Sú toto dôvody na rozvod?

22kejtlinka22
4. júl 2012

uvodom vam zdravim vsetkych .
som 26rocna mamina, s manzelom sme spolu 5r a z toho 4r som vydata.. skusim co najviac vo vseobecnosti, pretoze moj problem trva presne rok. takto pred rokom som zistila ze manzel za mojim chrbtom beha za jeho ex priatelkou. tajne sms , tajne telefonaty, maily, v telefone ju mal ulozenu pod chlapskym menom, casto povedal ze ma nadcas v praci a bol s nou. ( podotykam ze udajne spolu nespali ) nechcem riesit uz túto éru ktora uz presla, len vomne zanechala tak hlboke rany ze som vlastne casom prisla na to, ze mu neverim, neviem s nim komunikovat, neviem vedla neho spat, neviem ho pobozkat, nemam chut a potrebu ho objat a milovat sa s nim, rok sme takto od seba a pritom stale v jednom byte. je to prenajom, mame syna, bude mat teraz v oktobri 3roky a nemame ziadne hypoteky ani ine dlhy. chcem sa s nim dat rozviest, ale mam strach , ze nam to sud neuzna kedze nie je alkoholik, nebije nas, aj ked s malym ma minimalnu trpezlivost, za hluposti nanho nahuci, skaredo mu vynada, nevie s nim ist ani do obchodu, co sa tyka maleho, riesim vlastne vsetko sama... mate niekto prosim s takymto niecim skusenost?? moja mama o tomto probleme vie, bola som za nou 2x no domov ma nevzala s malym, pretoze stara skola - to musis prekusnut, to si neprepustaj, raz ste sa vzali, mate dieta.... ale jak mozem zit s clovekom, ku ktoremu mi city ochladli natolko, ze neviem ci ho mam rada aspon ako kamarata ..

tinika
4. júl 2012

@22kejtlinka22 super ze mas taku kamosku, ze si mohla k nej ist, neviem čo ti radit, myslim ze ty si uz rozhodnuta, tak ti prajem nech si v zivote stastna, nehovorim čo je a nie je spravne, lebo nezijem tvoj zivot a navyse inac sa radi ked to nieje moj alebo inych bab pripad, ako keby sme boli v tvojej situacii, za seba isto len mozem potvrdit, ze sama neviem čo by som robila v pripade nevery, ale isto viem, ze by som nezabudla a tiez by som prestala verit. drzim prsty, stastie mas ze mas kde byvat, robotka sa nejaka najde a bude vam fajn

cecil36
5. júl 2012

@22kejtlinka22 no ak by moj mm takto rozpraval s malym uz by som bola od neho na mile daleko, tam nie je co riesit ani s ohladom na to co spravil. Navyse, rok je dost dlha doba, aby si si upratala myslienky, aby si vedela ci ma cenu takyto vztah. Zistila si,ze nema... tak nie je o com. Co sa tyka rozvodu. V prvom rade podaj si predbezne opatrenie o zvereni maleho do vychovy a zaviazania otca platit na dieta. Vies, co nemas na papieri...NEMAS. Sud by mal rozhodnut vo veci dietata do 3 mesiacov. Na prve pojednavanie o rozvode mozes cakat aj rok (ako ja), takze cim skor ho podas, tym lepsie. Muza by som vypoklonkovala z bytu, kedze ho mas od krstnej v prenajme ty. Do navrhu pre sud napsis, ze spolu intimne ani inak nezijete uz vyse roka a manzelstvo neplni svoju fuknciu. A rozvedena budes na prvom pojednavani 😉 Drzim palce

mamavera
5. júl 2012

@22kejtlinka22 o rozvod by som na tvojom mieste podala hneď, čo sa týka tvojho manžela nie je o čo stáť 😝 😝 , takých somárov, čo behajú sa bývalou a sú natoľko primitívny a úbohý, že nadávajú oplzlo vlastnému dieťaťu nájdeš do hodiny päťdesiat...predlžovať túto agóniu fakt nemá zmysel. Kým prebehne súd, chvíľu to potrvá, dovtedy hľadaj prácu. Určite sa obráť na tú sesternicu - právničku, je to rozumný krok. Máš právo na niekoho, kto ťa bude ľúbiť a vážiť si teba aj tvoje dieťa. A ešte odpoveď na tvoju otázku, či sú to dôvody na rozvod - samozrejme!!!! Vaše manželstvo už vlastne manželstvom ani nie je, len na papieri, nie je medzi vami ani láska, ani úcta, ani dôvera, nič...

pingu1
5. júl 2012

@22kejtlinka22 ja by som to nesilila a rozviedla sa. mas predsa pravo na lasku

karamel
5. júl 2012

ja by som sa asi tiez rozviedla, ak by s tym zakonity nemienil prestat 😒

mata128
5. júl 2012

Kalifa28 ma uplnu pravdu.my sme tiez boli dohodnuti na vyzivnom,stretavani sa s malou a rozviedli nas za 8 min.rozdiel bol snad len v tom,ze uz sme nezili v spolocnej domacnosti

simonk_a101
5. júl 2012

@22kejtlinka22 boze... zacinam si byt cim dalej tym viac ista ze vsetci chlapi su svine!!! stretaval sa s nou ked ty si mala najtazsie obdobie- porod, a materska dovolenka - najnarocnejsie.... stara skola je stara skola, ale ja by som uz tiez asi nedokazala k takemu chlapovi znovu nieco citit... ja tiez uvazujem o rozvode...sice mame uplne iny problem a nemame deti, ale neverim ze existuje normalny chlap. Bud si zena zvykne, alebo je chlap pod papucou.. inak si to nedokazem vysvetlit

simonk_a101
5. júl 2012

ja by som tiez potrebovala poradit, alebo poprosit aspon aky mate na to nazor - objektivny. My sme spolu 4 roky, z toho 2roky manzelia. Asi mesiac po svadbe akoby mu zacalo prepinat. Je to neuveritelne co dokazu urobit papiere s chlapom. Pred tym mi chodil za ,,zadkom", laska az za hrob!!! a po svadbe .. nechapem !!! Kamarati, chlast, chlast, kamarati, a nic nevladze, nic sa mu nechce.... predtym sme mali neskutocne vela spolocneho- kazdi nam zavidel nas super vztah- chodili sme behat, korculovat, varili sme spolu, prechadzky.... a teraz? asi naposledy sme boli niekde spolu pred 2 rokmi. Ok na prechadzke bol z donutenia lebo som sa mu vyhrazala ze si idem von najst nahradneho chlapa :D ... on pride domov, zaujima ho c oje navarene popripade co ,,budeme" varit, telka a sex podla -jeho- potreby. Nemozem sa ani ozvat ked je zapnuta telka- pomaly zacnem ziarlit na televizor, kiezby ja som bola pre nho taka dolezita, ze ked rozpravam nikto iny sa nesmie ozvat!!! Myslim, ze vela sa zmenilo ked sme si kupili dom na dedine. Tu sa on akoby nasiel. Nic ine mu nechyba, len vyjs na pivecko s kamaratmi, vyvalit pupok pred domom a potom telka. takto som si to urcite nepredstavovala. A v poslednej dobe sa uz k nemu nemozem ani ozvat. Najradsej je ked som ticho a nic od neho nechcem. Mam pocit, ze jeho city ku mne ochladli. Neda sa s nim ani porozpravat, hned ma sfukne ze co prehanam, ze sa mam spamatat. Zacal byt aj agresivny. Dnes ked ma poslal do p... a dostal za to facku, vratil by mi ju keby som sa neuhla

renata5
5. júl 2012

@simonk_a101 ahoj ja som sa vydala skoro pred dvomi rokmi tiez ked sme spolu chodili miloval ma modre z neba by mi dal ale po svadbe myslim ze handra je viac ako ja krici aj ma poslal kade lachsie myslim ze chcel len docielit ze som bola pekna zena a krajsiu nemal ze sa len pochvalit teraz ked mu nieco poviem hned on nevie nechce sa mu preco nejdem ja co robim on nemoze krici nic si neda vysvetlit dokonca ked sa aj blaznime a ja mu nieco spravim on nevaha a buchne ma ako chlapa furt odvrkuje pekne sa vie somnou rozpravat iba v telefone asi som ho kratko poznala

simonk_a101
5. júl 2012

@renata5 presne ten isty pocit mam aj ja, tiez jeho kamarati boli ohureni aku pyranu si nasiel... vsade ma tahal so sebou a vsetkym ma predstavoval... a mal uz aj vek na zenenie... a taku mladu zabku (mala som 21) uz asi tak skoro nezbali... hovori sa ze prve 2 roky su najkritickejsie, ze len to treba vydrzat, ale ja skutocne enviem ci chcem v tomto vztahu zostat a neverim, ze to moze byt niekedy lepsie- len horsie. a dokonca aj u nas to tak je ze po telefone sa vieme porozpravat a ma vysoke ucty :D ... stale ked sa v praci nudi tak mi vola ze co robim... a este tak cestou domov z prace v aute. Tiez si rozmyslala nad rozvodom?

renata5
5. júl 2012

@simonk_a101 cloveku prebehne hlavou cokolvek aj to keby to bolo take lahke sme rozvedeny ale ja si to nemozem dovolit ja rodicov nemam svokrovci na p....u takze co by som si pocala s malym asi na ulicu aj byt je jeho aj auto co mam par korun usporenych ked ti mam pravdu povedat som velmi nestastna niekedy ho neznasam keby clovek vedel akeho debila si najde co uz da vyplatu ja sa staram a som ticho som rada ze maly ma vsetko ze mam kde byvat na mne nezalezi hlavne nech je maly stastny ja sa uz nejako dopretvarujem

simonk_a101
5. júl 2012

@renata5 fuha... mozno aj preto je taky, je si vedomy toho ze si na nom zavisla... o to horsie ze mas maleho... ale ved teoreticky keby si mala pracu zvladala by si platit nejaky bytik... on by ti musel prispievat.. vsetko sa da ked sa chce, .... no fakt keby to bolo jednoduche

kukujka
5. júl 2012

@22kejtlinka22 ked niesi stastna jednoznacne to ukonci.ja som sa k tomu odhodlala pri prvom manzelstve a som rada,ze som dostala rozum a rozviedla som sa .teraz som druhykrat vydata a spokojna.

renata5
5. júl 2012

@simonk_a101 tak rozviest sa je najjednoduchsie nieje to az take zle a to ze vyuziva ze som sama to je pravda neraz ma posielal kade lachsie ale bez maleho

simonk_a101
5. júl 2012

@renata5 proste chlapi su svine.... su to bezcharakterne egoisticke bytosti....

renata5
5. júl 2012

tak to hej ja vlastne ani neviem preco som sa za neho vydala aeste v kostole taka som hlupana myslela som si ze budem stastna spokojna vyrovnana a ze budem mat rodinu teraz mi je to peklo som stastna ked je v praci a nevidim ho par peknych spolocnych chvil bolo vsetko mi diktuje toto si kup hento ked si nekupim ofuci sa tak radsej kupim ked ideme na nakup ideme do obchodu a nic nevies co chces atd

renata5
5. júl 2012

@simonk_a101 to patrilo tebe

zeleny_cajik
5. júl 2012

@22kejtlinka22 len mu pekne zbal veci a podaj navrh na rozvod. Nie kvoli nevere, ale kvoli tomu, ako sa sprava k vlastnemu synovi 😲 Zial byva iba otazkou casu, kedy takyto grobian prejde od slov k cinom. Hrozne...

lili_mia
5. júl 2012

@zeleny_cajik ja by som mu nič nebalila, ale vyhodila ako smetie !! byt patrí krstnej @22kejtlinka22 kde máte nahlásený trvalý pobyt? síce to je aj tak jedno, pokiaľ on nie je majiteľ, tak ho môže dať tvoja krstná vysťahovať a na obecnom úrade mu zrušiť trvalý pobyt aj bez jeho vedomia !! čiže poslať ho preč z bytu už teraz, nech je čo najďalej od malého .. s takýmto správaním!!! odporúčam vymeniť zámok a akonáhle bude robiť hluk, že chce ísť do bytu, že si jeho žena, atd. volaj políciu, presný postup si over u mestských .. že či máš mať nejaké potvrdenie o zrušenom pobyte, či prehlásenie od krstnej k užívanu bytu tebou a malým

davidka27
5. júl 2012

vyber sa za jeho ex, a vydiskutuj si to s nou na čom si, lebo podviesť ťa vobec nemusel...a rozvádzať sa hne d pre niečo čo si myslíš, čo možno ani nie je zvažuj...máte spolu dieťa a to potrebuje oboch rodičov....ako sa ti vyjadril k nej sa ho opýtaj a potom zájdi za nou....

simonk_a101
5. júl 2012

@davidka27 podla mna je trapne chodit za byvalou... a urcite by tiez len zatlkala... a asi si necitala ako nadaval svojmu malemu synovi.... ze mu prije.e a tak... podla mna im bude lepsie bez takeho agresivneho blazna

klincek
5. júl 2012

@22kejtlinka22 ahoj, necitala som ostatne prispevky, ale dovody na rozvod mozu byt akekolvek. to, co si napisala, ze k nemu citis /resp. necitis/ sa vola uplne citove odcudzenie, a dovod na rozvod to tiez je. a s neverou v pozadi /ktora je toho vlastne pricinou/ by som sa fakt nebala, ze by vas nerozviedli. ak povies, ze to nevies prekonat, ze mu nie si schopna doverovat, ze uz si s nim nevies predstavit zivot, a ze vasa spolocna a zaroven oddelena existencia trva uz rok, si na dobrej ceste stat sa rozvedenou zenou 😉
nebudem sa vyjadrovat k tomu, ci sa da a ci by sa malo manzelstvo zachranit, pretoze si sa na to ani nepytala, ani o svojom rozhodnuti rozviest sa nepochybujes - teda aspon mne to tak pripada. takze ak si naozaj rozhodnuta, chod do toho. partner by nemal byt iba spolubyvajuci..

davidka27
5. júl 2012

@simonk_a101 to som sa nikde nedočítala, neviem kde to je napísané...to je fak silné kafe

indiankaindi
5. júl 2012

@22kejtlinka22 osobne si myslím, že súd problémy robiť nebude, ale bolo by fajn, aby si mala nejaké stabilnejšie bývanie, kde budeš s malým po rozvode, aby ti ho prisúdili. Max. vám môžu dať poradňu, kde sa budete snažiť dať to všetko do poriadku, ale ak prejavíš pevné rozhodnutie s ním už nebyť, mali by vás normálne rozviesť. Držím palce 🙂

munu
6. júl 2012

@22kejtlinka22 no neviem, ja by som tiez s takym clovekom nevedela zit.. nebola by tam asi ziadna dovera z mojej strany, ak by sa stale stretaval s byvalou, pisal si s nou a telefonoval.. uz ma teba a syna, tak co riesi s byvalou? nieco za tym bude, nemyslis? alebo ju chce naspat a nevie ako vycuvat z manzelstva s tebou, lebo uz mate dieta alebo mu cosi chyba v zivote s tebou a preto to hlada u nej? neviem fakt.. a ze na maleho nema trpezlivost a skaredo mu vynada a vykrici sa nanho za vsetko, to by som si od neho vyprosila!!! ze nieje alkoholik alebo vas nebije? no to uz by bol vrchol vsetkeho, keby este aj toto robil..

sisaha
6. júl 2012

@simonk_a101 ak nemate deti a zacina byt na teba hruby, ber nohy na plecia. Si mlada, este mas sancu zacat novy zivot. A predovsetkym - vzdy treba najskôr s tym chlapom nejaky cas zit pod jednou strechou, aby si ho spoznala aj po inej stranke. Chlapi sa dokazu pretvarovat a potom to dopadá takto...

marmete
6. júl 2012

@22kejtlinka22 Urcite nevahaj a podaj ziadost o rozvod. V tomto "nevztahu" zjavne sama trpis, Tvoj syn rovnako a manzelovi je to zda sa fuk. Nejak som nepostrehla ci po tvojom odchode ku kamaratke mal snahu vas spolocny problem riesit resp. snazil sa pochopit preco si vobec odisla? Podla odstatnych tvojich riadkov neriesil nic, ale ty sama si podnikla nieco preto aby si ho mozno chapala. Skutocne si iba domyslam, do vaseho vztahu vidim iba z tvojich pismen, ale urcite stastna nie si a ani nebudes pokial za vztahom, v ktorom vsetko riesit sama, miesto toho aby do toho manzel nieco dal, neurobis hrubu ciaru. Mala som tu cest vidiet a poznat niekoho, kto sa podobne hulvatsky spraval k svojmu osvojenemu synovi co z neho spravil. Ten jeho syn je alkoholicka troska, pretoze od sameho detstva bol ponizovany a vystavovany podobnemu prejavu, ako tvoj syn. Preto by som to riesila co najskor, nech to na malom nezanecha vyrazne nasledky, lebo deti su vsimave a pokial vidi, ze ty nie si stastna a s muzom nekomunikujes, maly si to bude pamatat a bude ho to formovat do buducnosti. Si mlada baba, ktora si lasku zasluzi, ale nie tak, ze sa bude o nu prosit. Hlavu hore, si dospela, vies, ze chces nieco spravit, tak iba odvahu a ostatne sa rozbehne 😉

lenka26386
6. júl 2012

@22kejtlinka22 nikdy by som s ním nebola ja som tvrdá povaha a neodpúšťam ... bud rada, že nemáte žiadne pôžičky a tak o to lahšie by sa mi odchádzalo... je to sebec a vôbec neni od neho pekné, že je k synovi takíto ☹ a ver, že malí nie je hlúpy a cíti to napätie a neviem si predstaviť žiť s ním v jednej domácnosti ako žiješ ty... musí to byť strašné byť na všetko sama a všetko riešiť sama 😕 držím ti palčeky nech to čoskoro prejde a vyrieši sa tvoja situácia 😢

jabadaba
6. júl 2012

An, nevera je dovodom na rozvod. Najma ak su vase vztahy natolko narusene, ze nie je mozne normalne fungovat. Alkoholizmus, bitky a ine dovody nie su jedinymi kedy manzelstvo sud rozvedie. Trvalo poskodene vztahy su jeden z top dovodov, v tvojom pripade je to teda jasne. Nema asi zmysel takto zit, dieta by nemalo byt jedinym dovodom zachovania manzelstva. Je mi luto ako sa k celej veci postavila tvoja mama.

ewisam
6. júl 2012

@renata5
@simonk_a101 dievcata uprimne cudujem sa, co doma este robite, ja by som zbalila caky paky a doma by ma nebolo a ak by to vobec zistil a zalezalo by mu, tak sa spamata ak nie, hold smola. Viem nie je to lahke, Renatka aj syn vidi asi tu pretvarku a existuje viacero zdruzeni kde by mohli pomoct....A Simonka podla mojho skromneho nazoru ak si chlap dovoli ublizit ti nie je co riesit