Určenie otcovstva

christinka1
20. mar 2022

Ahojte,chcela by som sa vás tu spýtať či mi neviete povedať,alebo nemáte s tým už niektorá skúsenosti... Ako na súde prebieha určenie otcovstva súdnou cestou DNA testami, koľko to trvá? Kedy budú výsledky?? Ďakujem za odpovede

natalienka12
20. mar 2022

Znalecky posudok, zalezi od znalca aj od toho, ci muz pride dobrovolne na odber vzorky, niektori chlapi nepridu, potom sa to natahuje cez poriadkove pokuty…je to velmi individualne

tecko28
20. mar 2022

Kamaratka zacala riesit v 3 mesiacoch dietata, natiahlo sa to do takmer 2 rokov kym to vsetko prebehlo a sud rozhodol + urcil vyzivne

christinka1
autor
20. mar 2022

@tecko28 si ma nepotešila 🙈 ja čakám tiež kým nás predvolaju na súdne pojednávanie,len neviem ako to tam prebieha,testy otcovstva, ale veď nechám sa prekvapiť

tecko28
20. mar 2022

@christinka1 na sude sa najprv riesi ci prizna otcovstvo, ak nie bude mu nariadene sudom, aby sa vykonal test DNA, caka sa na vysledok a potom na dalsi sud. Je to fakt na dlhe lakte. Idealne je zaplatit si advokata, ktory ta bude zastupovat

christinka1
autor
20. mar 2022

@tecko28 tak keď už toľko som čakala, už si počkám aj ďalšie mesiace 🙈 len som zvedavá kedy mi potom doplatí všetko výživné 😂

tecko28
20. mar 2022

@christinka1 mal by spatne od narodenia dietata + testy zaplatit a sudne trovy

lucinkkaa
20. mar 2022

@christinka1 ahoj ja som dávala testy dna urobiť bez súdu pretože súdy teraz celkovo dlho trvajú keď som si ich žiadala sama do týždňa som mala výsledky

tecko28
20. mar 2022

@lucinkkaa len tato musel spolupracovat a dobrovolne sa dat otestovat, aj to vtedy vyjde lacnejsie. Ak robi problemy ostava len sud

lucinkkaa
20. mar 2022

@tecko28 aha tak to áno jedine súdne

christinka1
autor
21. mar 2022

@lucinkkaa ahoj,tak ja som si to dala súdne keďže nechcel ísť už na matriku a povedal že si to mám dať súdne 🤷 tak nech je libo .. keď má toľko financií, nech si to potom zaplatí DNA🤷