristiii
30. júl 2020

@peter2404 asi nevidíš rozdiel medzi návštevami a tromi "domovmi"

kristiii
30. júl 2020

@peter2404 otec sľúbil, že si kvôli synovi upraví pracovnú dobu, aby sa mu venoval, miesto toho ho koľkokrát nevidí ako je týždeň dlhý. Nebolo by aj preňho výhodnejšie pristúpiť na voľný styk, s tým že si bude brať malého vtedy, keď naňho bude mať reálne čas? V takom prípade by som verila, že mu ide o syna, takto mi príde ako len ďalší z oteckov, ktorému sa za žiadnu cenu nechcelo platiť alimenty, tak šup ho striedavku, veď je to moderné.

veruno
28. aug 2020

Ahoj.Tak tento problem mam presne ja akurat s tym rozdielom,ze nam bola urcena stried.starostlivost pre dvoma rokmi.ex maleho daval svojim rodicom.po mesiaci to vzdal a maly bol stale u mna a otec si ho obcas zobral.toto trvalo dva roky.teraz som poziadala o zrusenie SS a ohen na streche.Ex od vtedy ajo mu bol doruceny navrh chodi po socialke,stazuje sa na moje spravanie voci synovi,za dva mesiace kupil synovi darceky v hodnore 1000eur.zufalo chodim po uradoch,socialka 0 bodov...prac.socialky mi navrhla zrusenie,ale po navsteve u otca otocila.ex je manipulator a velmi uspesny.v piatok idem mediatorovi,tak uvidim.paradox,ze je to o dietati a to v mojom pripade nikto neriesi.

peter2404
30. aug 2020

@veruno naco chodis zufalo po uradoch ? ak tomu rozumiem syn je u teba a on sa nestara - ak to preukazes na sude tak mas klud. okrem toho - ze otec synovi kupuje je predsa dobre, nie ? nemusis kupovat ty..
alebo ti len prekaza ze robi co uzna za vhodne - na co ma nepochybne pravo ako otec - a ty mu do toho nemozes kvakat ?

ayanamirei
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinkerbell
24. jún 2021

@gugugaga ako si to nakoniec vyriešila? Podarilo sa ti zrušiť striedavú starostlivosť?

malva123
24. jún 2021

@gugugaga ale ty davas dieta k svojim rodicom...ak by si pracovala poobednajsie..mama by ti postrazila...ci nie?

malva123
24. jún 2021

@ayanamirei ty si nejak nazhavena..zeby zle skusenosti?

lenkavb
5. aug 2022

@gugugaga moj byvaly priatel je podnikatel a 7 rokov ho supluje jeho mama. Dali nam aj tak striedavku s tym, že školu ponechali v meste odkial som odišla , čiže deti cestuju denne 140 km , v mojom týždni si musim dokonca chodit po práci pre deti ja... Snaha o zmenu sa pri našich "zákonoch" vykonáva len ťažko aj pri mojom neustálom a detmi deklarovaným, že "tatino býva s nami veľmi málo a sme stále s babkou "to všetci považujú za ok🙂Som zástancom názora, že všetci starí rodičia su dôležiti v živote deti a je fajn, keď existujú, no nemalo by to byť na úkor rodiča(matky-otca)

tinkerbell
7. aug 2022

Určite by som v takomto prípade chcela zrušiť striedavku, veď toto je choré 🤦‍♀️ chúďa dieťa

lenkavb
8. aug 2022

@marca12 👏to budete z tých rozumnejsich