Styk otca s dieťaťom, aj keď to dieťa odmieta

ingrid83
27. feb 2013

Moj syn má 7r a odmieta chodit k otcovi zo strachu zazil psych. tyranie videl ako otec ublizuje mne ucil mi maleho hajlovat videl vela nasilia zo strany otca.....prezili sme si vela zleho bolo podane aj trestne oznamenie rok a pol mal otec zakaz styku s malym teda predbezne opatrenie pokila sud vo veci nerozhodne inak-presetrovalôi sa veci s malym som chodila k psychologicke pretoze maly mal hrozny strach pocikaval sa pokakaval skoncili sme az u psychiatricky,ktora mi taktiez potvrdila to,ze sa maly boji svojho otca no ale sudom urceny psychiater napisal do zaveru,ze dieta odmieta svojho otca,ale nieje vylucene,ze by sa to nemohlo napravit ak by sa dieta s otcom zacalo stykat.....rozsudok napokon dali taky,ze maleho musim otcovi davat prve navstevy s otcom maju byt adaptacne len za pritomnosti matky,ale maly mi vobec nechce ist akonahle mu to poviem place a odmieta a ani ja niesom velmi spokojna no neviem co mam robit pretoze ex manzel sa mi vyhraza policiou a zasa sudmi a uz mam toho dost nezijem predsa preto aby som cely zivot chodila na sudy....Este chcem podotknut,ze moj ex manzel ma este z prveho manzelstva dve deti,ktore uz 10rokov nevidel a ani ich nenavstevuje....mojho maleho taktiez 10mesiacov odmietal potom si nasiel priatelkumktora nemoze mat deti a na tom zaklade zacal mat zaujem o syna...ona mi dokonca sama telefonovala a povedala mi,ze by mu vedela byt lepsou matkou....Ja som uz unavena zo sudou a dokazovania a posudkou......chcem sa opytat ako sa vyhnem legalne navstevam s otcom a problemov s policiou a sudmi.....myslim tym PN ky a ine veci.....za kazdy jeden nazor a radu dakujem aj ked viem,ze budete na mna aj zle :D

vytrvalost
19. okt 2018

@clovek123 ahoj môj ex sa tiež na súde cez svojich právnikov vyhráža na súde striedavou statostlivosťou a to mu len teraz po 3 rokoch skončil zákaz styku ( z psychického týrania mu dali priestupok) ...sudca sa obáva určiť styk, nechce si dcérino zdravie ako sám povedal vziať na zodpovednosť tak sa čaká na vyjadrenie lekára a ja som navrhla nový súdnoznalecký posudok, pretože dcéra ho odmieta má 16 rokov vypovedala aj na súde ale ex sa obrnil na pojednávaní 2 právnikmi a chce aby jej súd prikázal styk s ním... no otras čo sa toto deje... pokiaľ môžeš, tak sa odvolávaj a hlavne nevzdávaj, lebo týmto psychopatom nejde o dieťa ale o pomstu. Je to smutné ale je to tak. Budeš ešte bojovať? Máš šancu to nejak zmeniť? Napíš budem rada.

clovek123
19. okt 2018

@vytrvalost ahoj bojovať budem . Budem múdrejšia po súde čo a ako . Na sociálke povedala že bude za to aby dcéra bola zverená mne . Dcéra má aj zdravotné priblemi ktoré sa jej stali v lete keď bola u neho a on to úplne zanedbal. Teraz jej hrozí operácia bude hlavne poukazovat na to že je úplne nezodpovedný. Robí to preto lebo som si dala nech platí výživné 250e. Doteraz dal iba 70e a viac nechcel tak sa chce pomstiť cez dcéru .

vytrvalost
20. okt 2018

@clovek123 ahoj, tak to máš dobré, len sa drž, som rada, ideš dobrou cestou. Tí chlapi sú hrozní, na svojich deťoch sa vyburujú, otras. Úplne ti rozumiem. Tak bojujme až do konca. Potom ti napíšem ako sa to vyvíja😊

vytrvalost
20. okt 2018

@tictactoe ahoj ako ti to v súčasnosti dopadlo prosím ťa, lebo ja mám podobný problém ako ty si mala, tiež na mňa ex na súdoch útočí, kričí že kedy tento štát už akože mne zoberie dcéru a že aby ma dali vyšetriť... pritom on mal 3 roky zákaz styku z týrania a keď mu dali len podmienku začal zas vykrikovať..., dcéru 16r. mi chce zobrať, ona ho odmieta, neviem ako sa brániť, moja právnička ma po 3 rokoch ťahaníc po súdoch už s ním posiela na ,,obed”, že aby sme sa udobrili, že ja s ním musím komunikovať, otras toto celé...napíš čo ti pomohlo... ja sa už každej pýtam čo zažila podobné mne, preto budem rada. Pá

tictactoe
22. okt 2018

@vytrvalost ahoj, prekvapuje ma ze aj napriek vsetkym okolnostiam v tvojom pripade sa musi este robit sudno znalecky posudok, tvoja dcera je uz takmer dospela a nechapem ako nemozu brat v uvahu jej vypoved a minulost jej otca. a jednoznacne pripad ukoncit. ako mozes uz takmer dospelemu cloveku prikazat stretavat sa s niekym koho odmieta?! tu uz ide fakt o jeho ego a nechapem ze mu to nie je trapne takto nutit dceru aby sa s nim stretavala...
co pomohlo nam... no v nasom pripade sa to akosi utriaslo same. syn je uz vacsi, aj ked je stale velmi podplatitelny hrackami a vyletmi ktore si s otcom uziva ked pride za nim. chodi aj k nemu niekolko krat za rok, presne tak ako je to sudom urcene. neviem ci je to tym ze sa mu narodila dcera a zacal si uvedomovat ze dieta nie je hracka a tiez stoji peniaze cas a energiu a na to vsetko som od synovho narodenia bola sama. dokonca aj vyzivne vzdy pride nacas, bez problemov. nasa komunikacia nie je extra priatelska, skor vecna, ale staci to na to aby sme po sebe nestekali. Dominic s nim uz tiez komunikuje sam. takze zial v tomto moc nepomozem... vela stastia prajem, verim ze zdravy rozum zvitazi

vytrvalost
25. okt 2018

@tictactoe ahoj ďakujem ti za povzbudivé slová a prajem ti všetko dobré aj synovi😊