Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Úprava styku a príprava dieťaťa k otcovi

monaart
3. okt 2012

baby rada by som sa opytala na upravu styku.....+co treba ako plna vybava,,,
napr, muz suhlasil ze prispeje na vecsie vydavky,,ako sedacky, kociky postielky,,nic samozrejme nebolo...
,,nejake rifle a tricka ale to je vsetko,
Ano---plati vyzivne ale navyse nic,ani na lieky,,a to boli chori hlavne od neho vzdy,,a teraz nastupili do specialnej skolky ale odmietol prispievat,,,,klasika asi
navyse napr,auto v ktorom ich vozi kupil z nasich penazi ale mna uz "vydedil" cize prepisal papiere,,,ale sedacky nekupil, teraz sa uz kazia a mam zase kupovat zo svojho??,
No....a nie sme sice rozvedeni, mame stanoveny styk spred dvoch rokov kazdy druhy vikend,,,,,ale
problem spociva v muzovej milenke,,,ked mali deti dvojicky....2roky,,zacal ich da sa povedat nasilu vozit a byvat u nej s nimi,
mali boli z toho hotovi,,,,ja samozrejme z ich spravania tiez.
po roku ich"vyhodila" aj ked na sude slubila ze im bude k dispozicii a jej byt mozu uzivat a bla bla. samozrejme to nezvladla a deti vyhodila ale "mojho"muza vzala nazad,,,
zacali s nim nastastie chodit k svokre,,,k jeho mame,,a stav sa trochu upravil,,dokonca sa ocakaval navrat,,,trvalo tovyse roka,,,,mali sa stabilizovali v ramci svojich moznosti.

ale happy end nikde a teraz jeho frajerka hra zase dobru a navstevuje naproti zakazu deti a jeho vo svokrinom byte!!!
moje deti su zaradene medzi problemove a s poruchami autistickeho spektra....kto trochu pocul viete si predstavit tie agresivne stavy a u druheho depku potakomto popletenom vikende

navyse muz zacaj od juna menit vikendy meni ich, posuva, vyraduje svoju mamu z navstev a pletie vsetkych
je moznost nejakej upravy alebo aspon napomenutie sudom"???

mate s tym skusenosti? som nestastna ze deti sa vracaju do toho odkial sme ich horko tazko dostali..
prosim piste tie ktore mate so mnou porozumenie,,,,nie opak,,potrebujem poradit,vdaka za pochopko
koho to obtazuje vopred sa ospravedlnujem, kto pomoze bude vdacna za nazor ---diiky

matica
4. okt 2012

Pokiaľ viem, v zákone o rodine sa píše, že dokážeš opäťovne upraviť styk otca s dieťaťom. Dá sa to urobiť aj tak, že vzhľadom na negatívne vplyvy budeš musieť byť pri celej návšteve, že s nimi nebude sám. Asi iba takto dokážeš ovplvyniť to, ako bude návšteva u otca prebiehať. Ak má milenka súdny zákaz styku s deťmi, tak ho dodržiavaj a zavolaj políciu.

martinkatinka
4. okt 2012

Daj to znova na súd s posudkami od psychológa... mal by vidieť deti a na základe toho ti napíše posudok...

maminuska
4. okt 2012

@monaart viem že je to pre teba veľmi ťažké , ale musíš urobit nejaký krok vpred. Možno aj legálne si upraviť vztahy s manželom , jednoducho sa rozviesť. Požiadať o novú upravu styku ako aj zvýšenie výživného.
Osobne si myslím že v tvojom prípade už hapyend nenastane, treba začať žit svoj vlastný život .

monaart
autor
4. okt 2012

baby akoze zle som to napisala,,,
milenka teda ofic, frajerka nema zakaz podla susu,,zial,,ale zakaz od svokry istdo jej bytu...ale nedodrziavaju to,
moja pristomnost uz nie je mozna vzhladom na skomplikovanie terajsej situacie pri navstevach u otca,,,,aj ked mozem povedat ze ked sme sa "stretavali" koli zmiereniu viditelne sa deti posunuli inde....
neviem ozaj ako to urobit, po vnutornej dohode sme uzavreli zmier ze si nebudeme robit prieky koli detom ale toto sa neda akceptovat,,,, na skolku nic, za frajerku zase napriek, a evidentne to nerobi dobre nikomu,
esteaj muz,,,je nervozny ztoho ze ho akoby spehuje vsade nevie jej rozkazat a iba sa hadame
somzufala, doma mam peklo navyse keby boli deti ok, bolo by vsetko lahsie,,,ale tento stav mi nedovoli "zit" odznova,,,,
esteani neviemchcela som posunutnovy navrhna zmenu vyzivneho,,ale neviem ci bysom uspela,,muztvrdi zema taku isturesp, nieco nizsiu vyplatu ako ked sme riesili vyzivne predtym ,,,,ale teraz sa zmenila situacia,,ta skolka,,,a pod,
bolo tu aj ze kedysi mienim najst robotu,,co bol odkazod nej,,,ze dokedy chcem mojho muza vyuzivat atd, ja zialnemam sancu istnikam do prace, predtym som nikdynebola doma ani nejaka lajdacka,ale robim doprovod detom este aj moja mama ,,lebo si vyzaduju sprievod atd,
diky za postrehy

korolinia
5. okt 2012

@monaart podľa toho čo píšeš bude asi jediná cesta cez súd. píšeš ,že ste sa stretávali a očakávala si návrat . dobre som porozumela ? a čo sa stalo, že sa nevrátil ? ak je jeho frajerka taká ako píšeš, že ho špehuje ...máš dosť zložitú situáciu aj s tým postihnutím tvojich detičiek. A za tie peniaze..dáva ti málo , nevystačíš s tým ? tak to asi jedine tiež cez súd, budeš potrebovať argumenty, najlepšia by bolo dohodnúť sa. Vieš sa s ním o tom porozprávať , ako komunikujete ?

maminuska
5. okt 2012

@monaart ja mám tiež postihnuté dieťa a začala som žit odznova, fakt sa to dá . Dcéra ma taktiež limituje nemysli si , musím sa jej v mnohom podriadiť, ale ja som naše nešťastné manželstvo ukončila. Citovo som sa odstrihla , aj ked som mnoho vecí bývalému manželovi neodpustila a asi za svoj život ani neodpustím , nie som toho schopná momentálne a čo bude v budúcnosti neviem. Ale som v takom štádiu že ked mi pošle nejaku svoju primitívnu sms, že mi to už neubližuje, nerozmýšľam nad tým a tým ho zrejme vytáčam ešte viac, ale môže ma vieš čo. 🙂.

monaart
autor
5. okt 2012

@maminuska
ano zial happy end uz nebude...
budem musiet nabrat silu a znova do toho....sudy socialka a dohoda ak to bude mozne ,,,ale pochybujem
@korolinia
komunikujeme asi tak ze kym ja mu podavam informacie,som ustretova ...ved sme predsa rozumni ludia ..podla jeho slov........... a beham kade tade.....vybavujem lieky ,lekarov a skolku a vsetko ok,,
kym nespomeniem peniaze,,,,zial tam vsetka debata konci.vzdy sa potom odmlci a pride si o 2 tyzdne pre deti akoby sa nechumelilo,,,,takze taka je nasa komunikacia
navrhla som aj dietu bez laktozy atd co nam odporucili,,,aj som homeopatika platila 1,6roka,,,ale naozaj nemozem aj najom aj vsetko platit a este ostatne a ostat na minime ci mi dojde, vyzivneje je zatial fajn,,,ale s prislubom ze prispeje ked treba,,ale neprispeje,
ziadala som ho o zaplatenie sekov detom na stravu, alebo jedno skolne,,mozno by to 20-max 30e pomoct,,,,, a koli tomu sa bojim sudu........,,,,,no tak....

monaart
autor
5. okt 2012

@maminuska
no aj ja by som bola snad niekde inde,,,,,ale dvaja v tomto stadiu ake maju,,,,uf 😖
no co je nadelené to je nadelené,,,,
len keby!!! to stale nekomplikovali niecim ----ked si uz najdem nejaky system,,,,tak sme zase niekde,,,nazad
a taks a snazim byt ako tak v pohode,,,,len sami nejak nedari asi

maminuska
5. okt 2012

@monaart kedy si naposledy žiadala o výživné ´? Podľa môjho názoru máš nárok aj na seba ako výživné . Treba zažiadat aj na seba.

korolinia
5. okt 2012

@monaart tak je to teda asi viac o peniazoch....lebo v úvode si písala, že problém je aj v tej frajerke...ja som prežila niečo podobné, dá sa povedať, že som čakala na to, že sa vráti ku mne a dcére a všetko ma naokolo vytáčalo. Ty to čakáš ? Možno by ti pomohlo sa rozviesť a uzavrieť túto kapitolu života... a dobrý postreh,že môžeš žiadať aj na seba

monaart
autor
6. okt 2012

@maminuska
maminuska,,,,uz som na seba ziadala... vsetko som si vybehala vtedy,,cca pred 1a pol rokom, aj na deti aj starostlivost a na seba dohodou....diky za postreh,,

@korolinia
problem je asi zial vsetko zaco sa ozvem,,,,resp, ked som ticho je to ok,,,,akoze som pochopila,,,,
no ja som cakala ze sa vrati lebo vsetko tomu nasvedcovalo uz na zaciatku,,ze ho uhana a on sa necha alebo si potrebuje dokazat,,,ale deti ma rad ,,aj ku mne s vracal, radil sa,,,ospravedlnovat a zase dokola,,teraz stojim prave pred tymto rozvodovym rozhodnutim a neviem co skor ziadat a co do toho zahrnut, ci aj starostlivost, aj vyzivne aj upravu styku,,,a dolezity je pre mna prave tento stav ako to vplyva na deti,,,,,ze vidim ako tazko to vsetko vplyva,,,,ze stacilo vratitjednu vec,,,a oni reaguju tak ako vtedy,,,,asi nejake spomienky na to obdobie vtedy ked vsetko ostalo takto,,,,
zial neviem sa dopracovat k tomu cim by som uspela ,,akymi argumentami,,,a co si to mam natacat vsetko???
asi to len trpiet ze moja drina s detmi dokaze vyjst nanic po nejakom rozruseni a pod,,,,
a to zial jemu nevysvetlim -- lebo on si zije svoj zvot a nemam ho riesit,,,,,ale keby sa dalo dokazat verte mi zeny,,je to viditelne podla spravania ,,,lebo som mala podozrenie na zmenu podla deti az potom som prisla na tieto nove veci,,,
ale zial asi to nevyriesim,,,, ☹

maminuska
6. okt 2012

@monaart ako sa k tomu stavia jeho rodiny, svokra prípadne surodenci ? Na rozvode žiadaš deti do osobnej starostlivosti , žiadaš výživné a aj úpravu styku . Ano , ja by som si príchod od neho natočila aj nasledjuce dni.

monaart
autor
6. okt 2012

@maminuska
svokor sa mi obratil chrbtom po 10tich spolocnych rokoch sjeho synom,,,,,nikdy som nebola drza k nemu, segra moja "byvala" kamoska je neutral, nereaguje, polutuje ma ale inak nic,,,akurat je nastvana,,
a svokra sa s nim do krvi pohadala, udobrili sa ked si aj ona myslela ze sa chce vratit,,,ale terazje uuuplne nastvana za toto co robia lebo konecne pochopila ked som papiere doniesla zo speci vysetreni aj skolky ze si nevymyslam a aj ona to vnima ako ja,,,,,akurat ze sa chystala na nich ale ma obavy ze urobi to co pred dvomi rokmi ked sa zase rozhada s nim,,ze vezme deti k nej,,vtedy jej zakazal stretavat sa s nimi, vobec jej ich nenosil ukazat a jasom musela ,,ajked mi to on zakazal!!! chodila som knej aby sa videli aspon trosku a nezabudli na nu
po roku bol on 1x u nej
osobnu starostlivost mam vybavenu sudom,,,ale to co prezivame ma nici,,,,,stale si poviem ze kaslem na to,,,ale vzdy ked sa veci ustalia,,henta neprisosobiva osoba musi rozvirit hladinu,,,
ja uz asi fakt zacnem natacat,,,,ked boli malinki mali len 2roky tak sa tyzden nevedeli dostat do normalu,hadzali sa o zem,trieskali si hlavy, odmietali vchadzat aj vychadzat cez dvere,,,alebo len do starkeho auta, apod,,,
teraz viac hovoria,,ale ten starsi je total agresiny ako predtym ale ovela viacej a silnejsie utoci,,,a mladsi sa zavrie do seba ai ba zase huci a beha nerozprava,,,,,uff....
a mame obavy ze ked sa to zopakuje znovu a boli by u nej....a zase ich ona vyhodi po par mesiacoch uz ich nedam dokopy,,,
☹ viem ze oni zdielaju nazor ze si musia zvyknut,,atd,,,ale mali ju svojim sposobom neprijimaju a stale vidia mna a jeho spolu,,nevedia to pochopit,,,,,,a ja im to neulahcim,,,,

monaart
autor
6. okt 2012

@monaart
ja len neviem ci by mi aj na socialke vedeli poradit,,alebo pravnik,,,ze ci mam sancu aspon na napomenutie,,,,
ale do toho ziadny psycholognepojde,,,zial viem podla prveho sudu,akoto bolo,,ked som spomenula sud,,uz nebola ochota,,,
ja som myslela skor ze ak vy matenejake skusenosti pri takychto problemoch, a ako ste to riesili,,,
a naozaj vas nechcem nejak zatazovat mojimi staznostami,,skor by som potrebovala nejake skusenosti,,,no neviem...

korolinia
7. okt 2012

@monaart a ty poznáš dôvody a situáciu prečo ex chodí k svokre s detmi ? a podľa čoho hodnotíš to, že je ona "nerispôsobivá" osoba, ako to myslíš ? To je inak ťažko ovplyvniť kde bude s nimi tráviť čas....a s kým...tá ich diagnóza však mnohé ovplyvňuje a tu sa ťažko dokazuje čo je podnetom ich rozrušenia a zhoršenia stavu. skôr mám pocit, že všetci budú od toho dávať ruky preč, ako to väčšinou býva. ani svokre by som veľmi neverila, že je to tak, lebo každý si chráni svoje dieťa,radšej aj klame, opekňuje a zahladzuje situáciu. Ja som to tak mala....mne vravela jedno a iné bola pravda.

monaart
autor
7. okt 2012

@korolinia
ahoj zareagujem asi takto
on sa nastahoval hned k "nej" a s nikym sa nebavil ze co a ako a zariadil im to u nej na vikendy,,,,po necelom roku ju omrzelo hrat formu pri detoch ktore su viac nez poblemove a stav sa zhorsoval,,potrebujeme ich velmi dobre poznat aby sme vedeli predchadzat zachvatom atd,,,a po riadnej hadke ho vyhodila aj s detmi,,,on si stal za nimi,,,,takze veci preniesol k mame ..ktora suhlasila pod podmienkou ze bude u nej normalny kym tam budu a chalani aj ja tam mozeme kedykolvek prist atd,
preto ex chodil viac nez rok teda na svoje vikendy k nej- k svokre--teda k mame......,,,potom zacal volat aj mna,,,,
svokre verim lebo som sa viac krat presvedcila ze nam drzi stranku, vlastneho syna vyhodila koli tomu aby sme tam mohli byt my,,,,nahnevana je na neho strasne,,,,a vyslovene mu zakazala aby sa zdrziaval v jej blizkozsti s "nou"lebo je na nu nahnevan a ze je to aj koli nej takto.....
nevravim ze sme sa neposekali,,ale to som sa aj s vlastnymi rodicmi koli tomuto vsetkemu,,,to su nervy...
no a preco hodnotim onu osobu ako neprisposobivu??? alebo problemovu by som povedala...pretoze z neocakavanych zdrojov teraz ohovaram... blee... ale som sa dozvedela ze ako si ona nazivala doteraz, ze moj muz nie je jediny koho takto vyriesila,,,a navyse jej syn ziadal na sude ist ku otcovi,,,,
nas byvaly spolocny kamarat zhodnotil ze sa to neda s nimi vydrzat,,,,ze v porovnani so mnou je to uplny opak,,nielen fyzicky ked mu o to slo,ale povaha otras,,slovo tolerancia a take tam neexistuje,,ona nikoho neakceptuje a to prenasa vsade,,,,,,zial ked sa onej nehovori ona vzdy nieco vymysli aby bola v kurze.....
neviem co napisat,,nechcem sa stazovat ale ,,,keby to vsetko nezhorsovalo tento stav
veru to rozrusenie je tam evidentne,,a najsmutnejsie na to je zemy a hlavne ja si odnasam toto vsetko lebo ked ma vlastne dieta bije a kope a zuri vyse tyzdna ked pride od otca,,,posiela ma cely den prec ,,je mi smutno na dusi aj srdci co ma este caka,,a co by bolo vlastne lepsie.. ☹ a druhy chlapec akoby ani pritomny nebol.
jaaj som sa rozpisala ale chcela som to objasnit.

korolinia
7. okt 2012

@monaart fuuuu tak pekne....a ty si tam potom za nimi chodila ked ťa volal ?stretávali ste sa tam ? .... ved to si už niekde spomínala, že ste sa stretávali pre zmierenie... a on je v pohode, myslím povahou, mala si sa pri ňom dobre ? kadečo sa stáva, aj iné príbehy čo tu čítam sú také, že mi sánka padá.

monaart
autor
7. okt 2012

@korolinia
ano zaujimave ze???
ano mala som sa pri nom dobre
a trapne toto co sa tu deje ze???
stojim si za svojim,,,,,

korolinia
7. okt 2012

@monaart to ma teší ...žiaľ neverím ti a podľa toho čo viem si klamala.....ale ty si už taká ako všetky ženy vo vašej rodine ( tie nadávky od otca a "ťažká povaha" matky sa ťažko psychicky znášajú...chápem ).......škoda pre teba, že on tvrdí praví opak... 😖 ale tak každý podľa svojich mentálnych schopností...
želám ti aspoň kúsok šťastia, ktorý si doteraz nezažila... budeš ho potrebovať, či už s ním..alebo bez... aj tak jedno......aj keď silne pochybujem podľa toho čo viem ako ťa celý čas klamal keď sre boli spolu....( zavolaj , ak chceš vedieť 🙂) ale tak som rada, že máš pekné spomienky ako si sa mala pri ňom dobre .....ha.....ha...... a trápne je, že on tvrdí že ty klameš 🙂)) skúste sa nabudúce lepšie dohodnúť 🙂 paaa

korolinia
7. okt 2012

@monaart a jedno chcem aby si pochopila...... ON to spravil...... nie ja.....

monaart
autor
7. okt 2012

@korolinia
nebudem toto riesit uz takto,,,
nasla si co si hladala,,,,,ak si spokojna--- bud,,,,ublizuj dalej,,,
...osocujte sa navzajom dalej,,,ulavilo mi ze info sa dostalo nechtiac kam malo,
ja som svoje stastie mala a ak tebe staci mat to co si ukradla,,,,nech je to takto vonku,,,
ublizujes ludom ktori si to nezasluzia,,,a ak tak nie od teba.
mas pravdu v JEDNOM riesis veci podla svojich mentalnych schopnosti.
klamte sa nadalej,ty nemas ani srdce ani charakter.korolinka....konecne sa o tebe hovori zase ...

monaart
autor
7. okt 2012

baby ktoreste pochopili vdaka za uprimnuochotu pomoct a vypocut
tie ktore to rozculilo,,podla debaty usudia co sa tu deje
moj zaver k tejto debate ktora sa zvrtla kam nemala.....
mrzi ma len jedno,,ze toto bolo zneuzite voci osobam ktore si to nezasluzia
,"kto seje vietor...zožne burku""""

danu
9. okt 2012

diskusiu zamykam na ziadost zakladatelky

Tu začni písať odpoveď...

Odošli