Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Styk otca s dieťatom a otcova nová priateľka

hannah77
12. máj 2013

Chcela by som pomoct priatelovi. Je cudzinec a ma dieta so slovenkou. Nikdy manzelia neboli, dieta ma jeho meno. Dieta bude mat coskoro 3 roky. Byv.priatelka mu nechce davat dieta ak je v pritomnosti jeho nova priatelka. Obaja suhlasia ak by bola matka pritomna, skusaju rozne dohody, ale matka odmieta pristupit na akukolvek dohodu.
Ma nato pravo ? Co moze moj kamarat robit ? Riadne na dieta plati, dokonca plati najom za byt. Dieta ma velmi rad a je to obojstranne. Radi by sli do Zoo, alebo do cukrarne...Trva to uz rok a pol. Donesie mu ho pod branu na chvilku, ale to nestaci. Policiu nechce volat, aby nevystrasil dieta.

Pomozete ?

danim
12. máj 2013

@mawka suhlasim. mne z toho prispevku jednoznacne vyplyva.. ze mama dietata je v soku z rozchodu, nechce a nevie sa s tym zmierit.. ( ziarli na novu partnerku ) a stretavanie otca s dietatom- ako pise zakladatelka, ze v pritomnosti matky.. ta matka vyuziva len na to, ze si od toho slubuje obnovenie vztahu, tak otca takto vydiera.. ze AK chce dieta vidiet a byt s dietatom , tak aj ona tam bude a nikto iny. v inom pripade nebude ani dieta. ( len skoda, ze nechape, ze vztah ma koniec a vybija si svoju jesitnost na dietati.. a to trpi.. uz tak ci tak.. 😒

p.j.jacky
12. máj 2013

mna by zaujimalo ako moze mat otec vstah s 3rocnym synom,ked ho rok a pol vida len citujem : " Donesie mu ho pod branu na chvilku" .A urcite ani ja by som zo zaciatku nesuhlasila aby sa moje dieta stretavolo s frajerkou mojho ex...lebo tych este moze byt kopec.Ak by boli uz manzelia urcite je to uz iny"level".

mawka
12. máj 2013

no a to je v poriadku, ked by aj mal znamost pol roka, pol roka sa to dieta nemoze stretavat aj s jeho frajerkou a potom sa jednu sobotu vezmu a sup, uz sa stretavat moze? sak to dieta tiez tu partnerku potrebuje spoznat a fakt, ze su manzelia nic na tom nemeni. manzelmi vobec byt nemusia a mozu spolu randit pol roka aj pat rokov. a osobne si myslim, ze aj pre partnera je dolezite, aby spoznal partnerove deti. mne by osobne velmi vadilo, ze by ma moj partner od nich odstrihal. asi by som bola nahnevana a myslela by som si, ze mu za to nestojim alebo ze sa vyhovara. neprijemne je to pre vsetky zainteresovane strany. a aj trojrocne dieta vie mat vztah. ci to je ine? niektori chlapi su v zahranici, makaju, vidia deti raz za tri mesiace a oni tiez nemaju s detmi vztah? ba, maju.
toto je len o jesitnosti.
moje decka exovu priatelku maju velmi radi a mojho priatela tiez maju radi a tiez sa s nim videli prvy krat po dvoch troch tyzdnoch odkedy sme zacali randit. to mal moj ex robit cirkus, ze ne? len sa spytal kto je to a ja som sa spytala na tu jeho a snazili sme sa vzajomne si doverovat v tomto. ved moj ex nech robil co robil, ale v tychto veciach neni drbo a nebude si vyberat nejaku fuchtlu, ktora sposobi detom nejake traumy.... a ja tiez.

darssynka
12. máj 2013

Ahojte nečítala som všetky reakcie... len nejaké reakcie na novú známosť rodiča, no záleží na tom ako dieťa prijme novú partnerku alebo nového partnera svojho rodiča.. svojmu synčekovi som vždy dovolila ísť k svojmu otcovi, aj keď je to skôr malý sviatok, že si ho vezme a to si ho zoberie vždy keď má novú "tetu", aby sa ukázal aký je vzorný otec ... malý si nepamätá ani mená tých žien a nijako to nerieši... preneho je podstatné, že je s otcom, aj keď v poslednom čase už sa za ním nepýta, smutné...

mawka
12. máj 2013

@darssynka presne, tie decka to neriesia, pokial im ta druha osoba neublizuje a nie je to nejaky asocial.

darssynka
12. máj 2013

@mawka presne, ja by som bola práve naopak ak by mala dobrý vzťah s malým veď ide hlavne o to dieťa... veď aj ja keď budem mať priateľa, tak chcem aby mali spolu dobrý vzťah.. lenže niektorí ľudia si svoje problémy riešia cez deti a najviac tým potom trpia len a len deti!

mawka
12. máj 2013

@darssynka uplny suhlas 🙂

nymeria
13. máj 2013

@mawka
@darssynka
kazde dieta je asi ine. moja dcerka napriklad riesi, preco sa svagor rozviedol, a preco uz tetu neuvidi a nebyva tam. vysvetlovali sme jej to 1000x, a aj tak sa stale pyta. uz sa tesim, ked si dovedie novu! 😖

hannah77
autor
13. máj 2013

S priatelkou su rok a pol. Pol roka a stretavali s dietatom spolu, dieta sa k nej tulilo, pacilli sa jeden druhemu.....az kym ex ka neprisla nato, ze / otecko, ktory s nimi nikdy ani nezil / ma priatelku. Odvtedy sa nemozu stretavat spolu.
Takze " nova priatelka " dieta nevidela rok. Velmi ju to trapi a mna ako kamaratku tiez..Tiez som rozvedena, moj exmanzel ma s priatelkou dieta no nikdy som mu nebranila v styku s nasim synom... Ja osobne take nieco nepoznam...

hannah77
autor
13. máj 2013

@dari226
su spolu rok a pol...

hannah77
autor
13. máj 2013

@kveta
prepac, preco by mala ? Ma deti velmi rada, kym o tom matka nevedela, vychadzali velmi dobre. Uz rok je trpezliva, ale kedze su spolu rok a pol, chcu zit ako rodina, akceptuje jeho dieta, preco by mala byt vyclenena z diania ?
Chce sa podielat na vychove " cudzieho " dietata...ja ju plne chapem. Velmi ju to mrzi a mna tiez !

dari226
13. máj 2013

@hannah77 no ale tak on ju cely cas vlastne klamal ked jej o novej priatelke nepovedal a budovali si vztah s dietatom a ona nic netusiac to potom zneuzil jej doveru.mozno by to dnes bolo zase inak ak by o zaciatku povedal co je vo veci,dolezite je o veciach sa rozpravat a nie robit co sa prave paci.ja len dufam ,ze mala z toho nebude mat nejaku traumu,je to smutne ale aj pochopitelne preco nechce aby sa stretavali a zas viem len pirpomenut,ze sa moze otec tesit ,ze sa moze s malou stretavat.
mozno by som navrhla aby sa rodicia bez pritomnosti inych osob otvorene porozpravali o svojich zelania a o veciach co im vadi a ako si ich predstavuju a mozno aj byvala s novou by si mali spolu sadnut aby sa blizsie spoznali.

kveta
13. máj 2013

@hannah77 Mas pravdu. Nech uprednostni seba pred intenzivnejsim kontaktom partnera s dietatom. To si chcela pocut?

danim
14. máj 2013

@hannah77 to fakt potom sudom upravit stretavanie otca s dietatom bez matky. Ked sa s matkou neda dohodnut. Je to chore co robi. Tatko je tatko a ma na dieta rovnake pravo a aj rovnake pravo na novy vztah, zivot. To co robi ta matka je totalne vydieranie ! Ked je otec na dieta dobry, stara sa, je jedno kde a ako travi s dietatom cas, podla mna na to matka nema najmensie pravo mu tieto podmienky diktovat. Ale ako som pisala vyssie, jesitna zena.. a s nou tazko pohne, ak doteraz nepohol. Ak mu zalezi na dietati, inu cestu nema...drzim palce.
Predpokladam, ze matka je stale sama.... a ved kto by taku "jezibabu" chcel.. zlo robi, zlo sa jej vracia.. sama sebe zle robi.. keby radsej ten cas, ked je dieta u otca a je o dieta dobre postarane venovala sebe, kamoskam ... a mozno by aj ona stretla svojho princa.. ale tak, ked bude v sebe "hecovat" to zlo, len ublizuje dietatu, tatkovi a hlavne sebe- mala by pochopit, ze oni uz rodina nebudu. cim skor si to uvedomi, tym lepsie pre nu a pre vsetkych tympadom..

mawka
14. máj 2013

@dari226 preboha baby, sak zivot nejde podla prirucky. akoze preco by mal chlap, ktory nezije so svojou partnerkou ju informovat o tom, s kym zacal chodit? boze co ju do toho? ved kazdy si zije svoj zivot. o matke mame malo informacii, takze ona tiez nikoho o nicom neinformuje. a ked sa ona sprava ako sa sprava, tak sa chlapovi ani necudujem, ze jej nic nehovori.
je to velmi infantilne pouzivat dieta na vyvolavanie sporov alebo pomstu.

kveta
14. máj 2013

@danim Nepozname detaily. Opatrne v tom sudeni. Jedna priatelka biootca napriklad vrieskala na biootca ze si tam nase dieta nepraje. Biootec mal pri tom nasho drobca na rukach. Mal tri mesiace. Takze by bolo normalne keby som mu zacala zakazovat stretavanie drobca s priatelkou otca.. A z vonku by som vyzerala ako jesitacka urazena ze ma inu.. ;)

danim
14. máj 2013

@kveta ale nie.. vidis, ty mas uplne opacnu skusenost 😖 ( ja teda nastastie ziadnu ), ale vyssie zakladatelka pisala, ze ta nova priatelka mala k dietatu dobry vztah a mala ho spolu s BIO otcom rada ( a aj dieta ju ). sudim len podla toho co som citala vyssie.

neplati ziadne pravidlo, ze biomatka je vzdy zla.. a nova priatelka dobra...

darssynka
14. máj 2013

@nymeria aj môj malý sa pýtal, prečo sa otec odsťahoval, všetko som mu vysvetli a na každú otázku trpezlivo odpovedala stále dokola... prvé mesiace boli zložité, ale chce to len čas...

nymeria
14. máj 2013

@mawka chlap, ktory nezije s matkou, sa samozrejme moze (priam musi) stretavat s dietatom, ale ak jej zamerne zamlcal, s kym dieta travi cas, tak ju to asi nastvalo... nemohol jej to slusne vysvetlit? podla mna sa matka jednoducho ofucala.... tejto chybe sa mohol vyhnut.

dari226
15. máj 2013

@mawka
@nymeria
presne neviem preco jej to nemohol povedat ropzravat sa je jedno z najdolezitejsich pravidiel
to ze dieta die k otcovi neznamena ze dieta pre matku neexistuje tiez si robi starosti a chce vediet kde je s kym je a co robi 😔

iveett
19. máj 2013

@hannah77 AHOJ. moja mila netrap sa preco moje dieta nieje s tebou . dieta ma oboch rodicou a ked bude starsie bude chodit k ockovi na navstevu aj na weekendy ako ine moderne deti.len ci do vtedy ako bude, ci vydzi vas vztah....nevieme.netreba davat svoju energiu na to vazne.mas svoje dieta . a ozaj ,preco si v profile nenapisala ,ze mas dieta?kazda normalna mama sa rada pochvali svojim dietatom....ty ho lubis ,tak preco si ho schovala ?ja som ti neurobilanic . neventiluj sa na mne .dakujem.dakujem za prispevky ...

iveett
19. máj 2013

@hannah77 aha takze tvoj manzel uz ma aj dieta ....no ,tak ako sa k tebe moze vratit? vsak si mi pisala,ze sa chcete dat do kopy?

iveett
19. máj 2013

@danim ako moze niekto pisat ,ze je koniec?

danim
19. máj 2013

@iveett teraz nechapem... do tej temy som pisala uz daaavno... k comu bol tvoj koment ?

zuzumat
25. máj 2013

@mawka úžasne napísané 🙂 Klobúk dolu pred Tebou!!! Žiaľ dnes je veľmi veľa rozvodov a trpia nimi hlavne deti... preto si myslím to isté čo Ty, rodičia by si nemali riešiť svoje problémy cez deti. Môj manžel je tiež rozvedený. Zo začiatku to bolo veľmi ťažké. Jeho ex mu vyslovene zakázala, aby sa deti so mnou stretávali. Vyhrážala sa mu, vláčila deti po psychológoch... až raz to jedna psychologička stopla, povedala že deti nemajú žiadne psychické problémy, že to matka si rieši svoje komplexy cez deti. Aj pani zo sociálneho, keď bola u nás na kontrolu, povedala, že manželova ex sa vyjadrila, že až vtedy bude spokojná, keď nebudeme spolu.
Dnes je to 7 rokov čo sme spolu a manžel má už 2 roky striedavú starostlivosť 🙂 a detičky sú šťastné a spokojné 😉 Len ich matka sem-tam ešte vyrýva ☹ čo ma mrzí, lebo vtedy vidieť na deťoch, že ich to trápi.
Kiež by boli všetky rozvedené matky, ako Ty!!!

zuzumat
25. máj 2013

@danim aj Ty si to super napísala. Presne takto to vidím aj ja... podľa vlastnej skúsenosti ☹
Presne na túto tému vraj bola napísaná ja knižka jednou slovenskou spisovateľkou, volá sa Slzy otcov, tuším. Ešte som ju nečítala, ma mi ju doniesť kolegyňa, tak sa na ňu teším...
Je mi ľúto toho dieťaťa! Má právo byť aj s otcom! Hlavne ak chce...

mawka
25. máj 2013

@zuzumat oo, dakujem. neviem, osobne by mi bolo zo seba zle, keby som branila detom styk s otcom len preto, ze ma frajerku ci partnerku. ani ta exova nie je anjelik, ale k detom je mila a maju ju radi. to, ze mne ona lezie na nerv alebo ze ona na mna ziarli je vec druha, ale chvalabohu nie sme ani jedna natolno j.bnute, ze by sme to davali pocitit detom. moj ex si moze pogratulovat 😀 a zase to volno, ked si ich berie je na nezaplatenie pre mna a ako rozvedena s dvomi detmi mam co robit, neni to lahke a nebudem si to predsa este zneprijemnovat a komplikovat zabomysimi vojnami, no nie? 😉

zuzumat
25. máj 2013

@mawka fakt že palec hore 🙂 si v tomto príkladom pre všetky rozvedené maminky!
Verím, že to po rozvode nie je ľahké a že niektoré mamičky na svoje deti možno žiarlia, keď sú s tou "novou", ale podľa mňa nemajú prečo... matka je len jedna a nemôže ju nikto a nič nahradiť 😉

kveta
25. máj 2013

@zuzumat Myslim si, ze chapem cast ziarlivosti na novu partnerku. Ak by to bola zena, co rozbila moje manzelstvo, tiez by som velmi zvazovala, ci povolim jej styk s dietatom, ktoremu rozbila rodinu... Psa by som jej zverila... Ale dieta pri jej "rodinnych" hodnotach zrejme nie.

zuzumat
25. máj 2013

@kveta myslím, že v tomto prípade tá "nová" priateľka asi to partnerstvo nerozbila... som to tak pochopila z toho príspevku.
No a podľa mňa fungujúce manželstvo nedokáže žiadna žena rozbiť... a ak má dieťa vyrastať v rodine kde sú stále hádky a kde sa rodičia neľúbia, to asi tiež nie je boh vie čo...