Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Styk otca s dieťatom a otcova nová priateľka

hannah77
12. máj 2013

Chcela by som pomoct priatelovi. Je cudzinec a ma dieta so slovenkou. Nikdy manzelia neboli, dieta ma jeho meno. Dieta bude mat coskoro 3 roky. Byv.priatelka mu nechce davat dieta ak je v pritomnosti jeho nova priatelka. Obaja suhlasia ak by bola matka pritomna, skusaju rozne dohody, ale matka odmieta pristupit na akukolvek dohodu.
Ma nato pravo ? Co moze moj kamarat robit ? Riadne na dieta plati, dokonca plati najom za byt. Dieta ma velmi rad a je to obojstranne. Radi by sli do Zoo, alebo do cukrarne...Trva to uz rok a pol. Donesie mu ho pod branu na chvilku, ale to nestaci. Policiu nechce volat, aby nevystrasil dieta.

Pomozete ?

kveta
26. máj 2013

@zuzumat Manipulatorka/manipulator dokaze rozbit aj fungujuce manzelstvo. Vid film Cas sluhu.

mawka
26. máj 2013

@kveta niekedy si ludia nesadnu a zistia to neskor. vobec v tom nemusi byt ina zena. a rozkazat niekomu aby miloval sa neda. ked to tam uz nie je a nejde to spravit, tak nasilim od niekoho chciet city je hlupost.
aj rozvedene zeny aj muzi maju pravo na novy zivot a nove vztahy. a ak nejaka ina "rozbila" manzelstvo, treba zacat od seba.. co tomu chlapovi chybalo, co sme mu my nedali, preco nas prestal milovat? vsetky sracky hadzeme na chlapov, my sme svate, ale chlap, ktory je spokojny, nejde za inou. lebo ho to nenapadne. Potom samozrejme treba rozlisovat medzi kurevnikom a normalnym chlapom, v ktorom tie city umreli a velakrat v druhom pripade si za to mozeme same. ufnukane, ufrflane, neschopne si zorganizovat vlastne manzelstvo a rodinu. ale vzdy je lahsie to hodit na tu mrchu, ktora nam "rozbila" manzelstvo. tiez ex spravil fatalne chyby, ale keby som mu nedala dovod, tak s najvacsou pravdepodobnostou by to nerobil. takze chyba je vzdy na oboch stranach.
a neziarlim. naco. mama je len jedna a deti to vedia.
poznam x parov, ktore sa rozviedli a dnes su stastni s novymi partnermi. taky je zivot.

kveta
26. máj 2013

@mawka Ja pisem o novej laske? Nie. Ja pisem o vychcanej novej partnerke, ktora lzami rozbila fungujuce manzelstvo. A druhe zaroven.. Mala dvoch zenatych prachacov naraz. Dnes je moj muz so mnou, uz dvadsiaty rok.. A vyznava mi lasku.. Stetka rozbija dalsie manzelstva.. A takejto stetke by som dieta do ruk fakt nedala. Co by ho asi tak naucila o laske a vztahoch?

mawka
26. máj 2013

@kveta tak asi ti ho nerozbila, ked si s muzom stale a vyznava ti lasku. a ak za nou behal, tak preco?

kveta
26. máj 2013

@mawka Boli sme po tom romaniku tri roky rozvedeny. Myslim teda, ze rozbila. A preco za nou behal? Kombinacia viacerych faktorov. Nemohla som s nim spavat, lebo som prave bojovala na infuziach s komplikovanym umelym oplodnenim... U neho prave zistena diagnoza znizeneho testosteronu /to je ta choroba, ktora sposobuje u starsich muzov vyhladavanie mladsich partneriek na zvysenie sebavedomia umelo znizeneho hormonalnym poklesom.. Laicky kriza stredneho veku../ a sakra dobry cas stetkinho utoku.. Zbalila ho den pred tym ako mal zacat hormonalnu substitucnu liecbu... stacilo, aby to skusila o dva tyzdne neskor a vsetko by bolo inak... Plus naozaj som nemohla byt v case, ked sa rozhodoval medzi vysmiatou stetkou a mnou pohodovou partnerkou, ked som sa prave dozvedela, ze ostavam definitivne neplodna /on o svojej neplodnosti uz rok vedel/. Vydrzalo im to tri mesiace.

mawka
26. máj 2013

@kveta ale dali ste to dokopy, iste olutoval. a ako kukam, mate dietatko. ja by som sa k exovi uz nevratila. aj ked vieme spolu normalne komunikovat, mame priatelske vztahy, ale uz nie. asi by som sa bala, ze sa to zase pokasle.

zuzumat
26. máj 2013

@mawka veru baby, tak to chodí... nie vždy si dvaja ľudia sadnú, veľa veci na tom druhom zistia až keď spolu žijú, ale vždy sa dá začať od znova... aj keď sú vo vzťahu deti, len ich netreba zaťažovať partnerskými a vzťahovými problémami. Oni za naše problémy a spory nemôžu a majú právo poznať a stretávať sa aj s otcom. Určite je to dôležité aj pre ich ďalší rozvoj. V našom prípade si decká vydupali striedavku samé. Mali vtedy 9 a 10 rokov. Oni vedia prečo to tak chceli... funguje to tak už 2 roky. Ja sama si neviem predstaviť, že by som mala 2 domovy, že by som sa každý týždeň "sťahovala"... tak načo im to ešte znepríjemňovať našou žiarlivosťou a dokazovaním si, kto je viac.

imim
28. dec 2013

tak je to komplikovane,,,citam tu rozne postrehy ,nazory...ja sa tiez rozvadzam..po 12 rokoc manzelstva,z ktoreho mam 10 rocneho syna ...aj ked je to pre mna ako matku tazke a mnohi ma aj odcudzuju ..no syna som nechala byvat u otca .../ zatial/.nakolko som sa odstahovala do ineho mesta....obaja mame uz novych partnerov..a nebudem klamat ze niekedy to tazko znasam ,ked viem ze je tam uz novy clen v domacnosti ,ze tak trochu ,,ziarlim . 😕 .,,,no viem ze on je tam doma, je o neho postarane,je zžity s tým prostredim ,s kamaratmi ,...zo vsetkym,,,,,a nemozem ho zrazu stade nasilu vytrhnut....davkujem mu to postupne ,ze by som chcela aby bol pri mne ,ale nechcem to robit nasilu ,,to by nic neriesilo......

malabiba
2. jan 2014

nepoznám detaily, ale to čo robí matka nie je ani podľa zdravého rozumu ani podľa rozsudku. Určite má na to dôvody - nevyrovnala sa s rozchodom, žiarlivosť, strach o stratu dieťaťa, nevraživosť voči novej žene....čím sú deti menšie, tým horšie matky reagujú....treba presvedčiť matku, nie násilne, ukázať, že si ju priateľ váži, že ju rešpektuje, možno sa stretávať s dieťaťom chvíľu sám za občasného stretnutia s novou priateľkou....skúsiť o rozhovor medzi oboma ženami, prejaviť jej sympatie....jednoducho si matku získať a presvedčiť

imim
19. feb 2014

na koho reaguješ?

zuzik1603
8. mar 2014

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o vyplnenie môjho dotazníka k diplomovej práci. Dotazník je zameraný na rozvod a starostlivosť o dieťa po rozvode. Dotazník je anonymný. Veľmi by ste mi pomohli. Vopred ďakujem. https://docs.google.com/forms/d/1qJU4TSBw_8zDcK...

tannk
10. apr 2014

Jediná cesta požiadať súd o úpravu rodičovských práv. Aby súd určil styk z maloletým dieťaťom, na čo má otec právo ako rodič. Za to sa neplatia žiadne súdne poplatky. Čím skôr, tým lepšie pre dieťa a otca.

VZOR:

Návrh na úpravu styku rodiča s dieťaťom (§ 27 ods. 2 ZR)

Okresnému súdu
v Bardejove

Navrhovateľ: Florián Kalvados, bytom Abrahamovce 73

Odporkyňa: Viera Lietavská, bytom Giraltovce, Lúčna 47

o úpravu styku s dieťaťom

I.
Manželstvo účastníkov bolo rozvedené rozsudkom Okresného súdu v Bardejove z 19. 3. 1993 č. k. 7C 91/92 – 33. Maloletý syn Ivan Kalvados, narodený z nášho manželstva 14. 9. 1983, bol zverený na čas po rozvode do výchovy matky a ja som bol zaviazaný prispievať na jeho výživu. Súd neupravoval styk otca s dieťaťom, ale ponechal ho na dohodu rodičov.

Dôkaz: Spis Okresného súdu v Bardejove sp. zn. 7C 91/92

II.
Po rozvode manželstva účastníkov som sa s maloletým synom pravidelne stretával, vždy keď mi to umožňovali moje pracovné povinnosti, pričom som zohľadňoval tiež synove školské povinnosti.
Odporkyňa sa pred troma mesiacmi znovu vydala a od tej doby mi bezdôvodne zabraňuje v styku s maloletým Ivanom. So synom si dobre rozumieme a vždy sa v mojej spoločnosti dobre cítil. Rád chodieval so mnou k mojím rodičom (jeho starým rodičom), s ktorými bývam v spoločnej domácnosti a ktorí ho majú veľmi radi.
Svoje vyživovacie povinnosti si riadne plním a chcem aj osobne vplývať na formovanie jeho osobnosti a podieľať sa tak na jeho výchove.

Dôkaz: Výsluch účastníkov
Výsluch mal. Ivana Kalvadosa z adresy odporkyne

III.
Keďže odporkyňa ani na moju opakovanú výzvu mi neumožňuje styk s naším synom, navrhujem, aby súd po vykonanom dokazovaní vydal tento

r o z s u d o k:
Súd upravuje styk otca Floriána Kalvadosa so synom Ivanom Kalvadosom, nar. 14. 9. 1983 tak, že tento je oprávnený sa so synom stýkať každú druhú sobotu v mesiaci v čase od 9.00 hod. do 17.00 hod., a cez letné prázdniny od 15. 7. do 30. 7. toho ktorého roku môže s ním tráviť dovolenku.
Matka je povinná v určenom čase pred svojím bytom syna riadne pripraveného odovzdať otcovi, a ten je povinný v určenom čase, na tom istom mieste, syna odovzdať matke.

V Abrahamovciach 1. júla 1995
Florián Kalvados
Ak sa rodičia sami nedohodnú o styku ohľadne ich maloletého dieťaťa (dohoda nepotrebuje schválenie súdu), upraví styk rodičov s dieťaťom súd, ak to vyžaduje záujem na jeho výchove. Súd v záujme zdravia dieťaťa môže styk rodiča s dieťaťom aj obmedziť alebo zakázať (§ 27 ZR).
Príslušným na konanie o podanom návrhu na úpravu takéhoto styku je okresný súd, v obvode ktorého má maloleté dieťa bydlisko.
Súvisí s právnymi predpismi

94/1963 Zb.

ejmi25
11. apr 2014

No nás opustil koli inej zene nechal 10 m dcérku a som mu povedala pokiaľ chce malú mu dam len v tom prípade že tam nebude ona.sklamal nás ako partner aj ako otec.,

igo134
25. júl 2017

Zvládnuť túto ťažkú situáciu dokáže len silná osobnosť, ktorá je v prvom rade matka a až potom opustená partnerka. Matka, ktorá ľúbi svoje deti im nebude ubližovať a umožní im aby boli s otcom. Čo je to za matku, ktorá potrestá dieťa za to, že place a chce ísť s otcom? Ktorá manipuluje deti a kupuje si ich drahými hrackami, značkovým oblečením, dovolenkami a deti , kým sú malé boli radšej s ockom v jeho skromnom byte. A kde sú súdy a sociálni pracovníci? Manipulátor má schopnosť manipulovať aj s okolím. Nemalo by sa stať, že súdy riešia styk s deťmi aj roky. Matka sa odvoláva, naťahuje čas , aby si deti od otca odvykli. Lebo sú to jej deti, jej ich súd zveril a ona rozhodne a nie nejaký sudca. A otec? Keď odišiel, neexistuje, nemám naňho číslo, nechce vás, má iné deti . Takéto "matky" by mali stíhať za trestný čin manipulácie s deťmi a ohrozovanie ich psychického vývoja. Deťom treba vysvetliť, že rodičia sú navždy aj keď spolu netvoria pár. Píšem tak trochu všeobecne, ale raz vám vyrozpravam skutočný príbeh manipulatívnej sociopatky, ktorá má deti, ale je mi ich veľmi ľúto.
..