Vyšetrenie trojročného dieťaťa u súdneho znalca

11paris77
5. feb 2017

dobrý večer,prosím viete mi odpovedať či mám právo odmietnuť vyšetrenie s trojročným dieťaťom a prípadne nesúhlasiť s nahrávaním, zvukového záznamu počas tohto vyšetrenia u súdneho znalca?dieťa odmieta byť v prítomnosti cudzích mužov,mám právo byť prítomná počas tohto vyšetrenia pri dieťati?nesúhlasila som so súdno-znaleckým posudkom,navrhoval to otec-odporca a sudca,podané na výživné mám od oktobra 2013.po výsledku súd.znaleckého kto bude platiť a znášať finančné náklady?dosiaľ sme mali jedno jediné pojednávanie a pan sudca neurčil žiadne výživne až na moju žiadosť o Predbežné opatrenie bol odporca zaviazaný platiť minimalné výživné z priznaného 1900euroveho platu?dieťa je celiatik, atopik,má alergiu na kravské mlieko,vajcia,sôju,a kvantum iných potravín,má histaminik. pripomínam že otec-odporca ak prišiel po dieťa,tak vždy za asistencie polície,dieťa odmietlo s ním ísť,lebo viac ako 20mesiacov. nejavil oň záujem,ani o jeho potreby.

stardust
5. feb 2017

@11paris77 neviem, to sa musis opytat svojho pravnika. Preco odmietas sudnoznalecky posudok? A preco musi chodit tvoj exmanzel s policajtmi po dieta? Dietatu taketo napatie veru neprospeje a vysetrenim tychto veci sa moze vas vztah znormalizovat. V prvom rade ide o dobro dietata.

katarinamarkova
5. feb 2017

@11paris77 prečo predpokladáš, že súdny znalec musí byť muž?

11paris77
autor
5. feb 2017

lebo je už jeho meno dané, a ex ho dvakrát navštivil s jeho terajšou kamoškou,ktorá má veľa kontaktov na takýchto miestach.a prečo ex tak trvá na posudku,ked si musi byt vedomý že viac ako 20mesiacov dieťa nevidel a nemá k nemu vzťah,jedine preto,lebo to má nejako poistené u znalca.ak by si bol vedomý a rozmýšlaľ zdravým rozumom,vedel by že posudok bude v jeho neprospech a bude ho celý platiť on.ps:vzťah so psychopatom sa nemôže normalizovať,ak mu prvá žena spáchala samovraždu..a chodil s policajtami preto lebo manipulátor a psychopat atd.musí iným dokázať že jedine on má pravdu,ak by mu išlo o dieťa tak sa ozve hoci kedy,vie že dieťa potrebuje od momentu ako otvorí očká potrebuje zo isté ako dospelý človek

katarinamarkova
5. feb 2017

@11paris77 žiadaj súd o iného znalca

pribinak
5. feb 2017

Ved ked otec nejavil o dieta dlhodobo záujem, tak znalecky posudok by mohol byt výrazne v tvoj prospech

inull5
5. feb 2017

@11paris77 ahoj,pri výsluchu maloletého je prítomný pedagóg alebo iná osoba ktorá má skúsenosti s výchovou maloletých..ak to môže prispieť k správnemu postupu výsluchu,je možné povoliť aj prítomnosť zákonného zástupcu.čo sa týka vedenia výsluchu,nikde nie je napísané že to bude muž..stretla som sa pri malých deťoch aj s tým že v miestnosti je iba pedagóg,pýta sa na vopred pripravené otázky,v miestnosti je zariadenie na prenos zvuku a obrazu.čo sa týka tvojho odmietnutia,je to možné v prípravnom konaní,avšak v prípade že výsluch sa týka otázok a okolnosti ktoré by mohli oživiť veľmi nepriaznivé spomienky,ktoré môžu ohroziť jeho ďalší duševný vývoj..výsluch takeho malého dieťaťa sa vykoná rak,aby nebol potrebný ďalší výsluch čo sa ďalšieho dokazovania týka.

inull5
5. feb 2017

Znalec bez pedagogického či iného príslušného vzdelania čo sa týka výchovy detí nemôže sám bez prítomnosti pedagóga,prípadne detského psychológa viesť výsluch 3 ročného dieťaťa.to je neprípustné.

11paris77
autor
6. feb 2017

na výživné pre dieťa mám podané viac ako tri roky,a sudkyňa chce rozhodnúť podľa znaleckého posudku.tá sudkyňa kt.mi na jedinom pojednávaní vytkla prečo nejdem do práce,načo mám právníka z centra práv.pomoci.inak tí vám v ničom extra nepomôžu,urobia len základné veci.na pojednávaní o určenie príspevku nevydatej matky, advokát nepriniesol účtenky s mojími vyčísl.nákladmi v tehotenstve.celý čas mal sklonenú hlavu...akoby tam ani nebol

inull5
6. feb 2017

@11paris77 bohužiaľ,s týmito právnikmi nie sú veľmi dobré skúsenosti,rovnako čo sa týka štátom pridelených advokátov obvineným.s tými blockami to bohužiaľ takto chodí,Nevravím že vždy,ale je to častý problém,pretože často vyšlo najavo že bloky sú pozhanane odvšadiaľ a polovica z nich je irelevantna.nemyslím tým samozrejme Vás prípad.k postupu sudkyne sa vyjadrovať nebudem no príde mi zvláštne že chce rozhodnúť na základe posudku,hlavne ak ide o tak maloleté dieťa.osobne si tento výsluch dosť dobre neviem predstaviť pretože na takto malé dieťa by sa mal brat najviac ohľad a nie ho zaťažovať vysluchom.príde mi úplne scestné rozhodnúť ma základe posudku vypracovaného na 3 ročne dieta..

oli18
27. mar 2017

@11paris77 nenapísala si základnú vec, o akého súdneho znalca ide. Súdnych znalcov je plno a delia sa podľa odborov. V tvojom prípade najskôr pôjde o súdneho znalca z odboru detskej klinickej psychológie. A prečo by pri tomto vyšetrení mal byť nejaký pedagóg, čo je vlastne učiteľ? Nedáva mi to zmysel, ak sa mýlim, rada sa nechám poučiť.

ootaznik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vladinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tananana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tananana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz