Výživné cez exekútora

miska0405
28. apr 2021

Dobrý deň chcem sa opýtať či tu na niekto riešené výživné cez exekútorka chcela by som sa niečo opýtať ..

mondolina
28. apr 2021

@miska0405
riešila som s exekútorom výživné

hipuska
28. apr 2021

@miska0405 ja tiež

miska0405
autor
28. apr 2021

@mondolina môžem sa opýtať že či vám bol aj otec detičiek niečo dlžný ? Pretoze ja mám určené sudom 160€ a posielal mi do teraz len 100 dala som to na exekúciu a je mi dlžný 770€ stým že teraz mu stahu z výplaty výživné a aj omeškane no nechodí mi to tak by malo minuli mesiac mi prišlo len 150€ čo nie je ani čiastka za výživné .. ja by som len chcela vedieť čo sa stým dá ešte niečo robiť

mondolina
28. apr 2021

@miska0405
záleží na tom ako bola postavená exekúcia. Dá sa žiadať exekúcia aj na bežné výživné každý mesiac plus zameškané výživné. Treba odkomunikovať s exekútorom.

hipuska
28. apr 2021

@miska0405 tých 770 je omeškane. Nemyslím, žeby mu to strhli celé. Po častiach. ak by bola exekúcia na bežné + omeškane.....mali by mu mali strhávať :

160+časť omeškaneho+trovy exekútora = výsledná strhávana suma za danny mesiac.

Otázne je, kolko e mu môžu stiahnuť (aký má vysoký plat)

Ďalej je v zákone dané, že exekútor si môže najskôr odrátať svoje poplatky a zvyšné ostane tebe. Takže to pôjde podľa toho vzorca:

Suma, ktorú môžu strhnúť minus poplatky exekútorovi = výplata tebe

Treba zavolať/poslať mail exekútorovi, nech ti pošle súhrn exekúcie. A ako mu budú strhávať

miska0405
autor
28. apr 2021

@hipuska ďakujem vám veľmi pekne.. áno má nastavené 50 ako omeškane takže by to mal mať 160vyzivne plus tých 50 omeškane .. no jeden mesiac mi prišlo skoro 300€ a teraz len 150€.. no jeho plat je neviem aký keďže somnou nie je kontakte vôbec záujem o deti nemá žiaden .. ale viem že ma ešte nejakých exekútorov z pôžičiek tak mne vravela exekútorka že mu nastavila životné minimum ..

hipuska
28. apr 2021

@miska0405 písala som ss

zuzana1688
30. apr 2021

@miska0405 Ahoj prepáč že otravujem len sa chcem spýtať mám podobný problém 8r platil v pohode môj ex na malého síce minimum ale platiť.No posledný rok platiť niekto iný cez sociálku som zistila to je exekútor.Len neviem ako mám na neho získať kontakt? Pretože teraz vôbec nezaplatil!

hipuska
1. máj 2021

@zuzana1688 toho exekútora musel dakto podať. A nechodí ti pri platbe meno, od koho tá platba je? Ak je od exekútora, bude pri platbe uvedená nejaká identifikácia-cislo exekúcie napr

miska0405
autor
2. máj 2021

@zuzana1688 ahoj myslím že na to sa musíš pýtať na socilake ze akého exekútora mu pridelili.. Ale to by ti mali prísť určite nejaké papiere domou alebo niečo..