Výživné - exekútorka

marko371
24. jan 2014

Dobrý deň alebo teda ahojte 🙂 ... mám taký problém alebo skôr obavu .... mám 20 rokov a môj otec mi neplatil výživné ktoré mi patrí.. moja mama to nechcela vôbec riešiť a tak som to zobral do svojich rúk... no lenže môj otec jeho ex manželka a jeho syn mne a mamine robievali problémy napr. jeho ex manželka sa vyhrážala že ma poleje kyselinou a vyškriabe mi oči.... o čo sa aj pokúsila keď som bol dieťa /našťastie sa nič nestalo) .... preto sa bojím teraz pretože exekútorka dala príkaz na ich spoločný dom a pozemky... bojím sa že sa mi začnú vyhrážať a bude zle :/ ... moja mama nevie o tom že som to dal exekútorke a začalo sa to riešiť pretože viem že by mi začala nadávať čo som to spravil... ona sama hovorila že to bude riešiť lenže rok to neriešila.... mám jej to povedať ? mám strach pretože ako ju poznám bude chcieť aby som to stiahol ...

luba28
24. jan 2014

@marko371 dobre si urobil,....tieto peniaze patria tebe a mas na ne pravo,cize neboj sa a mamine to povedz,aby sa to nedozvedela nahodou,.....a ak budu vyhrazky zo strany otca a jeho manzelky,volaj policiu,alebo hned chod dat trestne oznamenie,...neboj sa nic,ale necuvni uz,...si dospely a tak si to teraz mozes riesit sam,..povedz mamine,ze si ju nechcel zatazovat a robit jej starosti a ze si sa o to postaral sam,......

sissy27
24. jan 2014

@marko371 určite to mame povedz, podľa toho čo píšeš, tak tvoj otec a jeho nová manželka to nemajú v hlave úplne v poriadku, a ktovie, či to mama nechávala tak, aby "náhodou neprišla k úrazu" ... tak ak jej náhodou niečo z ich strany hrozí, nech o tom vie dopredu...

zuzlicek44
25. jan 2014

@marko371 ono to tje tazke vzdy pre rodica riesit, mne otec 13 rokov neposielal nič, teda raz za čas poslal 500korun...potom ked som mala 18 tak som sa nasrala dala na sud..mam pravoplatne rozhodnutie e neplatil ani potom...mohla som dat na exe.ale nechcela som sa s tým zaoberat...zaobisla som sa celý život bez neho takže ho z vysoka mooozem....
ale: u teba je iný prípad, je dobre že si spravil..mame je to nepírjemne, urcite bz nechcela aby si mal aj ty s tým niečo, koli tomu aby ta uchranila...musis to brat tak...
povedz jej to..bez obav proste hotovu vec...a ak by sa ti vyhrazali, tak vzdy ked sa s nimi stretnes, nahraj to na mobil. nadstav si nahravanie a ani nemusia o tom vediet.
vela sil🙂