Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Sú toto dôvody na rozvod?

22kejtlinka22
4. júl 2012

uvodom vam zdravim vsetkych .
som 26rocna mamina, s manzelom sme spolu 5r a z toho 4r som vydata.. skusim co najviac vo vseobecnosti, pretoze moj problem trva presne rok. takto pred rokom som zistila ze manzel za mojim chrbtom beha za jeho ex priatelkou. tajne sms , tajne telefonaty, maily, v telefone ju mal ulozenu pod chlapskym menom, casto povedal ze ma nadcas v praci a bol s nou. ( podotykam ze udajne spolu nespali ) nechcem riesit uz túto éru ktora uz presla, len vomne zanechala tak hlboke rany ze som vlastne casom prisla na to, ze mu neverim, neviem s nim komunikovat, neviem vedla neho spat, neviem ho pobozkat, nemam chut a potrebu ho objat a milovat sa s nim, rok sme takto od seba a pritom stale v jednom byte. je to prenajom, mame syna, bude mat teraz v oktobri 3roky a nemame ziadne hypoteky ani ine dlhy. chcem sa s nim dat rozviest, ale mam strach , ze nam to sud neuzna kedze nie je alkoholik, nebije nas, aj ked s malym ma minimalnu trpezlivost, za hluposti nanho nahuci, skaredo mu vynada, nevie s nim ist ani do obchodu, co sa tyka maleho, riesim vlastne vsetko sama... mate niekto prosim s takymto niecim skusenost?? moja mama o tomto probleme vie, bola som za nou 2x no domov ma nevzala s malym, pretoze stara skola - to musis prekusnut, to si neprepustaj, raz ste sa vzali, mate dieta.... ale jak mozem zit s clovekom, ku ktoremu mi city ochladli natolko, ze neviem ci ho mam rada aspon ako kamarata ..

luciauk
4. júl 2012

@22kejtlinka22 sama si to napísala "jak mozem zit s clovekom, ku ktoremu mi city ochladli" nezáleží na tom, čo povie súd, začni si budovať vlastný život, si velmi mladučká, zaslúžiš si byť milovaná a chcená a hlavne šťastná. a podľa mňa nie je zanedbateľné, aby tvoj syn vyrastal v šťastnom prostredí a aby si mu ukázala, čo je v živote správne. určite to nie je to, čo ti nahovára tvoja mama. ja osobne som v takej situácii nikdy nebola, ale zažili to blízke osoby a neskôr zhodnotili, že nič lepšie, ako ukončiť nefungujúci vzťah, kým je dieťa maličké, urobiť nemohli. držím ti palce a prajem vela sily

digysa
4. júl 2012

Ja len tak narychlo, lebo nemam cas pisat...
V prvom rade sa mi zda, ze nemate dorieseny ten problem jeho "stretavania sa s priatelkou"...

Po kazdej nervere/probleme pride utlm-KRIZA. Ja by som z rozvodom pockala. Treba zistit, ci si znova neziska tvoju doveru, ale to sa bude musiet snazit.

Ja by som mu vsak povedala ako sa citim a ak je s tym nieco ochotny robit, tak sa musi jeho spravanie zmenit. Samozrejme o zachranu manzelstva sa musite snazit obaja

Ak si rozhodnuta pre rozvod, tak neboj, mama ta urcite zoberie k nej. Ona sa teraz snazi vase manzelstvo zachranit a nekonat zbrklo. Prepac jej to...

22kejtlinka22
autor
4. júl 2012

ved prave to, ked som s malym na prechadzke v parku a videl ako na lavicke dal pusu chalan babe, a opytal sa ma : mamika, to co robia? 😒 on take doma nevidi.. sice doma po sebe nehukame, nebliekame po sebe, ja mam uz hlavu cistu a som vyrovnana, ale ma mrzi ze maly prichadza o to teplo domova.. no 1. septembra nastupuje do skolky, ja dufam zozeniem pracu, chcem aby sa potom michal odstahoval a podame papiere na sud... a nech rozvedu kedy rozvedu .. ja dufam ze to mama dokaze prekusnut, ale ja som tiez musela a to som mala tazsie pretoze to je clovek za ktoreho som bola ochotna dychat..

gubcikova
4. júl 2012

ved vlastne manželstvo už si neplní povinnosti a tou je aj sex,láska....

22kejtlinka22
autor
4. júl 2012

digysa : no hej ja to chapem, teda mamu a ani jej to nezazlievam. ale cakat a kolko ece? ked uz cakam rok a praveze sa nesnazi, mame syna a nic..ani s nim nehne... nie zbrklo by som konala keby som o rozvod poziadala pred rokom, mozno este pred pol rokom ... teraz vela premyslam, nie v hneve, nie v nenavisti... premyslam ako mamina
ja som rozhodnuta ze s nim zit nechcem, tam to neda dokopy nikto, ani poradna, ani rodicia ani maly, ani my...ja uz tomu cloveku neverim a nelubim ho ... mala som vela prilezitosti si to overit a nic... len sa bojim toho rozvodu, toho predtym a toho potom... sak nerozvadzam sa kazdy vikend a asi je to normalne ze mam obavy.. a asi mam potrebu aby som trosku posmelila tu medzi vami mozno skusenejsimi, zenami, manzelkami, maminami (kedze moja mamina moj nazor nezdiela)

22kejtlinka22
autor
4. júl 2012

@gubcikova a to len tak malo staci k tomu , aby nas rozviedli ? podotykam ze s manzelom suhlasime s rozvododm obaja, vieme sa dohodnut na vyzive a opatere maleho. tak myslim ze to je tiez plus..ale ako pisem, mam z toho strach , vobec neviem ako to funguje. vo februari tohto roka som bola na sedeni jednom u pani psychologicky a ta po hodine mojho rozpavania povedala ze toto medzi nami uz nie je kriza... tiez by som to krizou nenazyvala, pretoze ja si neviem predstavit, co by musel urobit, aby som k nemu zacala nieco znovu citit,.. odcudzil sa mi uplne

kalifa28
4. júl 2012

@22kejtlinka22 samozrejme, že ak suhlasite obaja, nemusí byt za vašou žiadostou nechat sa rozviest žiadny vážny dovod, uplne stačí, ak poviete, že si už nerozumiete a bude to vybavené za 15 minut.

tinki
4. júl 2012

@22kejtlinka22 ahoj, tak ako ti teoreticky netreba papier na to, aby si s niekým žila, nepotrebuješ rozvodový papier k tomu, aby si začala žiť sama.
Ak si nájdeš svoj vlastný podnájom, kde sa odsťahuješ a začneš žiť sama, aj súd potom skôr uznáva, že vaše manželstvo už neexistuje a nebudete chodiť hore dolu na pojednávania..
Ja tiež nie som zástancom toho, aby sa ľudia rozvádzali len tak, pretože každé manželstvo prechádza rôznymi krízami a tie môžu byť takzvané vývojové krízy. Vlastne prostredníctvom problémov sa s manželom spoznávate a učíte žiť jeden s druhým. Jeden sa učí tolerovať, jeden viac presadiť, niekomu až neskôr dôjde, čo má vlastne doma, že si treba partnera vážiť...Treba si v hlave prejsť, prečo som s ním, prečo som sa do neho zamilovala, či je ku mne slušný, či ja k nemu..čo ho vlastne viedlo k tomu, aby sa stretával s bývalou..či sa necítil osamelý, keď si sa venovala malému. Či nebol odstrkovaný, či si ho dostatočne zamestnávala starostlivosťou o malého..
Písala si, že ste len rok boli spolu a potom svadba. Veľmi krátky čas na spoznávanie..Máte to o to ťažšie, že sa spoznávate už s dieťaťom. Lebo príchod dieťaťka narušilo veľa vzťahov...
Dúfam, že to čo ti píšem, nepochopíš ako nejaký útok na teba. Rozhodni sa ako chceš. Chcela som ti len rozšíriť troška pohľad. Držím ti palce a hlavne buďte šťastní.. 😉

vefi89
4. júl 2012

@22kejtlinka22 stačí len tak málo... ako písala @gubcikova ... nemaj strach, len ten návrh podaj, pokiaľ to naozaj myslíš vážne a citovo si ochladla trvale (nie len v zápale hnevu) tak vás súd rozvedie

trnka77
4. júl 2012

@22kejtlinka22 ahoj,ak súhlasite obaja s rozvodom,rozvedú vás...ak si ešte na RD budeš oslobodená od poplatkov,takže šup šup 🙂 ak už si sa rozhodla...ako hovoria baby,ešte si mladá 🙂

22kejtlinka22
autor
4. júl 2012

chce sa mi plakat ( od stastia ) ked citam vase riadky ... dakujem za vase prispevky..

22kejtlinka22
autor
4. júl 2012

@tinki nie vobec to neberiem v zlom, no problem bol ten, ze po roku sme spolu chceli zacat zit ale zase moja mama : to neexistuje nadivoko, bez svadby a .... poznate to ... co povedia susedia 🙂
a tak nam mladym po usi zamilovanym , pre seba perfektnym viac nebolo treba... hlavne ked ja som uz v tom veku mala prekonanu trombozu a emboliu pluc, ... brala som ho ako mojho anjela, bol premna vsetkym... preto pisem stale, ze vobec nereagujem urychlene, cakala som, skusala som sa s nim zblizit po tom tych dlhych mesiacoch zistovania radov klamstiev z jeho strany, jeho chladny pristup, ja som plakala a ja som sa jemu omluvala a na kolenach ho prosila...a nie naopak... uz nechcem toto prezit.. neviem ho lubit. a zijeme v 2 izbovom ( u mojej krstnej ) takze ja tu s malym chcem zostat a on nech sa odstahuje, nemusim hladat iny byt ani . krstna ma rodinny dom a v tomo byte som uz 4roky sme tu zvyknuty s juniorom .

michaelka1622
4. júl 2012

Držím palce. Ak on nejavi záujem o záchranu väčšieho manželstva ked o teba nebojuje, tam sa ti ani nečudujem. A myslím ŽE takto to máš ťažšie psychicky ako ked budes sama.

22kejtlinka22
autor
4. júl 2012

najviac psych. zle som bola na tom tak do decembra... v decembri som isla za mamou a ta ma "nepochopila" tak som sa s placom vratila do bytu, zbalila maleho a seba a na 2 mesiace odisla ku kamaratke... vo februari som zasla psychologicke a odtial naspet domo do bytu a konecne s cistou hlavou, hludom na srdci a dusi... ale uz mi chyba to objatie a zdoverovanie sa, smiech a zabava s niekym komu by namne zalezalo a na riskovi tiez samozrejme... ale nie junior je "zataz" ale moj manzel.. aj ked urcite nerieisim otazku rozvodu kvoli nejake mu druhemu novemu vztahu, to vobec... prave mam pocit, ze velmi dlho potrva kym si neham niekoho pripustit "k telu" . len myslim a dufam, ze vsetko zvladnem v pohode, aj sama... dufam

lentilka29
4. júl 2012

napisem svoj pohlad na vec....nepoznam vas,vase pomery,osobnosti,takze cisto moj pohlad na vec ak by som bola v tejto situacii...

neodpustila by som tento podraz..co je vela je vela....byvala...slovo byvala znamena,ze tento clovek je sucastou jeho minulosti,nema co hladat v jeho sucasnosti,predovsetkym ak ma manzelku a syna!
toto je svinstvo najvacsieho kalibru,podraz poriadny...necudujem sa ti,ze sa ti protivi...ved je to file,bez chrbtovej kosti,krici po malom za prkovtiny...mal by si predovsetkym pozriet na svoje nedostatky a poriadne sa prefackat!
nic to,ty o nic neprides...chapem tu staru skolu tv.mamy...skus na nu zatlacit a povedat otvorene,ze radsej pojdem do ubytovne ako zit s debilom.

pozeraj sa na svoj zivot akoby si bola len ty a tvoj drobec....tvoj manzel porusil jedno zo zakl.pravidiel manzelstva....ponizil ta a hral si svoju vlastnu hru....tak na toto by som ja trpezlivost a silu tolerovat to,preniest sa cez to nemala....on strati viac ako ty!casom mu to v tekvici dojde a pochopi,ze byvalu nemal co riesit ked mal Vas.

v kazdom pripade drzim palce,nerobis nic zle....dobre si vsetko premysli,je to dolezite.
a v neposlednom rade,teraz som precitala tvoj posledny prispevok,ty nie si povinna matke nic vysvetlovat,si dospela svojpravna osoba,mas syna a svoj zivot.chapem,pomoc je pomoc....ale ty si samostatna jednotka,nepomoze,budis.

22kejtlinka22
autor
4. júl 2012

@lentilka29 ach ... aj toto mi povedala psychologicka, ze ja sama som uz matka, tak nech neberem stale ohlad na to, co na co povie moja mama ... 🙂
ach jaj no ved mali sme par neprijemnych situacii kedy maly len vylial cistu vodu na stol a vysluzil si tym sprsku ako : si ozaj taky jebn... ty kok... , alebo mu nieco padne na koberec, co vobec nezanechava skvrnu a uz dalsia veta : ty jeb... ti taku jeb..nem ze ti stol vyje...be zuby :(((( a podobne ....
neviem ci je normalne napisat , ze mam "stastie" ale jeden takyto rozhovor otca k synovi si vypocula aj moja mama, kedze akurat somnou telefonovala.... tak snad chape a pochopi

trha mi to srdce, pretoze ja som si 9mes pocas tehotenstva pichala inekcie na zriedenie krvi, kvoli tomu ze som mala trombozu a emboliu pluc, som stastna ze maly je zdravy a ze som ho v zdravi donosila... je to jeho krv, nechapem ako moze nieco take z pusy vypustit

lentilka29
4. júl 2012

@22kejtlinka22 hovado,nic ine napisat nemozem.sorry za vyraz....

22kejtlinka22
autor
4. júl 2012

tak ja som mu povedala ze : ak bude mat druhu rodinu, nech si uz dieta nerobi, lebo nevie sa spravat ani k tomu nasmu ... nie to ece keby mal viac deti nedajboze.

sisaha
4. júl 2012

@22kejtlinka22 rozvodu sa nemusis obavat. Zrejme on svoj vztah so svojou ex udrzuje aj nadalej, ked suhlasi s rozvodom. Ak zijete v prenajme, poslat prec ho mozes uz teraz, pri rozvode to bude o to jednoduchsie. Ale nemusis sa obavat, manzelstvo neplni ani jednu zo svojich zakladnych funkcii, takze moze to byt zalezitost 5 minut, tak ako u mna.. 😉, hlavne ak ste dohodnutí...Drzim palce.

sisaha
4. júl 2012

@22kejtlinka22 je to nezrely blb a cim skor sa ho zbavis, tym lepsie...Lebo deti kopiruju spravanie rodicov, tak aby si neskôr nemusela riešiť jeho nevhodne spravanie v skôlke... 😒

22kejtlinka22
autor
4. júl 2012

no mala som co robit aby som ho odnaucila za zatíňať a vrčať a robiť päste.... nervy maval velike... uz konecne je lepsie

danjelca
4. júl 2012

@22kejtlinka22 ty už nič nerieš a podj papiere, tento vztah sa mi zdá uplne passé a to aj v porovnaní s inými vztahovými problémami čo tu čítam...čim dalej to odložíš tým viac života premárniš..

22kejtlinka22
autor
4. júl 2012

@sisaha myslim ze s nou uz nie je ...ale sak to mne je fuk aj keby mal 5 naraz... naozaj.
no len bez prace by sa mi tazko tahal najom keby som ho vyhodila... a uz tie 2 ci 3 mes vydrzimeked sme vydrzali rok

luciauk
4. júl 2012

@22kejtlinka22 pre pána jána, ťahaj s malým preč, on predsa pre neho nie je mužský vzor, ktorý má chlapec mať! nie je to ani manžel, ani otec! skôr by som povedala "biologický predok" OTEC je pekné slovo, tak ako MAMA. má predstavovať niečo pekné, hlavu rodiny, niekoho, kto miluje mamu, kto učí syna hrať futbal, berie ho na výlet do lesa. otec toto na vlastné dieťa v živote nepovie! vela sily do nového začiatku!

sisaha
4. júl 2012

@22kejtlinka22 a dohodli ste sa na vyzivnom?

hradnapani
4. júl 2012

@22kejtlinka22 akoze keby moj muz povedal take hnusne slova vlastnemu malemu synovi, a odmietal by svoje spravanie voci nemu napravit, tak by som s nim nebola ani minutu uz len s ohladom na to dieta... je to vagabund, ak takto dokaze sa k vlastnemu synovi spravat a ty ako jeho matka si mu to dufam aspon vytkla a nebola si ticho....

jasne, ak k nemu nic necitis a mas to premyslene, rozvod je jedine riesenie... a po case hadam aj novy vztah a podarenejsi otcovsky vzor pre syna

22kejtlinka22
autor
4. júl 2012

keby islo len omna , je mi to jedno ... ja ho obchadzat dokazem... ale mi ide praveze o krpca, pretoze ten mi uteka za kazdym chlapom ked sme vonku ...mu chyba ten otec, vidiet na nom .... a moj muz nie je zvyknuty s nim travit cas :/ ked s nim ma ist do obchodu, radsej nejde nikam ... a tak... no samozrejme ze som okrikla...a najviac boli to, ze on mu povie, ze ho otriska o stenu a maly nanho pozera, odlomi kusok s cokolady a otrci mu ju so slovami : tatinko ces?? vtedy som sa ho opytala ci ma natoto zaludok ...

sissmiss
4. júl 2012

@22kejtlinka22 ak podas ziadost o rozvdo zajtra, predvolaju vas v septembri....oni maju prazdniny... Ked som sa rozvadzala, stihla som to pred prazdninami, nevedeli sme sa dohodnut na vyske vyzivneho, tak nam sudkyna dala 10minut a ze ak sa nedohodneme, odroci to, bude sa dokazovat exov prijem a predvola nas az v septembri...tak som rychlo spustila polovicu co som povodne ziadala, len aby som mala klud. Na sude sa ma nikto nepytal ci pije, bije ma a podobne. Spytali sa ako dlho sme odluceni, kedy bol posledny sex a inak to bolo v podstate vsetko. A ci niekoho nemam este. A tak. Ja som tiez pred podanim ziadosti vahala, presne toto som si hovorila, ze som prilis narocna, ved ma nebije a o milenkach neviem, len ho nemilujem, nadava mi, ponizuje ma, klame mi....zena s poslapanym sebavedomim strasne zlavi z narokov na slusneho chlapa...Mamina ti podla mna pomoze ked budes potrebovat. Rodicia su radsej ked su deti zabezpecene, to je jednoducho v nich. Takze ako tak, ale hlavne nech si manzelka a si "na poriadku". Ak nacrtavas moznost ze sa k nim vratis, maju z toho stres a neuvedomuju si este, ze ich prosis o pomoc. Ak to ale bude uz akutne, tak myslim ze pudy, co ako to pre nich bude tazke, proste zafunguju a pomozu ti. Drzim palce

22kejtlinka22
autor
4. júl 2012

@sissmiss mamina mi vzdy pomohla a ja toto berem s rezervou, viem ze to mysli "v dobrom" len nechce asi pochopit, ze ja sa trapim.... naozaj nam bude lepsie samym, len som sa bala toho ako to vypada na sude...a ece sa ta spytam, papiere si si pisala sama, ci mala si advokata, alebo pravnika ci ako ?

sissmiss
4. júl 2012

@22kejtlinka22 mala som pravnicku, ale da sa to aj bez toho. Ak by vsak nesuhlasil a pripadne by bolo treba nieco riesit nad ramec tak pravnik sa tam zide. Ale najlepsie niekto znamy, kto sa nebude snazit to natahovat. Kludne chod bez pravnika, alebo skus nejaku bezplatnu pravnu pomoc, a potom len zdravy sedliacky rozum a ak by sa ti nieco nezdalo, sup pravnikovi. Aj tu na konikovi su presne postupy co kam treba ist, co kde podat....a take ako si pisala ze dokaze spravit synovi...no...kazdej mame zovrelo hrdlo ked to citala...toto by som do ziadosti urcite zapojila...tu "komunikaciu" so synom co si pisala sem.... a kedze nemaju k sebe vztah, mozno bude lepsie ak sa nebudu potom stretavat...fyzicky mu nikdy neublizil?

22kejtlinka22
autor
4. júl 2012

nie nikdy aj ked je agresivny a vybusny ale .. neuderil nikdy mna ani maleho ... vzdy treskol do stola napr a to maly vsetko odpozeral a robil to iste... no sesternica je pravnicka tak ju poprosim o pomoc. dakujem velmi pekne za podporu.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli