Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Umožnenie styku dieťaťa s otcom mimo súdom určených hodín

asturia26
2. mar 2016

Dobrý vecer. Potrebovala by som od vas radu. Moj ex si chce zobrat nasu 3-rocnú dcerku na 1 noc do Tatier i ked súdom nema urcene prespatie u neho. Bojim sa o nu. Co keby sa jej nieco stalo. Aky postih by som mala ja, keby sa jej nedajboze nieco stalo, lebo ona nema byt v urceny cas s ním, ale so mnou. Dakujem za radu.

pribinak
2. mar 2016

Preco by sa jej nieco malo stat? Moze sa jej nieco stat aj s tebou - nemyslím tvojou vinou

Trojročná uz nie je babatko, ak sa pravidelne stretávajú a vsetko je OK, tak by som ju pustila, bud rada, ze ma o nu záujem a neberie svoje otcovstvo tak, ze raz za mesiac posle vyzivne a kasle na dieta

Pre pokoj duše, behnite k notárovi a spíšte teda dohodu
Dcerka bude mat zážitok ;)))

bonaqa2013
2. mar 2016

ja by som to nedovolila a hotovo - pretože sa bojím o deti. Načo špekuluješ - nedáš dieťa a môže chlap vyskakovať koľko chce..... Je to na tebe.

pribinak
2. mar 2016

@bonaqa2013 takto vyzera vybavovanie si účtov cez dieta, nedám a ty sa aj poser! Co na tom, ze sa snaží vyť otcom, ktiry chce s dietatom aktívne tráviť cas a nie posadiť ho pred telku ci dat mu do ruky tablet a hraj sa cely den
To, ze su rozvedeni, rozídeni, este neznamená, ze nemôžu nirmalne spolu vychádzať a komunikovať v prospech dietata

Smutne, ze tu dávaš taketo rady ....moze vyskakovať kolko chce
Ty mas syna? Ked raz bude náhodou on rozvedený otec a jeho ex bude s nim takto komunikovať .....ze mozes vyskakovať kolko chces, asi nebudes tak múdro radiť
Dobrú nic ti zelam

taami
2. mar 2016

@pribinak
Presne, a potom sa bijú do pŕs, ake su chuderky samé na dieta a ze otec nemá s dieťaťom vzťah. Ľudská hlúposť je neobmedzená, a tym nemyslím zakladateľku

taami
2. mar 2016

@asturia26
Ja by som mu ju dala, pokial je dobry otec, spoľahlivý, dcéra ho ma rada, tak by som to podporila, bude mat zážitok, vidím v tom len plusy...ty si mozes oddýchnuť...
Koniec-koncov jedna sa len o 1noc...

bonaqa2013
2. mar 2016

@pribinak čo je na tom ,napísala som svoj názor, však sa nemusí riadiť ním. ale ja by som nedala - koniec, bodka. aký je otec - o tom sa nepíše nikde.... Možno taký - možno onaký....

mirica
2. mar 2016

@asturia26 ......vždy sa môže niečo stať, aj vtedy , ked si s ňou na ihrisku a si meter od nej....
Ak chodí za dcerkou pravidelne a ona nemá problém byť s ním, tak môžeš vyskúšať či zvládne prespatie u otca......je predsa lepšie ak sa dohodnete , než by musel ísť na to cez súd......je menej hnevu a robenia priekov. Ak by to dal na súd tak u 3-ročného dieťaťa sa určuje stretávania aj na celý víkend.
Otec mojich 3 malých má určené súdom len 1 víkend v mesiaci, žiadne sviatky a 2 týždne v lete...tak to chcela pani zo sociálky. ten môj si ich berie sporadicky ako ho to napadne. Ja sa snažím kvôli deťom vychádzať v ústrety, však sú aj jeho....tak , ked napíše že ich chce, tak, ak to ide, tak ich dám aj mimo stanovených dní.....
a to by som ti vedela písať, čo som si ja od neho užila....teraz sa znormalizoval, tak načo robiť prieky, deti ho majú radi, tak im nebudem brániť...

lintu
2. mar 2016

nie je mi celkom jasné, či ju do tých Tatier vôbec nechceš pustiť alebo sa len bojíš, že budeš označená za zlú matku, ak sa jej v čase, keď má byť s tebou, náhodou niečo stane.... ak svojmu expartnerovi nedôveruješ, tak si nechaj malú doma.... ak ju nemáš problém s ním pustiť a prekáža ti len tá právna stránka, tak poriešte nejako právnu stránku a malú pusti na výlet 🙂 neviem, kam do Tatier chcú ísť a čo tam chcú robiť, ale niektoré chodníčky sú tam úplne v pohode aj pre tak malé dieťa 🙂

taami
2. mar 2016

@bonaqa2013
Co rada to perla

rachel36a
2. mar 2016

Sud ti urcil kedy mu ju musis dat, nie kedy chces..ak je to spolahlivy otec tak bud rada ze si s malou buduje dobry vztah...dieta moze byt s druhym rodicom aj mimo dni urcenych sudom, je to na dohode...zodpovdnost nesie rodic s ktorym prave je..ak mu neveris tak nedavaj...z vlastnej skusenosti viem ze pre dietatko je dobre ked ma vybudovany vztah s oboma rodicmi

bonaqa2013
2. mar 2016

@taami čo trepeš veď ma ani nepoznáš.... A tie perly sú ktoré?

nedielka
2. mar 2016

@bonaqa2013 No veru máš ich dosť..v každej druhej diskusii 🙂

taami
2. mar 2016

@bonaqa2013
Klud...daj si persen, ci co to vkuse odporucas 🙂
Nepoznám ta ... naštastie, ale kedze si schopná radiť vo vsetkych oblastiach, od perkeltu az po jadrovú fyziku, tak poskytujes vela materiálu na vytvorenie si obrazu 🙂

pribinak
2. mar 2016

@taami uz som sa chystala ist spat, ale, ze daj si persen.....no koniec...... smejem sa na cely dom ci je skoro polnoc alebo nie

taami
2. mar 2016

@pribinak
To je dobre, smiech je zdravý 🙂

alzbetkabar
3. mar 2016

@bonaqa2013 ,takto reagujú ohrdnuté, zakomplexované, primitívne ženy, ktoré si chcú niečo dokázať, a neberú ohľad ani na vlastné deti.

sissy27
3. mar 2016

@asturia26 ako už písali baby - pokiaľ má dcéra s otcom pekný vzťah, tak ich kľudne pusti, ak by sa aj nedajbože niečo stalo, tak je to jeho zodpovednosť... a rovnako sa môže niečo stať aj v tvojej prítomnosti 🙂 samozrejme ti to neprajem, ani nikomu inému, ale stáva sa...
@bonaqa2013 vieš o tom, že rozvodom sa končí manželstvo a nie rodičovstvo??

mawka
3. mar 2016

co ja by som dala za to, keby si ex zobral deti na vylet, dovolenku, ze by som nemusela stale iba ja ich brat po vyletoch a dovolenkach. mimochodom, deti si brava odkedy boli male, hlavne dcerka, ved s exom sme sa odlucili, ked mala pol roka. takze uz od mimina chodia k nemu na vikendy a v pohode a cez velke prazdniny na 14 dni. bola by som nesmierne happy, keby sli na vylet, nejaky zazitok a nielen cucat u neho doma do telky a do tabletu.
vaz si, ze tatko ma o dieta zaujem. co by ine deti aj zeny za to dali. ono to nie je len o vyzivnom.

qidko
3. mar 2016

@asturia26 bud rada ze sa nevykaslal nanu...kolko zien by bolo vdacnych keby ex mali zaujem o dieta....nic sa neboj vsetko bude v poriadku ...a hlavne ty musis vediet ako sa sprava k malej a ci ona tam bude chciet ist , ma k nemu dobry vztah ak ano pust ju ty si odychnes a drobec bude mat zazitok....a myslim ze ak sa ma nieco stat stane sa tomu nezabranis....🙂

qidko
3. mar 2016

@bonaqa2013 nieje dobre si vybavovat svoje problemy cez deti...ublizujes im aj sebe ....☹

guinevre
3. mar 2016

@asturia26 Aj ked je u teba sa jej moze hocico stat! To moze aj on mat obavy, ze ci sa jej nieco satne ked je u teba. Ked maju pekny vztah, a ked mala chce ist, na tvojom mieste by som sa s nim vedela dohodnut, je to aj jeho dcera ROVNAKO ako co je aj tvoja.

katakatakata
20. apr 2016

@asturia26 no čo boli spolu na výlete? a všetko bolo v poriadku?

rodinapre
22. apr 2016

@bonaqa2013 , inteligencia z teba srší 🙂 , nenapadlo ťa , že otec môže byť aj výborný , aj keď manželstvo zlyhalo?
....nedáš dieťa a môže chlap vyskakovať koľko chce..... Je to na tebe.... tak toto na mňa skúsila ex a skončila a teraz mám syna cca 10 dní mesačne a aj viac.
Takže len silné reči , ak je niečo v hlavičke tak by si ani takéto niečo nenapísala , pekný deň

bonaqa2013
23. apr 2016

@rodinapre silné reči máš len ty. ale ak nechceš nik ťa tu neťahá aj s tvojím posratým mužským egom. je to fórum o ženách, tehotných ženách a pre ženy. hodil si sa tu aby si mohol vyskakovaŤ po ženách lebo na nikoho iného nestačíš???? Na iných fórach kde chodia prevažne muži by si už dostal jednu po budke... 😝 😝 😝 Si úbožiak a ak ťa odkopla žena asi vedela prečo... 😀 😀 😀 😀

rodinapre
25. apr 2016

bonaqa2013 @rodinapre silné reči máš len ty. ale ak nechceš nik ťa tu neťahá aj s tvojím posratým mužským egom. je to fórum o ženách, tehotných ženách a pre ženy. hodil si sa tu aby si mohol vyskakovaŤ po ženách lebo na nikoho iného nestačíš???? Na iných fórach kde chodia prevažne muži by si už dostal jednu po budke... emoticon emoticon emoticon Si úbožiak a ak ťa odkopla žena asi vedela prečo... emoticon emoticon emoticon emoticon

.......................................

Ako si si mohla všimnúť , tak chodím iba do tém , kde mám čo prispieť a nie čo sa týka priamo žien ,ale témy ktoré sa týkajú manželstva detí , ostatné ani nečítam.Po budke by som nedostal , nakoľko nemám inteligenčný koeficient v takom stave ako ty.Nikoho neurážam.Som registrovaný aj na iných forách mužských či už o autách o športe atd. tam som roky.Keď cítim , že niečo môžem napísať a niekoho to môže posunúť ďalej , tak nevidím problém.Ex ma opustila , to je pravda ,ale nie pre to , že sme sa mali , zle ,alebo že by som si ju nevážil , ale skôr pre to , že sme sa mali asi moc dobre a hľadala rozptýlenie u mladšieho muža. 🙂 A pochopil som , že je to to tak dobre , každý si tvorí svoj svet. pa krásny deň a dúfam , že sa už nebudeš čertiť , neprospieva ti to k zdraviu , PS: jedine , že by si čerpala energiu , keď druhým ubližuješ , asi tak , že?

.....................................

rachel36a
25. apr 2016

@rodinapre pekne napisane 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli