Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vysporiadanie BMS cez mediátora

Rozvod manželstva
viki120
25. jan 2020

Riešili ste niekto a aký postup ste zvolili. Ja potrebujem iba to, že úver za dom a dom zostane mužovi a byt mne.

betulinka1
25. jan 2020

@viki120 isla by som rovno za notarom alebo advokatom. Ak ste dohodnuty, staci rovno notar. Mediatorov velmi propaguju ale nemusia mat ani pravnicke vzdelanie, robia iba skusku. S nicim pravnym by som za mediatorom osobne nesla.

viki120
autor
25. jan 2020

@betulinka1 tým pádom to nemusí ísť na súd? Aj notár určí právoplatnosť mimo súdne

duracellko
25. jan 2020

@viki120 spiste si dohodu o vyporiadani bsm, podpisy overit

gamakage
25. jan 2020

@viki120 my sme riešili všetko cez notára.. sme manželia ale byt je môj a hypotéka spoločná (dôvody sú komplikované ) notár spísal čo sme potrebovali.. pred ním sme to podpísali .. dal nám potrebný počet kópií, zaplatili sme a bolo hotovo ..

mihula
25. jan 2020

ja som to riesila cez mediatora,kedže sme sa vedeli dohodnut,nebol vobec problem,vyplatenie,vklad do katastra atd,atd

draik
25. jan 2020

Žiadnou dohodou nemožno docieliť, že iba jeden z Vás zostane dlžníkom z hypo, ak ste teraz obaja. Na to musí dať súhlas banka. Na vyporiadanie majetku v BSM inak stačí spísať dohodu a nechať si osvedčiť podpisy.

viki120
autor
25. jan 2020

Mame termín rozvodu 6.4 a aby som sa vedela pohnúť sama ďalej chcem to riešiť rýchlejším spôsobom ako ďalším súdom

betulinka1
25. jan 2020

@viki120 ak sa dohodnete nemusite ist na sud, staci notar. Dohoda musi obsahovat vsetok majetok co patri do BSM. Nehnutelne veci, hnutelne veci,dlzoby, pohladavky a pod.. Majetok sa vyporiadava ale az po pravoplatnosti rozsudku.

monro
4. mar 2020

@viki120 dohoda o vyporiadani BSM musi byt pisomna len ak ide o nehnutelnosti. O hnutelnych veciach sa mozete dohodnut aj ustne. My sme mali dve dohody, jednu o nehnutelnostiach, kde sme davali osvedcit podpisy u notara a druhu, ktoru sme si len podpisali. Takuto dohodu mozete podpisat az po pravoplatnosti rozsudku o rozvode, lebo az vtedy zanika BSM.

viki120
autor
4. mar 2020

@monro ahoj vedela by si mi poslať návrh ako to vyzeralo?

monro
4. mar 2020

@viki120 pozri si vzory na nete. tiez som podla takej robila.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre