Vyrovnanie po rozvode

11. aug 2022

Zdravím chcem sa spýtať. S manželom sme 5 rokov po rozvode. Riešim s právnikom vyrovnanie majetku keďže on ostal v byte a ja som sa odsťahovala k mame. 5 rokov to absolútne neriešil ani on ani ja. Teraz momentálne mám finančne problémy a chcem konečne peniaze za svoju polku bytu. ( som aj vlastníčka v liste vlastníctva). Môj právnik mu vyvoláva ale vždy sa nejak vyhovára, nechce to riešiť. Právnik ma chce ušetriť súdnych poplatkov. Ak by sa to dalo na súd ako dlho sa toto môže ťahať a koľko sú súdne poplatky ďakujem.

zmrzlinka2021
11. aug 2022

To ako dlho sa to bude tahat, zavisi od oboch stran a ked su obe rozumne, nepotrebuju sud, maximalne mediatora.
Ak je vsak manzel "problemovy" a bude chciet skodit, zial, je dost realne ze to potrva niekolko dlhych rokov.
Velka skoda, ze ste to neriesili okamzite po rozvode.

autor
11. aug 2022

@zmrzlinka2021 to snáď nemyslite vážne … veď on ostal v byte neplatí mi ani nájom čo by mal a roky sa to ma ťahať.

matullienka
11. aug 2022

Bohužiaľ áno tieto súdne spory môžu trvať roky. Škoda, ze ste to neriešili hneď

marca12
11. aug 2022

Tvoja chyba,ze si to neriesila hned

zmrzlinka2021
11. aug 2022

dlhe roky, aj 7-8 ked bude vymyslat, vyhybat sa procesu... iba das navrh na vysporiadanie majetku a prve predvolanie ti kludne moze prist az po roku...

dilino
11. aug 2022

Jedine že ho dáš na súd na žalobu.Dobrovoľne ti asi nedá nechce pišeš že sa výhovara ked mu dá prikaz súd tak sa vyhovarať nebude môcť.Ak by nechcel môže mať problémy.Súd sa snim hrať nebude.Môj známy tak čakal na vyrovanie od ženy 8 rokov a potom ju musel dať na súd a súd ju zaviazal vyplatiť mu polovicu.Tak škoda že ste si to nevysporiadali hned po rozvode.Ak to dôjde na súd kto prehra plati aj právnika druhej strany.

draik
11. aug 2022

Závisí od miesta nehnuteľnosti a od toho, ako protistrana bude chcieť sabotovať spor. Súdny poplatok bude vysoký, ako vysoký, závisí od hodnoty nehnuteľnosti.
Právnika si platíte na to, aby Vám zodpovedal všetky otázky.

hipuska
11. aug 2022

No, pozri si ako to je s BSM po 3 rokoch. Presvihli ste lehotu..právnik ti k tomu nič nepovedal?
Ak pôjdeš na súd, mas to na veľmi dlho.... https://ficek.sk/majetkove-vysporiadanie-po-upl...

mogaa
12. aug 2022

ale je to tvoja chyba, ty si to mala riešiť po rozvode a nie čakať (niekoľko rokov) kým budeš mať fin.problémy....dokonca neviem či tam nie je na podanie vysporiadanie BSM nejaká lehota....ak jednoducho nesúhlasí a nechce sa dohodnúť, hned to dať riešiť súdne....súdne to vieš vždy zrušiť ak príde skôr k vyrovnaniu.....

martul
12. aug 2022

Kolegyňa to rieši momentálne 4 rok. Veľmi dlho trvalo kým to vôbec celé začalo. Potom nepríde on na súd, potom je PN a vždy niečo. Prepáč ale doteraz si nerobila nič len strácala čas a teraz si celá prekvapená?! Už si to mohla mať.
A na nájomnom ste boli dohodnutí aspoň? Keď sa hneváš že ti neoplatí. Mimochodom aké nájomné veď on je vo svojom

kornelies
12. aug 2022

Pokial chces, aby ste mali vyrovnanie majetku co najskor, treba sa naspat nastahovat do bytu. Jeho to prestane po tyzdni bavit a dospejete k dohode. Sudne to bude na roky rokuce.

darkswan
12. aug 2022

@kornelies presne, v tomto pripade to je super riesenie...len sa treba obrnit s nervami

draik
12. aug 2022

@mogaa
Neriešia vysporiadanie BSM, ale podielového spoluvlastníctva.

@martul
On nie je výlučne vo svojom, preto spoluvlastníčka má právo na tzv. nájomné za to, že užíva a jej podiel.

autor
12. aug 2022

@hipuska práveže mi povedal a vôbec mi nespomínal žeby sa to mohlo ťahať 8 rokov. Čo ja viem, tak aj keby nepreberal súdne zásielky tak to súd berie ako doručené. Raz sa vyhovoriť môže, dva krát ale verím tomu že si súdy nenechávajú skákať po hlave a dopustia ignorovanie predvolaní a podobne. Právnik povedal že na predvolanie môžem ďcakat rok ale ze naše adresy sú známe, všetky podklady máme a právnik je kamarát takže ho zaplatím až po vyhranom súde.

autor
12. aug 2022

@martul zabúdaš nato, že je aj v mojom

martul
12. aug 2022

Nezabudam, vlastníci ste obaja