Súdime sa o dieťa, o ktoré sa stará babka

darus122
16. okt 2013

Dobry den potrebovala by som poradit.a neviem co mam robit.mam syna len sa onho stara jeho babka.kedze otec mojho syna je zatial vo vezeni tak sa sudine o maleho.ja s priatelom byvam v zahranici a chcely by sme si ho zobrat zo sebou len jeho rodina to odmieta co mame robit aby sme ho ziskaly ona je starsia a jej syn je kriminalnik mame nejaku moznost ho ziskat. Poradte my prosim vas.dakujem

sisaha
16. okt 2013

@darus122 napisala si velmi malo toho.. preco je chlapec u babky? preco nie je u teba? kolko ma dieta rokov? Preco si nepodala navrh na predbezne zverenie dietata do vychovy? na zaklade coho bolo dieta zverene babke?

darus122
autor
16. okt 2013

@sisaha na zaklade toho ze som bola maloleta a moja mama odisla do zahranicia a ja som ako maloleta nemohla mat dieta.maly ma 19 mesiacou.ja som podavala navrhy lenze za to ze som bola sama tak ho zverily jej..otcom maleho sme sa rozisly lebo bol nasilny a ublizil my na zdravy.

nivi
16. okt 2013

@sisaha ved pisla, ze je v zahranici. a dieta nemoze len tak zobrat do cudziny. musi mat suhlas od otca :P. no musis to poriesit jedine sudom. mas ho v osobnej starostlivosti ci ako to je?

sisaha
16. okt 2013

@darus122 aha, tak to vela vysvetluje.. Teraz si uz plnoleta? mas podmienky na starostlivost o dieta? Jedine pravnik a cakat na rozhodnutie sudu

darus122
autor
16. okt 2013

@sisaha Hej presne tak planujeme sa zobrat s priatelom a mat dieta ci bo to vedelo nejak k tomu pomoct aby sme ho dostaly.

sisaha
16. okt 2013

@darus122 prosim ta, hlavne si nerob dalsie dieta len preto, ze chces dostat to prve... Ty musis sudu vediet preukazat, ze mas podmienky na vychovu syna.., t.zn. pracu, byvanie..., nie to, ze si schopna rodit dalsie a dalsie deti.. Vziat sa mozete (idealne, ak sa poznate dlhsie, ako len zopar mesiacov)..

darus122
autor
16. okt 2013

@sisaha my nechceme mat dieta len preto ze chceme dostat to prve.pozname sa 12 rokou.pracu a byvanie mam v zahranici

sisaha
16. okt 2013

@darus122 ok. Praca, byvanie a vhodne podmienky na vychovu su najdolezitejsie. Nie je dolezite kolko sa poznate, ale ako dlho spolu zijete ...

zuzinka1989
16. okt 2013

dneska same zvlastne temy.... 😀 najlepsei od cerstvo zaregistrovanych... 😀

katren
16. okt 2013

@darus122 "ja s priatelom byvam v zahranici" a dalsi komentar "moja mama odisla do zahranicia a ja som ako maloleta nemohla mat dieta"
sorry, ale ja nechapem, kto je v tom zahranici.....

digysa
16. okt 2013

@darus122 maloleta a dieta s muzom, co je vo vezeni.......... A s terajsim clovekom-priatelom sa poznas 12 rokov?
A mama odisla do zahranicia a kto sa o teba staral, ako o maloletu................ pre boha!

Prosim ta kolko mas rokov?

pekaska
16. okt 2013

Skus upsvr,tam by Ti mali poradiť ako postupovať.Alebo pravnik na rodinne pravo.

lucyliena
16. okt 2013

Bože toto je aký zmätok...
1. Takže na základe akého rozhodnutia bolo dieťa zverené do výchovy otca?
2. Od koľkých rokov dieťa vychovával otec?
3. Platila si na dieťa výživné + stretávala si sa s ním - aké je vlastne dieťa staré?
4. Aké sú tvoje aktuálne majetkové a pracovné pomery? + Si schopná sa adekvátne starať o dieťa?
5. Ak chceš riešiť situáciu tak v prvom rade navštív ÚPSVaR v mieste trvalého bydliska dieťaťa, tam ti pomôžu spísať návrh na zverenie dieťaťa do osobnej starostlivosti + určenie výživného + styk otca s dieťaťom a treba si priniesť všetky doklady o pobyte, príjme, zamestnaní atď. následne bude návrh zaslaný na príslušný Okresný súd, kde sa bude rozhodovať, za tejto situácie je jedno či si slobodná alebo vydatá v prvom rade musí súd skúmať podmienky do akých by malo byť dieťa zverené a či si vôbec schopná sa o dieťa riadne postarať.

romanovic
16. okt 2013

Ospravedlnujem sa, ale podla gramatiky a stylistiky mam pocit, ze je zbytocne plytvat pre zakladatelku temy zlozitejsimi odpovedami/otazkami (vid @lucyliena), nemoze ich pochopit... Myslim, ze cakala univerzalnu radu typu "chod do zltych dveri c. 205 a tam ti vsetko vybavia".

anatalia77
16. okt 2013

tiež mi pripadá príspevok zmatený,vela vecí tam nemá logiku...

irriss
16. okt 2013

@darus122
Ja poradim jeste k tomu zahranici.. 😉 pokud teda bydlis v zahranici a mas tam i praci, tak to nebude snadne ze zahranici vyjednavat.
Musis VSE vyjednavat primo na uzemi, kde zije Tvuj syn..

Jen nechapu, jak muze mit Tvuj syn 19 mesicu, kdyz jsi 12 let v zahranici... 😉

irriss
16. okt 2013

@anatalia77
Nehledej tam logiku 😀 ..protoze prusery jsou vetsinou nelogicke 😉 ☹

anatalia77
16. okt 2013

@irriss ta dobre zmagorila 😀 s priatelom sa pozná 12 rokov 🙂 a nie že je ona v zahraničí tolký čas

irriss
16. okt 2013

@darus122
Dalsim ditetem nic nedokazes, presne jak pise @sisaha ..jen s tim snizis sve moznosti k ziskani syna😉
Navic snizila bys i sve sily, protoze toto neni lehka zalezitost....venuj se a soustred se nejdrive prvnimu reseni 😉

irriss
16. okt 2013

@anatalia77
Ja miluju krizovky, rebusy....ale toto? Prijdu si jak idiot..
Muzu poprosit nekoho o shrnuti?? 🙂 🙂 🙂

anatalia77
16. okt 2013

@irriss tiež čakám na výcuc,ale teraz podvečer by mi stačila aj pointa 🙂
Inak mohla by robiť dvojitého agenta,akurát je tam riziko,že by doplietla aj samú seba 🙂

irriss
16. okt 2013

@anatalia77
Nevim, jestli to bude slyset, ale aspon si to predstav jako na tabore, esus a vidlickama a lzicema do nej.. 😀
VYCUC..vycuc vycuc vycuc vycuc vycuc vycuc vycuc vycuc vycuc vycuc vycuc vycuc vycuc vycuc vycuc vycuc vycuc vycuc vycuc vycuc vycuc vycuc vycuc vycuc vycuc vycuc vycuc vycuc vycuc vycuc vycuc vycuc vycuc vycuc vycuc vycuc

irriss
16. okt 2013

@darus122
Zkus to jeste nejak rozuzlit, prosim 😉
TOTO je jen priklad..jen navod, jak zacit..tohoto se nedrz jako dotazniku😉
Napis to treba v bodech napr touto formou:
1. porodila jsem, kdyz mi bylo 16
2. dite jsem videla/nevidela, bylo mi odebrano a pak svereno babicce..
3. soudem? vzdala se ho i tvoje mamka? vychovava ho babka - kolik ji je?
4. vychovava ho sama doma nebo za nim jen chodi nekam do ustavu
5. maly ti byl odebran jen na zaklade maloletosti? nebo mas i nejaky zdrav. problem?
6. tvuj partner otec ditete, je ve vezeni na dlouho? je zapsan v rodnem listu?
7. nynejsi partner je pred zakonem "cisty?"
8. Prace a byt je na dobu urcitou ci neurcitou?? podnajem ci vlastnictvi - pracovni smlouva ci BEZ?

sisaha
16. okt 2013

@irriss ja som to pochopila tak, ze predpokladam, ze ma teraz 18-19 rokov a svojho priatela pozna od svojich 6 rokov (mozno spolu vyrastali) a on je s nou teraz v zahranici.. A mozno jej mama odisla do zahranicia ked bola este maloleta (16-17 rokov), ale nerozumiem, preco si dieta teda nedala zverit jej matka do vychovy... Cele zamotane.. 😀

irriss
16. okt 2013

@sisaha DIKY..uz si pripadam mensi "idiot"..pochopila jsem plus minus to same co TY 😀 😀 😀
viz. bod 3 😎

anatalia77
16. okt 2013

mne z toho vypadol otec dietata,ak aj ona bola maloletá tak dúfam,že on nie.Zas na druhej strane ak ona mala dákych 14 rokov,tak si to "tatino" odsedel...
možme sa len dohadovať...
😀 alebo dohádať

irriss
16. okt 2013

@anatalia77
Ja kdyz o tom premyslim, tak mi vychazi tento "vzorec"...

Pochybila v prvni rade matka, ktera zrejme podcenila vychovu dcery a nasledne i vnoucete..

Dcera vyspela, pochopila a snazi se neudelat stejnou chybu jako jeji matka a chce se stat plnohodnotnou matkou sveho ditete...
i kdyz sla v jejich slapejich (do zahranici) Ted jde o to, co to znamena "zahranici" ..Cechy??

Jestli tomu dobre rozumim, dite vychovava babicka - matka otce ditete...nebo babicka otce ditete...
Ale z toho vyplyva, ze se stretl negativne se zakonem jen on, jinak by se rodine dite nesverilo 😉

irriss
16. okt 2013

POMOOOC..hlava mne z toho boli..a zaroven mne to strasne vzrusuje 😲 😲 😲

irriss
16. okt 2013

@anatalia77
Vcera jsem Te sledovala v jedne smutne Teme.....rikala jsem si, kde beres chut a silu sem psat..
Nebo Ti to naopak pomaha? 😉

anatalia77
16. okt 2013

@irriss svojím sposobom mi to pomáha,ale musím mať svoj deň...