Vymáhanie výživného cez exekútora

lievocenka
26. feb 2013

Môj exmanžel mi neplatí výživné na čas a vždy len na moje vyzvanie.Zo pár krát ako aj teraz sa stalo, že nezaplatí aj dva mesiace- potom to doplatil.Ale teraz nereaguje ani na moje výzvy.Môžem už požiadať exzekútora o vymáhanie výživného aj po dvoch mesiacoch? Ako som sa dočítala trestné oznámenie sa môže podať až po troch mesiacoch a je dobré len na zastrašenie, čo v mojom prípade na môjho ex nezaberie.

lucianelly
26. feb 2013

Aj ja som sa bývalému stále vyhrožovala, no bohužial nič nepomáhalo a stále len sluboval, výživné platil samozrejme nepravidelne, vôbec nevadí ako nepravidelne platí, jednoducho dlží a hotovo, zašla som si za veľmi dobrou advokátkou, ktorú som splnomocnila a ona všetko za mňa spísala, samozrejme po dohovore so mnou. Potom sa mi už len ozval exekútor aby som mu poslala číslo účtu a bolo po všetkom, teraz mi pravidelne chodí na účet výživné. V polovici februára som splnomocnila advokátku, v marci mi prišla na účet pohľadávka a v apríly opakovaná dávka

lievocenka
autor
27. feb 2013

@lucianelly A tomu advokátovi si dačo platila?Ja som sa bola pýtať u jedného exzekútora a ten mi povedal,že to môže trvať aj pól roka.Už mi jedna písala, že taktiež to mala hneď vybavené.Asi sa teda popozerám po inom exzekútorovi.

lucianelly
27. feb 2013

na maloleté deti, týkajuce sa výživneho je to polovičná sadzba, resp. ukon 30€ bola fak prijemna povedal ze ona ludi nezdiera z penazi ako iny advokáti

lucianelly
27. feb 2013

Inak ak ti mam pravdu povedať tiež som bola u jedneho exekutora priamo uz aj so žiadosťou a vykopli ma z kancelárieže mám zle zformulovanú žiadosť, pritom to bola kopia od kolegyne len so zmenou udajou, takže mi povedali, že si to mam prepisat alebo najsť právnika, dlho som to nechala tak lebo ma ich prístup totalne odradil, no po dvoch rokoch som to skusila teda u advokátky a ked som jej ukazala tu ziadosť, tak nechápala čo je na tom zle, dokonca povedala ze je velmi dobre napisana ale zbytocna, nemuselo to obsahovat tolko veci čo tam vlastne bolo. Na to mi povedala, ze ten pan exekutor sa zaoberá milionovymi pohladavkami, preto ma odradili a nezaoberali sa mojou smiesnou trojcifernou sumou, takze sa nedaj odradiť a hladaj dalej, držím ti palce

adrianka83
12. mar 2013

a ked býv.manžel sa vobec nezlakne ani trestného oznámenia a ani exekútora??pretože aj tak mu nič nemože zobrat vodičák nemá a ani majetok,,pokial viem pracuje na čierno,,tak mám jednoducho smolu??lebo sem tam pošle nejaké výživné??takže by som nepochodila ani s náhradným výživným???

kiko2807
12. mar 2013

Ahojte, tiez mam problem s mojim ex . Od juna 2012 mi prestal riadne posielat vyzivne a dlh na vyzivnom je 1500eur. V septembri 2012 som podala trestne oznamenie . Od vtedy mi prisiel len jeden dopis od policie , ze uz to postupili na prokuraturu a nic viac. Prokuratura si pohadzuje ten spis medzi sebou a policiou. Je to 10 mesiacov co ex neplati riadne vyzivne na syna a nikto nic proti tomu nerobi. MOj ex je Spaniel a byva v Spanielsku. Dalo by sa to nejako urychlit ? A co bude s tymi 1500eurami? Mam sancu , ze moj syn dostane to co mu patri ?

lucianelly
14. mar 2013

adrianka83 to je ťažko povedať, pretože keby to dáš na súd tak neviem z čoho mu to vyrátajú, takisto asi ani exekútor nič nespraví, myslím že to náhradné výživné by si dostala, ved štát si to bude od neho vymáhať, skúsiť si to nejako vybehať na úradoch, sú to špiny pretože ked robia na čierno alebo za min. mnzdu na paske a zbytok na ruku ako moj byvaly tak nič proti tomu nezmôžeme, mňa neskutočne rozčúlilo ked som teraz bola v januári na súde ohladom zvýšenia výž. a pridali mu len necelých 20€ a to len preto že je ho mzda je menšia ako tá moja a to som len robotníčka a on jazdí štáty EU takže je stále preč, nechápem že ten sud je slepí a neni to možné aby taký šofér zarobil ledva 390€ ide ma z toho poraziť

adrianka83
14. mar 2013

však toto,,ale momentálen ma štve asi najviac to že včera sa konal súd ohladom toho že som nahnho podala trest.oznámenie za neplatanie výživného na ktorý som ja vobec nedostala predvolanie a neviem sa dopátrat ako to dopadlo,on mi nezdvíha tel.nereaguje na sms,,myslím si že mi pošlú papier ale kedy o mesiac či o dva ako to majú naše súdy vo zvyku???vobec neviem na koho sa obrátit,,,

zuzicka322
Odpoveď bola odstránená
Zobraz