Únos dieťaťa. Máte dobrú radu?

herault
27. jún 2011

Práve riešim problém, keď môj manžel s ktorým nežijem a rozvádzam sa s ním, zobral zo škôlky syna bez môjho dovolenia. Bohužial som nedala ešte do škôlky rozhodnutie zo súdu o zverení detí do mojej starostlivosti, tak asi s tým nič nenarobím. Učiteľka mi volala, že je tam môj muž a chce syna. Povedala som nech mu ho nedáva. Napokon mu ho dala, lebo jej hovoril, že je rovnoprávny rodič a jeho zákonný zástupca. To však nie je, lebo zákonný zástupca som ja. Ešte to nemáme ukončené, ťahá sa to. Takto bolo rozhodnuté v predbežnom opatrení, proti ktorému sa muž odvolal a teraz čakám bez toho aby mi platil na deti. Žiadosť na rozvod mám tiež podanú. Neviem, či môžem v tom niečo robiť. Muž nerešpektuje žiadne zákony, či nariadenia. Robí všetko podľa seba. Podľa mňa nie je psychicky v poriadku, ale to namám ako dokázať. Ak mi môžete dať dobrú radu, pomôže mi to. Ďakujem

libka1
28. jún 2011

@herault a teraz je kde dieta? lebo ak ho vybral zo skolky a vecer ho priniesol domov to nie je ziadny unos... ak nevies kde dieta je, to je uz cosi ine...