Vymáhanie výživného zo zahraničia - skúsenosti

ramona7
9. apr 2021

Ahojte, už sa niekomu podarilo vymôcť výživné cez cips zo zahraničia? Pred mesiacom konečne postúpili všetky potrebné dokumenty konkrétne do Nemecka. Predtým mi tvrdili, že z Nemecka to nebude problém, teraz zas zpochybňujú, že sa môže všeličo stať.. Má niekto skúsenosť?

333levica
9. apr 2021

@ramona7 moja dcera vymohla z nemecka cez nich. po roku jej nabehli prve peniaze. trvalo to dlho ale uz ma vsetko zameskane vyzivne

ramona7
autor
10. apr 2021

@333levica zdravím, po roku odkedy to postúpili do Nemecka?

felicita027
10. apr 2021

záleží od konkrétneho prípadu ale ak nebude platiť tak potom by ti mal štát nahradiť výživné na ktoré máš zo zákona nárok.

ramona7
autor
10. apr 2021

@felicita027 to viem, len musím počkať 2 mesiace od postupenia do Nemecka, tak zo cipc mi pošlú potvrdenie

333levica
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
333levica
10. apr 2021

@ramona7 od kedy mali vsetky doklady na vymahanie.

miirka123
10. apr 2021

@ramona7 áno mojej známej sa podarilo z Chorvátska vymáhať a celkom to slo rýchlo do 1 roku mala vyhraty súd. Keď to je európska krajina ide to ľahšie

nelys
10. apr 2021

Ja som tiež dlho čakala kým to postúpili, zatiaľ nevymohli nič od júna, ale poberám náhradné výživné takže je to ok

kopytko03
16. apr 2021

Ja už niekoľko rokov cez nich vymáham z Čiech, ale keďže ex oficiálne nikde nepracuje, zatiaľ sa im nič nepodarilo. Poberám náhradné.