Vyzdvihovanie dieťaťa bývalou svokrou

kitti0503
29. jún 2012

Ahojte mamičky prosím poradte mi,som velmi zúfalá a už si neviem rady.
Som rozvedená a máme rozsudok aj o úprave styku otca s dieťaťom.No nakolko málokrát chodí otecko pre malú dcéru,chodí pre nu svokra,od ktorej mám obrovský vysoký tlak,trasiem sa normálne,pretože ona mi pokazila aj manželstvo,chcela by som sa spýtať,či by sa dalo niečo s týmto urobiť.Mne je jedno kto príde pre malú,len nie svokra,jednoducho sa trasiem,nie že by som sa bála od nej,ale jednoducho neviem s nou normálne komunikovať,nakolko hucká proti mne malú,ona ani nerada chodí k otcovi a velakrát nechce,no príde svokra a zavolá aj políciu.Samozrejme že malú sa núťiť nedá a ni nemusela odísť ale nechcem aby toto šlo dalej.Ako mám postupovať??Má niektorá z vás skúsenosti??
Dakujem

blahowoman
11. júl 2012

No dievčatá mýlite sa... ☹ . Ja som rozvedená už skoro 6 rokov , dcéra ide mať 8 rokov a otca nevidela vyše roka. On sa o ňu nezaujíma a keď sa aj, Ona tam ísť nechcela. Tým pádom som podala na súd zmenu styku s maloletou, aby bola s otcom čo najmenej. Nakoľko sa ten súd ťahá už vyše roka,a stále nie je ukončený, dala si aj moja svokra návrh, aby sa ona mohla s vnučkou stretávať. podotýkam, že otec mojej dcéry býva so svokrou v jednom byte. Takže čo čert nechcel, mám súd aj s mojimi ex svokrovcami. Právnik mi povedal, že starý rodičia majú rovnaké práva ako otec dieťaťa,a majú právo sa s ňou aj stretávať!!!! A keďže majú toto právo, tak majú aj zo zákona dané, že aj oni môžu prispievať na výživné na dieťa.tak som si povedala, že keď sa chcú s malou stretávať a ich syn si platí výživné ako sa mu zachce, tak si podám teraz JA návrh - výživné od starých rodičov. Keď PRÁVO, TAK PRÁVO. A ja som inak za to, že keď tak dieťa nechce ísť, ja jej psychiku naburávať nebudem a jednoducho som ju tam nedala!

kitti0503
autor
19. okt 2012

@blahowoman to znamená že ked môj ex býva v jednom dome s matkou tak aj tak majú právo to požiadať?? a si predstav dnes som telefonovala na sociálnu kuratelu a povedala som že tam malá nerada chodí a má aj krúžky a chodí aj na náboženstvo-otecko v tomto ale bráni,lebo že vraj čo také sa tam učí,proste som povedala všetko no odpoved znela takto:Som povinná a aj ju nútit aj ked plače odovzdať otcovi,tak ja neviem už aké zákony máme,nasilu niekde poslať dieťa?? Má 7 rokov je už dosť chápavé a aj vidí čo sa tu deje,no ja ju núťiť určite nebudem,aj policajt hovoril že nasilu dieťa zobrať nemôžu a to svokre hovoril,lebo ona zavolala von policajtov že malá nechce ísť.
Tak ja už neviem čo mám robiť,naozaj slovo nemám ale už ani malá.

blahowoman
19. okt 2012

☹ Vidim, ze mas rovnaky problem ako ja. Moja dcera neboal u otca 18 mesiacov a ja som uz dospela do takeho stadia, ze sa s otcom a jeho rodinou vobec, ale vovec nekontaktujem. Dcera ked ma ist k otcovi, zoberie ju moj terajsi manzel pred dom, ona povie, ze nikam nejde a hotovo...A mas 100% pravdu v tom, ze Ty ako matka a slovo dcery nema ziadny vyznam! Aj mne toto iste kuratorka povedala, dokonca aj sudkina, lebo ja som dala zmenu styku na sud, ze ja ako matka som povinna dieta odovzdat otcovi ci sa mi to paci alebo nie, a to, ze dcera nechce ist je preto, ze ja ju nahovaram 😀 a huckam...vies, ale to, ze otec nikde nepracuje, kradne, pije, fajci a cela jeho rodina tiez ich nezaujima. Nezaujima sud a socialku ani to, ze dcera zije v slusnom prostredi kde ani jeden z nas nefajci, moj terajsi manzel ma VS slusne zaraba stara sa o nu ako o vlastnu. Dcera zacala chodit do Evanjelickej skoly a ja ju mam pustat do takeho to prostredia, kde by videla len to zle, a nie to , o co sa snazime my dvaja, aby sme ju slusne vychovali....Cele je to zle, cela tato spolocnost. Nik nehladi na potreby dietata, a nik jeho slovo neberie do uvahy.. Ja len dufam v to, ze tento moj sud sa bude vliect tak dlho aby sama mohla predstupit pred a povedat, ze ku otcovi ist nechce, a nepojde!