Výška výživného na štvorročné dieťa

michaela9999
11. jan 2014

Ahojte, zaujimalo by ma, v akej vyske by som mala poberat vyzivne od manzela. Nie sme rozvedeni, nezijeme spolu. Syn chodi od septembra do skolky, momentalne som bez prace, bez prijmu (okrem vyzivneho) zijeme u rodicov.
Dostavam 150 eur mesacne + 50 vyzivne na manzelku. Manzel ma plat okolo 1500-1600 eur, je bez poziciek, hypotek.
Kolko by som mala mat narok na vyzivne? Ak by som to chcela riesit sudnou cestou, ako mam postupovat? Kolko dostavate vy od svojich ex?
Vzhladom na vysku jeho platu mi to pripada dost nizka suma, z ktorej sa samozrejme neda vyskakovat.
Dakujem za odpovede, Miska

luba28
11. jan 2014

@michaela9999 ja mam dceru 10 rocnu a beriem nahr.vyzivne 100 eur,....kamoska ma 2 rocneho a tiez berie 100 eur,..dalsia ma 3 rocnu a tiez 100 eur,ale podla prijmu tvojho ex by som dala okamzite na sud a ziadala 250 na dieta a 100 na teba minimalne,.......cim vyssie poziadas tym lepsie,aby bolo z coho kresat v pripade,ze by sa kresalo,.... 🙂

michaela9999
autor
11. jan 2014

@luba28 Dakujem za odpoved. Mam to podat na okresny sud v mojom okrese, ci ako sa postupuje?

luba28
11. jan 2014

@michaela9999 ano,tam kde mas ty a maly trv,pobyt,.....vela stastia,ale urcite necakaj,......

michaela9999
autor
11. jan 2014

@luba28 Dakujem, tak idem zhanat informacie a pustim sa do toho...A nevies prosim ta, kolko trva vybavenie vsetkeho (od podania ziadosti na sude az po urcenie vyzivneho) ? Co k tomu vsetko potrebujem?

tomasko27
11. jan 2014

@michaela9999 nAhoj je to tak ako pise lubka,aj mne poradili cim viac pytat aby bolo z coho kresat.Syn 6 rocny 150eur ale potom sa odvolal a tak znizili na 70eur 😒

luba28
11. jan 2014

@michaela9999 potrebujes sobasny list,rodny list maleho a navrh,...a este by som zdokladovala zo skolky poplatky+ nejake blocky oblecenia atd,...a tiez,skus spysat kolko ta stoji byvanie u vasich,....nech ti mamina da cestne prehlasenie,ze prispievas aj tam,....myslim,ze take 2-3 mesiace od podania,.... 🙂

luba28
11. jan 2014

@michaela9999 a kludne pytaj aj 300 na maleho a 200 na seba,...a uvidis,.... 🙂

michaela9999
autor
11. jan 2014

@tomasko27 Ved aj to zvazujem, lebo sa mi stale vyhraza, ze nech to dam na sud, on si uz nejake vplyvne cesticky najde, aby mi to skresali este na menej. Ale idem do toho.

michaela9999
autor
11. jan 2014

@luba28 vsetky doklady si odkladam, dalsie mam na IB (platby), radsej budem pytat viac, aby sa malo co skresavat. Byva s nejakou slobodnou mamickou, vychovava a financuje cudzie dieta a svojho ochudobnuje. Ide mi hlavne o maleho. Ak by som si nasla pracu, tak bude prehodnotenie vyzivneho?

tomasko27
11. jan 2014

@michaela9999 Ja somm sla na urad prace a tam mi socialna pracovnicka(ktora syna zastupovala aj na sude)pomohla napisat navrh na sud aj mi poradila kolko mam ytat,spisali sme naklady a podobne,a este mi to aj na sud zaniesla a ja som potom uz len do spisu vlozila dake papiere,raz bola u mna na kontrole ta socialna prcovnicka ale to sud tak rozhodol.
Ja som podala navrh oktober 2011 a vyriesilo sa to az teraz.

michaela9999
autor
11. jan 2014

@tomasko27 To nemyslis vazne. To trva tak dlho? Ved je to vyse dvoch rokov. A si aspon spokojna s vyskou vyzivneho?
Dakujem, skusim na UP, popytam sa tam.

tomasko27
11. jan 2014

@michaela9999 Mozem ti napisat do IP?nechcem to tu moc rozoberat

charllotte
11. jan 2014

@michaela9999 mam podobny zivot ako ty, mame s byvalim spolu 2 deti, a uz nezijeme spolu, ja byvam u mami a mam 6,5 r skolopovinneho syna a 3,5 rocnu skolkarku a som evidovana na urade prace, ale nedostavam nic, lebo nie som v hmotnej nudzi, lebo otec deti mi posiela vyzivne 200 e 😠 mali sme dohodu len medzi nami a posielal mi na 2 deti 6. 000 ceskych, to je cca 200 e, minuly mesiac sme spisali dohodu medzi nami rodicmi, ze deti su v mojej starostlivosti a ze sme da dohodli na vyzivnom tych 6 tis a overili sme si podpisi u notara( to som potrebovala k niecomu inemu ) a podala som si ziadost na sud, aby som mala aj sudne zverene deti, ale o rodnych listoch ako tu citam, mi nikto nic nehovoril, na podatelni si len zbezne pozrela navrh a pridala som k tomu navrhu aj tu overenu dohodu medzi nami, ze suhlasi so vsetkym, tak som zvedava ako to dopadne, kedze byvali ma na paske cca 9 tis ale na ruku dostava 20 alebo aj 25 tis v cistom, robi casnika pri Prahe, takze ma dobry zarobok, ale ak otec suhlasi s vyzivnym tak nemaju co skresavat ni???Och budem nervozna az tam pojdem ako pes.....akoto baby prebieha na sude......zverenie a vyzivne, co sa vas pytaju atd, ako to dlho trva, su tam potrebne aj deti???? Otec deti sa pravdepodobne nedostavy.... dakujem

michaela9999
autor
11. jan 2014

@charllotte Su to urcite neprijemne rodinne zalezitosti, ale treba sa s tym popasovat. Tiez sa obavam tych sudnych tahanic. Presne, nemam narok na ziadnu podporu z UP, keby nebolo nasich, tak neviem neviem (doteraz som bola vzdy max sebestacna, ale pri dietati to je vzdy o inom). A ex si zije ako prasa v zite a financuje cudziu zenu a dieta. Tak ak si zije v blahobyte on s cudzimi, tak chcem ciastocne aj ja s jeho synom. Momentalne je nastup do prace nemozny, tak som odkazana len na neho a rodicov (vela dovodov, ktore nechcem rozoberat). Kazdopadne drzim palce, nech to vsetko hladko prebieha.

charllotte
11. jan 2014

@michaela9999 ja som s otcom deti zatial nemala niaky strasny problem, platil, deti vidi tak 1 krat za rok 😖, vola im tak raz za 2 mes, ale to je uz jeho vizitka, ja tiez keby som nemala mamu, tak neviem co by s nami bolo, u nas tiez nie je praca, nemozem si dovolit robit hocico, pretoze mama robi na smeny a ja by som potrebovala stalu rannu, vikendy a sviatky volne a prac. doba max do 16:00 aby som si stihla deti vyzdvihnut zo skoly a skolky ( nemam auto ) a to nehovorim ak su prazdniny tak neviem co bude s detmi, ak nebude otvorena skd, na maslu.... 😠 len mna by zaujimalo, ze ako dlho trva to sudne pojednavanie, ze co sa tam vlastne pytaju, ci tam treba zobrat aj deti so sebou atd, tiez drzim palceky a nech vsetko tfuj tfuj dobre dopadne 🙂 😉 neboj.... dakujem pekne 🙂

tomasko27
11. jan 2014

@michaela9999 Ahoj uz som ti napisala,troska je to dlhsie prepac 🙂

tomasko27
11. jan 2014

@charllotte
@michaela9999 kazdu vec si zapiste,ako casto videl dieta/deti,ako casto volal,ci nieco kupil,poslal/doniesol darcek.Lebo vsetky tieto veci ze sa nezaujimal,nelvolal tak tie jeho chyby su vase vyhody na sude,podla toho si robi sudca obraz o otcovi

zuzka28022
11. jan 2014

Tak ja mam 6 rocneho syna a dostavam nanho 75eu

michaela9999
autor
11. jan 2014

@charllotte ahoj, presne ako pises, tiez ak by som nastupila do prace, tak len na jednu smenu, volne vikendy a o prazdninach ani nehovorim, nemam ho kde nechat. Praca je min. 50 km odtialto, som bez auta, nestiham casovo nic. Ani odviezt do skolky, ani zo skolky.
To by som aj ja rada vedela, co vsetko obnasa vybavenie vyzivneho, rady a skusenosti.
Inak plati pravidelne kazdy mesiac, nemeska s platbami, v tomto je velmi obozretny, aby na sude nevyzeral nezodpovedne. Za synom chodi par krat za mesiac (navsteva, niekedy hodina, niekedy pol dna).
A tebe drzim palce. Davas to na sud? Aku mas vysku vyzivneho?

charllotte
11. jan 2014

@tomasko27 noooo tak pride raz za rok, vola tak kazdy 2 mes...mozno a darcek??? ked pride konecne po roku nedonesie detom ani len cokoladu, vraj mi dava dost penazi a aj teraz v lete ked mali deti meniny tak nemal vraj peniaze, ze im to vynahradi na Vianoce, na Vianoce im poslal kazdemu 100 e, ale stve ma ten princip, my mame spisanu dohodu medzi nami pred notarom, ze suhlasi aj s tym ze budu deti zverene mne aj ze suhlasi s vyskou vyzivneho, tu dohodu som dolozila k tomu navrhu na sud

luba28
11. jan 2014

@michaela9999 uroven deti musi byt na tej istej pozicii ako rodicia,...cize ak on je v blahobyte tak aj jeho deti by mali byt,....nie na pojednavanie sa nepozyvaju deti,ale kolizny opatrovnik,ktori by mal hajit prava deti,...to ti sud prideli ked das navrh,...ona si ta pozve na pohovor a moze,ale nemusi prist domov k vam,.....budu sa ta pytat na tie vydavky na dieta,kde zijete,ci maju deti kruzok,ci ich otec navstevuje,aky maju vztah atd,...vyplatnu pasu manzela netreba,sud si od zamestnavatela vyziada,.....

tomasko27
11. jan 2014

@charllotte Vsetko povedz ako sa ''zaujima'' o deti.

charllotte
11. jan 2014

@michaela9999 ano pred mesiacom som si podala ziadost, ved nas ocko sa tiez len tvari pred vsetkymi aky je zodpovedny, ako on miluje svoje deti a aby nevyzeral ako hovado, niekedy by som pomlcala.... 😠 vyzivne mi aj predtym posielal ked sme boli len dohodnuty medzi sebou 6 tisic ceskych mi daval na ucet a do navrhu som si dala tiez 6 tis.

charllotte
11. jan 2014

@tomasko27 inac, to sa takto postupuje len ak boli rodicia manzelia, alebo aj ked som slobodna matka?

michaela9999
autor
11. jan 2014

@charllotte @luba28 on sa tiez tvari ako otec roka a nikto z jeho rodiny netusi, aky zivot vedie, ze vyzivuje milenku a cudzie dieta. Hraje sa na opusteneho, vsetko prekruti a popiera. Jeho ego a presvedcovacie metody su velmi vysoke. Maly ma v podstate vsetko, vlastnu izbu, hracky, pokoj v rodine. Lenze nie jeho zasluhou, ale mojou a rodicou. Velmi dobre mu robi, ak o nieco ziadam pre maleho, dokazuje si, ze aky je nezastupitelny a dokonaly. Pritom ide o jeho syna.
Doklady o vydavkoch mam, aj si znacim navstevnost, kedy pride.
Stale sa vyhovara, ze je v praci, pritom ho ta terajsia drzi na kratko, zakazuje mu stretavanie (robi to na cierno v ramci prace), aj vo financiach mu "dava uzitocne rady". No proste to tak dopadne, ked sa 40ik buchne do ovela mladsej, rozum sa presuva do inej partie tela.

charllotte
11. jan 2014

@michaela9999 uplne suhlasim s tebou, vy ste boli manzelia, alebo ste spolu len zili?

tomasko27
11. jan 2014

@charllotte Myslim ze vo vsetych pripadoch sa tak postupuje,ale vela zalezi od sudcu na akeho natrafis.Mne po prvom 5min pojednavani povedala kolizna pracovnicka,ze mam stastie ze mam dobreho sudcu,a ozaj ako sudca super taky ludsky pristup mal,nebol daky prisny a namysleny

michaela9999
autor
11. jan 2014

@charllotte sme stale manzelia, nie sme rozvedeni, len rozideni, nezijeme spolu odtvedy, ako som zistila, ze zije "dvojitym" zivotom.

luba28
11. jan 2014

@charllotte vo vsetkych rovnako,ak je otec na rodnom liste maa take iste povinnosti ako matka,......

malinovka333
11. jan 2014

@michaela9999 podavas to na sud tam kde ma dieta trvaly bobyt, kedze sa jedna o dieta,a kludne si pytaj aj 400€, a nemusi to tak dlho trvat, mala som to presne tak ako ty boli sme manzelia davala som si ziadost na sud na vyzivne a do mesiaca od podania ziadosti sme mali aj sud, ale vsetko zalezi od sudcu,a ake papiere predlozi tvoj manzel,