Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Styk otca s dieťaťom podľa rodičovskej dohody

maminask
10. sep 2015

Zdravim vsetky konikarky.Samozrejme som si urobila novy novy nick kvoli urcitym suvislostiam,kedze inac som tu dost dlho registrovana.Takze k veci.Styk otca s dietatom pri rozvode nebol urceny,vsetko je na rodicovskej dohode.Komunikacia co sa tyka kedy po dieta pride a kedy mi ho odovzda je nulova.Jednoducho pride zoberie a tym to hasne.Nemam ziadny problem aby mal dieta kedykolvek,ale toto co stvara je uz fakt neunosne a neviem ako dosiahnut aby ma o tom kedy si ho zoberie a kedy odovzda prinutit kedze komunikacia je nulova.Preto sa pytam aj ked nebol styk nijak konkretne upraveny ci mozem mu odmietnut dat dieta.Dakujem za rady ktore budu k veci a hlavne pomozu.Ak bude treba rada uvitam aj sukromne spravy

timea7
10. sep 2015

@maminask keď mu dieťa odmietneš dať, bude robiť problémy, aj keď tebe to nemusí vždy vyhovovať, keď si on spomenie, potrebuješ to? Vo vašom prípade je najlepšie, aby styk otca s dieťaťom určil súd. My sme nemali súdom určený, syn už bol veľký, takže išiel k otcovi kedy chce, samozrejme po vzájomnej dohode, ak ho chcel niekde zobrať na dlhšie, tak mi zavolal, či mi to vyhovuje, vždy sme sa dohodli. Spýtaj sa ešte exmanžela, či je schopný ti pred tým, ako pre dieťa príde, zavolať a dohodnúť sa s tebou, či ti to vyhovuje, inak bude musieť jeho styk s dieťaťom určiť súd. Ste dvaja dospelí ľudia, obaja rodičia, obaja máte právo na dieťa a dieťa na vás oboch, ale je pre dieťa žiadúce, aby všetko prebiehalo hladko. Ak toto nie je schopný akceptovať, najlepšie, ak to budem mať určené súdom.

maminask
autor
10. sep 2015

@timea7 suhlasim s tym co si napisala.Inac robi problemy aj tak aj ked ma dieta kedy chce.Ked je raz niekto zakerny tak s tym nepohnem

timea7
10. sep 2015

@maminask myslela som si to, nech styk s otcom určí súd, bude to jednoduchšie pre teba aj pre dieťa. Držím palce.

kaktusik007
10. sep 2015

@maminask takto - ak ti neda dostatocne dopredu vediet, kedy si po dieta pride a kedy ho odovzda (24 hodin pred tym ako sa tak stane) tak nie si povinna mu dieta dat -- cize ak o 10 doobeda ti oznami, ze si o 16:00 hod pride po dieta, tak ty kludne povedz NIE - ak sa ti to nehodi. S odkazom, ze zial mate program, mal ti to oznamit skor. Rovnako ak odmietnes ze mate program, navrhni mu termin ( o den ci dva) kedy by to vyhovovalo tebe a kedy program nemate - ze aby si ho zobral.
Moj si ma kvoli tomuto pristupu pozval na kobercek na socialku, ze mu nedavam deti.... KOlizna si nas vypocula, ked zistila, ze robi cirkus lebo doobeda zavola a deti mu nedam, ale zase ze inokedy ked si ich pyta 2 - 3 dni dopredu tak mu ich davam, tak..... tak dala poriadne kvapky jemu, nie mne 😀 😀 😀 😀

akoze toto neries nejako afektovane, pekne strucne a slusne mu zakazdym povedz ze mate program... ak mu nedocvakne, tak mu aj slusne dodaj - skoda ze si mi nepovedal aspon 2 dni vopred, ze si maleho chces vziat, fakt sa teraz uz neda....

A moze ho aj roztrhnut.

ak mu to nedocvakne a enzacne si dieta pytat skor, tak potom nech si poda navrh na upravu styku.

Proste zacat musis tym, ze ked jednoducho nabuduce pride --- tak si dieta nezoberie. Proste mate program. Bodka. ( a ten program moze byt kludne aj polievanie kvetin na balkone, je to jedno.... TU ide o to, aby sa mily otecko naucil ze uz ta takto terorirzovat nemoze -- pretoze toto nie je nic ine, iba sikanovanie a terorizovanie tvojej osoby.

palo231
22. sep 2015

@maminask ahoj,podla mna by si to mala riesit sudom alebo nech ty poradi pravnik,aby stanovili stretavanie odkedy dokedy...

lucia786
26. sep 2015

Spiste si dohodu, kde upravite styk a tu si nechajte schvalit sudom, to je podlamna najlepsie riesenie

tito1300
27. sep 2015

Pokial je nulova komunikacia mas iba jednu moznost.Ist na socialku tam vysvetlit situaciu spisat zapisnicu a ked pride muz pre deti tak ho iba upozori ze chces vediet kedy ti prinesie deti a nech ti da vediet den dopredu ked pride pre ne.Pokial to nepomoze je tu socialka na upozornenie. 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli