Súd o znížení výživného

kisi77
20. feb 2015

Milé maminky, chcela by som poznať vašu konkrétnu skúsenosť so súdmi pri rozhodovaní o znižovaní výživného na dieťa/deti či už na strane otca alebo matky. Ako to u vás dopadlo, na ktorú stranu sa súd priklonil, odklepol alebo neodklepol zníženie, ak áno a možte napísať, z akého výživného, na koľko detí a na akú sumu, prípadne aký dovod súd uznal. Nás čoskoro s partnerom takýto súd čaká, tak aby sme vedeli ako to chodí, ďakujem

pribinak
20. feb 2015

Nepises, preco ziadas/te o znizenie vyzivneho, to je veeelmi dolezity fakt!
Narodilo sa vam spolocne dieta? Stal za z povinneho (ten kto ma povinnost platit) invalid, alebo sa mu zmenil/zhorsil zdravotny stav a nemoze vykonavat doterajsiu pracu a tym padaom sa mu mensi prijem?
Alebo dieta, na ktore plati/platite vyzivne prestalo si plnit skolsku dochdazdku?

Ak to nie je tajomstvo, napis preco ziadate o znizenie vyzivneho?
Dalsi fakt je, ako si osoba, ktora ma dieta v starostlivosti obhaji doterajsiu vysku vyzivneho - teda naklady na vychovu a starostlivost o dieta

bonaqa2013
20. feb 2015

Vždy keď dávam zvýšenie, tak môj ex manžel chce zníženie. musíš o tom napísať niečo viac, pretože takto nevieme zhodnotiť aké maš šance na zníženie resp. zvýšenie. To je od prípadu k prípadu.

kisi77
autor
21. feb 2015

Ahoj,netrufnem si rozoberat uplne do podrobna nasu situaciu,o to mi ani neslo. Mame noveho spolocneho potomka,ale je v tom aj mnoho inych veci,podla pravnika tam realna sanca je. Skor som chcela poznat realne skusenosti mamiciek,ako to u nich dopadlo,co sud uznal,co nie a nemyslim len zo strany expartnerov,ale aj exmanzeliek. Jasne ze sa nikdy nenajde rovnaky pripad a vela bude zavisiet od konkretneho sudcu.

mirica
21. feb 2015

@kisi77 ....no , tvoj partner/manžel má dieťa /deti z predchádzajúceho vzťahu, Vám sa teraz narodilo dieťa , a zhoršenú finančnú situáciu chcete riešiť tak, že ušetríte na výživnom na dieťa/deti z predchhádzajúceho vzťahu,......

ako ti tu už napísali baby, treba popísať aspon svoju situáciu, alebo existuje kvantum všetkých možných okolností......a mne príde zvláštne , že o sebe napísať nechceš , ale zato skúsenosti a situácie iných ludí požaduješ.....lebo bez akýchkolvek informácii, mi to príde, ako som písala predtým, s tým, že sa snažíš získať čo najviac fungujúcich argumentov , aby ste dieťa/deti z predchádzajúceho vzťahu pripravili o výživné....

macamac
21. feb 2015

@mirica súhlasím
@kisi77 chceš tu reálne skúsenosti od žien, pričom sama si netrúfaš písať podrobnosti 😕
zdá sa ti to normálne?
mne nie
zbytočne tu bude niekto k tebe otvorený, ak ty nič konkrétne nedáš
vieš, lebo napr. dosť podstatná info je aj to, koľko partner zarába a koľko detí má s bývalou a ako sú staré
ak sa toto nevie a nechceš napísať, celá diskusia nemá zmysel

ja poviem len toľko
zariaďte to tak, aby ste mohli spokojne spávať
tak, ako by si si predstavovala, že raz, ak by vám to náhodou nevyšlo, by sa mal starať tvoj partner k vášmu spoločnému dieťaťu 😉

všeobecné info = všeobecná odpoveď 😉

draik
21. feb 2015

Každý prípad výživného je veľmi špecifický. Museli by ste poznať úplné podrobnosti každého prípadu, aby ste si vedeli urobiť názor.
Bez konkrétnych a podrobných info sa radí ťažko.

kisi77
autor
22. feb 2015

Ok,dakujem,kedze sud este neprebehol a toto je predsa len verejne forum,nezdalo sa mi vhodne vypisat vsetky osobne udaje. Od nikoho nasilu nic nepozadujem,kto chce sa vyjadri,kto nechce,tak nie. Rozhodne nehladam argumeny na sud,na to je pravnik. Nehodlame ani nikoho pripravit o to,co mu patri.

christina123456
28. feb 2015

@kisi77 Ahoj, nám znížili výživné na manželove nemanželské dieťa bez 5eur o polovicu a to po narodení nášho bábatka. Príjmy mal rovnaké ako pri určovaní výživného tak aj pri znižovaní výživného. Lenže výdavky sa už rozdelili z 1dieťaťa na 2detí. A dá sa znížiť výživné ešte aj pred narodením Vášho dieťaťa a to tým, že Váš manžel/priateľ si požiada o zníženie na základe toho, že má vyživovaciu povinnosť aj voči Vám ako manželke, ale nevydatej matke- v tom prípade potrebujete zápisnicu o určení otcovstva, tým pádom mu znížia na dieťa, lebo takisto sa to bude prerozdeľovať aj na Vás.. Lenže už nie tak rapídne, ale možno o 20-30eur. A samozrejme znížia, aj pokiaľ by prišiel o prácu a to z objektívnych dôvodov, že ho nevyhodili kvôli jeho chybe, alebo že nedal sám výpoveď, ale napr. dohodou z prebytku zamestnancov.. Ale pozor !! vtedy nežiadať hneď !! Lebo súd bude počítať aj príjem ako je odstupné a podporu !! Najlepšie je podať tesne pred skončením podpory, vtedy už bude mať skutočne nulový, resp, nízky príjem. Lebo ak aj príde o prácu a oni mu vypočítajú príjem priemerný za posledné mesiace z podpory, tak znížiť vôbec nemusia. V takom prípade sa treba určite odvolať. A samozrejme dôvod na zníženie je zlý zdravotný stav Výšho manžela/partnera, Váš zlý zdravotný stav, nakoľko má aj k Vám vyživovaciu povinnosť, lieky, vyšetrenia a samozrejme výdavky Vaše spoločné a hlavne výdavky na Vaše spoločné dieťa a takisto zdravotný stav. To sú 3 hlavné dôvody na zníženie výživného. A potom aj pokles príjmu, ale ten musí byť radikálny, to znamená, že aj o polovicu. Píšem z vlastnej skúsenosti a to máme za sebou nejeden úspešný súd :P Poprípade by som dokázala aj preskenovať, alebo prepísať rozhodnutia. Veľa šťastia. A neprajné komentáre si nevšímajte, lebo každý píše zo svojho uhla pohľadu. Všímajte si len to o čo ste žiadali, skúsenosti z reálu. Pekný deň prajem.

kisi77
autor
28. feb 2015

dakujem pekne za tvoju reakciu a popisanu skusenost. Ditko uz je nejaky cas na svete, len to chvilu potrva, kym sa to da dokopy. Mozem sa spytat ci ste mali pravnika alebo ste sa obhajili sami? dakujem

christina123456
2. mar 2015

@kisi77 Ako kedy, podľa toho ako stíhame spisovať, niekedy nám právnik len poradí.. Spíšeme sami a na pojednávanie ide s nami právnik- právnička.. Niekedy úplne sami, aj na pojednávanie.. Ono to vôbec nie je zložité, aj na nete nájdeš predlohy, len či máš na to náladu a čas :D Samozrejme bločky a dôkazy si zbieraj to musíš mať, to ti žiaden právnik nedá.. Poprefocuj si faktúry, zmluvy od inkasa, cez internet, bločky a recepty za lieky si prefoť, zdravotnú kartu, bločky za plienky, oblečenie, lieky, vitamíny, čajíky, mliečko sušené, kašičky, nejaké hračky poprípade. Až si to postupne chystáš a odkladáš, lebo potom naraz by si mala toho dosť. Daj vedieť ako ste dopadli.. A ak nechceš tu, môžeš aj správu.

guinevre
12. mar 2015

@pribinak "Vám sa teraz narodilo dieťa , a zhoršenú finančnú situáciu chcete riešiť tak, že ušetríte na výživnom na dieťa/deti z predchhádzajúceho vzťahu,"
Takze, ked si matka (alebo vobe rodic ktory dieta ma v opatere) pyta zvysenie, podla tvojej logiky mozeme povedat, ze chce zarabat na dietati?
Zo zakona dieta ma pravo podielat sa na zivotnom standarde rodicov. Ked sa jednemu narodi dalesie dieta, vzniknu dalsie naklady, a aj zivotny standard rodica sa znizi, normalne ako sa surodneci podielaju na standarde rodicov ktori ziju spolu, preco si myslis, ze sa v pripade rozvodu nemaju podielat? Ked maju vazne dovody, dalsia vyzivovacia povinnost, ma pravo ziadat o znizenie, rovnako ako co druha strana ma pravo ziadat o zvysenie ked sa naklady zvysia.

christina123456
13. mar 2015

@guinevre sama by som to lepšie nevysvetlila... proste rozvedené/ rozídené mamičky si myslia, že pokiaľ sa rozvedú, tak exmanžel je povinný platiť len na ich dieťa ba dokonca zneužívajú systém výživného a sami sa chcú obohatiť.. zrazu má dieťa dve tisíc diagnóz, zrazu potrebuje navštevovať xy najdrahších krúžkov, či ísť na vysokú školu. Povedzme si narovinu.. Pokiaľ rodičia nie sú rozvedený a nemajú dať dieťaťu na krúžok´, či zaplatiť im vysokú školu, či iné vzdelania, aktivity, tábory, výlety, dovolenky, značkovú obuv atď, tak to tomu dieťaťu nekúpia, nezaplatia, naučia ho brigádovať a pokiaľ chce ísť na školu, nech si na tu výšku privyrobí a brigáduje, resp. zamestná sa a chodí externe a je to na Slovensku úplne bežné a normálne. Lenže detičky z rozvedených manželstiev toto dajú na súd, povačšine exmanželky ako matky a berú za automatiku, aby to platil otecko a je im jedno, že je tu nezamestnanosť, že sú tu nízke platy. Bohužial :D idú sa mstiť cez dieťa a zdierať z kože. A čo tým dokazujú? Jedine svoju frustrovanosť, menejcennosť a potrebu kontaktovať expartnera/exmanžela a týmto len dávajú najavo, že sa nezmierili s rozvodom, rozchodom atď.. žiarlivky.. A samozrejme, že pokiaľ sa v rodine narodí prvé dieťa otec zarába príklad 700eur, matka 230 rodičovský s prídavkami žijú z toho ako 3členná rodina.. Keď sa im narodí ďalšie dieťa, žijú z rovnakého príjmu len o 23eur vyššieho čo činia prídavky. Ibaže príjem sa prerozdeľuje už nie na 3členov, ale na 4členov rodiny... Ibaže podaktoré chytré rozvedené mamičky si nevedia uvedomiť, že pokiaĺ vznikne otcovi nová vyživovacia povinnosť, že peniažky sa musia prerozdeliť na ďalšie detičky a automaticky si zrejme myslia, že zamestnávateľ oteckovi narodením ďalšieho dieťatka zdvihne plat o ďalšie dieťa :D Troška ľudského rozumu a logiky. Aspoň, že existuje aká taká spravodlivosť a na súde berú narodenie ďalšieho bábatka ako vážny dôvod na zníženie výživného, čo sa aj potvrdilo znížením o polovicu, čo je nanajvýš spravodlivé. Držím palce všetkým rozvedeným/rozídeným otcom, ktorý nie sú lajdáci a platia na deti stanovené výživné včas a v plnej výške a ktorý si založia novú rodinu, lebo rozvodom život pre muža nekončí ako si podaktoré myslia ! :D :P a aby sa nenechali zdierať svojou ex, povinnosť voči deťom trvá pokým nie sú schopné samé sa živiť (do konca života mentálne retardovaným, nesvojprávnym, či fyzicky postihnutým natoľko, čo nie sú len na vozíčku, ale ešte horšie/ , lenže voči manželkám majú povinnosť pokiaľ sa nerozvedú a v musia žiť na rovnakej úrovni, kdežto k rozvedeným manželom/manželkám max. po dobu 5rokov od právoplatnosti od rozvodu a to v sume doslova ,,aby neskapali,, pár eurami , čo vyjde na deň pár centov na rožok... A propo o tento príspevok by som si v živote nežiadala, len tým ukazujú svoju závislosť , zamilovanosť a frustráciu, žiarlivosť voči svojmu ex a jeho novej rodine. Veľa žien nevie prežiť, keď si ich ex zoberie zamanželku novú ženu, mladšiu, potom sa cítia ako frustrované šľajfy, lebo ich rozvedené si napr. nikto nechce zobrať, len trebárs s nimi zdieľajú lôžko a podobne. A všetko čo zmôžu proti ex a ako prejaviť svoj záujem je pomsta a jedine ako to dokážu sú chúdence ich spoločné deti, ktoré sú vystavované huckaním proti otcovi, bránením styku i keď súdne prináležia v tom období otcovi a podobne. Čo docielia? nezáujem, dištanc otcov o deti, ktoré im ex zakazuje... A kto tým skutočne prehrá ? Jedine matka, ktorá svojimi intrigami, žiarlivostnými scénami a frustrovaním a následnej pomsty toto docielila. Potom sa stará o dieťa sama, sťažuje sa, no môže sa poďakovať sama sebe...A v neposlednom rade nikdy by som toto nerobila a ba dokonca niektoré sú také, že si chdú svojho nového partnera, resp. sexuálneho partnera, či frajera naviazať k sebe cez dieťa tým, že napr. svojmu dieťaťu hovoria a učia ho, že tento môj frajer je tata, hovor mu tata, aj keď to nie je tvoj tata, ale hovor mu tak... no chcú sa zavtierať a upevniť si vzťah s tým ktorým momentálnym chlapom..Nechcela by som byť v koži tej matky, keď raz dieťa nebude ovplyvňované a huckané mamičkou a bude mať vlastný rozum, zistí, čo dorábala z pomsty mamička otcovi a ako im vlastne zkazila a bránila vo vzťahu.. Neraz sa stalo, že si nevyslúžili len facku, ale i celoživotné opovrhnutie... Takže mamičky, ktoré nemáte čo robiť a máte toľko voľného času, že tu stíhate vypisovať a sťažovať sa jedna druhej a ohovárať svojích ex :D Len jeden odkaz: nič tu tým nedosiahnete, navzájom si môžu pritakávať aj kury v humne na hnoji, pokiaľ si chcete zvyšovať sebavedomie útokmy na ženy, ktoré sú v opačnej situácií, robíte to len preto, že sa ste žiarlivé a neviete sa zmieriť, že váš ex je šťastný s inou a nie s vami...A namiesto toho, aby ste tu strácali čas a súdili sa o výživné, radšej pohnite zadkom a choďte si zarobiť, veď za 4hodiny denne presedenia ohováraním a rýpaním a nudou na internete dokážete zarobiť na slušnú večeru pre celú rodinu a k tomu dáte pekný príklad deťom. Neučte deti k nenávisti len preto, že sami závidíte. Buďte deťom príkladom.

mirica
13. mar 2015

@guinevre ....toto som napísala ja.....a ked si pozreš poriadne kontext , bolo to písané na margo toho , že nepopísala dôvody , ktoré ich vedú k žiadosti o zníženie výživného......a toto by mohol byť jeden z pohľadov

mirica
13. mar 2015

niektorí sudcovia narodenie ďalšieho dieťata považujú za dôvod na zníženie výživného , a niektorí nie.

ja popíšem jeden prípad , lebo sa mimoriadne hodí k príspevku christiny123456 : čo do jej argumentov aj vyjadrení.

mám kamarátku , ktorá je rozvedená a má s bývalým dve deti, a spadá do tej prvej kategórie. Jej exmanžel sa znova oženil ,mal daľšie dieťa a klasika- požiadal o zníženie výživného . Aspoň oficiálne on, ťažko povedať či to bola jeho iniciatíva, lebo na každé pojednávanie sa dostavila jeho terajšia manželka( to aby sme mu náhodou ako otcovi neublížili.) Oni boli rozvedení už dlhšie cca 7-8 rokov, a výživné sa za ten čas nezmenilo, kedže sa on o deti vždy staral, a ked sa zvýšili náklady, tak sa jednoducho podielal aj on - dohodli sa mimo, ktoré pomôcky alebo oblečenie kúpi on a ktoré ona. A potom si našiel priatelku, a stále to bolo rovnako...až dovtedy , kým sa nestala manželkou.....ešte nejaké fakty...jeho príjem sa za ten čas tiež nejako podstatne nezmenil celkom o nejakých 60 eur(po prepočítaní z SKK). kamarátkin príjem bol o trochu vyšší než jeho.

a kamarátka mi potom popisovala priebeh pojednávaní (samozrejme , presné poradie si už nepamätám) a mna zaujali najmä otázky sudkyne......

1, pýtala sa ex a jej na dovod rozchodu a nejaké fakty ...a aj na to prečo mali dve deti, či ich plánovali a podobne. Výsledok bol ten , že kamarátka chcela aj tretie, ale nemali, lebo si uvedomovali, že si dalšie dieťa nemôžu dovoliť.
2, potom sa opýtala jeho, že ako teraz prišiel k tomu, že si môže dovoliť dalšie dieťa, kedže sa jeho príjem zmenil len minimálne....odpoved "má právo si založiť rodinu s novou manželkou, veď aj ona chcela by
matkou)
3,opýtala sa ex a terajšej manželky, že ked plánovali dieťa, ako riešili a ako rátali s výdavkami na hypo , nájom, elektrinu a podobne ....že či sa ich snažili nejako okresať......odpoveď -začudované pohľady, že nie, však to sú stále výdavky.........podotázka sudkyne pre novú manželku , že či vedela, že jej manžel má už dve deti a aké na na platí výživné? ...odoveď - vedela. a dalšia otázka prečo teda aj s výdavkami na výživné nerátali , tak ako s výdavkami na ostané náklady na domácnosť ?....odpoved- lebo však výživné sa dá znížiť.
4, otázka sudkyne pre ex...kedže vedel, že mu pribudne vyživovacia povinnosť , či si hladal brigádu na privyrobenie popri zamestaní na tie roky čo bude jeho nová manžeka na rodičovskej dovolenke ...odpoved nie, to by sa nemohol potom venovať manželke a dieťu .....podotázka ...ako sa teraz venuje starším deťom, a kolko času s nimi trávi - no však každý druhý víkend.
5, Otázka sudkyne , deti sú už velké, a má k nim pekný vzťah , prečo teda nežiada deti do striedavej starostlivosti , aby sa teda o deti aspon takto postaral , vtedy by potom výživné neplatil......odpoved, lebo však to by ho vyšlo finančne ešte viac. Kamarátkin postreh - v okamihu položenia otázky, nová manželka mala rovnako bledý odtieň pokožky , ako stena za ňou.

otázok bolo viac, ale tieto mi utkveli v pamäti....bola aj otázka na kolíznu, či súčasné výživné považuje za dostatočné , ked nebolo zvyšované 7-8 rokov..... potom bol už len výsledok...výživné zvýšili o 25 eur na každé dieťa, lebo výdavky na deti sa tiež podstatne zvýšili.....a bolo odvolanie, a potom potvrdenie rozsudku.

guinevre
13. mar 2015

@mirica Ved napisala, ze sa im narodilo dieta...

mirica
13. mar 2015

@christina123456 ...takže na margo tvojho argumentu, že bývala mala deti , tak sa má pohnúť zadkom a zarobiť si sama......tak kedže majú deti rovnakého otca......tak aj matka terajšieho dieťaťa môže zdvihnúť zadok, dať dieťa do jaslí , a tiež si ísť zarobiť na to svoje a na seba.....

a k tej žiarlivosti.......nežiarliš náhodou aj ty na tie bývalé, čo majú večer čas sa venovať sebe ,a pokecať na nete?.......nežiarli, však aj ty sem chodíš..

guinevre
13. mar 2015

@mirica "A potom si našiel priatelku, a stále to bolo rovnako...až dovtedy , kým sa nestala manželkou...." No hej, manzelka zo zakona sa tiez ma pravo podielat na jeho zivotnom satndarde, ako aj on na jej (keby bol vyssi 🙂 ), je to bezna vec, manzelstvo je o tom, ze mate vsetko spolocne a sa na tom podielate, rovnako ako co sa na tom podielaju aj vase deti. Mne jedna sudkyna povedala, ze sa na to prihliada, a vacsinou ked je chlap slobodny dosudia mu vyssie vyzivne ako keby bol zenaty, elbo nema dalsiu osobu ktora sa na jeho standarde podiela.

mirica
13. mar 2015

@guinevre ...pre mna toto samo o sebe dôvod nie je......len ak, bolo napr stanovené nadštandardné výživné, kvoli príjmu otca detí, alebo tam bola aj tkz " tvorba úspor" ....inak si má aj on uvedomiť, že okrem výdavkov, ktoré má, sú aj výdavky na deti z predchádzajúceho vzťahu. A má s nimi rátať aj nová manželka . Ked nechce, nech si nájde manžela bez záväzkov.

Dôvody , ktoré uznávam ja, je strata zamestnania -ním nezavinená, úraz, zlý zdravotný stav...odchod na dôchodok, a podobne.

mirica
13. mar 2015

@guinevre ...tak si mal rozmyslieť či si teda môže "dovoliť" manželku, k svojim doterajším výdavkom......či ako priatelke jej stačilo menej?....

guinevre
13. mar 2015

@mirica pre teba to mozno dovod nie je, ale pre legislativu Slovenskej repybliky je. Tak neviem, mozno keby si sa odstahovala do nejakej bananovej republiky a tam si urcovala vlastne zakony 🙂
On ma pravo mat manzelku, rovnako ako co byvala ma pravo sa vydat, to sa tebe moze pacit alebo nie, je to irelevantne.

mirica
13. mar 2015

@guinevre ...a rovnako sa má "POVINNOSť" starať sa aj o deti, ktoré už má.......a čo sa týka banánovej republiky...tak presne opačne ,v tomto je "banánová" skor ta naša......však si pozri ako sa určuje výživné na deti a bývalé manželky v krajinách čo sa považujú za vyspelé.....

takže ak si narobil kopec detí , tak si mal uvedomiť, či sa bude vedieť o ne postarať....ale o tom to je ...nemá len práva, ale aj povinnosti , ale to sí ich nové manželky uvedomia, len ak ich vymení zas za nejaký nový model, ktorý tiež chce deti.....

christina123456
13. mar 2015

@mirica na margo toho zarobku :D nove manzelky pracuju a zivia deti rovnako ako otec, lenze podaktore rozvedene nechavaju tuto povinnost len na otcovi vyzivnym a ba co, nejdu do roboty, aj ked maju decko uz starsie ako 3roky a chcu sa prizivovat na vyzivnom co patri decku, namiesto toho, aby mu sami prispeli, kedze aj oni ako matky maju vyzivovaciu povinnost :D a ja tu chodim vo volnom case vzhladom na t, ze mam dieta do 3rokov a pracujem v tejto ,,brandzi,, a taktiez rada pomozem a poradim mamickam tu na MK a ver ci never nie je ich malo, takze na margo volneho casu rada pomaham a neklebetim a neutocim :D ale neviem co si chces dokazat :D presne ako som psiala, tym , ze nas tu vsetky zacnes o niecom presviedcat nic nedokazes ani ti to nijak nepomoze vyriesit svoje osobne frustracie... a co sa tyka dalsich prispevkov a nehnevaj sa, ze som preletela ocami len dva tvoje, lebo naozaj nemam naladu ani cas zapodievat sa zenskou, ktora si potrebuje nieco dokazat ako som pisala, len tolko, ze pri plodeni decka nohy roztahuje zena a kolko deti si dokaze ona narobit, tolko nech si aj uzivi, nie len otec ma povinnost vyzivovat, ale aj mamicky :D mamicka, ktora sa 4 razy ,,popali,, a spravi si 6deti kazde s inym chlapom je chudetka co nemala stastie lutujte ma :D ale otecko, ktory natrafil na k*rvu je hajzel, ked si zalozi novu rodinu a ze si on dovoli vobec 1dieta spravit :D to ze ich ma dokopy 2 a maka , robi , snazi sa co mu zdravotny stav dovoluje to je drzost u neho :D ale to , ze mater si nakurvi sprepacenim za vyraz 6detisiek a sedi doma na rodicovskej xy rokov a zije zo statnych davok- z odvodov danovych poplatnikov, co na nu makaju a z vyzivneho od ,,hajzlov,, otcov, co si dovolili zalozit nove rodiny to take su ozaj svatice... viac nemam o com.. a pokial chces tu dakoho o niecom presviedcat, ench sa paci pis si, ale prosim ta nie mne, naozaj tu mam ine rozpisane , rozrobene, nez sa venovat zenskej, ktora sa chce hadat a daco si dokazovat .... ak mas daky problem. pomozem a poradim ti avsak v sprave ako ostatne mamicky, ale hadat as tu nebudem.... nazor si si vyjadrila, ja takisto a tym to hasne... nepresviedcaj svojim nazorom dakoho ineho... ja to tiez nerobim....vyjadrili sme si svoje, tym to hasne,... prajem pekny den

christina123456
13. mar 2015

@guinevre z vlastnej skusenosti o tom manzelstve mozem potvrdit, ze na to prihliadaju.. samozrejme o tom je manzelstvo, ale niektore ex to nechcu chapat, lebo sa im to nehodi, ze uz otcovia nie su povinny platit len na ich deti, pripadne na svoju ex, ale ze sa musia vydavky prerozdelit medzi dalsie osoby

guinevre
13. mar 2015

@mirica Jasne, ze ma povinnost starat sa aj o deti, tak neviem preco vacsine matiek tu na fore vadi, ze si otec chce brat dieta vtedy a vtedy a nie za ich pritomnosti a blabla...
Inak, ja nehovorim o chlapoch co zarabaju 700eur a narobia si , ako hovoris "kopec deti", ja hovorim o takych co zarabaju slusne peniaze, a slusne vyzivne aj pkatia, lenze, byvalym sa to zda malo, a potrebuju chlapa potrestat, lebo z nejakeho dovodu s nimi uz nechce byt, Doody mozu byt naozaj rozne, o tom je zbytocne diskutovat, bud su suknickari, bud si zena najde ineho alebo aj inych, bud si uz nerozumeju a z manzelstva/vztahu je peklo, je to uplne jedno.

guinevre
13. mar 2015

@mirica "však si pozri ako sa určuje výživné na deti a bývalé manželky v krajinách čo sa považujú za vyspelé...." Ano, zoberme Svedsko, Dansko, ako vyspele krajiny, pozri si ake percento rozvedenych ma deti v striedavej starostlivosti. Sud to tam skoro automaticky urcuje striedavu starostlivost (co si myslis ake vyzivne tym padom platia matke?) kedykolvek sa to da (lokalita rodicov, skola a pod.). Tu by zeny systematicky na hlavnom trhu pachali samoupalovanie keby takto sudy konali aj u nas.

mirica
13. mar 2015

no podaktoré nove manželky tu, pozabudli na to , že kým o nové deti sa aj starajú dvaja rodičia, tak o tie predchádzajúce sa stará len ich matka, a preto sa jej aj tá práca hladá ťažšie.....a z vlastnej skúsenosti môžem zas ja povedať, že matky ,podla vyjadrenia súdu, sa nemajú podielať finančne rovnakou sumou ale zohladnuje sa aj miera osobnej starostlivosti.....

o názore , že bývalá prišla k deťom , lebo roztiahla nohy a je praktick preto flandra(však otcovi držali pištol pri hlave ked ich robil nie?)....a tá nová je vzorná mamička , lebo tam tie deti sparavil otecko(ona samozrejme nohy neroztiahla).....bože však to je rozmýšlanie na úrovni pubertálneho decka...vážne niektoré tu , akoby sa ešte nezaradili do života.....

a čo sa týka striedavky.......tak možno napíšem novinku, ale určuje sa aj na SK.....

guinevre
13. mar 2015

@mirica Myslim si, ze vsetci vieme, ze sa striedavka urcuje aj na SK, ale v ovela, oovela mensej miere.
"že kým o nové deti sa aj starajú dvaja rodičia, tak o tie predchádzajúce sa stará len ich matka, a preto sa jej aj tá práca hladá ťažšie.....a z vlastnej skúsenosti môžem zas ja povedať, že matky ,podla vyjadrenia súdu, sa nemajú podielať finančne rovnakou sumou ale zohladnuje sa aj miera osobnej starostlivosti....." - Ked nedovolia muzovi aby sa staral, a ked sud urci stretavanie kazdy druhy vikend - a matka to berie ako vyhru, tak jasne, ze sa vacsinou ona stara. A prispievat financne ma, urcite vsetky naklady na dieta nema platit otec, ako si to niektore predstavuju. Ja tiez pisem z vlastnej skusenosti. Byvala MM si pytala nehoraznu sumu, ktora presvihla aj same naklady na dieta, lebo vraj otec dobre zaraba. Pravnicka mu ale poradila kolko ma platit, a je to presne taka suma aku platia jeho rozvedeni kolegovia s rovnakym platom a ktori to mali urcene sudom. Takze, moze sa byvala postavit aj na hlavu, je to jej problem, ze po troch rokoch RD nechce pracovat... To uz nie je problem MM, on si svoju cast na dieta plati, a je to nadstandardne vyzivne o ktorom 99% zien na tomto fore moze snivat. Takze, ano, on spi pokojne.

mirica
13. mar 2015

@guinevre ...ja som ale zas pre zmenu nepísala o otcoch platiacich nadštandardné výživné.....ale o tých, ktorý platia sotva časť základných potrieb.....takých je totiž ohodne viac,aspon podla tém riešiacich výživné, a aj podla prípadov v mojom okolí....a týchto prípadoch samotné narodenie dalšieho dieťaťa, dôvodom na zníženie nebolo....

guinevre
13. mar 2015

@mirica Aha, taksi ma potom zle rozumela, ja som pisala o otcoch ktori platia okolo 200 eur, na priklad, plus este pomahajau vseliako byvalej, kym sa neda do kopy, co vie trvat aj tri roky po rozchode. Je to divne, ja poznam aj pripady kde uznali znizenie z dovodu narodenia dalsieho dietata. Ale, ok, kazdy nech si riesi svoje problemy ako vie.

mirica
13. mar 2015

@guinevre ...vela krát , je to ale aj o tom , čím sa na súde argumentuje , lebo súd vezme do úvahy , to, čo sa do spisu dodá......a iste chápeš aj to , že ja sama nemienim dávať návod čím argumentovať matke, čo má výživné vysoké a nevie sa vpratať do kože........a nehodím určité argumenty verejne na fórum, ani vtedy , ked ma niekto naštve svojím "chorým " postojom k bývalým manželkám ( a tým teraz nemyslím teba).....ja som písala presne o tých prípadoch, ked otec zarába do tých 1000 eur, a výživné mu určia 100/150 a okrem toho nič dieťaťu nekúpi....a ked sa mu narodí dalšie dieťa, je to pre neho dôvod na to, aby chcel znížiť na 50......