Úprava styku otca s dcérkou pracujúceho v zahraničí

janca1234
26. mar 2019

Sme rozvedení už tretí rok, nemali sme určené ako často sa s dcérkou môže otec stretávať, nakoľko stále pracuje v zahraničí, dala som mu možnosť aby sa vždy ozval ked bude doma, ale nastali problémy. Žiadna diskusia medzi nami, komunikácia nič, vyvolávali mi cudzí ľudia že prídu po malú či mu ju dám a tak. začal ju brať bez môjho vedomia zo škôlky, ked som poobede šla po malú, zistila som že ona tam vlastne ani nebola, a učiteľka ma neinformovala. Tak som dala návrh na súd na úpravu styku. Samozrejme prebehol súd, na ktorom ani nebol ani sa nevyjadril nič. Vypočuli aj malú, tá povedala že k nemu nechce chodiť spať iba na návštevu a vždy domov. Od oktobra ako prišlo rozhodnutie ju mal tri krát po 5 hodín, neprišiel si po nu ked trebalo, nepísal neinformuje sa o nu ani nič. Samozrejme už vie že nemôže robiť na prieky mne až sa bojím o nu alebo čo a brať si ju bez môjho vedomia, t ak aj stratil o nu nejaký záujem 🙂 Lebo už mi nemôže ublížiť ako to bolo pred tým. Teraz prišiel zo súdu návrh z jeho strany na úpravu styku...ODRAZU. Viem že má na nu právo, a ani tomu nijak nebránim lebo viem , že aj dcéra s ním chce byť, ale vždy ked jej poviem že tam má ísť tak sa rozplače, že ona sa mu bojí povedať že tam nechce spinkať, že sa bojí že bude len zas kričať atd. Užila si veľa hádok medzi nami a bojí sa aj vtedy že by som sa ja s ním mala stretnúť, nakoľko on jej stále rozpráva že prídu policajti a maminu zoberú a už ju nikdy neuvidí, že on ju miluje a mamina nie. Proste robí úplne sprostosti, s ním sa nedá komunikovať nič...ignoruje všetko čo poviem, navrhnem..ťahá všetko cez dcéru. U mna je to opak, ja jej len poviem, že on ju má tiež rád a môže k nemu kedy koľvek ked ona bude chcieť ísť. že sa nemá čoho báť, len nech mu povie že spinkať ešte chce doma, že ked bude vačšia...Ale ona sa bojí povedať aj to :(

Moja otázka teraz: Máte dáku skúsenosť, ked teraz budeme mať nové pojednávanie o úprave styku či, berú na vedomie to že ju napr. pol roka nevidel, nejavil záujem, že sa vyhráže že mna zoberú policajti, a že dcérka proste u neho spať nechce? Nech ju má len cez deň a vždy vráti naspať domov ku mne? Ona je strašne citlivá povaha...plače hned pri všetkom, ja si neviem predstaviť že súd ju dá aj na noc otcovi a ona čo tam bude robiť, plakať trápiť sa - s ním to nepohne nijak...len bude zjapať až je ticho a nadá jej...stalo sa že ked predtým u neho nechcela byť, nechal ju pred dverami vymknutú o pol desiatej večer, čo som pre nu musela ísť ja a povedla že ju už nikdy nechce - o tomto je aj záznam u kolíznej, čo vypovedala aj dcérka.
Poradte mi ako a čo povedať na tom súde....
Ďakujem

janinque
26. mar 2019

Myslim ze pomoze zaznam od koliznej. V tvojej situacii by som mozno zvazila aj kontaktovanie UPSVAR - vo veci psychologickeho sedenia s dcerkou, vacsinou maju aj svojho psychologa, porozpravat sa s nim o situacii, ziadat nejaky zaznam, ktory bude mat vypovednu hodotu, neverim ze by to sud ignoroval...

janca1234
autor
26. mar 2019

@janinque ako myslíš keby kontaktujem pracovníčku UPSVAR, že ideme mať pojednávanie vo veci úpravy styku otca s dcérkou, že či by sa dalo nejaké stanovisko vypracovať?

evitka83
26. mar 2019

@janca1234 zbehni na upsvar, povedat co je vo veci, ako postupovat s koliznou, pripadne ti ju prideli sud. Zober dieta k psychologovi, ze potrebujes spravu pre potreby sudu. V ramci pojednavania ziadaj o opatovne vypocutie dcery. Ked ju vypoculi vtedy, nevidim dovod, preco by to nezopakovali teraz. Keby nie, treba podat namietku. Ale asi to budes riesit s pravnikom. Ten ti povie detajly. Predpokladam, ze dcera zopakuje to co vtedy, ked ma taky postoj k otcovi. Nezaujem otca sa samozrejme berie v uvahu. Tvoj pravnik bude argumentovat asi v tom style, ze nevidi dovod na upravi styku, kedze otec sa nezaujima pravidelne o dieta a dieta nejavi zaujem travit u neho cas na noc. Ked sa zmeni jeho spravanie k dcere, vtedy si otvorena navrhu na upravu styku. Dceru treba ockovat doma kazdy den, ze to vravi otec su bludy. Ziadny policajti sa konat nebudu atd. Ale neociernovat otca, len dcera musi pochopit, ze jej nic nehrozi. Drzim palce

janca1234
autor
26. mar 2019

@evitka83 naozaj ja jej na otca nič nehovorím, nevidím dôvod aby ona s malou hlavičkou riešila naše problémy a trápila sa... práve naopak, ja som tá čo povie, že on je tvoj tatinko a tiež ťa ľúbi a ked tam nechceš ísť alebo spinkať normálne mu to povedz, nemôže sa na teba hnevať, tak sa problémy neriešia. A ona ale automaticky hned začne plakať, že ja mu to nepoviem, on bude na mňa nahnevaný a povie že už ma nikdy nechce ako aj vtedy a vtedy.... a keď jej povedal, že bude súd a maminku vezmú policajti ja som myslela že skolabujem, ona plakala nonstop celý večer čo zaspala od plakania až...no načo je toto dobré??? Kolízna ju raz už vypočula, tam jej malá povedala, že chce chodiť k tatinkovi len keď sú tam aj baby (ako jej dve staršie sesternice) a spať chce doma. Ja ju nechcem vystavovať tlaku, a vypočúvaniu ale bojím sa tiež :( Mám sms od neho kedy si čo písal že ju je...., že ju nepotrebuje.... atd...že mňa sa na súhlas pýtať nikdy nebude, že som len obyčajná chudera a podobné, a zároveň mám aj od jeho netere sms že mi chce len naprieky robiť.
Kalendár mám poznačený kedy ju mal mať, a ako po nu prišiel...kedy ju doviezol atd. všetko si píšem odkladám. tak dúfam že neurčia iné ako má :(

janinque
26. mar 2019

@janca1234 ano, ako pises. Ist na UPSVAR, popisat situaciu, poziadat o radu, ako postupovat. Kolizna by mala hajit prava dietata - styk s otcom je samozrejme dobry aj pre dcerku, ale za podmienok, ktore su pre dcerku najvhodnejsie.